Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

27 minutes ago, Vila είπε:

@caramel_83 την ίδια θλίψη έχω.. με έχει πάρει από κάτω..

Το χειρότερο ξέρετε πιο είναι? Ότι το παίζω σε όλους χαλαρή κ τα κρύβω όλα μέσα μου. Ακόμα και στη μαμά μου λέω ότι δεν κάνουμε προσπάθειες γιατί δεν είμαστε ακόμα έτοιμοι..Τι να πω? Ότι κάθε μήνας είναι και μα ακόμα απογοήτευση? Μόνο σε εσάς εδώ κοριτσάκια μου μιλάω με άνεση για όλα αυτά που με απασχολούν. Πρόσφατα γέννησε κοντινό μου πρόσωπο και 3 ξαδέρφες μου είναι εγκυουλες.. όπου σταθούμε και όπου βρεθούμε.."άντε εσείς τι κάθεστε??".. και σήμερα κορίτσια μου με πήρε ακόμα πιο πολύ από κάτω γιατί δεν κρατήθηκα έκανα τεστ κ εννοείται ειναι αρνητικό. 

Άρχισα να σκέφτομαι μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα.. Αλλά σε όποιο γιατρό πήγα μου είπε 1 χρόνο προσπάθειες και μετά εξετάσεις.

Συγνώμη αν σας χαλάω τη διάθεση, δεν το θέλω πραγματικά! Θέλω να σκέφτομαι θετικά κ προσεύχομαι συχνα αλλά ώρες ώρες είναι σαν να χάνω τον εαυτό μου. Θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στα κορίτσια που προσπαθούν πολύ καιρό.. Είναι τόσο ψυχοφθόρο αυτό το αρνητικό τεστ!

κοριτσι μου ετσι ειμαστε ολες!κοιταξε να δεις ετσσι λενε ολοι οι γιατροι κ λογικο ειναι..μια φιλη μου ομως οταν της το ειπε αυτο ο γιατρος της τον αλλαξε κ πηγε σε αλλον...εχει πολυκυστικες κ μου ειπε οτι δεν ηθελε να περιμενει 1 χρονο να αγχωθει κ μετα να μπει στη διαδικασια...μονο βιταμινες πηρε χαλαρωσε κ να μην στα πολυλογο τωρα το μωρο της ειναι 37 ημερων!εσυ θυμισε μου εχεις πολυκυστικές?

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

8 hours ago, caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

εγω δεν ειμαι πολυ καλα:( , οπως σας εχω ξαναπει εχω 1.5 χρονο που μου κανει νουμερα η περιοδος, ηταν παρατεταμενη με πολυ λιγη ροη, μπορει να εφτανα και τις 20-22 μερες, ειχα κανει εξετασεις και ενω ηταν μεσα στα φυσιολογικα ορια η μια ορμονη ηταν σχεδον διπλη απο μια αλλη(δεν θυμαμαι τωρα πως λεγονται και δεν ειμαι σε φαση να ψαξω να τις βρω παλι) και αυτο εδειχνε οτι εχω πολυκυστικες, συν οτι το ειδαμε στο υπερηχο, τωρα παλι ενω καπως φαινοταν οτι ειχε στρωσει τους 2 τελευταιους κυκλους  τωρα ειμαι στην 8 μερα και δεν εχει σταματησει, εχει αρκετη ροη, περιμενω να καθαρισω να παω στον γιατρο για παπ και εξετασεις παλι.

Εχω ψαξει πολυ στο νετ και εβλεπα οτι και ο θυρεοειδης επηρρεαζει παρα πολυ, εγω επειδη ειχα κανει εξετασεις και ηταν μεσα στα ορια δεν εδινα βαση, ελεγα οτι ειναι απο τις πολυκυστικες αλλα μιλωντας με την @elenakii22 πριν καιρο και ψαχνοντας στο νετ ειδα οτι για συλληψη και γενικα στην αναπαραγωγικη φαση μια γυναικα ο θυροειδης πρεπει να ειναι 2,5 με 2,6 και μου ερχεται και ψαχνω και βρισκω τις εξετασεις και ειχα tsh 3 ή 3,1 περυσι, που ξεκινησαν τα θεματα, ψαχνω βρισκω του 2015 και του 2013 και ηταν 2,61 και 2,63 και πιστευω τωρα οτι μαλλον ολο αυτο το θεμα μου το κανει ο θυροειδης, σκεφτομαι να τελειωσει η περιοδος και να παω στον γθυναικολογο να δω τι θα μου πει, να κανω εξετασεις να παω να κανω απο μονη μου και ενα υπερηχο θυρεοειδη και να κλεισω ραντεβου με ενδοκρινολογο, να δω τι θα μου πει και αυτος

Νιωθω πολυ στεναχωρημενη ρε κοριτσια, το ξερω πως δεν ειναι κατι και θα διορθωθει αλλα εχω θλιψη:(

Συγνωμη και για το κατεβατο

Αγάπη μου μη στεναχωριέσαι όλα θα τα φτιάξεις είναι κάτι που διορθώνεται… ποτέ ανακάλυψες ότι έχεις θυροειδή??? 

Κοριτσακια τι κανετε?? Εγώ έχω κατέβει προς καλαματα στο χωριό του άντρα μου… παιδιά από χθες το βράδυ εχω ριξει πολύ ύπνο που μου φαίνετε παράξενο για μένα οκ εχθές το βράδυ κοιμήθηκα δώδεκα το βράδυ και ξύπνησα δέκα και μισή το πρωί και το Μεσημέρι… στις τρεις ως τις έξι μισή και πάλι νυστάζω…. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση;;;

Κάποιο ζευγάρι που είχε τρίδυμα γέννησαν τα δύο πριν μία εβδομάδα, μάλλον λίγο πρόωρα γτ είναι στην θερμοκιτιδα, κ περιμένουν να γεννηθεί κ το τρίτο... Γίνεται αυτό;;; Το έχετε ξανακουσει; Έχει προχωρήσει τόσο πολύ η επιστήμη;;;


Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, KarMar84 είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση;;;

Κάποιο ζευγάρι που είχε τρίδυμα γέννησαν τα δύο πριν μία εβδομάδα, μάλλον λίγο πρόωρα γτ είναι στην θερμοκιτιδα, κ περιμένουν να γεννηθεί κ το τρίτο... Γίνεται αυτό;;; Το έχετε ξανακουσει; Έχει προχωρήσει τόσο πολύ η επιστήμη;;;

δεν το εχω ξανακουσει!μηπως ομως γεννηθηκαν με καισαρικη και το 3ο ηταν σε αλλο σακο οποτε δεν τον εσπασαν?τωρα δεν ξερω αν γινεται απλα κανω μια υποθεση!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@caramel_83 μου όλα αυτά φτιάχνονται μην σε πέρνει απο κάτω θα βρεις εναν καλό ενδοκρινολόγος και πάντα σε συννενόηση με τομ γυναικολόγο σου θα επαναφερεις τις ορμόνες σου στο φυσιολογικό εγώ έχω θυροειδή περνώ το χαπακι μου ανεληπως και όλα μια χαρά και έγκυος έμεινα και θέματα δεν είχα αν δεν είχα ψαχτει η δεν ξεπερνά αγωγη θα ηταν όλα αλλιως μπορεί να σου πάρει 1 2 μηνες να επανέλθει στα φυσιολογικά επίπεδα αλλά όταν γίνει θα έρθει το σπορακι σου γρήγορα...ο θυρεοειδής όπως είπε και η Έλενα πρεπει να ρυθμιστεί απο πριν ευθύνεται για αποβολές για μη υγιει μωρά μέχρι και για κατάθλιψη και για ενα σωρό αλλά αλλά αν εχεις και περνεις αγωγη δεν σε επηρεάζει πουθενά πουθενά στο λέω εμπειρηκα

@Angie trg ποσο χαίρομαι που ήρθες στην παρέα μας καιρό έχω να ακούσω νέα σου.ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.

@marakiinlove ευχαριστώ πολύ κοπελα μου για τος συμβουλες σου η παιδίατρος μας είναι και συμβουλος ε έχει βοηθήσει αρκετά αλλά λογο εισεχουσων θηλών η μικρή δεν με πιάνει καθόλου και γενικά δεν έχει και την υπομονή μονο με ψευτοθηλες οπου και την βαζψ μονο λογο για την παραγωγη μου για να μην Μοθ κοπεί να νιώθω την Μπέμπα μου και να δίνει εντολή για περισσότερη παραγωγη το θηλασττο μου δεν είναι νοσοκομειακό αλλά είναι πολύ καλό βέβαια σκέφτομαι να ενοικιασω ώστε να δω τι αποτελεσματα θα έχω και με αυτό..ηδη έφτασε 5 κιλακια η Ζουζούνια μου την λατρεύω αλλά πολύ γκρινιαρα αν και έχουμε φτιαξει το πρόγραμμα τουλάχιστον το βραδινό γενικά είναι γκρινιαρα..ο παίδαρος σου τι κανει μεγάλωσε έγινε αντρας ..πως τα πάτε με την κρεμουλα??του αρέσει..άντε τώρα όλο βόλτες θα ΣτΕ ανοίγει επιτέλους ο καιρός εσύ θα κίνησε ακόμα πιο άνετα εγώ περιμένω να της κάνω και το εμβόλιο μετα το Πάσχα ώστε να έχουμε μια μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων..

@elenakii μου πως είσαι κούκλα μου ???πως πάνε οι δικές σας προσπαθειες

Ζουζουμαμα εσύ πως περνάς??

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

@sonia@ καλημερα και καλο μηνα!αυτο τον μηνα δεν περιμενω κατι γτ δεν εκανα ωορρηξια...οποτε περιμενω απλα να ερθει...ξεκινησα glucophage για να τον στρωσουμε λιγο...αυτα...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο μας μηνα κοριτσια....  Αντε να μυρίσει ανοιξη!  Σαβατο σημερα κλειστα τα σχολεια και τα μικρα κανανε σαν αγρίμια μες στο σπιτι γιαυτο τα εφερα σε ενα παιδότοπο να απολαύσω τον ήλιο και το καφε μου φυσικα!  Εχω τρομερο πονοκέφαλο δεν ηθελα να σηκωθω απο το κρεβατι σημερα αλλα τα μικρα ειχαν αλλη αποψη! Δεν εχω μαγειρέψει δεν εχω κανει καμια δουλεια αλλα που θα μου παει θα το παλέψω.... 

Κοριτσάρες μου όμορφες καλα να περάσετε σημερα οτι και αν κανετε

  • Μου αρέσει 6

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2017 at 2:46 ΜΜ, elenakii22 είπε:

@caramel_83 ειναι λογικο να εχεις στενοχωρηθει..οομως πηγαινε σε εναν ενδοκρινολογο για να στα φτιαξει..εγω σου ειπα τα εψαξε ολα(εχω κανει χιλιαδες εξετασεις)...θα σε βοηθησει κ λογικα θα σου πει να παρεις χαπι για τον θυροειδη...αυτό που παιρνω τωρα το glucophage  λενε οτι βοηθαει τον κυκλο.. κ η κοπελα απο την γραμματεια το παίρνει ενα 6μηνο κ εχει δει διαφορα ..βρες εναν καλο και φτιαξτα..μην ανησυχεις ολα διορθωνονται...απο οτι καταλαβα (κ απο οτι διαβασα απο την αλεκα νομίζω)ο θυροειδης ευθύνεται για αποβολες!οποτε καλο ειναι να το κοιταξεις!

και σμρ ειμαι με διαρροια...ταλαιπωρία σκετη!!!

@elenakii22 η διάρροια είναι παρεπόμενο των χαπιών.μόνο για τις πρώτες μέρες όμως.προσπάθησε να τρως καλα για να σε πειραζει λιγότερο.βέβαια εγω το παρακανα κ πήρα κάποια κιλά.έκανες εξετάσεις για αντίσταση στην ινσουλίνη?εγώ ενώ δεν είχα αντίσταση στην ινσουλίνη τα πήρα δοκιμαστικά αλλά δεν δούλεψε για μένα.τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει.θα μιλήσω με το γυναικολόγο.Πάντως θα σου δείξει από τους πρώτους κύκλους.καλή επιτυχία σου εύχομαι!Μήπως ξέρει κάποια για το agnus cactus? Λυγαριά;

22 hours ago, Vila είπε:

@caramel_83 την ίδια θλίψη έχω.. με έχει πάρει από κάτω..

Το χειρότερο ξέρετε πιο είναι? Ότι το παίζω σε όλους χαλαρή κ τα κρύβω όλα μέσα μου. Ακόμα και στη μαμά μου λέω ότι δεν κάνουμε προσπάθειες γιατί δεν είμαστε ακόμα έτοιμοι..Τι να πω? Ότι κάθε μήνας είναι και μα ακόμα απογοήτευση? Μόνο σε εσάς εδώ κοριτσάκια μου μιλάω με άνεση για όλα αυτά που με απασχολούν. Πρόσφατα γέννησε κοντινό μου πρόσωπο και 3 ξαδέρφες μου είναι εγκυουλες.. όπου σταθούμε και όπου βρεθούμε.."άντε εσείς τι κάθεστε??".. και σήμερα κορίτσια μου με πήρε ακόμα πιο πολύ από κάτω γιατί δεν κρατήθηκα έκανα τεστ κ εννοείται ειναι αρνητικό. 

Άρχισα να σκέφτομαι μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα.. Αλλά σε όποιο γιατρό πήγα μου είπε 1 χρόνο προσπάθειες και μετά εξετάσεις.

Συγνώμη αν σας χαλάω τη διάθεση, δεν το θέλω πραγματικά! Θέλω να σκέφτομαι θετικά κ προσεύχομαι συχνα αλλά ώρες ώρες είναι σαν να χάνω τον εαυτό μου. Θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στα κορίτσια που προσπαθούν πολύ καιρό.. Είναι τόσο ψυχοφθόρο αυτό το αρνητικό τεστ!

Αγαπητή μου σε νιωθω και με νιώθεις αν σου πω οτι το περνάω αυτό για 2.5 χρόνια.έχω δευτερογενή υπογονιμότητα βέβαια! Δηλ.έχω ήδη ένα παιδάκι αλλά όπως κ σε εσένα έτσι κ σε μένα έχουν φαγωθεί όλοι για το δεύτερο αφού άλλοι είναι στο τρίτο.έτσι είναι η κοινωνία μας τελικά.Βέβαια θα μου πεις τι μιλάω κ εγώ αλλά πίστεψέ με είμαι σε χάλια φάση.το κρύβω κ εγώ από όλους κ αυτή η απογοήτευση είναι ατελείωτη όπως λες.πάντως αν οι εξετάσεις είναι οκ θα έρθει μετά από 6 μήνες.αν όχι καλά κάνεις κ το ψάχνεις.γιατί οι γιατροί δεν τα βρίσκουν όλα. Κ ας ελπίσουμε στο θαύμα γιατί είναι θαύμα!

@caramel_83 σε καταλαβαίνω! Πώς ο γιατρός δεν στο είχε πει τόσο καιρό; πάντως κοίτα κ στο νετ για διατροφή μήπως υπάρχει κάτι που θα βοηθήσει.πάντως απ οτι διαβασα με θεραπεία από ενδοκρινολόγο θα έχεις βελτίωση σε 2 μήνες! Όλα καλά θα πάνε.μη πέφτεις κ εσύ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλο μηνα....ενας νεος μηνας μπηκε με θετικες σκεψεις,θετικη ενεργεια...ηρθε η ανοιξη...εχουμε αλλη ψυχολογια...δεν θελω να μας παιρνει απο κατω...παμε γερα ολες αυτο το μηνα..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Wannabemommy 27Καλό μήνα! Έχεις δίκιο. Αλλά τα σκαμπανεβάσματά μας δεν γίνεται να μη τα έχουμε! Κ μιας κ πρωταπριλιά σήμερα ας ευχηθώ σε όλες που περνούν δυσκολίες σύντομα να τους φαίνονται σαν ψέμα που πέρασε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@andrianni ευχαριστώ για τις πληροφοριες..ηδη σμρ ειμαι καλυτερα..εχω κανει καμπυλες και ηταν μια χαρα..τωρα αν δω οτι χειροτερευω παλι θα δω...διαβασα στις οδηγιες οτι μπορεις να το σπασεις σε δόσεις..παιρνω των 850 (η 800 δε θυμάμαι) αν δω οτι ξαναχειροτερευω θα το κοψω στη μεση!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρθα Κ αχ αυτά τα ορμονικά! Με τις καθυστερήσεις αυτά είναι αναμενόμενα.εγώ προσπαθώ με διατροφή.η κουνιάδα σου που μου έλεγες σε πόσο καιρό τα κατάφερε; εσύ με το κάπνισμα δεν το αποφάσισες ε;

6 minutes ago, elenakii22 είπε:

@andrianni ευχαριστώ για τις πληροφοριες..ηδη σμρ ειμαι καλυτερα..εχω κανει καμπυλες και ηταν μια χαρα..τωρα αν δω οτι χειροτερευω παλι θα δω...διαβασα στις οδηγιες οτι μπορεις να το σπασεις σε δόσεις..παιρνω των 850 (η 800 δε θυμάμαι) αν δω οτι ξαναχειροτερευω θα το κοψω στη μεση!

Δηλ.παίρνεις ένα την ημέρα; εγώ έπαιρνα μισο των 1000 το πρωί και μισό το βράδυ.σε σένα όμως που έχεις μικρότερο κύκλο από μένα θα δουλέψει. Κ εγώ έκανα ωορηξία αλλά πολύ καθυστερημένα γι αυτό τα έκοψα.ίσως να μην τα έπαιρνα κ σωστά γιατί έτρωγα κ πολλά γλυκά κ αμελούσα να τα πάρω κάποιες φορές.πάντως μετά από 3 μήνες να πας για υπέρηχο ωορήξιας αν δεν έχει λερθει μέχρι τότε...στο εύχομαι.έχω διαβάσει πολλές ιστορίες επιτυχίας με αυτό!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, andrianni είπε:

@Μαρθα Κ αχ αυτά τα ορμονικά! Με τις καθυστερήσεις αυτά είναι αναμενόμενα.εγώ προσπαθώ με διατροφή.η κουνιάδα σου που μου έλεγες σε πόσο καιρό τα κατάφερε; εσύ με το κάπνισμα δεν το αποφάσισες ε;

Δηλ.παίρνεις ένα την ημέρα; εγώ έπαιρνα μισο των 1000 το πρωί και μισό το βράδυ.σε σένα όμως που έχεις μικρότερο κύκλο από μένα θα δουλέψει. Κ εγώ έκανα ωορηξία αλλά πολύ καθυστερημένα γι αυτό τα έκοψα.ίσως να μην τα έπαιρνα κ σωστά γιατί έτρωγα κ πολλά γλυκά κ αμελούσα να τα πάρω κάποιες φορές.πάντως μετά από 3 μήνες να πας για υπέρηχο ωορήξιας αν δεν έχει λερθει μέχρι τότε...στο εύχομαι.έχω διαβάσει πολλές ιστορίες επιτυχίας με αυτό!

παιρνω ενα το μεσημερι!κ η κοπελα στη γραμματεια του γιατρου μου που εχει πιο μεγαλο κυκλο παιρνει το ιδιο με εμενα την ιδια ωρα κ της κανει δουλεια...δεν ξερω κατα ποσο παίζει ρόλο η διατροφη αλλα εμεις ειμαστε πολύ της γυμναστικης και δεν εχουμε τετοιο θεμα..επισης ο γιατρος μου ειχε γραψει πολλες εξετασεις κ 2 καμπυλες οποτε φανταζομαι θα εχει δει αν κανει η οχι..τωρα τι να σ πω..δεν εχω πολυ μεγαλους κυκλους απλα σε αυτον δεν εκανα ωορρηξια...εχω κυκλους 28-38..τωρα ειμαι 38η μερα κ περιμένω..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...