Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, NikolitsaVe87 είπε:

κορίτσια μόλις ενιωσα υγρη απο κατω μου..παω στο μπανιο το σερβιετακι πεντακαθαρο.παιρνω χαρτι σκουπιζομαι και βγαλα χοντρη βλενα με λιγο κοκκινοροζ βλεννα. μετα παλι παω για πιπι τιποτα.απλα πριν ενιωσα λιγο πονο χαμηλα και φουσκωμα!!! αφηστε δε τι επαθα ρε κοριτσια..σημερα πρωτη φορα εκανα προυτς μπροστα στον αντρα μου!!! πω πω ντροπηηηηηη:oops: πως μου φυγε ουτε καταλαβα. δλδ δεν ημουν προετοιμασμενη για να απομακρυνθω. ευτυχως που χω τετοιο αντρα και ειμαστε ενα κ με νιωθει.αλλιως θα εξαφανιζομουν απο τον πλανητη. ελα Χριστε κ Παναγια.εχει τυχει σε καμια? (συζητηση του ¨κώλου¨επιασα τωρα αλλά με συγχωρειται!!)

Ντροπή στον αντρούλη μας δεν είναι! Συμβαίνουν κ αυτά. Όταν μεινεις εγκυος.εκει να δεις! Αυτό με τη βλέννα το έπαθα κ εγω.κ είχα κ καφε κηλίδες κάποιες μέρες χωρίς να γίνει ωορηξια κ αρα δεν υπάρχει περιπτωση εγκυμοσυνης. Πάντως καφέ δεν είχα ποτέ κ πιστευω οτι ειναι από το άγχος κ τη σκέψη σε ποια μέρα βρίσκομαι κ τι γίνεται.κ τώρα που δεν ασχολουμαι βλέπω οτι έχω πονάκια που άνετα θα έλεγα πάλι οτι κάτι γίνεται.Δεν θέλω να σε γειώσω. Εννοειται. 

πρίν από 8 λεπτά , aggeliki_l είπε:

κάνω κάθε μήνα μόνο δύο μήνες δεν έκανα όλο αυτό το διάστημα που προσπαθούμε.....επειδή πήρα serpafar για να κάνω περισσότερα ωάρια γιατί λέγαμε να κάνουμε σπερματέγχυση αυτό το μήνα την 11 μέρα είχα 3 ωάρια 1,8 χιλιοστά και το ενδομήτριο μου ήταν 4,4 χιλιοστα και δεν κάναμε τελικά τίποτε....μου έδωσε ultrogestan μήπως και μεγαλώσει λίγο και τώρα αναμονή μήπως και έγινε το θαύμα απο μόνο του....

Αρα υπάρχει περίπτωση.σύντομα σου εύχομαι! Ο γιατρός τι λέει; θα συνεχισεις κ άλλους κύκλους με σερπαφαρ;γενικά ειναι μικρό το ενδομήτριο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , andrianni είπε:

Ντροπή στον αντρούλη μας δεν είναι! Συμβαίνουν κ αυτά. Όταν μεινεις εγκυος.εκει να δεις! Αυτό με τη βλέννα το έπαθα κ εγω.κ είχα κ καφε κηλίδες κάποιες μέρες χωρίς να γίνει ωορηξια κ αρα δεν υπάρχει περιπτωση εγκυμοσυνης. Πάντως καφέ δεν είχα ποτέ κ πιστευω οτι ειναι από το άγχος κ τη σκέψη σε ποια μέρα βρίσκομαι κ τι γίνεται.κ τώρα που δεν ασχολουμαι βλέπω οτι έχω πονάκια που άνετα θα έλεγα πάλι οτι κάτι γίνεται.Δεν θέλω να σε γειώσω. Εννοειται. 

Αρα υπάρχει περίπτωση.σύντομα σου εύχομαι! Ο γιατρός τι λέει; θα συνεχισεις κ άλλους κύκλους με σερπαφαρ;γενικά ειναι μικρό το ενδομήτριο;

υπάρχει μία μικρή ναι αν μεγάλωσε με τα ultro όχι δεν θα ξανά πάρω σερπαφάρ μέχρι τρείς κύκλους μπορείς...γενικά δεν έχω κανένα θέμα με το ενδομήτριο απλά με τα συγκεκριμένα φάρμακα δεν μεγαλώνει.....χωρις αυτά είναι πάντα φυσιολογικό....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , aggeliki_l είπε:

υπάρχει μία μικρή ναι αν μεγάλωσε με τα ultro όχι δεν θα ξανά πάρω σερπαφάρ μέχρι τρείς κύκλους μπορείς...γενικά δεν έχω κανένα θέμα με το ενδομήτριο απλά με τα συγκεκριμένα φάρμακα δεν μεγαλώνει.....χωρις αυτά είναι πάντα φυσιολογικό....

Ωραία.πάντως καταλαβαίνω οτι το εχεις παλέψει κ πόσο ακόμα να περιμένεις...θα έλεγα να βάλεις ενα χρονοδιαγραμμα οτι χαλάρωνεις για λίγο, εστω το καλοκαίρι κ αν δεν προκύψει κάνε κ εξωσωματική.εσύ θα αποφασίσεις.μπορεί να θες κ άμεσα.Να σε ρωτήσω.αυτό με τη σπερματέγχυση μου το είπε κ μενα ο γιατρος.αλλα δε νομιζω οτι θα κανει κ μεγαλη διαφορα. Εμένα μου ειπε οτι κ με την εξωσωματική είναι ιδιες οι πιθανότητες!!!ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , andrianni είπε:

Ωραία.πάντως καταλαβαίνω οτι το εχεις παλέψει κ πόσο ακόμα να περιμένεις...θα έλεγα να βάλεις ενα χρονοδιαγραμμα οτι χαλάρωνεις για λίγο, εστω το καλοκαίρι κ αν δεν προκύψει κάνε κ εξωσωματική.εσύ θα αποφασίσεις.μπορεί να θες κ άμεσα.Να σε ρωτήσω.αυτό με τη σπερματέγχυση μου το είπε κ μενα ο γιατρος.αλλα δε νομιζω οτι θα κανει κ μεγαλη διαφορα. Εμένα μου ειπε οτι κ με την εξωσωματική είναι ιδιες οι πιθανότητες!!!ισχυει;

με την εξωσωματική έχεις 30% πιθανότητες ενω με την σπερματέγχυση 5%....δεν ξέρω τι θα κάνω...την φοβάμαι λίγο την εξωσωματική λόγω των φαρμάκων αλλά δεν μπορώ άλλο να περιμένω και να ελπίζω και κάθε μήνα να τρώω τα μούτρα μου με τις αρνητικές χοριακές....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , aggeliki_l είπε:

με την εξωσωματική έχεις 30% πιθανότητες ενω με την σπερματέγχυση 5%....δεν ξέρω τι θα κάνω...την φοβάμαι λίγο την εξωσωματική λόγω των φαρμάκων αλλά δεν μπορώ άλλο να περιμένω και να ελπίζω και κάθε μήνα να τρώω τα μούτρα μου με τις αρνητικές χοριακές....

Σε νιώθω απόλυτα γι αυτο δε σου ειπα χαλάρωσε κ θα συμβει.σκέψου ομως θετικα κ οτι Θα τα καταφέρεις συντομα.ευχομαι να μας κάνεις να χαρούμε.δεύτερη γνώμη έχεις πάρει από άλλο γιατρό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, andrianni είπε:

Σε νιώθω απόλυτα γι αυτο δε σου ειπα χαλάρωσε κ θα συμβει.σκέψου ομως θετικα κ οτι Θα τα καταφέρεις συντομα.ευχομαι να μας κάνεις να χαρούμε.δεύτερη γνώμη έχεις πάρει από άλλο γιατρό;

να σου πω την αλήθεια τώρα έκλεισα ραντεβού σε άλλο γιατρό....μου εμπνέει εμπιστοσύνη η γιατρός μου και δεν το είχα σκεφτεί καν τόσο καιρό απλά τώρα που δεν έχω ιδέα ποιό θα είναι το επόμενο βήμα μου είπα να ακούσω και καμιά άλλη γνώμη.....μακάρι να χαρώ και εγώ.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , aggeliki_l είπε:

να σου πω την αλήθεια τώρα έκλεισα ραντεβού σε άλλο γιατρό....μου εμπνέει εμπιστοσύνη η γιατρός μου και δεν το είχα σκεφτεί καν τόσο καιρό απλά τώρα που δεν έχω ιδέα ποιό θα είναι το επόμενο βήμα μου είπα να ακούσω και καμιά άλλη γνώμη.....μακάρι να χαρώ και εγώ.....

Καλά έκανες γιατί καμιά φορά κάποιος άλλος μπορεί να δει κάτι παραπάνω.μια φίλη μου παιδευόταν 4χρόνια κ πήγε σε έναν κορυφαίο που όταν την εξέτασε είδε αμέσως ενδομητρίωση κ σε ένα χρόνο είχε παιδί.αφού έκανε θεραπεία πρώτα.δε λέω οτι θα γίνει ετσι αλλά να σιγουρευτείς.κ εγω έχω πάρει 2 γνώμες κ μου είπαν τα ίδια.αλλά πριν προχωρήσω σε εξωσ.θα πήγαινα κ για μια τριτη γνώμη.χαχα Να χαμογελάμε ετσι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Καλά έκανες γιατί καμιά φορά κάποιος άλλος μπορεί να δει κάτι παραπάνω.μια φίλη μου παιδευόταν 4χρόνια κ πήγε σε έναν κορυφαίο που όταν την εξέτασε είδε αμέσως ενδομητρίωση κ σε ένα χρόνο είχε παιδί.αφού έκανε θεραπεία πρώτα.δε λέω οτι θα γίνει ετσι αλλά να σιγουρευτείς.κ εγω έχω πάρει 2 γνώμες κ μου είπαν τα ίδια.αλλά πριν προχωρήσω σε εξωσ.θα πήγαινα κ για μια τριτη γνώμη.χαχα Να χαμογελάμε ετσι; 

απλά δεν ήθελα να έχω και αμφιβολίες για το αν αυτά που μου λέει η γιατρός μου ισχύουν εκτός απο το άγχος μου να μείνω έγκυος μπορεί να είναι χαζό το ξέρω αλλά 'ετσι το σκέφτηκα....θα πάρω σίγουρα και δεύτερη και τρίτη γνώμη πρίν πάω για εξωσωματική...χαμογελάω χαμογελάω γιατί αλλιώς δεν χαμογελάει ούτε ο αντρούλης μου και δεν το θέλω αυτο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

τι τραβάνε κ αυτοί! Εμένα απορούσε όταν χαμογελούσα.αλλά πάνε αυτά είπαμε!πάω για δουλίτσα τώρα.θα τα ξαναπούμε!

καλή δουλειάαααα...θα τα ξαναπούμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, aggeliki_l είπε:

εγώ είμαι 32 και ο αντρας μου 34....άγχος να σου πώ τώρα πια δεν έχω...το έχω πάρει πιο χαλαρά.....

 

μέρα παρά μέρα όλο το μήνα έχουμε επαφες....αφήστε ρε κορίτσια όλες γύρω μου μένουν έγκυος...λες και το κάνουν επίτηδες χαχα...χτες έμαθα ια τρείς γνωστές μου και μάλιστα η μία έιχε σχέση μόνο δύο μήνες....

Στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά Αγγελική μου.Εμείς εδώ θα είμαστε να μοιραζόμαστε χαρές λύπες ανησυχίες! Όλα είναι μέσα στην ζωη! Εύχομαι στην δική σου να έρθει ένα πολυπόθητο μωρακι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@λουπιτα διαβάζω ευχάριστα πράγματα, μακάρι να τα καταφέρατε!

Δεν έγραψα εΚτος αλλά εΝτος γόνιμων ημερών :) είναι ο τρίτος μήνας προσπαθειών για εμάς αλλά πρώτος που καταφέραμε να έχουμε επαφές κ στις γόνιμες μέρες γτ τον πρώτο μήνα ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές μία εβδομάδα πριν την περίοδο κ τον δεύτερο μήνα ήμασταν μακριά για 2 εβδομάδες λόγω δουλειάς...


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , KarMar84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@λουπιτα διαβάζω ευχάριστα πράγματα, μακάρι να τα καταφέρατε!

Δεν έγραψα εΚτος αλλά εΝτος γόνιμων ημερών :) είναι ο τρίτος μήνας προσπαθειών για εμάς αλλά πρώτος που καταφέραμε να έχουμε επαφές κ στις γόνιμες μέρες γτ τον πρώτο μήνα ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές μία εβδομάδα πριν την περίοδο κ τον δεύτερο μήνα ήμασταν μακριά για 2 εβδομάδες λόγω δουλειάς...

Καλημεραααα!!!!αααα τώρα κατάλαβα!!!!!Έτσι ετσι στο ζουμι τηςς υπόθεση που λεμε! Άντε κ ακούσουμε κανένα ευχάριστο! Σήμερα είναι η 13 μερα μετα το θετικο τεστ οωρηξιας.περιμένω ακόμα αύριο.Πότε Ν κανω τεστ ρε κορίτσια? Έχω της home test ενα τελευταίο.τα έκανα και τα 5 η χαζή.

@NikolitsaVe87 τι έγινε αγάπη μου?

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, λουπιτα είπε:

Καλημεραααα!!!!αααα τώρα κατάλαβα!!!!!Έτσι ετσι στο ζουμι τηςς υπόθεση που λεμε! Άντε κ ακούσουμε κανένα ευχάριστο! Σήμερα είναι η 13 μερα μετα το θετικο τεστ οωρηξιας.περιμένω ακόμα αύριο.Πότε Ν κανω τεστ ρε κορίτσια? Έχω της home test ενα τελευταίο.τα έκανα και τα 5 η χαζή.

@NikolitsaVe87 τι έγινε αγάπη μου?

καλησπέρα κοριτσια μου!!!Καλή εβδομάδα να έχουμε με θετικα νεακια!!! @aggeliki_l καλως ηλθες στην παρεουλα μας και ελπιζουμε να μαστε γουρλακια !!! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και ο αγωνας που κανεις για να γινεις μανουλα ειναι πολυ ομορφος γιατι πολλες φορες οταν δυσκολευομαστε και δεν εγκαταλειπουμε τα οπλα, δειχνει ποοοοοσο πολυ θελουμε οντως να γινουμε μανουλες!!ο γιατρος παιζει σημαντικο ρολο ειδικα στα δυσκολα, οποτε να βρεις εναν που ειναι πολυ καλος και σου εμπνειε εμπιστοσυνη αλλα θα ναι και φιλος!!! που μένεις...?

κοριστια εχω ακουσει πολυ καλα λογια τον Αρη Τσιγκρη..ειναι στο ιασω.ξεγεννησε μια γνωστη μου και μου πε τα καλυτερα!!! λεει σαν κολλητο τον ειχε. μετα διαβασα εδω και ομορφα πραγματα για αυτον και σχολια αλλα και στην σελιδα του στο facebook ειδα γνωμες και φωτογραφιες που πραγματικα θελω να τον γνωρισω εστω για μια εξεταση ! 

@λουπιτα μουυυυυυυυ!!! Με συμπονειιιιιιις κοριτσι μου εσυ αυτον τον μηνα...ξυπνησα και ειμαι καθαρουλααααα οσο δεν παει!!! τωρα περιμενω να δω αν θα μου ερθει ..μεθαυριο περιμενω...και αυριο βραδυ βασικα που μαι νταν.για να δουμε.παντως χανω τις ελπιδες μου γιατι ολα δειχνουν προεορτια οπως ειπε και η φιλη μας @andrianni...ειδωμεν... !!!Εσυ εισαι παντως που σαι σε καλυτερο δρομο απο μενα...αρα απο σενα περιμενουμε το deal!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , NikolitsaVe87 είπε:

καλησπέρα κοριτσια μου!!!Καλή εβδομάδα να έχουμε με θετικα νεακια!!! @aggeliki_l καλως ηλθες στην παρεουλα μας και ελπιζουμε να μαστε γουρλακια !!! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και ο αγωνας που κανεις για να γινεις μανουλα ειναι πολυ ομορφος γιατι πολλες φορες οταν δυσκολευομαστε και δεν εγκαταλειπουμε τα οπλα, δειχνει ποοοοοσο πολυ θελουμε οντως να γινουμε μανουλες!!ο γιατρος παιζει σημαντικο ρολο ειδικα στα δυσκολα, οποτε να βρεις εναν που ειναι πολυ καλος και σου εμπνειε εμπιστοσυνη αλλα θα ναι και φιλος!!! που μένεις...?

κοριστια εχω ακουσει πολυ καλα λογια τον Αρη Τσιγκρη..ειναι στο ιασω.ξεγεννησε μια γνωστη μου και μου πε τα καλυτερα!!! λεει σαν κολλητο τον ειχε. μετα διαβασα εδω και ομορφα πραγματα για αυτον και σχολια αλλα και στην σελιδα του στο facebook ειδα γνωμες και φωτογραφιες που πραγματικα θελω να τον γνωρισω εστω για μια εξεταση ! 

@λουπιτα μουυυυυυυυ!!! Με συμπονειιιιιιις κοριτσι μου εσυ αυτον τον μηνα...ξυπνησα και ειμαι καθαρουλααααα οσο δεν παει!!! τωρα περιμενω να δω αν θα μου ερθει ..μεθαυριο περιμενω...και αυριο βραδυ βασικα που μαι νταν.για να δουμε.παντως χανω τις ελπιδες μου γιατι ολα δειχνουν προεορτια οπως ειπε και η φιλη μας @andrianni...ειδωμεν... !!!Εσυ εισαι παντως που σαι σε καλυτερο δρομο απο μενα...αρα απο σενα περιμενουμε το deal!!!

Καλό είναι που είσαι καθαρή.επίτρεψέ μου να έχω τις αμφιβολίες μου για την περιοδο σου.Εγώ σήμερα έχω τσιμπηματα στο στήθος.Στο ένα βασικά. Νομίζω ότι θα μου έρθει δεν ξέρω!Σήμερα είναι η ημερομηνία του μεγαλύτερου κύκλου μου.άρα από αύριο μετράω καθηστερηση επίσημα.να κάνω ένα τεστ αύριο λες?προχθές βγήκε αρνητικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...