Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κοριτσια μου εμενα ο γιατρος μου συνεστησε πολυβιταμινες για να με βοηθησει λιγο στον κυκλο...τον πρωτο μηνα που τα πηρα,ισως ομως να ηταν και συμπτωση,μου ηρθαν στις 32 ημερες...το κουτι πανω γραφει οτι ειναι για πολυκυστικες...profertil female λεγονται...ξερει καμμια σας κατι?λεω να τα αρχισω ξανα....ποια η γνωμη σας?

Tsh 3.32 να πεθανω τωρα?περυσι εκανα εξετασεις τετοιο καιρο...μεσα στο φυσιολογικο πλαισιο αλλα μεγαλη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Δεν τις γνωριζω να σου πω την αληθεια εγω επερνα βιταμίνες ολο το καλοκαιρι τις lambers το primerose που θεωρούνται οι καλύτερες για τις γυναικες... Ειχα αρκετή σταθεροποίηση του κύκλου και πολυ ηπια συπτωματα

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου και καλό μας μήνα!!! Να είναι ο τυχερος θα ευχηθώ σε όλες!!

Ευτυχώς ανέβηκε λιγάκι η διάθεση.. είπαμε με τον αντρουλη μου να κανονισουμε ταξιδακι για πρωτομαγιά που είναι τριήμερο. Με είδε στεναχωρεμενη χθες κ με μάλωσε.. και είπαμε να παραγγείλω τεστακια αυτό το μήνα να δω αν κάνω ωορρηξία κ αν όχι να επιμείνουμε στο γιατρό για εξετάσεις. Οπότε περιμένω πως και πως να αδιαθετησω τώρα για να πάμε πάλι δυναμικα! 

Μια φίλη μου είπε ότι είχε πρόβλημα με προλακτίνη. Εγώ αυτή την εξέταση την έκανα κ είναι οκ. Και του θυρεοειδή οκ βγήκαν.. Τώρα τι να πω ο γιατρός μου είπε για υφή πολυκυστικων το οποίο λέει είναι λίγο διαφορετικο από πολυκυστικες. 

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μαρθα Κ ίσως και σε μένα παίζει ρόλο αυτό αλλά τον τελευταίο καιρό που προσπαθούμε δεν μπορώ να μπω σε σειρά να χάσω με τίποτα.. είναι 5 κιλά που μπαίνουν και βγαίνουν. Χθές που δεν ήμουν καλά έφτιαξα κρέπες με σοκολάτα και έπνιξα τον πόνο μου! Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Wannabemommy 27 είπε:

Κοριτσια μου εμενα ο γιατρος μου συνεστησε πολυβιταμινες για να με βοηθησει λιγο στον κυκλο...τον πρωτο μηνα που τα πηρα,ισως ομως να ηταν και συμπτωση,μου ηρθαν στις 32 ημερες...το κουτι πανω γραφει οτι ειναι για πολυκυστικες...profertil female λεγονται...ξερει καμμια σας κατι?λεω να τα αρχισω ξανα....ποια η γνωμη σας?

Tsh 3.32 να πεθανω τωρα?περυσι εκανα εξετασεις τετοιο καιρο...μεσα στο φυσιολογικο πλαισιο αλλα μεγαλη?

εμενα ο γιατρος μου την βρισκει υψηλη το 3.32...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε όλες.. Αυτός ο μήνας να ναι ο τυχερός για όλες σας..ελενακι κου δες αυτό το μήνα λογικά πρεπει να κανείς αφού τον προηγούμενο δεν έκανες..

Αλέκα και εγώ έχω ενα πονοκέφαλο άλλο πράγμα η Μπέμπα έχει ανεξήγητη γκρίνια την πιάνει ώρες ώρες και δεν ξέρω τι να κάνω μόλις ηρέμησε το κεφάλι κου κοντεύει να σπάσει..υπομονή για τα αγγελουδια μας..

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vila είπε:

@Μαρθα Κ ίσως και σε μένα παίζει ρόλο αυτό αλλά τον τελευταίο καιρό που προσπαθούμε δεν μπορώ να μπω σε σειρά να χάσω με τίποτα.. είναι 5 κιλά που μπαίνουν και βγαίνουν. Χθές που δεν ήμουν καλά έφτιαξα κρέπες με σοκολάτα και έπνιξα τον πόνο μου! Χαχαχαχα

Εγω εχω χασει δώδεκα κιλά και έχω ακόμα αλλά οχτώ και όταν πήρα τον γιατρό και του λέω μήπως ή καθυστέρηση είναι από αυτό μου λέει αυτό θέλουμε να χάσεις τα κιλά που πήρες…. Γενικά δεν είναι ανχομενος μου λέει ξέρουμε ότι έχεις ανώμαλο κύκλο εδω και χρονιά για να ανησυχούμε και όλες οι εξετάσεις μου βγενουν πάντα καλές… θυροειδή δεν έχω τι να πω… ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσαρες, χαθηκα εχω πολυ τρεξιμο στην δουλεια χθες και σημερα

δεν εχω θυρεοειδη τουλαχιστον μεχρι τωρα,εγω το λεω οτι μηηηπως αυτη η αυξηση 0,5 που ειδα περυσι ειναι αυτο που μου κανει τα νουμερα στην περιοδο, ειναι μεσα στα φυσιολογικα ορια ομως η τιμη, θα δω σε λιγο καιρο που θα κανω παλι εξετασεις τι γινεται, προς το παρρον εχω ακομα αιμα:?

Δεν τα εχω διαβασει ολα τα μηνυματα μονο αυτα που με ταγκαρατε, αυριο θα σας διαβαω με ησυχια, φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Wannabemommy 27 είπε:

Μαλιστα...οποτε να απευθυνθω σε ενδοκρινολογο?

καλημερα!!νομιζω οτι καλο θα ηταν να το κοιταξεις!τωρα σου λεω τι λεει ο δικος μου ενδοκρινολογος..μπορει καποια αλλη κοπελα να μην συμφωνει..απλα εμενα με το που ειδε τις εξετασεις μας (του ανδρα μου συγκεκριμένα γτ εγω δεν ειχα κανει ακομα)ειχε 2.65 και μας λεει για εγκυμοσυνη θελουμε κατω απο 2.5...δεν σε πιεζω απλα αφου μοιραζομαστε η καθε μια της εμπειριες της σου λεω εμας τι μας ειπαν!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, elenakii22 είπε:

καλημερα!!νομιζω οτι καλο θα ηταν να το κοιταξεις!τωρα σου λεω τι λεει ο δικος μου ενδοκρινολογος..μπορει καποια αλλη κοπελα να μην συμφωνει..απλα εμενα με το που ειδε τις εξετασεις μας (του ανδρα μου συγκεκριμένα γτ εγω δεν ειχα κανει ακομα)ειχε 2.65 και μας λεει για εγκυμοσυνη θελουμε κατω απο 2.5...δεν σε πιεζω απλα αφου μοιραζομαστε η καθε μια της εμπειριες της σου λεω εμας τι μας ειπαν!

Καλημερα κοριτσι μου...να εισαι καλα με τις πληροφοριες σου...ουτως η αλλως θα παω για γενικες αιματος...ειναι η ωρα μου...οποτε μολις βγουν τα αποτελεσματα ενδοκρινολογο και βλεπουμε...πωπω ποσα πολλα πραγματα πρεπει να ψαξουμε και ποσα προκειπτουν που δεν ξερουμε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Wannabemommy 27 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου...να εισαι καλα με τις πληροφοριες σου...ουτως η αλλως θα παω για γενικες αιματος...ειναι η ωρα μου...οποτε μολις βγουν τα αποτελεσματα ενδοκρινολογο και βλεπουμε...πωπω ποσα πολλα πραγματα πρεπει να ψαξουμε και ποσα προκειπτουν που δεν ξερουμε...

το καλο ειναι οτι ολα αυτα με το αιμα φτιαχνονται!δεν εχω τις εξετασεις μου μαζι αλλιως θα σου ελεγα ολες οσες μου εγραψε (τις εχει ο ενδοκρινολογος γτ φτιαχνει αρχειο)..παντως ολες του θυροειδη και βιταμινη d πες σιγουρα να σου γράψουν!

κοριτσισ εφτασα 39η μερα!εχω απο τον Φεβ του 2015 να περασω τις 38 μερες...τοτε εφτασα 45...το καλο ειναι οτι μπορει τελικα κ στους μεγαλους κυκλους να κανω ωορρηξια κ απλα αυτος να ετυχε!θα δουμε!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, elenakii22 είπε:

 

το καλο ειναι οτι ολα αυτα με το αιμα φτιαχνονται!δεν εχω τις εξετασεις μου μαζι αλλιως θα σου ελεγα ολες οσες μου εγραψε (τις εχει ο ενδοκρινολογος γτ φτιαχνει αρχειο)..παντως ολες του θυροειδη και βιταμινη d πες σιγουρα να σου γράψουν!

κοριτσισ εφτασα 39η μερα!εχω απο τον Φεβ του 2015 να περασω τις 38 μερες...τοτε εφτασα 45...το καλο ειναι οτι μπορει τελικα κ στους μεγαλους κυκλους να κανω ωορρηξια κ απλα αυτος να ετυχε!θα δουμε!

Μεχρι ποτε εκανες τα τεστ ωορρηξιας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...