Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Antila είπε:

Μπραβο! Και τα χαπια συνεχισε τα κανονικα οπως σου ειπε, εκτος αν η χοριακη δειξει οτιδηποτε που δεν περιμενουμε, που θα τον παρεις τηλεφωνακι :) Ολα καλα θα πανε!! Δεν ειναι κατι παντως τα χαπια αυτα, μη φοβασαι! Και η χοριακη λογικα θα εχει πεσει κι αλλο, και θα εισαι ετοιμη για νεες προσπαθειουλες!

@ΓΙΩΤΑ78 μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου αυτη τη φορα να ηρθε για να μεινει! Να ειναι υγιεστατο το μωρακι σου και να πανε ολα καλα! Ποσο καιρο πριν συνεβη η ατυχια σας, αν επιτρεπεται; Οι πιθανοτητες οντως ειναι με το μερος σας οπως ειπαν τα κοριτσια, και το ουρανιο τοξο ειναι στο δρομο κι ερχεταιιιι :) <3 !!!

Αυτο περιμένω πως και πως!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , Antila είπε:

Μπραβο! Και τα χαπια συνεχισε τα κανονικα οπως σου ειπε, εκτος αν η χοριακη δειξει οτιδηποτε που δεν περιμενουμε, που θα τον παρεις τηλεφωνακι :) Ολα καλα θα πανε!! Δεν ειναι κατι παντως τα χαπια αυτα, μη φοβασαι! Και η χοριακη λογικα θα εχει πεσει κι αλλο, και θα εισαι ετοιμη για νεες προσπαθειουλες!

@ΓΙΩΤΑ78 μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου αυτη τη φορα να ηρθε για να μεινει! Να ειναι υγιεστατο το μωρακι σου και να πανε ολα καλα! Ποσο καιρο πριν συνεβη η ατυχια σας, αν επιτρεπεται; Οι πιθανοτητες οντως ειναι με το μερος σας οπως ειπαν τα κοριτσια, και το ουρανιο τοξο ειναι στο δρομο κι ερχεταιιιι :) <3 !!!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου να σαι καλα και σε σε εσενα ολα καλα να πανε ,να φανταστεις εχθες που εμαθα τα ευχαριστα ηταν η ΠΗΤ μου στο προηγουμενο (θα γενναγα εχθες δηλαδη),την διακοπη την εκανα Ιουνιο, ειχα μπει στο 4ο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

Παντως και εγω πιστευω είναι πολύ καιρό χαμηλή αν ήταν θα ανέβαινε Λογικα ο γιατρός μπορει να σου έλεγε να κανεις πιο μετά χοριακη να δει αν έπεσε εντελώς.προγεστερονη δίνουν στις εγκυμοσύνες αν έχεις αίμα η καφέ για να ενισχύσουν το ενδομήτριο και να πιαστεί καλά το σποράκι ειδικά στην αρχή αν υπάρχει πρόβλημα.γι αυτό σου είπα κάποια στιγμή μόλις ξαναπάς να τον ρωτήσεις μόλις μάθεις ότι είσαι εγκυος μηπως πάρεις κατευθείαν προγεστερονη.περιμενουμε αύριο τα αποτελεμσατα

Κορίτσια τωρα είμαι στην αναμονή και είναι πολλές οι μέρες τι να κάνω να μην το σκέφτομαι??εχω την εντύπωση όμως ότι τίποτα δεν έγινε και αυτή την φορά!παντα ελπιζω όμως!!

Ααα ωραια θα ρωτήσω!!!

Εσυ να ελπίζεις περιμένουμε!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nati85 είπε:

Παντως και εγω πιστευω είναι πολύ καιρό χαμηλή αν ήταν θα ανέβαινε Λογικα ο γιατρός μπορει να σου έλεγε να κανεις πιο μετά χοριακη να δει αν έπεσε εντελώς.προγεστερονη δίνουν στις εγκυμοσύνες αν έχεις αίμα η καφέ για να ενισχύσουν το ενδομήτριο και να πιαστεί καλά το σποράκι ειδικά στην αρχή αν υπάρχει πρόβλημα.γι αυτό σου είπα κάποια στιγμή μόλις ξαναπάς να τον ρωτήσεις μόλις μάθεις ότι είσαι εγκυος μηπως πάρεις κατευθείαν προγεστερονη.περιμενουμε αύριο τα αποτελεμσατα

Κορίτσια τωρα είμαι στην αναμονή και είναι πολλές οι μέρες τι να κάνω να μην το σκέφτομαι??εχω την εντύπωση όμως ότι τίποτα δεν έγινε και αυτή την φορά!παντα ελπιζω όμως!!

Περιμενε καλε και εσυ λιγο ....μην προδικαζεις μια κατασταση ,ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ !!!!

Βρες μια ασχολια για να μην σκεφτεσαι,πηγαινε βολτες ,ψωνια ,διαβασε κανα βιβλιο κτλ

Ποτε δεν περιμενεις???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου να σαι καλα και σε σε εσενα ολα καλα να πανε ,να φανταστεις εχθες που εμαθα τα ευχαριστα ηταν η ΠΗΤ μου στο προηγουμενο (θα γενναγα εχθες δηλαδη),την διακοπη την εκανα Ιουνιο, ειχα μπει στο 4ο

Σ ευχαριστω! Τωρα μας το χρωσταει να πανε ολα καλα και στις δυο μας! :) Ειδες;; Ειναι συμβολικο! Τοτε που θα γενναγες, εμαθες οτι υπαρχει ξανα σπορακι στην κοιλιτσα σου! Τι ελπιδοφορο!!! Μπραβο! Αυτο ειναι ο,τι καλυτερο μπορει να συμβει μετα απο μια απωλεια! Να πανε ολα τελεια!

  • Ευχαριστώ 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Antila είπε:

Σ ευχαριστω! Τωρα μας το χρωσταει να πανε ολα καλα και στις δυο μας! :) Ειδες;; Ειναι συμβολικο! Τοτε που θα γενναγες, εμαθες οτι υπαρχει ξανα σπορακι στην κοιλιτσα σου! Τι ελπιδοφορο!!! Μπραβο! Αυτο ειναι ο,τι καλυτερο μπορει να συμβει μετα απο μια απωλεια! Να πανε ολα τελεια!

Αχ μακαρι,και θα γεννηθει τον 15Αυγουστο ......γιορτινο γιορτινο σαν τη μαμα του :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Περιμενε καλε και εσυ λιγο ....μην προδικαζεις μια κατασταση ,ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ !!!!

Βρες μια ασχολια για να μην σκεφτεσαι,πηγαινε βολτες ,ψωνια ,διαβασε κανα βιβλιο κτλ

Ποτε δεν περιμενεις???

Ναι ευχομαι και ελπιζω Κατι να γίνεται εκεί κάτω!!Αν έγινε Σάββατο η ωορρηξια περιμενω εκεί περίπου στις 16 Δεκεμβρίου έχω ακομαααααα. Πηγαίνω γυμναστηριο το απόγευμα και σε κάποια μαθήματα ζωγραφικής κάθε Δευτέρα αλλά το σκέφτομαι και πάλι!!

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ααα ωραια θα ρωτήσω!!!

Εσυ να ελπίζεις περιμένουμε!!

Αντε ρε κορίτσι κολλήσαμε στο κάτω πινακακι ευχομαι να ανέβουμε σύντομα πάνω!!χαρηκα παντως που είχες ένδειξη ότι τελικά μπορείς να μείνεις θα δεις θα τα καταφέρεις σίγουρα στο επόμενο διάστημα!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι ευχομαι και ελπιζω Κατι να γίνεται εκεί κάτω!!Αν έγινε Σάββατο η ωορρηξια περιμενω εκεί περίπου στις 16 Δεκεμβρίου έχω ακομαααααα. Πηγαίνω γυμναστηριο το απόγευμα και σε κάποια μαθήματα ζωγραφικής κάθε Δευτέρα αλλά το σκέφτομαι και πάλι!!

καλα μονο με λοβοτομη δεν θα το σκεφτοσουν αλλα δεν γινεται να κανεις.....χαχαχαχα

Κανε και αλλα πραγματα ,διαβασε βιβλια ,εγω ξεχνιεμαι λιγο με το διαβασμα ,φτιαξε γλυκα... γιαμι γιαμι ,κανε διαλογισμο......ωμμμμμμμμμμμμμμμ, λιγες μερες ειναι θα περασουν !! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

Μην σας αγχώνουν τόσο τα υγρα. Εγω που το συνήθιζα να εχω σε όλο τον κύκλο αλλα άλλης υφής, όταν το πιάσαμε το σποράκι, πάλι ειχα υγρά και μάλιστα νόμιζα οτι θα αδιαθετησω. Αλλα οοοοχι!  Όποτε καλή τύχη! 

Τι υγρά είχες πριν την περίοδο και ήσουν έγκυος;

πρίν από 21 λεπτά , Nati85 είπε:

Παντως και εγω πιστευω είναι πολύ καιρό χαμηλή αν ήταν θα ανέβαινε Λογικα ο γιατρός μπορει να σου έλεγε να κανεις πιο μετά χοριακη να δει αν έπεσε εντελώς.προγεστερονη δίνουν στις εγκυμοσύνες αν έχεις αίμα η καφέ για να ενισχύσουν το ενδομήτριο και να πιαστεί καλά το σποράκι ειδικά στην αρχή αν υπάρχει πρόβλημα.γι αυτό σου είπα κάποια στιγμή μόλις ξαναπάς να τον ρωτήσεις μόλις μάθεις ότι είσαι εγκυος μηπως πάρεις κατευθείαν προγεστερονη.περιμενουμε αύριο τα αποτελεμσατα

Κορίτσια τωρα είμαι στην αναμονή και είναι πολλές οι μέρες τι να κάνω να μην το σκέφτομαι??εχω την εντύπωση όμως ότι τίποτα δεν έγινε και αυτή την φορά!παντα ελπιζω όμως!!

Κοντά είμαστε εμείς!Άντε να δούμε!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι ευχομαι και ελπιζω Κατι να γίνεται εκεί κάτω!!Αν έγινε Σάββατο η ωορρηξια περιμενω εκεί περίπου στις 16 Δεκεμβρίου έχω ακομαααααα. Πηγαίνω γυμναστηριο το απόγευμα και σε κάποια μαθήματα ζωγραφικής κάθε Δευτέρα αλλά το σκέφτομαι και πάλι!!

Αντε ρε κορίτσι κολλήσαμε στο κάτω πινακακι ευχομαι να ανέβουμε σύντομα πάνω!!χαρηκα παντως που είχες ένδειξη ότι τελικά μπορείς να μείνεις θα δεις θα τα καταφέρεις σίγουρα στο επόμενο διάστημα!!

Βρε ολες καποια στιγμη θα τα καταφερουμε αλλα ποτε?? Χαχαχα εγω κατα τη γνωμη μου ο πρωιγουμρνος μηνας ηταν με τις καλύτερες επαφές των 2 χρόνων χαχαχαα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Antila είπε:

Οδηγω, κανω ιδιαιτερα μαθηματα και πηγαινω απο σπιτι σε σπιτι ανα μια ωρα ανεβοκατεβαινοντας σκαλες κυριως, αλλα οχι, δεν κανω κατι πολυ κουραστικο κατα τα αλλα! Σκληρη τη νιωθω καμια φορα, αλλα εννοω πολυ χαμηλα, πανω απ το τριχωμα του εφηβαιου φαντασου. Το σημειο που σκληραινει καλυπτεται σχεδον ολο απο το εσωρουχο. Αυτο ειναι κατι που πρεπει να αναφερω στο γιατρο;

εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι συσπασεις...δεν μπορουν να το δουν αυτοι καθως το μηχανημα τις πιανει μετα την 26η βδομαδα(δεν ξερω αν γενικα ισχυει αυτο η αν απλα στο νοσοκομειο μας εχουν τετοιο μηχανημα)...καλο θα ηταν να το αναφερεις στο γιατρο σου να το ξερει..

2 ώρες πρίν, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου ,μακαρι να πανε ολα καλα και το αισθανθω και εγω οπωσ και εσυ και η @elenakii22 ,εμενα τωρα ξεκινανε οι αγωνιες μου και τα αγχη ,μεχρι να φτασω να κανω τη ληψη τροφοβλαστης και να δω οτι δεν εχει παλι μεσογιακη το μωρο εχω δρομο μπροστα μου .Στην προηγουμενη κυηση δε ειμασταν τυχεροι :(

σας ευχομαι να ειστε τυχεροι αυτοι την φορα!!!!με την τροφοβλαστηση σου λενε σιγουρα αν εχει η οχι η τι πιθανοτητες εχει ?

πρίν από 30 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

@elenakii22 @Ani ani για σας κορίτσια μου! Τι κανετε;;; μεγαλώνετε;;; κ μεις μάλλον και κουνιομαστε Χαχαχα ❤️ 

Ελενα, κι εγω εχω υγρά. Ρώτησα κ τοτε και τωρα κ μου είπε ο γιατρός οτι όσο θα προχωράμε θα αυξάνονται κ να μην ανησυχώ, ειναι φυσιολογικό!

Άννη, μπεμπαρος οχι αστεία! Ολόκληρο φραντζολακι! Εμένα ειναι ακομη στο ενα τρίτο Χαχαχαχα 

δεν εχω παντα υγρα..στους προηγουμενους μηνες δεν ειχα τοσα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

καλα μονο με λοβοτομη δεν θα το σκεφτοσουν αλλα δεν γινεται να κανεις.....χαχαχαχα

Κανε και αλλα πραγματα ,διαβασε βιβλια ,εγω ξεχνιεμαι λιγο με το διαβασμα ,φτιαξε γλυκα... γιαμι γιαμι ,κανε διαλογισμο......ωμμμμμμμμμμμμμμμ, λιγες μερες ειναι θα περασουν !! ;)

 

Χαχαχαχα έτσι ότι και να κάνω η σκέψη μου σε αυτό καταλήγει.κανω πολλά πράγματα μέσα στην ημέρα ψώνια βόλτα με τον μικρό παιδικό σταθμό μαγείρεμα δουλειές μετά έρχεται ο άντρας μου φεύγω για μια ωριτσα πάω γυμναστηριο γυρνάω ετοιμάζω κάτι να φάμε αντε μέχρι να κοιμηθούμε γίνεται τις τρελής εδώ μέσα και τεζααααα μετα!!αλλα πάντα είναι στο μυαλό μου!!!υπομονηηηηη ωμμμμμμμμμμμμμμμ 

πρίν από 10 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

 

Κοντά είμαστε εμείς!Άντε να δούμε!

Ναι θυμάμαι είμαστε κοντά.τι ψάρια πιάσαμε για να δούμε!!!

πρίν από 7 λεπτά , Ungry girl είπε:

Βρε ολες καποια στιγμη θα τα καταφερουμε αλλα ποτε?? Χαχαχα εγω κατα τη γνωμη μου ο πρωιγουμρνος μηνας ηταν με τις καλύτερες επαφές των 2 χρόνων χαχαχαα

Ναι θέλει εντατικές επαφές Την ιδια συνταγή κΑι τον επόμενο μήνα!!! Για πες ο ungry boy τι είπε για όλο αυτό?

Επεξεργάστηκαν by Nati85

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι συσπασεις...δεν μπορουν να το δουν αυτοι καθως το μηχανημα τις πιανει μετα την 26η βδομαδα(δεν ξερω αν γενικα ισχυει αυτο η αν απλα στο νοσοκομειο μας εχουν τετοιο μηχανημα)...καλο θα ηταν να το αναφερεις στο γιατρο σου να το ξερει..

σας ευχομαι να ειστε τυχεροι αυτοι την φορα!!!!με την τροφοβλαστηση σου λενε σιγουρα αν εχει η οχι η τι πιθανοτητες εχει ?

δεν εχω παντα υγρα..στους προηγουμενους μηνες δεν ειχα τοσα...

με την τροφοβλαστη παιρνουν κυτταρα απο το μωρο και κανουν dna αναλυση και σου λενε 100% αν εχει ή οχι μεσογειακη  και για διαφορα συνδρομα και για κυστικη ινωση και για πολλα αλλα .Η αυχενικη ειναι με τα ποσοστα οχι η τροφοβλαστη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια! Εγώ τώρα σας διάβασα. @ΓΙΩΤΑ78 αυτή τη φορά θα είναι η μία από τις άλλες 3 τυχερές πιθανότητες! 

@Ungry girl νομίζω ότι τζάπα θα την κάνεις τη χοριακή. Σου είπε οτι είναι πολύ λεπτό το ενδομήτριο που αποκλειει εγκυμοσύνη.Αν θες να σου φύγει όμως...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...