Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@caramel_83 καλώς σας βρήκα! :) Απο αύριο ξεζούμιξεν τον και εύχομαι πολυ γρηγορα τα ευχάριστα νέα!!! Χεχε! Τώρα και εγώ περιμένω την Πέμπτη και στο τέλος αν είναι να μου έρθει δεν θα μου έρθει απο το αγχος μου.χαχαχαχα! Παράνοια!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Γειά σας γλυκουλες!

@Garifalia1 τι ωραία!! Περιμένουμε κ εμείς πως και πως να νιώσουμε αυτό το φούσκωμα! Χιχι

@Melitoula με το καλοοο!!! Το επιδιώξατε ή έτυχε το δεύτερο μπεμπακι? Δηλαδή θα έχουν 1 χρόνο διαφορά? Τι ωραία!

@KarMar84 σε μία βδομαδουλα τεστακι! Μαζί περιμένουμε! Εγώ περιμένω 3-4 Απριλίου!

@Papaki@ τι έγινε? Εύχομαι να μην την δεις!

@elenakii22 τι έγινε με τον γιατρό? Κ εγώ έχω συχνά κύκλους γύρω στις 38 μέρες..

@caramel_83 καλά ξεζουμισματα!! :mad:

Εγώ κορίτσια μου μπαίνω στη βδομάδα αναμονής και ενώ μέχρι χθες ήμουν πολύ χαλαρή σήμερα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!! Πως θα την βγάλω τη βδομάδα δεν ξέρω!! Χαχαχαχα 

δεν έχω νιώσει κατι.. τι μόνο που παρατήρησα είναι δέκατα.. είμαι γύρω στο 36.9 σταθερά..Θα δείξει.. καλή μας υπομονή!  :cool:

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

θα μιλησουμε το απογευμα γτ εχει πολυ δουλεια!θα σας ενημερωσω μολις μαθω...αν αυτος ο κυκλος παει πανω απο 40 τοτε μπορει να μην εχω θεμα..αλλα αν παει 36-38 εχω σιγουρα προβλημα..το 2016 4 κυκλοι απο τους 11 που έκανα ηταν πανω απο 36


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, elenakii22 είπε:

 

συγχαρητήρια και στις δυο!!!με το καλο να μεγαλωσουν τα μωρακι σας και να ερθουν κοντα σας!!!

Κορίτσια μου και εγώ φουσκωνω!!!Αυτή τη φορά έχω κοιλιά όπως όταν ήμουνα στο μήνα μου τις άλλες φορές.ο άντρας μου με φωνάζει ατομική βόμβα γιατί κοντεύω να εκραγω...χαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zouzoumama είπε:

Κορίτσια μου και εγώ φουσκωνω!!!Αυτή τη φορά έχω κοιλιά όπως όταν ήμουνα στο μήνα μου τις άλλες φορές.ο άντρας μου με φωνάζει ατομική βόμβα γιατί κοντεύω να εκραγω...χαχαχα

αχαχα...ποσα κιλα εχεις παρει κ ποσα πηρες στις προηγούμενες?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, caramel_83 είπε:

Καλημερα κουκλιτσες μου, χαθηκα λιγο γιατι ειχα πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες, απο σημερα ομωωως θα ειμαι παλι εδω καθημερινα, τι κανετε για πειτε τα νεακια σας, εγω σημερα αυριο τελειωνω και ξεκιναμε νεα προσπαθεια:wub: χθες του λεω "Αγαπη αυριο τελειωνει η περιοδος, ξερεις τι θα γινει απο μεθαυριο εεε?" και μου απανταει "ναι θα κλειδωνομαι στην τουαλετα" χαχαχαχαχα γελασαμε παρα πολυ ακομα που το σκεφτομαι γελαω μονη μου :lol:

@Evi_Arv καλως ηρθες στη παρεουλα μας, πιστευω βιαστηκες παρα πολυ, περιμενε μεχρι τις 30 να δεις τι θα γινει και αν ειναι κανεις ενα τεστακι 31 για σιγουρα αποτελεσματα ή μια χοριακη:)

@Alekagala τρελοκοριτσο τι κανεις?μην μου πεις οτι ακομα χτυπιεσαι με τις δουλειες... ο μικρος σου ειναι τελειως καλα τωρα?

@Μαρθα Κ τι κανεις κοριτσι?ειχαμε κανενα νεο με την περιοδο?αν ηταν περιοδος αυτα τα καφε που ειχες(που εγω αυτο πιστευω) η επομενη σου ποτε υπολογιζεις οτι πρεπει να ερθει?

@Garifalia1 ααχ τι ωραια...ολα καλα να πανε κοριτσι μου, να ευχαριστηθεις την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να το παρεις αγκαλιτσα

@Melitoula με το καλο κοριτσι μου να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια, δηλαδη αν καταλαβα καλα εχεις αλλο ενα 3 μηνων?:-D

@KarMar84 καλως ορισες κοπελα μου στην παρεουλα μας, πιο πιθανο και ημερομηνιακα αν το δεις ειναι να ηταν οι γονιμες μερες σου 18-24/3 βεβαια ποτε δεν ξερεις:)

@elenakii22 να μας πεις τι σου ειπε;)

@Wannabemommy 27 εχεις σκεφτει να κανεις καποιο τεστ?

Καποια απο αυτες τις μερες θα κανω...εχουν περασει οι μερες...κοντευω δυο μηνες...απλα δεν εχω κανενα συμπτωμα και το σκεφτομαι γιατι θα απογοητευτω σιγουρα παλι...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekagala είπε:

Πλακα μου κανεις!  Εγω στη κορη 15, στο γιο 8 και τωρα που κοντεύω το τριτο μηνα -1.... Βάζε αμυγδαλέλαιο για να μη κανεις ραγάδες κανει θαυματα

Στο τρίτο μήνα -1πως τα κατάφερες??Εγώ δε ξέρω..Λίγο που ανοίγει η όρεξη λίγο που κόβω το τσιγάρο τα κιλά  ανεβαινουν ανεξέλεγκτα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λογω εμετού ξεχνάω να φαω....  Να φανταστείς για απογευμα και μεχρι τωρα εχω πιει 2λίτρα νερο επειδη εχω καούρα,  2ντεκαφεϊνέ και ενα γιαούρτι πριν απο λιγο 2% για να μη κανω εμετό....  Με ηρεμεί το νερο υπερβολικά.....  Φοβαμαι μη παχύνω λογω της δουλειάς γιατι θελω να δουλέψω μεχρι και πριν γεννήσω και αυτο θα συμβει αν δεν παρω κιλα! 

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, caramel_83 είπε:

Καλημερα κουκλιτσες μου, χαθηκα λιγο γιατι ειχα πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες, απο σημερα ομωωως θα ειμαι παλι εδω καθημερινα, τι κανετε για πειτε τα νεακια σας, εγω σημερα αυριο τελειωνω και ξεκιναμε νεα προσπαθεια:wub: χθες του λεω "Αγαπη αυριο τελειωνει η περιοδος, ξερεις τι θα γινει απο μεθαυριο εεε?" και μου απανταει "ναι θα κλειδωνομαι στην τουαλετα" χαχαχαχαχα γελασαμε παρα πολυ ακομα που το σκεφτομαι γελαω μονη μου :lol:

@Evi_Arv καλως ηρθες στη παρεουλα μας, πιστευω βιαστηκες παρα πολυ, περιμενε μεχρι τις 30 να δεις τι θα γινει και αν ειναι κανεις ενα τεστακι 31 για σιγουρα αποτελεσματα ή μια χοριακη:)

@Alekagala τρελοκοριτσο τι κανεις?μην μου πεις οτι ακομα χτυπιεσαι με τις δουλειες... ο μικρος σου ειναι τελειως καλα τωρα?

@Μαρθα Κ τι κανεις κοριτσι?ειχαμε κανενα νεο με την περιοδο?αν ηταν περιοδος αυτα τα καφε που ειχες(που εγω αυτο πιστευω) η επομενη σου ποτε υπολογιζεις οτι πρεπει να ερθει?

@Garifalia1 ααχ τι ωραια...ολα καλα να πανε κοριτσι μου, να ευχαριστηθεις την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να το παρεις αγκαλιτσα

@Melitoula με το καλο κοριτσι μου να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια, δηλαδη αν καταλαβα καλα εχεις αλλο ενα 3 μηνων?:-D

@KarMar84 καλως ορισες κοπελα μου στην παρεουλα μας, πιο πιθανο και ημερομηνιακα αν το δεις ειναι να ηταν οι γονιμες μερες σου 18-24/3 βεβαια ποτε δεν ξερεις:)

@elenakii22 να μας πεις τι σου ειπε;)

@Wannabemommy 27 εχεις σκεφτει να κανεις καποιο τεστ?

Έλα κοριτσάκι μου τίποτα όπως τα ξέρεις περίοδο όχι ακόμα και δεν αντέχω άλλο την αναμονή θέλω να έρθει να βάλω μπρος πάλι…. Μας έλειψες πολυ @caramel_83

36 minutes ago, Alekagala είπε:

Λογω εμετού ξεχνάω να φαω....  Να φανταστείς για απογευμα και μεχρι τωρα εχω πιει 2λίτρα νερο επειδη εχω καούρα,  2ντεκαφεϊνέ και ενα γιαούρτι πριν απο λιγο 2% για να μη κανω εμετό....  Με ηρεμεί το νερο υπερβολικά.....  Φοβαμαι μη παχύνω λογω της δουλειάς γιατι θελω να δουλέψω μεχρι και πριν γεννήσω και αυτο θα συμβει αν δεν παρω κιλα! 

Εσύ είσαι κορμάρα δεν έχεις ανάγκη ούτε πιστεύω ότι θα παχύνεις!!! 

40 minutes ago, Alekagala είπε:

Λογω εμετού ξεχνάω να φαω....  Να φανταστείς για απογευμα και μεχρι τωρα εχω πιει 2λίτρα νερο επειδη εχω καούρα,  2ντεκαφεϊνέ και ενα γιαούρτι πριν απο λιγο 2% για να μη κανω εμετό....  Με ηρεμεί το νερο υπερβολικά.....  Φοβαμαι μη παχύνω λογω της δουλειάς γιατι θελω να δουλέψω μεχρι και πριν γεννήσω και αυτο θα συμβει αν δεν παρω κιλα! 

Εσύ είσαι κορμάρα δεν έχεις ανάγκη ούτε πιστεύω ότι θα παχύνεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα!!εγω μολις γυρισα απο το γυμναστηριο!λεω μιας κ δεν πιασαμε να κανω τους κοιλιακους μου να βγω κορμι στην πλαζ!χαχα!

@Μαρθα Κεγω πιστευω οτι περιοδος ηταν αυτο το λιγο που ειχες κ τωρα απλα ΔΕΝ περιμενεις την επομενη!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

Καλημερα κουκλιτσες μου, χαθηκα λιγο γιατι ειχα πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες, απο σημερα ομωωως θα ειμαι παλι εδω καθημερινα, τι κανετε για πειτε τα νεακια σας, εγω σημερα αυριο τελειωνω και ξεκιναμε νεα προσπαθεια:wub: χθες του λεω "Αγαπη αυριο τελειωνει η περιοδος, ξερεις τι θα γινει απο μεθαυριο εεε?" και μου απανταει "ναι θα κλειδωνομαι στην τουαλετα" χαχαχαχαχα γελασαμε παρα πολυ ακομα που το σκεφτομαι γελαω μονη μου :lol:

@Evi_Arv καλως ηρθες στη παρεουλα μας, πιστευω βιαστηκες παρα πολυ, περιμενε μεχρι τις 30 να δεις τι θα γινει και αν ειναι κανεις ενα τεστακι 31 για σιγουρα αποτελεσματα ή μια χοριακη:)

@Alekagala τρελοκοριτσο τι κανεις?μην μου πεις οτι ακομα χτυπιεσαι με τις δουλειες... ο μικρος σου ειναι τελειως καλα τωρα?

@Μαρθα Κ τι κανεις κοριτσι?ειχαμε κανενα νεο με την περιοδο?αν ηταν περιοδος αυτα τα καφε που ειχες(που εγω αυτο πιστευω) η επομενη σου ποτε υπολογιζεις οτι πρεπει να ερθει?

@Garifalia1 ααχ τι ωραια...ολα καλα να πανε κοριτσι μου, να ευχαριστηθεις την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να το παρεις αγκαλιτσα

@Melitoula με το καλο κοριτσι μου να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια, δηλαδη αν καταλαβα καλα εχεις αλλο ενα 3 μηνων?:-D

@KarMar84 καλως ορισες κοπελα μου στην παρεουλα μας, πιο πιθανο και ημερομηνιακα αν το δεις ειναι να ηταν οι γονιμες μερες σου 18-24/3 βεβαια ποτε δεν ξερεις:)

@elenakii22 να μας πεις τι σου ειπε;)

@Wannabemommy 27 εχεις σκεφτει να κανεις καποιο τεστ?

ευχαριστωω!! αυριο γινομαστε τεσσαρων.. οταν ειπα πριν τρεις μηνες η καισαρικη εννοουσα οτι ειμαι ηδη στον δευτερο οποτε στους τρεις μηνες εμεινα ξανα εγκυος. με το καλο σου ευχομαι συντομα και σε σενα το νινακιιι κοριτσι!! 

Just now, Vila είπε:

Γειά σας γλυκουλες!

@Garifalia1 τι ωραία!! Περιμένουμε κ εμείς πως και πως να νιώσουμε αυτό το φούσκωμα! Χιχι

@Melitoula με το καλοοο!!! Το επιδιώξατε ή έτυχε το δεύτερο μπεμπακι? Δηλαδή θα έχουν 1 χρόνο διαφορά? Τι ωραία!

@KarMar84 σε μία βδομαδουλα τεστακι! Μαζί περιμένουμε! Εγώ περιμένω 3-4 Απριλίου!

@Papaki@ τι έγινε? Εύχομαι να μην την δεις!

@elenakii22 τι έγινε με τον γιατρό? Κ εγώ έχω συχνά κύκλους γύρω στις 38 μέρες..

@caramel_83 καλά ξεζουμισματα!! :mad:

Εγώ κορίτσια μου μπαίνω στη βδομάδα αναμονής και ενώ μέχρι χθες ήμουν πολύ χαλαρή σήμερα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!! Πως θα την βγάλω τη βδομάδα δεν ξέρω!! Χαχαχαχα 

δεν έχω νιώσει κατι.. τι μόνο που παρατήρησα είναι δέκατα.. είμαι γύρω στο 36.9 σταθερά..Θα δείξει.. καλή μας υπομονή!  :cool:

@Vila μου οχι απλα προεκυψε, οχι προσεχαμε κιολας αλλα ειχα διαβασει και εγω οτι οι πιθανοτητες συλληψης ηταν 20-25% και σκεφτομουν η δολια σιγα μην τυχει σε μας... κι ομως.. με την δευτερη περιοδο μετα τη γεννα..οπως και στο γιο μου περσι με την πρωτη επαφη..μπαμ.. τι να πω. να παιξω και κανενα λαχειακι λεω.. :P δοξα τω Θεω..δεν παραπονιομαστε.. αφου ηρθε.. το περιμενουμε πως και πως!

ευχομαι ευχαριστα και σε σενα κουκλα μου!! περιμενουμε νεα!! καλη μας υπομονη ευχομαι οντως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, elenakii22 είπε:

κοριτσια μου καλησπερα!!εγω μολις γυρισα απο το γυμναστηριο!λεω μιας κ δεν πιασαμε να κανω τους κοιλιακους μου να βγω κορμι στην πλαζ!χαχα!

@Μαρθα Κεγω πιστευω οτι περιοδος ηταν αυτο το λιγο που ειχες κ τωρα απλα ΔΕΝ περιμενεις την επομενη!

Αν όντως ήταν τότε θα μου έρθει πάλι 12 απρίλη θα δούμε γιατί δεν ήταν υπερβολικά τα καφέ υγρά απλα μου κάνει εντύπωση που εμφανίστηκαν την μέρα που περίμενα περίοδο…. Εσυ τι κάνεις κοριτσάκι μου πες μου τα νέα σου ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...