Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

@marillia Είναι μετασεισμοί αυτοί λογικά! Είπαν ότι ήταν ο κύριος σεισμός ο χθεσινού σωστά?

@alina80 είναι μια τρέλα αυτο που ζούμε! Έτσι ακριβώς όπως τα είπες είναι! Τώρα να σου πω να μην κλαίς δεν γίνεται μέχρι να μείνεις εγκυουλα θα το περνάς κάθε μήνα σχεδόν αυτό όπως και εγώ τα ίδια παθαίνω!δεν ξέρω για πόσο ακόμα θα μπορέσουμε να το κάνουμε αυτό!

Αχχ δεν το άκουσα!!Λογικά γιατί ήταν 4,2!!!Το ελπίζω χαχαχ!!Ασχημο πράγμα!!!Ειδικά πάνω στον ύπνο που να αντιδράσεις!!!Εδώ μέρα και πάλι παγώνω και δεν μπορώ να κουνηθώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 24 λεπτά , marillia είπε:

@Nati85  @alina80Ναι κορίτσια μου κουνηθήκαμε αρκετά!!!Αφού ξύπνησε αρκετός κόσμος απ ότι είδα στο fb!!!Το επίκεντρο ήταν εδώ σε μια περιοχή λίγο πιο έξω από κέντρο !!!!!Ο αντρούλης μου επιτέλους χτεσ δεν έκανε τίποτα χαχαχα!!!!Τον βοήθησαν τα χάπια!!!!

Κορίτσια μου μόλις ξαναέκανε έναν μικρό σεισμό αλλά φοβήθηκααααααααααα!!!!

Μη φοβάσαι κοριτσάκι μου. Οι επιφανειακοί σεισμοί δεν είναι επικίνδυνοι. Απλώς γίνονται πολύ αισθητοί. Πήγαινε καμία βόλτα στην ωραία σας παραλία ή εκεί στην αγορά να πιεις κάνα καφεδακι να ξεχάσεις να μην φοβάσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Μη φοβάσαι κοριτσάκι μου. Οι επιφανειακοί σεισμοί δεν είναι επικίνδυνοι. Απλώς γίνονται πολύ αισθητοί. Πήγαινε καμία βόλτα στην ωραία σας παραλία ή εκεί στην αγορά να πιεις κάνα καφεδακι να ξεχάσεις να μην φοβάσαι. 

Να σαι καλά κοριτσάκι μου!!!Ναι θα πάω για καφε στη μαμά μου και μετά θα πάμε στα μαγαζιά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Elma86 είπε:

Ναι αυτά τα άτιμα τα συμπτώματα..Εγώ περιμένω 24-26 και φαγώθηκα χθες να δω αν σημαίνει κάτι που τα μαλλιά μου ξαφνικά έγινα λιπαρά και θέλουν λούσιμο μέρα παρά μέρα!Πάντως 21η μέρα πήγα στο γυναικολόγο και με είδε γιατί του έλεγα ότι είχα 2 μέρες σουβλιές αλλά δεν μου είπε αν φαίνεται τίποτα, μόνο ότι έκανα από αριστερά ωορρηξία εκεί που ένιωθα και τις σουβλιές. Δύσκολη η αναμονή πάντως..Βέβαια για σενα έχω καλό προαίσθημα για κάποιο λόγο

Δεν φαίνεται τιποτα, δεν μπορεί να δει κάτι ο γιατρός και να υπάρχει.  Στην υπομονή κι εσύ... Γενικά σου βγαίνουν τα προαισθήματα; (Χαχα).

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Δεν φαίνεται τιποτα, δεν μπορεί να δει κάτι ο γιατρός και να υπάρχει.  Στην υπομονή κι εσύ... Γενικά σου βγαίνουν τα προαισθήματα; (Χαχα).

κι εγω νομιζω ειναι νωρις να δει,δε μας λες λιγο τα σημαδια? @Elma86

καλημερα και στις δυο σας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

Δεν φαίνεται τιποτα, δεν μπορεί να δει κάτι ο γιατρός και να υπάρχει.  Στην υπομονή κι εσύ... Γενικά σου βγαίνουν τα προαισθήματα; (Χαχα).

Χαχα!!Σε αυτό το σημείο να σημειώσω ότι είμαι σαββατογεννημένη! βασικά αυτό που έλεγες τις προάλλες οτι δεν είχες όρεξη για φαγητό είναι ένα από τα πράγματα που μου είχε πει ο γιατρός μου ως σημάδια. Αυτό και βαρύ στήθος. Εγώ αυτή τη στιγμή δεν νιωθω κάτι διαφορετικό έκτος από τα λιπαρα μαλλια που δεν μπορω να προσδιορίσω από πότε ξεκινησε, πονάει η  μεση μου είχα κάτι σουβλιες τις προηγούμενες μερες και λίγο το στήθος. Αλλά τίποτε διαφορετικο από τις άλλες φορες. Οταν είχα μείνει έγκυος είχε γίνει ξηρό το δέρμα μου και είχα πονοκέφαλο και καμια κράμπα..τωρα βέβαια μπορεί να έφταιγε και η προγεστερόνη που έπαιρνα


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Καλημέρα φιλενάδες!!!

@Dimitr@17 και @Ungry girl περιμένουμε πως και πως τα θετικά τεστακια!!!!

Αντε να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες!Χαχαχα

καλημερα σου,αν δεν κανω λαθος ειπανε θα τα κανουν πιο μετα.....θα φαμε τα νυχια μας..

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Elma86 είπε:

Χαχα!!Σε αυτό το σημείο να σημειώσω ότι είμαι σαββατογεννημένη! βασικά αυτό που έλεγες τις προάλλες οτι δεν είχες όρεξη για φαγητό είναι ένα από τα πράγματα που μου είχε πει ο γιατρός μου ως σημάδια. Αυτό και βαρύ στήθος. Εγώ αυτή τη στιγμή δεν νιωθω κάτι διαφορετικό έκτος από τα λιπαρα μαλλια που δεν μπορω να προσδιορίσω από πότε ξεκινησε, πονάει η  μεση μου είχα κάτι σουβλιες τις προηγούμενες μερες και λίγο το στήθος. Αλλά τίποτε διαφορετικο από τις άλλες φορες. Οταν είχα μείνει έγκυος είχε γίνει ξηρό το δέρμα μου και είχα πονοκέφαλο και καμια κράμπα..τωρα βέβαια μπορεί να έφταιγε και η προγεστερόνη που έπαιρνα

Σε σχέση με το φαγητό, δύο πράγματα έχω παρατηρήσει αυτές τις ημερες. Ότι μόλις τρώω νιώθω ένα ανακάτεμα (και όντως δεν τρώω με πολύ όρεξη) και το άλλο είναι ότι θέλω να τρώω κρέας. Που γενικά δεν τρελαίνομαι για κρέας. Προχτές και χτες πιο έντονα ένιωθα όπως όταν είναι να μου έρθει. Σήμερα πάλι έχω ελαφριά πονάκια αλλά καμία σχέση με χτες. Και με ενοχλεί η μέση μου και η πλάτη μου αρκετές μέρες τώρα. (Μέση βέβαια έχω και στην περίοδο πονάκια). Στήθος τίποτα. Νορμάλ. 

Άντε να κάνετε την αρχή @Dimitr@17 και @Ungry girl και να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , marillia είπε:

Αχχ δεν το άκουσα!!Λογικά γιατί ήταν 4,2!!!Το ελπίζω χαχαχ!!Ασχημο πράγμα!!!Ειδικά πάνω στον ύπνο που να αντιδράσεις!!!Εδώ μέρα και πάλι παγώνω και δεν μπορώ να κουνηθώ!!!

Ε ναι λογικα θα ήταν ο κύριος σεισμός και τώρα θα κάνει τους μετασεισμους. Ναι να πας για καφεδακι και βολτιτσα να ξεφύγεις!!καλά να περάσεις!!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, Εγώ από χθες φταρνιζομαι και έχω καταρροή, μάλλον με κόλλησε ο αντρουλης μου, έβαλα σπρέι για τη μύτη γιατί αλιως αλλιώς δεν θα κοιμόμουν, ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα σε περίπτωση εγκυμωσυνης?

@Elma86 αυτό με το ο τι σου κόβετε η όρεξη δεν το ήξερα μακάρι να είναι σύμπτωμα γιατί Πρώτη φορά που περιμένω περίοδο και δεν έχω λιγουρες για τα πάντα...

@Ungry girl και @Dimitr@17 θα σκάσουμε μέχρι να σχολασετε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marilloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια, Εγώ από χθες φταρνιζομαι και έχω καταρροή, μάλλον με κόλλησε ο αντρουλης μου, έβαλα σπρέι για τη μύτη γιατί αλιως αλλιώς δεν θα κοιμόμουν, ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα σε περίπτωση εγκυμωσυνης?

@Elma86 αυτό με το ο τι σου κόβετε η όρεξη δεν το ήξερα μακάρι να είναι σύμπτωμα γιατί Πρώτη φορά που περιμένω περίοδο και δεν έχω λιγουρες για τα πάντα...

@Ungry girl και @Dimitr@17 θα σκάσουμε μέχρι να σχολασετε 

μην παρεις με κορτιζονη σπρευ..παρε αυτο για τα μωρα.και μονο μεχρι depon

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , zina7777 είπε:

μην παρεις με κορτιζονη σπρευ..παρε αυτο για τα μωρα.και μονο μεχρι depon

Χάπια δεν θέλω να πάρω κα θόλου δεν έχω πυρετό οπότε δεν χρειάζετε, χρησιμοποίησα το dexa δεν ξέρω αν έχει κορτιζόνη δεν έχω το κουτάκι του, ψιλοδιαβασα σε κάποια φορουμ χθες ότι δεν πειράζει, λες να μην ξαναβάλω, είναι βλακεία να πάρω τηλ τον γιατρό τώρα γ αυτό? 

Κορίτσια έχω και άλλη μια απορία, ενώ πάντα ο κύκλος μου ήταν σταθεροτατος, μετά την Παλινδρομη που Ει χα τον Σεπτέμβριο, μου έχει έρθει και στις 30 μέρες και στις 25 ( τον προηγούμενο μήνα)  τώρα είμαι 26 ημερα, μήπως θα πρέπει να μετράω καθυστέρηση από της 30 και μετα η από τις 27 όπως πριν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Marilloy είπε:

Χάπια δεν θέλω να πάρω κα θόλου δεν έχω πυρετό οπότε δεν χρειάζετε, χρησιμοποίησα το dexa δεν ξέρω αν έχει κορτιζόνη δεν έχω το κουτάκι του, ψιλοδιαβασα σε κάποια φορουμ χθες ότι δεν πειράζει, λες να μην ξαναβάλω, είναι βλακεία να πάρω τηλ τον γιατρό τώρα γ αυτό? 

Κορίτσια έχω και άλλη μια απορία, ενώ πάντα ο κύκλος μου ήταν σταθεροτατος, μετά την Παλινδρομη που Ει χα τον Σεπτέμβριο, μου έχει έρθει και στις 30 μέρες και στις 25 ( τον προηγούμενο μήνα)  τώρα είμαι 26 ημερα, μήπως θα πρέπει να μετράω καθυστέρηση από της 30 και μετα η από τις 27 όπως πριν?

παλαιοτερα ποσες μερες κυκλο ειχες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...