Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

20 minutes ago, elenakii22 είπε:

τα εκανα πολυ...μεχρι 26η μερα...

Αν μεχρι αυριο δεν σου εχει ερθει,παει να πει πως αργησες ισως να κανεις ωορρηξια....γιαυτο δεν σου την βρηκε κοπελα μου οταν τα εκανες...ισως...μια σκεψη εκανα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wannabemommy 27 είπε:

Αν μεχρι αυριο δεν σου εχει ερθει,παει να πει πως αργησες ισως να κανεις ωορρηξια....γιαυτο δεν σου την βρηκε κοπελα μου οταν τα εκανες...ισως...μια σκεψη εκανα...

το τεστ ενω ειχε σκουρυνει λιγο γυρω στην 24η 25η μερα την 28η ηταν πιο αχνο..γιαυτο το αφησα...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, Alekagala είπε:

Μηπως να κανεις ενα τεστακι??? 

Φοβαμαι πολυ οτι θα φαω τα μουτρα μου!!!! :-( απο προχθες το βραδυ το στηθος μου μαλακωσε,κτ που συμβαινει λιγο πριν αδιαθετησω...συνεχιζει ο πονος ομως...κ εχθες το βραδυ στο σκουπισμα ειδα 1-2 κηλιδες καφε κ τελος.ουτε τα υγρα που χω πριν την περιοδο ουτε τπτ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kalimeraaaa. Kalo mina na exoume kai na ine gourikos gia oles tis kopeles na akousoume ta euxarista. Den thelo na m stenaxorieste kai na agxoneste. To sporaki sas tha erthi na exete thetikes skeyis kai ola tha ginou stin ora tous. Ego avrio pao na do ti mikri. Anipomono. Elpizo na min exoume kamia alagi sto filo axaxaxa. I egkioules pote xekinisate na to niothete ? Ego avrio mpeno 16 eudomada. 

7 minutes ago, Angie trg είπε:

Φοβαμαι πολυ οτι θα φαω τα μουτρα μου!!!! :-( απο προχθες το βραδυ το στηθος μου μαλακωσε,κτ που συμβαινει λιγο πριν αδιαθετησω...συνεχιζει ο πονος ομως...κ εχθες το βραδυ στο σκουπισμα ειδα 1-2 κηλιδες καφε κ τελος.ουτε τα υγρα που χω πριν την περιοδο ουτε τπτ!

Kali m kane ligi ipomoni na doume pos tha exelikti. Isos ine kai emfiteusi ta kafetia. Makari na exis ena sporaki xxx

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Garifalia1 είπε:

Kalimeraaaa. Kalo mina na exoume kai na ine gourikos gia oles tis kopeles na akousoume ta euxarista. Den thelo na m stenaxorieste kai na agxoneste. To sporaki sas tha erthi na exete thetikes skeyis kai ola tha ginou stin ora tous. Ego avrio pao na do ti mikri. Anipomono. Elpizo na min exoume kamia alagi sto filo axaxaxa. I egkioules pote xekinisate na to niothete ? Ego avrio mpeno 16 eudomada. 

Kali m kane ligi ipomoni na doume pos tha exelikti. Isos ine kai emfiteusi ta kafetia. Makari na exis ena sporaki xxx

Ευχαριστω πολυυυυ!!!! Με το καλο η μπουμπου σουυυυ!!!! :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elenakii22 είπε:

@Angie trg κοπελα μου μακαρι να ακουσουμε ενα θετικο νεο γτ εχουμε καιρο!!!!περιμενουμε νεα σου!

Ευχαριστω πολυ elenakiiiii!!!!! Να σαι καλα κοριτσι μου!!! Εννοειτε θα σας πω...ευτυχως σας εχω να τα μοιραζομαι!!! :-*

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angie trg είπε:

Φοβαμαι πολυ οτι θα φαω τα μουτρα μου!!!! :-( απο προχθες το βραδυ το στηθος μου μαλακωσε,κτ που συμβαινει λιγο πριν αδιαθετησω...συνεχιζει ο πονος ομως...κ εχθες το βραδυ στο σκουπισμα ειδα 1-2 κηλιδες καφε κ τελος.ουτε τα υγρα που χω πριν την περιοδο ουτε τπτ!

ευχομαι με το καλο το ευχαριστο νεακι!! ειλικρινα! περιμενουμε νεα!!

 

κοριτσια συμφωνω απολυτα με μια κοπελα που ειπε οτι προκειται περι θαυματος!! αυτο ειναι ο ερχομος ενος παιδιου!!ενα θαυμα..η συληψη.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Melitoula είπε:

ευχομαι με το καλο το ευχαριστο νεακι!! ειλικρινα! περιμενουμε νεα!!

 

κοριτσια συμφωνω απολυτα με μια κοπελα που ειπε οτι προκειται περι θαυματος!! αυτο ειναι ο ερχομος ενος παιδιου!!ενα θαυμα..η συληψη.. 

<3 <3 <3 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεακι.Έχω 5 μερες να σας επισκεφτώ.Έχω επικεντρωθεί λίγο στις ζουζουνιες με τον αντρουλη μου κ δν θέλω να αγχώνομαι για ακόμα έναν μήνα.πήγα εκανα τεστ Παπ περιμενω αποτελέσματα.τι στήθος τελικά ήταν φλεγμονή που έτρεχε υγρό επειδη με χτύπησε ο μικρος.παρήγγειλα home test οωρηξιας κ εγκυμοσυνης.πανφτηνααααα. 10 τεστ οωρηξιας κ 3 εγκυμοσύνης 8 ευρω. Σήμερα βγήκε αχνό θετικό της οωρηξιας.άρα σε 2 μερες ετοιμάζω το κανόνι.χαχαχαχα .σας τα είπα όλα μαζί χαχαχα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...