Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Ani ani είπε:

ενταξει αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι δεν θα ειναι τυχερο αυτο το σπορακι! ευχομαι τα καλυτερα χωρις πολυ αγχος οσο γινεται.. ποτε μαθαινεις για αυτο; στην αυχενικη;

μετα την αυχενικη ,γινεται ληψη τροφοβλαστης(διαδικασια περιπου σαν της αμνιοπαρακεντησης)και μετα απο μερικες μερες βγαινουν τα αποτελεσματα.25% να νοσει και 75% να ειναι οκ ,ελπιζω να φτασουμε καλα ως εκει και να ειμαστε τυχεροι και να πεσουμε στο 75%

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Οπωτε αν.ειναι.να ανεβει δεν θα την εμποδίσουν τα χαπια??? Θα παω αυριο το πρωι!

Μμ ναι!!  Αυτη ηταν η ωορρηξία που ειχε δει θα παω αυριο το πρωι για να δουμε τι θα πει η δευτερη!

Ναι πήγαινε αύριο να κανεις εγω θυμάμαι πέρυσι που καθυστερούσε πολύ η περιοδος μου είπε για εφτά μέρες να πάρω utrogestan προγεστερονη από την 15 μέρα και μετά να την σταματήσω και μέσα σε 2 με 3 μέρες θα ερχόταν η περιοδος και θυμάμαι μου είχε πει και να μείνεις εγκυος δεν πειράζει αλλά τότε δεν προσπαθούσαμε. 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

μετα την αυχενικη ,γινεται ληψη τροφοβλαστης(διαδικασια περιπου σαν της αμνιοπαρακεντησης)και μετα απο μερικες μερες βγαινουν τα αποτελεσματα.25% να νοσει και 75% να ειναι οκ ,ελπιζω να φτασουμε καλα ως εκει και να ειμαστε τυχεροι και να πεσουμε στο 75%

Τα ποσοστά είναι με το μέρος σας!!!Μακαρι σας το χρωστάει μετά την πρώτη ατυχία! Με το καλό και τις ευχές μου :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

μετα την αυχενικη ,γινεται ληψη τροφοβλαστης(διαδικασια περιπου σαν της αμνιοπαρακεντησης)και μετα απο μερικες μερες βγαινουν τα αποτελεσματα.25% να νοσει και 75% να ειναι οκ ,ελπιζω να φτασουμε καλα ως εκει και να ειμαστε τυχεροι και να πεσουμε στο 75%

οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου!ευχομαι ένα υγιέστατο μωράκι!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Απο τι εμαθα για.να.μου έρθει περιοδος οπότε μαλλον και για να μηδενίσει..στο χαρτι διπλα που ειδα τις τιμες ελεγε 3η εβδομαδα ημουν δεν το πηστευω αληθεια! Και εχω ακομα καποια απο τα συμπτωματα αντε να μ ερθει περιοδος να ηρεμήσει και το σωμα μου.μπας και το ξεχασω!

Ναι βρε κάνε μια χοριακη μπορεί να μη χρειάζεται να τα πάρεις τι να πω πρέπει να ρωτάς το γιατρό μη φεύγεις κατευθείαν έτσι από το ιατρείο του!

1 hour ago, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Ναι δυστυχως και οι δυο!!

Εύχομαι αυτή τη φορά να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

πρίν από 51 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ρε κοριτσια μηπως έπρεπε πριν παρω τα χαπια να δω αν ανεβενε η χοριακη η δεν υπηρχε περίπτωση και γι αυτο μου πε να τα παρω?? Ολο σκευτωμαι διαφορα μηπως δεν έπρεπε να τα παρω ακομα πριν εκανα μια 1 χοριακη!

ΝΑΙ!!!!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

Οπωτε αν.ειναι.να ανεβει δεν θα την εμποδίσουν τα χαπια??? Θα παω αυριο το πρωι!

Μμ ναι!!  Αυτη ηταν η ωορρηξία που ειχε δει θα παω αυριο το πρωι για να δουμε τι θα πει η δευτερη!

Κοριτσι μου δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα εχει περασει 1 μηνας απο την ωορρηξια σου ,η χοριακη επρεπε να ειναι μεγαλυτερη ,πιστευω οτι κατι πηγε να γινει και δεν προχωρησε και τωρα η εξεταση εδειξε το κατεβασμα της .Κανε παλι μια ,δεν εχεις να χασεις κατι αλλα μη σε στεναχωρει πολυ το γεγονος γιατι τωρα εισαι πολυ γονιμη και ο οργανισμος σου ετοιμος για κυηση,τον επομενο μηνα ειμαι βεβαιη οτι θα εχεις το πολυποθητο αποτελεσμα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι πήγαινε αύριο να κανεις εγω θυμάμαι πέρυσι που καθυστερούσε πολύ η περιοδος μου είπε για εφτά μέρες να πάρω utrogestan προγεστερονη από την 15 μέρα και μετά να την σταματήσω και μέσα σε 2 με 3 μέρες θα ερχόταν η περιοδος και θυμάμαι μου είχε πει και να μείνεις εγκυος δεν πειράζει αλλά τότε δεν προσπαθούσαμε. 

Αα ωραια οπότε να.παω μια αυριο να.δουμε τι θα δειξει

πρίν από 1 λεπτό , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Κοριτσι μου δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα εχει περασει 1 μηνας απο την ωορρηξια σου ,η χοριακη επρεπε να ειναι μεγαλυτερη ,πιστευω οτι κατι πηγε να γινει και δεν προχωρησε και τωρα η εξεταση εδειξε το κατεβασμα της .Κανε παλι μια ,δεν εχεις να χασεις κατι αλλα μη σε στεναχωρει πολυ το γεγονος γιατι τωρα εισαι πολυ γονιμη και ο οργανισμος σου ετοιμος για κυηση,τον επομενο μηνα ειμαι βεβαιη οτι θα εχεις το πολυποθητο αποτελεσμα!!!

Αχ ρε γιωτακι μου σε ευχαριστώ πολυ.μακάρι ανυπομονώ να ξανα ξεκινησω προσπαθεια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ungry girl είπε:

Οπωτε αν.ειναι.να ανεβει δεν θα την εμποδίσουν τα χαπια??? Θα παω αυριο το πρωι!

Συμφωνα με τη λογικη οχι, δεν θα την εμποδισουν! Επειδη ειναι ορμονη, οχι χαπι που δινουν για να προκληθει αποβολη ας πουμε! Εγω πχ πηρα προγεστερονη λογω μικρης αποκολλησης για να ενισχυθει το ενδομητριο. Αντιστοιχα εσενα στην εδωσε με την προϋποθεση οτι θα πεσει κι αλλο η χοριακη σου, ωστε να ξυπνησουν οι ορμονες σου και να προκληθει νορμαλ περιοδος! Δεν ειμαι γιατρος βεβαια, αλλα μιλαω μονο με βαση οσων μου ειχε πει εμενα, κ απο αυτα που βλεπω για το Duphaston στο ιντερνετ :) .  Ειναι απλο πραγμα το Duphaston, δε σχετιζεται ομως απο ο,τι διαβαζω με τη μειωση της ορμονης της εγκυμοσυνης! Γι αυτο αλλη μια χοριακουλα αυριο, να βεβαιωθεις οτι πεφτει και καθαρισες!!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Ναι βρε κάνε μια χοριακη μπορεί να μη χρειάζεται να τα πάρεις τι να πω πρέπει να ρωτάς το γιατρό μη φεύγεις κατευθείαν έτσι από το ιατρείο του!

Εύχομαι αυτή τη φορά να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

ΝΑΙ!!!!

Δεν επηρεάζουν τα χαπια λενε τα κοριτσια θα παρω και το βραδυ και το πρωι παω για χοριακη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

μεγαλωσε!!!!εμεις παμε δευτερα!!!εχω κανεο καλλιεργεια κ δεν εχω παρει ακομα τα αποτελεσματα..θα παω αυριο..εχω λιγο αυξημενα υγρα αλλα πηγα στο νοσοκομειο κ μ εκαναν τεστ κ δεν χανω αμνιακο υγρο...τωρα θα δω κ την καλλιεργεια..μπορει απλα να ειναι απο την εγκυμοσυνη!καμπυλη ποτε θα κανεις?εγω νομιζω μου ειπε τελη δεκεμβρη αρχες γεναρη,αν θυμαμαι καλα..

@elenakii22 @Ani ani για σας κορίτσια μου! Τι κανετε;;; μεγαλώνετε;;; κ μεις μάλλον και κουνιομαστε Χαχαχα ❤️ 

Ελενα, κι εγω εχω υγρά. Ρώτησα κ τοτε και τωρα κ μου είπε ο γιατρός οτι όσο θα προχωράμε θα αυξάνονται κ να μην ανησυχώ, ειναι φυσιολογικό!

Άννη, μπεμπαρος οχι αστεία! Ολόκληρο φραντζολακι! Εμένα ειναι ακομη στο ενα τρίτο Χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Antila είπε:

Συμφωνα με τη λογικη οχι, δεν θα την εμποδισουν! Επειδη ειναι ορμονη, οχι χαπι που δινουν για να προκληθει αποβολη ας πουμε! Εγω πχ πηρα προγεστερονη λογω μικρης αποκολλησης για να ενισχυθει το ενδομητριο. Αντιστοιχα εσενα στην εδωσε με την προϋποθεση οτι θα πεσει κι αλλο η χοριακη σου, ωστε να ξυπνησουν οι ορμονες σου και να προκληθει νορμαλ περιοδος! Δεν ειμαι γιατρος βεβαια, αλλα μιλαω μονο με βαση οσων μου ειχε πει εμενα, κ απο αυτα που βλεπω για το Duphaston στο ιντερνετ :) .  Ειναι απλο πραγμα το Duphaston, δε σχετιζεται ομως απο ο,τι διαβαζω με τη μειωση της ορμονης της εγκυμοσυνης! Γι αυτο αλλη μια χοριακουλα αυριο, να βεβαιωθεις οτι πεφτει και καθαρισες!!

Ωραια ευχαριστώ ναι θα παω οπως δειποτε

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kido είπε:

Δεν το ήξερα αυτό αλλά αν ισχύει σε συμφέρει :cool:

Μην σας αγχώνουν τόσο τα υγρα. Εγω που το συνήθιζα να εχω σε όλο τον κύκλο αλλα άλλης υφής, όταν το πιάσαμε το σποράκι, πάλι ειχα υγρά και μάλιστα νόμιζα οτι θα αδιαθετησω. Αλλα οοοοχι! Όποτε καλή τύχη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ωραια ευχαριστώ ναι θα παω οπως δειποτε

Μπραβο! Και τα χαπια συνεχισε τα κανονικα οπως σου ειπε, εκτος αν η χοριακη δειξει οτιδηποτε που δεν περιμενουμε, που θα τον παρεις τηλεφωνακι :) Ολα καλα θα πανε!! Δεν ειναι κατι παντως τα χαπια αυτα, μη φοβασαι! Και η χοριακη λογικα θα εχει πεσει κι αλλο, και θα εισαι ετοιμη για νεες προσπαθειουλες!

@ΓΙΩΤΑ78 μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου αυτη τη φορα να ηρθε για να μεινει! Να ειναι υγιεστατο το μωρακι σου και να πανε ολα καλα! Ποσο καιρο πριν συνεβη η ατυχια σας, αν επιτρεπεται; Οι πιθανοτητες οντως ειναι με το μερος σας οπως ειπαν τα κοριτσια, και το ουρανιο τοξο ειναι στο δρομο κι ερχεταιιιι :) <3 !!!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Δεν επηρεάζουν τα χαπια λενε τα κοριτσια θα παρω και το βραδυ και το πρωι παω για χοριακη

Παντως και εγω πιστευω είναι πολύ καιρό χαμηλή αν ήταν θα ανέβαινε Λογικα ο γιατρός μπορει να σου έλεγε να κανεις πιο μετά χοριακη να δει αν έπεσε εντελώς.προγεστερονη δίνουν στις εγκυμοσύνες αν έχεις αίμα η καφέ για να ενισχύσουν το ενδομήτριο και να πιαστεί καλά το σποράκι ειδικά στην αρχή αν υπάρχει πρόβλημα.γι αυτό σου είπα κάποια στιγμή μόλις ξαναπάς να τον ρωτήσεις μόλις μάθεις ότι είσαι εγκυος μηπως πάρεις κατευθείαν προγεστερονη.περιμενουμε αύριο τα αποτελεμσατα

Κορίτσια τωρα είμαι στην αναμονή και είναι πολλές οι μέρες τι να κάνω να μην το σκέφτομαι??εχω την εντύπωση όμως ότι τίποτα δεν έγινε και αυτή την φορά!παντα ελπιζω όμως!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...