Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, Wannabemommy 27 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου γλυκα....εγω σημερα εκανα τεστακι...καραμπαμ αρνητικο...

κοριτσι μου ποτε περιμένεις γιατί δεν λέει ατο πινακακι μήπως βιαστηκες???ακόμα και αρνητικό δεν πτοουμαστε πάμε ξανά και ξανά μέχρι να έρθει


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στις ομορφες μου, πως ειστε?

εγω εχω βαλει το ζυμαρι να φουσκωνει θα κανω πιτσα σημερα:-D

@sonia@ ωωωωχ παλι καλα που δεν ειχες το μωρο αγκαλια, χτυπησες? εγω κοριτσι ειμαι σημερα 7 μερα αλλα δεν εχω καθαρισει ακομα για να ξεκινησω;)

@Wannabemommy 27 κουκλα μου δεν απογοητευομαστε, στον γιατρο ποτε πηγες τελευταια φορα?

@elenakii22 τελικα τι εγινε με τα υγρα?

@Papaki@ 2 μερουλες εμειναν, αχ μακαρι να εισαι εγκυουλαααα, μην ειναι δευτερος μηνας σερι χωρις νεα εγκυμοσυνη:unsure:

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sonia@ είπε:

κοριτσι μου ποτε περιμένεις γιατί δεν λέει ατο πινακακι μήπως βιαστηκες???ακόμα και αρνητικό δεν πτοουμαστε πάμε ξανά και ξανά μέχρι να έρθει

Τελευταια περιοδος 10 Φεβρουαριου....στο πινακακι δεν λεει γιατι δεν εχω καθολου μα καθολου σταθερο κυκλο...μπορει να κανει και 80 μερες να ερθει...κληρονομικο απο τη μαμα μου...δεν εχω πολυκυστικες τπτ δεν βρισκουν...

59 minutes ago, caramel_83 είπε:

Καλημερα στις ομορφες μου, πως ειστε?

εγω εχω βαλει το ζυμαρι να φουσκωνει θα κανω πιτσα σημερα:-D

@sonia@ ωωωωχ παλι καλα που δεν ειχες το μωρο αγκαλια, χτυπησες? εγω κοριτσι ειμαι σημερα 7 μερα αλλα δεν εχω καθαρισει ακομα για να ξεκινησω;)

@Wannabemommy 27 κουκλα μου δεν απογοητευομαστε, στον γιατρο ποτε πηγες τελευταια φορα?

@elenakii22 τελικα τι εγινε με τα υγρα?

@Papaki@ 2 μερουλες εμειναν, αχ μακαρι να εισαι εγκυουλαααα, μην ειναι δευτερος μηνας σερι χωρις νεα εγκυμοσυνη:unsure:

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε?

Τον Νοέμβριο πηγα...για ορμονολογικες...ειδε κανονικα ωορηξια...δεν ξερω τι να πω πια...2 γιατροι και δεν βρηκαν τπτ...τοσο τυχερη ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wannabemommy 27 είπε:

Τελευταια περιοδος 10 Φεβρουαριου....στο πινακακι δεν λεει γιατι δεν εχω καθολου μα καθολου σταθερο κυκλο...μπορει να κανει και 80 μερες να ερθει...κληρονομικο απο τη μαμα μου...δεν εχω πολυκυστικες τπτ δεν βρισκουν...

Τον Νοέμβριο πηγα...για ορμονολογικες...ειδε κανονικα ωορηξια...δεν ξερω τι να πω πια...2 γιατροι και δεν βρηκαν τπτ...τοσο τυχερη ειμαι...

:unsure:τι να σου πω βρε κουκλα μου... αμα το ειχες παντα και δεν μπορουν να βρουν και τιποτα , ειναι ετσι ο οργανισμος σου:unsure:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!!εγω εχω πονακια οποτε μπορει να ερθει στις επομενες μέρες αν οχι κ σμρ!ξεκινησα κ τα χαπια!ολα καλα!σμρ το στομαχι μου μεχρι στιγμης ειναι καλα...εχθες ημουν χαλια..με ρυζι την εβγαλα! @sonia@ σε ματιασανε!και δεν κανουν τπτ και τα ματακια! @Wannabemommy 27 εχεις παει και σε ενδοκρινολογο?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια προσοχη εσεις με τους μεγάλους κύκλους να προσέχετε για θυροειδη η ακομη και για καποια αυτοανοσα....  Αν δεν ρυθμισμένο θυροειδη δεν θα μπορείτε να συλλάβετε η να πάθετε παλλινδρομη στους πρώτους μηνες οπως εγω στη πρωτη μου ανεπυτυχη εγκυμοσύνη που έφταιγε ο θυροειδης....  Τωρα για τα αυτοανοσα σε μερικα εμπλέκονται και οι ορμόνες εγκυμοσύνης.... 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, caramel_83 said:

Καλημερα στις ομορφες μου, πως ειστε?

εγω εχω βαλει το ζυμαρι να φουσκωνει θα κανω πιτσα σημερα:-D

@sonia@ ωωωωχ παλι καλα που δεν ειχες το μωρο αγκαλια, χτυπησες? εγω κοριτσι ειμαι σημερα 7 μερα αλλα δεν εχω καθαρισει ακομα για να ξεκινησω;)

@Wannabemommy 27 κουκλα μου δεν απογοητευομαστε, στον γιατρο ποτε πηγες τελευταια φορα?

@elenakii22 τελικα τι εγινε με τα υγρα?

@Papaki@ 2 μερουλες εμειναν, αχ μακαρι να εισαι εγκυουλαααα, μην ειναι δευτερος μηνας σερι χωρις νεα εγκυμοσυνη:unsure:

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε?

@caramel_83 πηρα τον γιατρό για τους πόνους και μου είπε οτι ειναι απο την κολπικη κρέμα vasclor αλλά να μην την σταματήσω

 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alekagalaο θυροειδης ειναι το πρωτο που μου κοιταξε ο γιατρος!και μαλιστα μου ειπε οτι μπορει το όριο να ειναι 0.κατι με 4.κατι (το κατι γτ δεν θυμάμαι ακριβως) αλλα για εγκυμοσυνη θελουμε κατω απο 2.50...εμενα φτανει το 2.45 και γιαυτο μου ειπε πως μολις μεινω εγκυος θα πρεπει να παρω χαπι για τον θυροειδη! νομιζω οτι κανω μεγαλους κυκλους 28-38 αλλα ειναι σταθερη..δεν τις ξεπερναω αυτες τις μερες..οποτε πιστεύω οτι ειμαι οκ.

μολις εφαγα κ δεν ειμαι καλα...εχω μια ανακατοσουρα..δεν ξερω μηπως το glucophage με πειραζει λίγο γτ διαβασα στις οδηγιες οτι μπορει να προκαλεσει ανακατοσουρα...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ αντε παπάκι μου να μας πεις τα πανέμορφα νεα σου το Σάββατο!!!! 

Ελενακι μου οταν εχασα με παλινδρομη το πρωτο με εβαλε ο γυναικολόγος μου να κανω εξετάσεις και τελικα ειχα υποθυροειδισμο και δεν το ηξερα....  Μεχρι να φτιάξει ο θυροειδης χανω και δευτερο ευτυχως βιοχημική καο παλι εφταιγε που δεν ειχα σταθεροποιηθεί....  Εχω χρονια που το παίρνω το χάπι και μαλιστα το Νοέμβρη που με ειδε ο ενδοκρινολογος μου ειπε πλεον θα ερχομαι 1φορα το χρονο αλλα το Φεβρουάριο τον ξαναεπισκεφτηκα για να ανεβασω το χάπι λογω εγκυμοσύνης και φυσικά μολις αλλάζω τρίμηνο θα πηγαίνω για αλλαγη του χαπιού! 

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, elenakii22 είπε:

καλημέρα!!εγω εχω πονακια οποτε μπορει να ερθει στις επομενες μέρες αν οχι κ σμρ!ξεκινησα κ τα χαπια!ολα καλα!σμρ το στομαχι μου μεχρι στιγμης ειναι καλα...εχθες ημουν χαλια..με ρυζι την εβγαλα! @sonia@ σε ματιασανε!και δεν κανουν τπτ και τα ματακια! @Wannabemommy 27 εχεις παει και σε ενδοκρινολογο?

Κοριτσι μου εχω κανει εξετασεις για θυροειδη λογω κληρονομικοτητας...κανω καθε χρονο...επισης την τελευταια φορα στις ορμονολογικες ολα ηταν φυσιολογικα...αυτα ειναι που με εχουν τρελανει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...