Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

καλημερα καλο σαββατοκυριακο

διαφορες πιτες απο τον φουρνο σημερα 

τι βροχη ηταν εχτες το βραδυ χαμος

θεμα ημερας μιας και εχω καιρο να βαλω

πως οργανωνεται το φαγητο της εβδομαδας ?

εγω μεχρι προτινος δεν ειχα προγραμμα  και σκεφτομαι καθε σαββατο να ετοιμαζω ενα πινακα με το μενου της εβδομαδας και να κανω τα ψωνια ολης της εβδομαδας μηπως ειναι πιο ευκολο

το ειχα δοκιμασει οταν καναμε την διαιτα των μοναδων και νομιζω βολεψε  να δω αυτη την εβδομαδα λεω να το δοκιμασω μηπως και τρωμε και κατι διαφορετικο

εχω κανει και ενα προγραμμα με τις δουλειες και νομιζω διατηρειται το σπιτι σε καλη κατασταση ( το προγραμμα το βρηκα στο διαδυκτιο )

 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη εβδομάδα!

Πώς είστε?

Πολλή βροχή κι εδώ.....

Σήμερα θα φάμε hot dog!

Θωμαή κι εγώ λέω να  κάνω εβδομαδιάιο πρόγραμμα με το φαγητό αλλά πάντα το αναβάλλω... Βέβαια έχω μια λίστα στο μυαλό μου με περίπου 10 φαγητά που γίνονται εύκολα και γρήγορα γιατί συνήθως μαγειρέυω "στο πόδι" το μεσημέρι και ο γιος μου ο μεγάλος δεν τρώει και μεγαλη ποικιλία φαγητών.... Επίσης περίπου 2 φορες την εβδομάδα μου δίνει η μαμα μου φαγητό και προσπαθώ να έχω και κιμά ή λαδερό έτοιμο στην κατάψυξη για ώρα ανάγκης...

Για τις δουλειες του σπιτιου δεν έχω καμία ελπίδα να βάλω πρόγραμμα, αλλά θα με ενδιέφερε να ρίξω μια ματιά σε αυτό που βρήκες


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

@anath αυτο ειναι http://makelife.gr/λίστα-με-τις-δουλειές-του-σπιτιού/ δεν το ακολουθω πιστα αλλα βοηθαει

και εγω εχω θεμα με το φαγητο με τον μεγαλο μου γιο αλλα δεν μπορουμε να τρωμε συνεχεια τα ιδια 

@CME2205 με το καλο να τον υποδεχτεις 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 Καλημερα!

Ελπίζω να είστε καλα στην Αθήνα όλοι! Ευτυχώς δεν καταλάβαμε τίποτα εδώ!

CME με το καλό και με ένα-δυο πόνους εύχομαι! Για φτ πηγαινεις ε? Περπατα όσο μπορείς, όσο σε αφήνει ο πόνος, και βαθιά καθίσματα να βγει ο μπέμπης γρήγορα!!!

θωμαή μου αρέσει η λίστα! Τα καθημερινά τα κάνω σχεδόν όλα, τα υπολοιπα όμως πρεπει να τα κάνω όλα το Σάββατο (εκτος απο πλυντήρια και σίδερο που βάζω πιο συχνά)!!!! Αδύνατον μου φαίνεται, αλλά θα προσπαθήσω να κάνω τίποτα και ενδιάμεσα! (καλά τη σκούπα δεν τη γλιτώνω έτσι κι αλλιως!)


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Δεν εχω ιδεα τι να φτιαξω σημερα!

@anath δυστυχως ενω περπατουσα 2 ωρες τουλαχιστον την ημερα, εδω και μια εβδομαδα με εχει πιασει ενας απιστευτος πονος στο ισχιο. Δεν μπορω ουτε μεχρι την τουαλετα να φτασω, κουτσαινω και στηριζομαι στα επιπλα. Οποτε αντε να βγει αυριο να τελειωνουμε!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μακαρονάδα σήμερα!

Θωμαή για το πρόγραμμα φαγητού που ρώτησες, έχω ένα γενικό πλάνο που ακολουθώ. Πχ Τετάρτη -Παρασκευή όσπριο η λαχανικό, Πέμπτη ψάρια , ΣΚ πιο περίπλοκο φαγητό με μοσχάρι η χοιρινό.

Και οι δουλειές είναι χωρισμένες σε μέρες..πχ τη μια εβδομάδα κανω πορτες/κασες κτλ, την άλλη καθαριζώ πιο επιμελώς τα μπανια κτλ

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...