Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρα.......

αρχικά μπορεί κάποια κοπέλα να με αλλάξει και μένα στο πινακάκι;;;;; Ήρθε 3 μέρες νωρίτερα....... :confused:ωραιότατα.......τέλος πάντων τι να κάνουμε;;;;; Μπορείτε να με βάλετε στις 21/4

@Evi_Arv καλώς ήρθες και εύχομαι γρήγορα θετικά αποτελέσματα.........:D

@Alekagala να είσαι καλά να προσέχεις και είμαι σίγουρη πως θα πάνε όλα πολύ καλά και στην αυχενική και θα μάθεις και το φύλο ε;;;;;;;;:wink: εδώ θα είμαστε να μας πεις.....

Έχω να μπω μέρες γιατί έλειπα εκτός Αθηνών οπότε αν κάτι δεν έχω προλάβει να διαβάσω sorry.........

Ελπίζω να είστε όλες καλά........

  • Μου αρέσει 3

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα όμορφες!

Η εφαρμογή λέγεται OC ovulation calculator.

Ρίξτε μία ματιά μήπως σας βοηθήσει.

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο μήπως γνωρίζει καμία..Λένε ότι μετά την ωορρηξία αν προκύψει σύλληψη έχεις δέκατα.. Ισχύει? Και δέκατα θεωρείται πάνω από 37?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vila είπε:

Καλημέρα όμορφες!

Η εφαρμογή λέγεται OC ovulation calculator.

Ρίξτε μία ματιά μήπως σας βοηθήσει.

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο μήπως γνωρίζει καμία..Λένε ότι μετά την ωορρηξία αν προκύψει σύλληψη έχεις δέκατα.. Ισχύει? Και δέκατα θεωρείται πάνω από 37?

απο οτι ξερω λενε απλα να εχεις αυξημενη θερμοκρασια...δλδ αν εχεις γενικα θερμοκρασια 36 και το 36.5 αυξημενο θεωρείται..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου μπηκα για λιγο να δω τι κανετε και θα τα πουμε αυριο γιατρι τρεχω πολυ με δουλεια αυτες τις 3 μερες

, @giota@ δεν απογοητευομαστε παμε δυναμικα τον επομενο μηνα, θα σε αλλαξω και στο πινακακι :)

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. alexaeua 27/2/2017!!!

2. Μαρθα Κ 13/3/2017!!!

3. gianna81 14/3/2017!!!

4. maria dimitris 23/3/2017!!!

5. λουπιτα 24/3/2017!!!

6. NikolitsaVe87 29/3/2017!!!

7. elenaki22 1/4/2017!!!

8. Vila 3/4/2017!!!

9. Olivia3 12/4/2017!!!

10. caramel_83  16-17/4/2017!!!

11. giota@ 21/4/2017!!!

12. Wannabemommy....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

48 minutes ago, Garifalia1 είπε:

Kalispera koritsia. Pos iste ? Ego ime kala. Arxisa kai fouskono :).

Αυτά είναι ευχάριστα σου εύχομαι να έχεις μία πολύ όμορφη εγκυμοσυνη και γερό μωράκι στην αγκαλιά σου !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Garifalia1 είπε:

Kalispera koritsia. Pos iste ? Ego ime kala. Arxisa kai fouskono :).

 

51 minutes ago, Alekagala είπε:

Εγω ηδη εχω μια μπαλίτσα μπροστα μου!!! 

συγχαρητήρια και στις δυο!!!με το καλο να μεγαλωσουν τα μωρακι σας και να ερθουν κοντα σας!!!

  • Μου αρέσει 3

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας και απο εμενα κοριτσια!! τι κανετε?? και εμεις κρατησαμε θετικο τεστακι, μετα απο τρεις μηνες της καισαρικης μου.. πηγαμε γιατρο και επιβεβαιωσαμε την κυηση, μας εβγαλε πητ 20/11 και την αλλη βδομαδα πρωτα ο Θεος παμε ν ακουσουμε καρδουλα.. ευχομαι τοσο πολυ να την ακουσω και να πανε ολα καλα..!! απο συμπτωματα ειχα ανακατεματα και κατι ζαλαδες πριν την καθυστερηση και ετσι ψιλιαστηκα μη[ως και... και οντως το τεστ εδειξε αχνο αχνο θετικο..βεβαια ειχα πρηξει τα κοριτσια στο φορουμ μεχρι να παω στο γιατρο..οι καημενες..με αντεξαν.. χαιρομαι που θα τα λεμε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, 

Τελευταία περίοδος στις 05/03, κύκλος 29-31 ημερών, επαφή στις 11/03... Σκούρες καφέ εκκρίσεις σε αρκετή ποσότητα στις 20/03 με τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά από τις 18/03 έως τις 24/03 περίπου κ λίγες, πηχτές, θολές εκκρίσεις με ελάχιστο κ ανοιχτόχρωμο καφέ ή ροζ στις 27/03. Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή ήταν πολύ εκτός των γόνιμων ημερών???

Ευχαριστώ!!!


Link to comment
Share on other sites

 

On 3/24/2017 at 2:39 PM, caramel_83 said:

εχω διαβασει οτι η εμφυτευση γινεται την 6-12 μερα μετα την γονιμοποιηση, σου ευχομαι πραγματικα να ειναι αυτο, παντως να παρεις τηλ και να μας πεις και τι σου ειπε

 

On 3/25/2017 at 0:03 PM, caramel_83 said:

@caramel_83 καλημέρα,

δεν πήρα τον γιατρό γιατί το έψαξα και είδα ότι συμβαινει σε αρκετές γυναίκες εχει μειωθεί κατα πολύ και το σύμπτωμα με το χαμομιλάκι

η αγωνία μου όσο πάει μεγαλώνει, σήμερα είναι η 24η ημέρα του κύκλου μου και μου κρατάει 25 με 27 ημέρες.. ο γιατρός μου είπε να κάνω την Χοριακή το Σάββατο και πολύ φοβάμαι ότι δεν θα χρειαστεί να την κάνω

 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!πηρα τηλ να ρωτησω τον ενδοκρινολογο μηπως να παρω κατι αφου δεν κανω ωορρηξια...αν σε αυτον τον κυκλο που δεν εκανα ωορρηξια αδιαθετησω 38η μερα παει να πει οτι οσους κυκλους εχω κανει τοσο μεγαλους ηταν ανωορρηκτικοι και εχω κανει πολλους 36-38...περιμενω απαντηση να δω...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κουκλιτσες μου, χαθηκα λιγο γιατι ειχα πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες, απο σημερα ομωωως θα ειμαι παλι εδω καθημερινα, τι κανετε για πειτε τα νεακια σας, εγω σημερα αυριο τελειωνω και ξεκιναμε νεα προσπαθεια:wub: χθες του λεω "Αγαπη αυριο τελειωνει η περιοδος, ξερεις τι θα γινει απο μεθαυριο εεε?" και μου απανταει "ναι θα κλειδωνομαι στην τουαλετα" χαχαχαχαχα γελασαμε παρα πολυ ακομα που το σκεφτομαι γελαω μονη μου :lol:

@Evi_Arv καλως ηρθες στη παρεουλα μας, πιστευω βιαστηκες παρα πολυ, περιμενε μεχρι τις 30 να δεις τι θα γινει και αν ειναι κανεις ενα τεστακι 31 για σιγουρα αποτελεσματα ή μια χοριακη:)

@Alekagala τρελοκοριτσο τι κανεις?μην μου πεις οτι ακομα χτυπιεσαι με τις δουλειες... ο μικρος σου ειναι τελειως καλα τωρα?

@Μαρθα Κ τι κανεις κοριτσι?ειχαμε κανενα νεο με την περιοδο?αν ηταν περιοδος αυτα τα καφε που ειχες(που εγω αυτο πιστευω) η επομενη σου ποτε υπολογιζεις οτι πρεπει να ερθει?

@Garifalia1 ααχ τι ωραια...ολα καλα να πανε κοριτσι μου, να ευχαριστηθεις την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να το παρεις αγκαλιτσα

@Melitoula με το καλο κοριτσι μου να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια, δηλαδη αν καταλαβα καλα εχεις αλλο ενα 3 μηνων?:-D

@KarMar84 καλως ορισες κοπελα μου στην παρεουλα μας, πιο πιθανο και ημερομηνιακα αν το δεις ειναι να ηταν οι γονιμες μερες σου 18-24/3 βεβαια ποτε δεν ξερεις:)

@elenakii22 να μας πεις τι σου ειπε;)

@Wannabemommy 27 εχεις σκεφτει να κανεις καποιο τεστ?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...