Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

22 minutes ago, Wannabemommy 27 είπε:

Κοριτσια μου θα τρελαθω...πως ανεβαζω φωτο απο τεστ ωορηξιας...?γιατι εγω ακρη δεν βγαζω...

θελει να βγει με χαμηλη αναλυση γτ εχει οριο..αφου την τραβηξεις πατα κατω που δειχνει ενα συνδετηρα κ την ανεβαζεις


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Δεν την ανεβαζει ρε γαμω το...καποια χαζομαρα κανω...τελοσπαντων...ειχα 2 3 τεστ ωορρηξιας και ειπα να δω τι γινεται...μπας και βγαλω ακρη...εχω κι εγω τα hometest...και βγηκε λιγο πιο αχνη απο την γραμμη ελεγχου...παω να τρελαθω...τι γινεται?επισης θερμοκρασια 36.9.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wannabemommy 27 είπε:

Δεν εχω στανταρ...οτι θελει κανει...αυτο με εχει προβληματισει...το καλοκαιρι εκανε 2.5 μηνες να ερθει....

προβλημα κ αυτο..κ εγω εχω αστατους κυκλους αλλα ευτυχως εως 38 ημερες...σου εχει δωσει τπτ ο γιατρος?

κοριτσια τελικα ειμαι 37η μερα..κοιταγα ενα καινουργιο πρόγραμμα και εβλεπα λαθος σημειο...εχω τωρα αρκετους πονους οποτε υπολογιζω οτι ειναι καθοδον!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευτυχώς δεν είχα την Μπέμπα ηταν στο καρότσι λίγο στο γονατο μου χτύπησα αλλά είμαι κοπλε κορίτσια μου..

@caramel_83 άντε να καθαρίσεις τελείως και να ξεκινήσεις

@Wannabemommy 27 να πας κοπελα μου να σε δει αυτό με το να μην εχεις σταθερό κυκλο όντως δεν βοηθάει καθόλου..τεστ ωορρηξιας χρησιμοποιείς???

Το ματακι τίποτα δεν κανει τελικά

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!! Τι εγινε? Μετακομισατε??? χαχαχαχα!!!! Σας εψαχνα κ εγω στο αλλο φορουμακι!!! Ελπίζω σε θετικα τεστακια για όλα τα κοριτσια που προσπαθουν!!!

Σονια μου! Να σου ζήσει η μικρουλα!! Διαβασα για την περιπέτεια της καισαρικης!! Σε καταλαβαίνω γτ και εγω εκανα και οι πόνοι των πρωτων ημερων ειναι αβασταχτοι!! Και υστερα υπάρχουν καποιες που λένε πως όσες κανουν παιδια με καισαρικη δεν ειναι οσο μάνες για αυτες που τα κανουν με ΦΤ! Αν ηξεραν τον πόνο θα αλλαζαν γνωμη!!!

Πως τα πάτε με την μπέμπα? Διαβασα ότι κανεις αντλησεις? Γτ?? Να ξερεις ότι με της αντλησεις με οικιακο θηλαστρο κινδυνευει να μειωθει η παραγωγη σου καθως δεν μπορει το μωρο να την αυξήσει σύμφωνα με τις αναγκες του και επιπλέον ειναι τόοοοσος κόπος!!! Εαν εχεις καποιο θεμα και κάνεις αντλησεις θα σε συμβουλευα να μιλήσεις με μια σύμβουλο θηλασμου ώστε να σε βοηθήσει να τοποθετησεις τη μικρη στο στηθος! Να μην κρινεις πόσο γάλα βγάζεις με το θήλαστρο καθως με αυτο βγάζει συσσωρευμενο γαλα του στηθους και σε καμια περιπτωση δεν παραγει όσο αν ειχες το μωρο στη θηλή! Ειναι κριμα τωρα που περασατε τις πρωτες δύσκολες εβδομαδες να οδηγηθείτε σε γάλα σε σκόνη!! Το οποίο ειμαι σιγουρη ότι θα σου προτεινει και ο παιδιατρος!!!! Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι!!! Όσον αφορα το πόσο γαλα πίνει η μικρη εχω καταλάβει ότι είναι το πόσο χρειαζεται το καθε μωρο!!! Πχ εμενα πάντα θηλαζε για λίγη ώρα και όταν λείπω και πίνει σε σκόνη δεν εχει πιει ποτε πάνω απο 120 μλ!! και φαντασου ειναι 6 μηνων και 8και κιλά! Ενω μιας φίλης 7 στους ιδιους μήνες επινε 210 μλ και καθόταν με τις ωρες στο στηθος και ηταν 6κ κιλά!!! Ελπίζω να τα καταφέρετε!!!

Η Βερονίκη τι κανει? Εχεις νεα της?

Εμεις ειμαστε μεγααααλα παιδια τωρα!!! Αρχιζουμε και τρωμε σιγα σιγα και φρουτόκρεμα!!! Εχει πολύ πλάκα ο μικρος μου!!!! Κάθεται, γυρνάει μπρουμυτα!!! Όλο λογακια ειναι!!!!!

Φιλια σε όλα τα κοριτσια!!

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

εγω δεν ειμαι πολυ καλα:( , οπως σας εχω ξαναπει εχω 1.5 χρονο που μου κανει νουμερα η περιοδος, ηταν παρατεταμενη με πολυ λιγη ροη, μπορει να εφτανα και τις 20-22 μερες, ειχα κανει εξετασεις και ενω ηταν μεσα στα φυσιολογικα ορια η μια ορμονη ηταν σχεδον διπλη απο μια αλλη(δεν θυμαμαι τωρα πως λεγονται και δεν ειμαι σε φαση να ψαξω να τις βρω παλι) και αυτο εδειχνε οτι εχω πολυκυστικες, συν οτι το ειδαμε στο υπερηχο, τωρα παλι ενω καπως φαινοταν οτι ειχε στρωσει τους 2 τελευταιους κυκλους  τωρα ειμαι στην 8 μερα και δεν εχει σταματησει, εχει αρκετη ροη, περιμενω να καθαρισω να παω στον γιατρο για παπ και εξετασεις παλι.

Εχω ψαξει πολυ στο νετ και εβλεπα οτι και ο θυρεοειδης επηρρεαζει παρα πολυ, εγω επειδη ειχα κανει εξετασεις και ηταν μεσα στα ορια δεν εδινα βαση, ελεγα οτι ειναι απο τις πολυκυστικες αλλα μιλωντας με την @elenakii22 πριν καιρο και ψαχνοντας στο νετ ειδα οτι για συλληψη και γενικα στην αναπαραγωγικη φαση μια γυναικα ο θυροειδης πρεπει να ειναι 2,5 με 2,6 και μου ερχεται και ψαχνω και βρισκω τις εξετασεις και ειχα tsh 3 ή 3,1 περυσι, που ξεκινησαν τα θεματα, ψαχνω βρισκω του 2015 και του 2013 και ηταν 2,61 και 2,63 και πιστευω τωρα οτι μαλλον ολο αυτο το θεμα μου το κανει ο θυροειδης, σκεφτομαι να τελειωσει η περιοδος και να παω στον γθυναικολογο να δω τι θα μου πει, να κανω εξετασεις να παω να κανω απο μονη μου και ενα υπερηχο θυρεοειδη και να κλεισω ραντεβου με ενδοκρινολογο, να δω τι θα μου πει και αυτος

Νιωθω πολυ στεναχωρημενη ρε κοριτσια, το ξερω πως δεν ειναι κατι και θα διορθωθει αλλα εχω θλιψη:(

Συγνωμη και για το κατεβατο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

εγω δεν ειμαι πολυ καλα:( , οπως σας εχω ξαναπει εχω 1.5 χρονο που μου κανει νουμερα η περιοδος, ηταν παρατεταμενη με πολυ λιγη ροη, μπορει να εφτανα και τις 20-22 μερες, ειχα κανει εξετασεις και ενω ηταν μεσα στα φυσιολογικα ορια η μια ορμονη ηταν σχεδον διπλη απο μια αλλη(δεν θυμαμαι τωρα πως λεγονται και δεν ειμαι σε φαση να ψαξω να τις βρω παλι) και αυτο εδειχνε οτι εχω πολυκυστικες, συν οτι το ειδαμε στο υπερηχο, τωρα παλι ενω καπως φαινοταν οτι ειχε στρωσει τους 2 τελευταιους κυκλους  τωρα ειμαι στην 8 μερα και δεν εχει σταματησει, εχει αρκετη ροη, περιμενω να καθαρισω να παω στον γιατρο για παπ και εξετασεις παλι.

Εχω ψαξει πολυ στο νετ και εβλεπα οτι και ο θυρεοειδης επηρρεαζει παρα πολυ, εγω επειδη ειχα κανει εξετασεις και ηταν μεσα στα ορια δεν εδινα βαση, ελεγα οτι ειναι απο τις πολυκυστικες αλλα μιλωντας με την @elenakii22 πριν καιρο και ψαχνοντας στο νετ ειδα οτι για συλληψη και γενικα στην αναπαραγωγικη φαση μια γυναικα ο θυροειδης πρεπει να ειναι 2,5 με 2,6 και μου ερχεται και ψαχνω και βρισκω τις εξετασεις και ειχα tsh 3 ή 3,1 περυσι, που ξεκινησαν τα θεματα, ψαχνω βρισκω του 2015 και του 2013 και ηταν 2,61 και 2,63 και πιστευω τωρα οτι μαλλον ολο αυτο το θεμα μου το κανει ο θυροειδης, σκεφτομαι να τελειωσει η περιοδος και να παω στον γθυναικολογο να δω τι θα μου πει, να κανω εξετασεις να παω να κανω απο μονη μου και ενα υπερηχο θυρεοειδη και να κλεισω ραντεβου με ενδοκρινολογο, να δω τι θα μου πει και αυτος

Νιωθω πολυ στεναχωρημενη ρε κοριτσια, το ξερω πως δεν ειναι κατι και θα διορθωθει αλλα εχω θλιψη:(

Συγνωμη και για το κατεβατο

Κοριτσι μου ειναι πραγματα που φτιαχνονται...κ που αν τα ψαξουμε λιγο πολυ ολες κατι εχουμε. Οκ ειναι λογικο να ξενερωνεις αλλα στενοχωριεσαι.βαλε το πλανο σου ,κανε τις εξετασεις σου κ θα τα φτιαξεις ολα οπως πρεπει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Angie trg είπε:

Καλημέρα Κορίτσια! Sonia μου να σου ζησει αγαπη μου. Δυνατο κ καλοτυχο.

Caramel σ ευχαριστω πολυ για το ενημερωτικο σου μνμ... ευχομαι να στε ολες πολυ πολυ καλα. 

Αngie μου πως εισαι?Πως πάνε οι προσπάθειες?Έχουμε κανένα νέο??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Zouzoumama είπε:

Αngie μου πως εισαι?Πως πάνε οι προσπάθειες?Έχουμε κανένα νέο??

Ζουζου μουυυυ!!!οχι αγαπη μου...πανε κ δεν πανε γτ ο αντρας λειπει συχνα...οποτε κτ γινεται αλλα οχι ετσι οπως πρεπει.εχω κουραστει λιγο.Περιμενω τωρα τη Δευτερα ν αδιαθετησω.Ελπιζω να μην ερθει πια. Εσυ τι κανεις???

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 ειναι λογικο να εχεις στενοχωρηθει..οομως πηγαινε σε εναν ενδοκρινολογο για να στα φτιαξει..εγω σου ειπα τα εψαξε ολα(εχω κανει χιλιαδες εξετασεις)...θα σε βοηθησει κ λογικα θα σου πει να παρεις χαπι για τον θυροειδη...αυτό που παιρνω τωρα το glucophage  λενε οτι βοηθαει τον κυκλο.. κ η κοπελα απο την γραμματεια το παίρνει ενα 6μηνο κ εχει δει διαφορα ..βρες εναν καλο και φτιαξτα..μην ανησυχεις ολα διορθωνονται...απο οτι καταλαβα (κ απο οτι διαβασα απο την αλεκα νομίζω)ο θυροειδης ευθύνεται για αποβολες!οποτε καλο ειναι να το κοιταξεις!

και σμρ ειμαι με διαρροια...ταλαιπωρία σκετη!!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

εγω δεν ειμαι πολυ καλα:( , οπως σας εχω ξαναπει εχω 1.5 χρονο που μου κανει νουμερα η περιοδος, ηταν παρατεταμενη με πολυ λιγη ροη, μπορει να εφτανα και τις 20-22 μερες, ειχα κανει εξετασεις και ενω ηταν μεσα στα φυσιολογικα ορια η μια ορμονη ηταν σχεδον διπλη απο μια αλλη(δεν θυμαμαι τωρα πως λεγονται και δεν ειμαι σε φαση να ψαξω να τις βρω παλι) και αυτο εδειχνε οτι εχω πολυκυστικες, συν οτι το ειδαμε στο υπερηχο, τωρα παλι ενω καπως φαινοταν οτι ειχε στρωσει τους 2 τελευταιους κυκλους  τωρα ειμαι στην 8 μερα και δεν εχει σταματησει, εχει αρκετη ροη, περιμενω να καθαρισω να παω στον γιατρο για παπ και εξετασεις παλι.

Εχω ψαξει πολυ στο νετ και εβλεπα οτι και ο θυρεοειδης επηρρεαζει παρα πολυ, εγω επειδη ειχα κανει εξετασεις και ηταν μεσα στα ορια δεν εδινα βαση, ελεγα οτι ειναι απο τις πολυκυστικες αλλα μιλωντας με την @elenakii22 πριν καιρο και ψαχνοντας στο νετ ειδα οτι για συλληψη και γενικα στην αναπαραγωγικη φαση μια γυναικα ο θυροειδης πρεπει να ειναι 2,5 με 2,6 και μου ερχεται και ψαχνω και βρισκω τις εξετασεις και ειχα tsh 3 ή 3,1 περυσι, που ξεκινησαν τα θεματα, ψαχνω βρισκω του 2015 και του 2013 και ηταν 2,61 και 2,63 και πιστευω τωρα οτι μαλλον ολο αυτο το θεμα μου το κανει ο θυροειδης, σκεφτομαι να τελειωσει η περιοδος και να παω στον γθυναικολογο να δω τι θα μου πει, να κανω εξετασεις να παω να κανω απο μονη μου και ενα υπερηχο θυρεοειδη και να κλεισω ραντεβου με ενδοκρινολογο, να δω τι θα μου πει και αυτος

Νιωθω πολυ στεναχωρημενη ρε κοριτσια, το ξερω πως δεν ειναι κατι και θα διορθωθει αλλα εχω θλιψη:(

Συγνωμη και για το κατεβατο

Δύναμη κορίτσι! Σημασία έχει ότι είναι κάτι που διορθώνεται :)

  • Μου αρέσει 2

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 την ίδια θλίψη έχω.. με έχει πάρει από κάτω..

Το χειρότερο ξέρετε πιο είναι? Ότι το παίζω σε όλους χαλαρή κ τα κρύβω όλα μέσα μου. Ακόμα και στη μαμά μου λέω ότι δεν κάνουμε προσπάθειες γιατί δεν είμαστε ακόμα έτοιμοι..Τι να πω? Ότι κάθε μήνας είναι και μα ακόμα απογοήτευση? Μόνο σε εσάς εδώ κοριτσάκια μου μιλάω με άνεση για όλα αυτά που με απασχολούν. Πρόσφατα γέννησε κοντινό μου πρόσωπο και 3 ξαδέρφες μου είναι εγκυουλες.. όπου σταθούμε και όπου βρεθούμε.."άντε εσείς τι κάθεστε??".. και σήμερα κορίτσια μου με πήρε ακόμα πιο πολύ από κάτω γιατί δεν κρατήθηκα έκανα τεστ κ εννοείται ειναι αρνητικό. 

Άρχισα να σκέφτομαι μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα.. Αλλά σε όποιο γιατρό πήγα μου είπε 1 χρόνο προσπάθειες και μετά εξετάσεις.

Συγνώμη αν σας χαλάω τη διάθεση, δεν το θέλω πραγματικά! Θέλω να σκέφτομαι θετικά κ προσεύχομαι συχνα αλλά ώρες ώρες είναι σαν να χάνω τον εαυτό μου. Θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στα κορίτσια που προσπαθούν πολύ καιρό.. Είναι τόσο ψυχοφθόρο αυτό το αρνητικό τεστ!

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...