Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

26 minutes ago, andrianni είπε:

@Μαρθα Κ αχ αυτά τα ορμονικά! Με τις καθυστερήσεις αυτά είναι αναμενόμενα.εγώ προσπαθώ με διατροφή.η κουνιάδα σου που μου έλεγες σε πόσο καιρό τα κατάφερε; εσύ με το κάπνισμα δεν το αποφάσισες ε;

Δηλ.παίρνεις ένα την ημέρα; εγώ έπαιρνα μισο των 1000 το πρωί και μισό το βράδυ.σε σένα όμως που έχεις μικρότερο κύκλο από μένα θα δουλέψει. Κ εγώ έκανα ωορηξία αλλά πολύ καθυστερημένα γι αυτό τα έκοψα.ίσως να μην τα έπαιρνα κ σωστά γιατί έτρωγα κ πολλά γλυκά κ αμελούσα να τα πάρω κάποιες φορές.πάντως μετά από 3 μήνες να πας για υπέρηχο ωορήξιας αν δεν έχει λερθει μέχρι τότε...στο εύχομαι.έχω διαβάσει πολλές ιστορίες επιτυχίας με αυτό!

Προσπαθούσε πολλά χρόνια αλλά όταν ξεκίνησε διατροφή, ομοιοπαθητική και γιόκα μέσα σ'ενα χρόνο έμεινε έγκυος…. Άστα να πάνε ακόμα καπνίζω σαν αράπης.. Χι χι χι χι την τέταρτη που θα παω στον γιατρο για υπέροχο να δούμε γιατί έχει αργήσει τόσο να μου έρθει η περίοδος… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Μαρθα Κ είπε:

Προσπαθούσε πολλά χρόνια αλλά όταν ξεκίνησε διατροφή, ομοιοπαθητική και γιόκα μέσα σ'ενα χρόνο έμεινε έγκυος…. Άστα να πάνε ακόμα καπνίζω σαν αράπης.. Χι χι χι χι την τέταρτη που θα παω στον γιατρο για υπέροχο να δούμε γιατί έχει αργήσει τόσο να μου έρθει η περίοδος… 

Υπομονή λοιπόν.αχ δεν αντέχω άλλο!άντε να μας πεις τα νέα την Τετάρτη.κ εγώ Τετάρτη θα πάω!

21 minutes ago, elenakii22 είπε:

εννοείται!

@andrianni καινουργια εισαι?

Ναι!πριν λίγες μέρες μπήκα στην παρέα.έχουμε ξαναμιλήσει.πήρα κ τη βιταμίνη D που μου είπες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, elenakii22 είπε:

@andrianni θυμισε μου ειχε κανει εξετασεις κ ειχες χαμηλα?

Να σου πω την αλήθεια πήρα μόνη μου.αφού δεν έχει παρενέργειες και δεν κάθομαι καθόλου στον ήλιο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, andrianni είπε:

Να σου πω την αλήθεια πήρα μόνη μου.αφού δεν έχει παρενέργειες και δεν κάθομαι καθόλου στον ήλιο

κοιτα βιταμινη ειναι δε νομιζω να εχεις προβλημα ομως καλο θα ηταν να κανεις εξετασεις..μπορει να εχεις υψηλη και να μην χρειαζεσαι!αλλες εξετάσεις εχεις κανει?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elenakii22 είπε:

κοιτα βιταμινη ειναι δε νομιζω να εχεις προβλημα ομως καλο θα ηταν να κανεις εξετασεις..μπορει να εχεις υψηλη και να μην χρειαζεσαι!αλλες εξετάσεις εχεις κανει?

Ναι.όλα οκ.απλά έχω πολυκυστικές με σχεδόν ανύπαρκτο κύκλο.θα κάνω κ τη σαλπιγγογραφία να φύγει κ αυτό κ θα κινηθώ αναλόγως μετά το αποτέλεσμα.απο βδομάδα θα έχω νέα...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, andrianni είπε:

Ναι.όλα οκ.απλά έχω πολυκυστικές με σχεδόν ανύπαρκτο κύκλο.θα κάνω κ τη σαλπιγγογραφία να φύγει κ αυτό κ θα κινηθώ αναλόγως μετά το αποτέλεσμα.απο βδομάδα θα έχω νέα...

inofert παιρνεις?τα glucophage δε σε βοηθησαν καθολου?ποσο καιρο τα έπαιρνες?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου εμενα ο γιατρος μου συνεστησε πολυβιταμινες για να με βοηθησει λιγο στον κυκλο...τον πρωτο μηνα που τα πηρα,ισως ομως να ηταν και συμπτωση,μου ηρθαν στις 32 ημερες...το κουτι πανω γραφει οτι ειναι για πολυκυστικες...profertil female λεγονται...ξερει καμμια σας κατι?λεω να τα αρχισω ξανα....ποια η γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Α!κορίτσια και για να δώσω θάρρος (εγώ που πια δεν έχω καθόλου) στις κοπέλες με προβλήματα κύκλου, έμεινα έγκυος ενώ πριν την τελευταία περίοδο δεν είχα για 5 μήνες!οπότε ελπίδα υπάρχει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...