Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου..

On 18/4/2017 at 5:24 ΜΜ, Antonia_GR είπε:

Δεν εχω ακουσει κι εγω κατι για ηλικια. Εγω ειμαι και αρκετα κατω των 30 και ειχα θεμα. Δε γνωριζω. Παντως σε αυτη την προσπαθεια που τα καταφερα, ολες μου οι εξετασεις ηταν πολυ καλες. Τι να πω δεν ξερω

Ποσο χαίρομαι που ακούω νέα σου κοπελαμου μας είχες ανησυχίσει που χαθηκες έτσι ξαφνικα χαίρομαι που όλα είναι καλά έζησε και απόλαυσε τις στιγμές αυτές.. Κσι ξεκουρασου όσο μπορείς εγώ εδώ με ενα και τα έχω παίξει καποιες μέρες!!!με το καλό σου εύχομαι..λογικό να μην βολευεσαι λίγο όμως έμεινε υπομονη

Νικολίτσα μου περάσαμε πολύ όμορφα και ξεκουραστα ανέλαβε η μαμά μου την Μπέμπα και εμείς γεμισαμε μπαταρίες..

Μακάρι να έχουμε θετικά απο όλες τις κοπέλες

@baia5582 μου τι κανεις πως είσαι και απο σένα είχα καιρό να διαβάσω νέα τι κάνει το μπεμπακι σου γεννήσεις??

Ελενακι μου καραμελ και οι υπόλοιπες πως είστε?? Οι εγκυουλες τις παρέας φουσκώνουν??

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

19 ώρες πρίν, Melitoula είπε:

Αα μια χαρά τέλεια τα παιδάκια σ!!τι ωραία!! Δόξα τω Θεώ!Αλλά κ παλι μπράβο..χαχαχα.. Ο εμετός δεν παλεύεται για μένα.. Εγώ κ μετα Π Θ κάνω μένω νηστικη γιατί άμα φάω ξανα τα βγάζω.. 

Σύμφωνω με την Αλέκα..Κ μια μονο φτάνει,!!!Κ γω στο εύχομαι καραμελ!!ολο γλυκά με θυμίζει το όνομα.. Κ ολο τούρτες καραμέλα ζητάω τον άντρα μ ν μ φέρνει...ευτυχώς Π δε με φέρνει...γτ...:D

Εγώ με μια πάλι..στον κύκλο δλδ που έγινε.. Που ν φανταστώ..Κ η πρώτη κ η δεύτερη..Η δεύτερη ειδικά...Ήταν σοκ.. Κ η πρώτη δλδ γτ η πρώτη ήταν η πρώτη ελεύθερη επαφή. μπαμ κ κάτω...Η δεύτερη μετά από τρεις ππεριόδους.. ακριβώς τη μέρα της ωορρηξίας..Αλλά μπάι μιστέικ..Ούτε που τα πρόσεξα ποτέ.. Κ έτσι ν τος ο σπόρος..γι'αυτό κ μια είναι υπεραρκετη!!

Κορίτσια θέλω βοήθεια!έκανα τεστ οωρηξιας 11 του μηνα το οποίο βγήκε θετικό.είχαμε επαφές φυσικά μερα παρα μερα σε όλη την διάρκεια του κύκλου.έκανα σήμερα τεστ εγκυμοσυνης 11 μερες μετα και βγήκε αρνητικο.βιαστηκα λέτε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Alekagala είπε:

Οχι μονο βιαστικές αλλα παραβιαστηκες!!!!  Ποτε περιμενεις περιοδο? 

Κανικα και σύμφωνα με τον κύκλο μου χθες η σημερα.Αλλά άργησε να γίνει η οωρηξια αυτόν τον μήνα.έγινε την 21 μερα του κύκλου.Δεν ξέρω πότε θα ερθει.λογικά 14 μερες μετα την οωρηξια.11 ειχα οωρηξια .άρα 25?Δεν ξέρω.....

Link to comment
Share on other sites

@λουπιτα πιστευω απο την απο την στιγμη που εκανες ωορρηξια 21η μερα σιγουρα περιμενεις 36-37...ειναι νωρις ακομα!

@sonia@ καλα ειμαι!!!!θθα κάνουμε κ τις υπόλοιπες εξετασεις που μας εχουν μεινεο αυτον το μηνα!ο ανδρας εχει να δει αν βελτιωθηκαν οι ορμονες!θθα πω στο γιατρό να γραψει κ ενα σπερμοδιαγραμμα!ααν βελτιωθηκαν οι ορμονες κ το σπερμοδιαγραμμα ειναι ιδιο η χειρότερο τοτε μας επηρεαζει κ η κιρσοκηλη!αν βεβαια οι ορμονες του δεν βγουν καλες δε θα κανει...νομιζω οτι αδικα θα στενοχωρηθουμε αν ακομα δεν εχει ανεβει η τεστο του..εσεις τι κανετε???η μπεμπα??

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , elenakii22 είπε:

@λουπιτα πιστευω απο την απο την στιγμη που εκανες ωορρηξια 21η μερα σιγουρα περιμενεις 36-37...ειναι νωρις ακομα!

@sonia@ καλα ειμαι!!!!θθα κάνουμε κ τις υπόλοιπες εξετασεις που μας εχουν μεινεο αυτον το μηνα!ο ανδρας εχει να δει αν βελτιωθηκαν οι ορμονες!θθα πω στο γιατρό να γραψει κ ενα σπερμοδιαγραμμα!ααν βελτιωθηκαν οι ορμονες κ το σπερμοδιαγραμμα ειναι ιδιο η χειρότερο τοτε μας επηρεαζει κ η κιρσοκηλη!αν βεβαια οι ορμονες του δεν βγουν καλες δε θα κανει...νομιζω οτι αδικα θα στενοχωρηθουμε αν ακομα δεν εχει ανεβει η τεστο του..εσεις τι κανετε???η μπεμπα??

Κορίτσι μου μακάρι να βγουν όλα καλά με τα αποτελεσματα αν επηρεάζει η κιρσοκήλη να την βγάλει ώστε να μην έχει θέμα θεωρώ οι ορμόνες του θα ανέβηκαν όπως και την προηγούμενη φορά μακάρι να τελειωνεται και εσείς με όλα αυτά..εμείς καλά είμαστε σήμερα δουλεύει ο μπαμπάς μας και είμαστε μονές δεν με αφήνει ουτε τουαλέτα να πάω σαν να με μυριζεται ενα πράγμα..σε λιγες μέρες έχουμε παιδίατρο για εμβόλιο ανυπομωνω ώστε να πάρει κάποια προστασία..

Λουπιτα και εγώ θεωρώ το κάνες νωρίς μην απογοητεύεται και περιμενε μακάρι να βγει θετικό κοπελα μου

  • Μου αρέσει 3

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλες κορίτσια όμορφα!!!!! @sonia@ μου χαιρομαι που πέρασες όμορφα!!! Φιλάκια στα μπεμπακια σου τα ομορφα!!Και το μικιο και το πιο μεγαλουτσικο!!!

@λουπιτα και κατα την δικη μου γνωμη νωρις το εκανες το τεστακι... λιγο υπομονουλα ακόμα και επανελαβε σε καμια βδομαδουλα που θα μετρας και καθυστερηση!

@Alekagala τι κάνεις κοριτσι μου πως εισαι? φουσκωσε η κοιλιτσα καθολου?? Η @caramel_83 τι κανει που ειναιιιιιιι??? social queen μας νομιζω πως σε ακολουθω ταπεινα... εχω τα ιδια συμπτωματα με σενα αυτο το μηνα...καφε βλενα την 21η μερα και 22η λιγο με ροζ. και σημερα 26η μερα τωρα ειδα λιγο ροζκαφε βλεννα στο σκουπισμα...στηθος καθοοοοοοοοολου πρησμενο τιποτα!! ενω αλλες φορες πριν κατεβει η ατιμη δεν μπορουσα να το ακουμπησω. ουτε καν σπυρακια δεν εχω βγαλειτο ορμονικο μου χρειαζεται ελεγχο και λεω να παω στο γυναικολογο οταν μου τελειωσει η περιοδος. πφφφφφ. ειμαι στεναχωρημενη.αλλος ενας κυκλος χαμενος ρε κοριτσια. @elenakii22 όλα καλα θα πάνε..το σημαντικο ειναι να εντοπιστει το οποιοδηποτε προβληματακι και το μωρακι σου θα ερθει και θα γινεις υπεροχη μανουλα...μερικες θα ιδρωσουμε πολυ μεχρι την πρωτη αγκαλια!!χαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@NikolitsaVe87 εκανα της hometest που είναι πολύ ευαίσθητα.παρολαυτα ποτε να περιμένω την περιοδο δεν ξερω.ήμουν παντα στανταρ 21 η 22 του μηνα.μας τα χάλασε η οωρηξια που άργησε.Σήμερα είχα πόνους περιόδου το απόγευμα λέω ωχχχχχ.Αλλά πέρασαν και τίποτα.καθόλου πρισμένο στήθος.εισαι και εσυ σε προσπαθεια???:-P

Link to comment
Share on other sites

11 του μηνα που εκανες το τεστ σε ποια μερα του κυκλου ησουν???εχεις σταθερο κυκλο??στις προσπαθεις ειμαι και εγω @λουπιτα...αναμενω μεχρι την Τριτη που περιμενω περιοδο. αν έχω μεχρι τοτε τα λογικα μου. :shock: χαχαχαχ  τα τεστ μην τα εμπιστευεσαι... αν δεν εχεις καθυστερηση, μην κανεις.καλυτερα μια χοριακη απευθειας παρα τεστ και αγχη.στα γραφω μηπως τα πραξω και εγω αυτα που λεω γιατι και εγω δεν κρατιεμαι... :-P:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, NikolitsaVe87 είπε:

11 του μηνα που εκανες το τεστ σε ποια μερα του κυκλου ησουν???εχεις σταθερο κυκλο??στις προσπαθεις ειμαι και εγω @λουπιτα...αναμενω μεχρι την Τριτη που περιμενω περιοδο. αν έχω μεχρι τοτε τα λογικα μου. :shock: χαχαχαχ  τα τεστ μην τα εμπιστευεσαι... αν δεν εχεις καθυστερηση, μην κανεις.καλυτερα μια χοριακη απευθειας παρα τεστ και αγχη.στα γραφω μηπως τα πραξω και εγω αυτα που λεω γιατι και εγω δεν κρατιεμαι... :-P:-P

Χαχαχαχα η λαχτάρα κοριτσάκι μου.τι να κάνουμε.Όλες τα ίδια πάνω κάτω τραβάμε.λοιπόν εχω σταθερό κύκλο 30 με 31 μερες.Και κανω οωρηξια 17 μερα.αλλλλλλααααααα αυτόν τον μήνα μας τα χάλασε.έκανα οωρηξια 21 μερα!!!Ο μεγαλύτερος μου κύκλος είναι μέχρι 24 του μηνα.Δεν έχω καταγράψει παραπάνω.Αρα μετά από τις 24 το θεωρώ καθυστερηση.μαζί είμαστε!:)

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

Κοριτσαρες μου μπηκα να πω μια καλημερα και φευγω για δουλεια, δεν σας διαβασα θα μπω αυριο με ησυχια και θα απαντησω,σας φιλω ολες:wub:

Καλημέρα Καλημέρα και καλή δουλίτσα :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε ?? 

@λουπιτα και @NikolitsaVe87 εύχομαι να έχουμε σύντομα θετικά νέα από σας !!!"

Δεν πολύ μπαίνω γιατί δεν έχω πολύ χρόνο κάι αν μπω διαβάζω γρήγορα τα μηνύματα σας βλέπω ότι είσαστε καλά και βγαίνω πάλι ελπίζω σύντομα να είμαι πάλι κοντά σας ποιο συχνά !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,καλημέρα! Κ εγω κοριτσάρες μπαίνω και μαθαίνω τα νέα σας...δεν μπορώ αλλιώς αν κ σκέφτηκα να σταματήσω για να το δω πιο χαλαρά. Λοιπόν δεν θα ξαναγκρινιάξω. Είμαι αισιόδοξη κ ηρέμησα.θα χαίρομαι την κάθε στιγμή για να προκύψει!μόνο θετικές σκέψεις κ χαρά!δεν θα ξαναπέσω...κ όταν γίνει θα ξέρω οτι θα είναι από τις ορμόνες. Τα ξαναλέμε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε ?? 

@λουπιτα και @NikolitsaVe87 εύχομαι να έχουμε σύντομα θετικά νέα από σας !!!"

Δεν πολύ μπαίνω γιατί δεν έχω πολύ χρόνο κάι αν μπω διαβάζω γρήγορα τα μηνύματα σας βλέπω ότι είσαστε καλά και βγαίνω πάλι ελπίζω σύντομα να είμαι πάλι κοντά σας ποιο συχνά !!!

Μακάρι και οι δυο Ν παρουμε θετικά αποτελέσματα! @NikolitsaVe87 εχεις καθόλου πόνους περιόδου?Έχω χθες βράδυ δεν μπορούσα Ν κοιμηθώ.λέω ωωωωχχχ έρχεται.Και πολύ έντονοι μάλιστα.αν και εγώ δεν πονάω όταν περιμένω.ποναω Μόλις κατεβει το αίμα.Ακόμα τίποτα πάντως :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , λουπιτα είπε:

Μακάρι και οι δυο Ν παρουμε θετικά αποτελέσματα! @NikolitsaVe87 εχεις καθόλου πόνους περιόδου?Έχω χθες βράδυ δεν μπορούσα Ν κοιμηθώ.λέω ωωωωχχχ έρχεται.Και πολύ έντονοι μάλιστα.αν και εγώ δεν πονάω όταν περιμένω.ποναω Μόλις κατεβει το αίμα.Ακόμα τίποτα πάντως :-D

Πόσο χαίρομαι...μακάρι! Φαντάζομαι την αγωνία σου!!!αντε θα μαθουμε σε λίγες μέρες!Τρίτη ή Τετάρτη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...