Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Bluee19 said:

      Κορίτσια γνωρίζετε αν μετά την ετ μπορείς να ταξιδέψεις με αεροπλάνο ; (Μετά από δυο τρεις μέρες ) ή μπορεί να επιρεαΣει αρνητικά τα έμβρυα ; 

      Εμένα στο κέντρο δεν μου τόνισαν κάτι ούτε με ρώτησαν εάν έχω κάποιο προγραμματισμένο ταξίδι ! Μου είπαν συνέχισε την καθημερινότητα σκεπτόμενη πάντα  ότι είσαι έγκυος … δηλαδή όχι βαρύ όχι σκυψιματα όχι απότομες κινήσεις κλπ 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Να μη πεις τιποτα!!!!  Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και τα μωράκια στη κοιλίτσα.....  Πλεον δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι για τιποτα!!!!! Οταν γεννήσεις θα εχεις αλλα πιο αρκετα άγχη να σε κρατανε στην τσίτα! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Ναι, αν και ισως τον πρωτο καιρο να ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα με τα 3 μωρακια, δε σκεφτομαι καθολου τις οποιες δυσκολιες προκυψουν. Το μονο πραγμα μεσα στο μυαλο μου ειναι να πανε ολα καλα με τα μωρακια μου! Ξερω οτι απο την πρωτη στιγμη που θα τα δω θα φαω κολλημα και ανυπομονω!!! :wub:

 

Με το καλο κι εσυ το μωρακι σου!!!


mfN3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..... τι κάνετε;;;;

@Antonia_GR τι τέλεια κορίτσι σε είχαμε χάσει και δεν είχαμε καιρό νέα σου...... τώρα θα μου πεις με τρίδυμη εγκυμοσύνη τι να πεις και εσύ..... χαίρομαι που όλα έχουν πάει καλά..... και εύχομαι με το καλό να γεννήσεις και να πάνε όλα καλά........ και συμφωνώ με την alekagala........

εγώ δεν ξέρω καθόλου από αυτές τις εξετάσεις οπότε δεν έχω γνώσεις σε αυτό......

ελπίζω αυτός ο μήνας να φέρει κανένα καλό νέο.....:-P


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, giota@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..... τι κάνετε;;;;

@Antonia_GR τι τέλεια κορίτσι σε είχαμε χάσει και δεν είχαμε καιρό νέα σου...... τώρα θα μου πεις με τρίδυμη εγκυμοσύνη τι να πεις και εσύ..... χαίρομαι που όλα έχουν πάει καλά..... και εύχομαι με το καλό να γεννήσεις και να πάνε όλα καλά........ και συμφωνώ με την alekagala........

εγώ δεν ξέρω καθόλου από αυτές τις εξετάσεις οπότε δεν έχω γνώσεις σε αυτό......

ελπίζω αυτός ο μήνας να φέρει κανένα καλό νέο.....:-P

Γεια σου Γιωτα! Πως τα πας εσυ? Σ'ευχαριστω πολυ κι εγω αυτο ευχομαι, να πανε ολα καλα. Η αληθεια ειναι οτι ολο ελεγα να μπω να γραψω και μια το ενα, μια το αλλο, ολο το αφηνα. Επιτελους ξαναμπηκα και ανεβηκε και η ψυχολογια μου με την ομορφη παρεα σας!!  Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν και συντομα να εχουμε κι αλλες εγκυουλες!!


mfN3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Antonia_GR said:

Γεια σου Γιωτα! Πως τα πας εσυ? Σ'ευχαριστω πολυ κι εγω αυτο ευχομαι, να πανε ολα καλα. Η αληθεια ειναι οτι ολο ελεγα να μπω να γραψω και μια το ενα, μια το αλλο, ολο το αφηνα. Επιτελους ξαναμπηκα και ανεβηκε και η ψυχολογια μου με την ομορφη παρεα σας!!  Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν και συντομα να εχουμε κι αλλες εγκυουλες!!

Εδώ κορίτσι..... η αναμονή σκοτώνει ώρες ώρες......:oops:

ευτυχώς εδώ μέσα υπάρχει και μια κατανόηση........ και άσε που έχουμε την alekagala και την καραμελίτσα που βάζουν φωνές....... χα χα χα και μετά συνερχόμαστε..........

εσύ μην ανησυχείς είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά...........


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την ενεση κορτιζονης την εκανα οπως ειναι ο ποπος λιγο πιο πανω. Ειναι συγκεκριμενο το σημειο που γινεται, οπως και η Pregnyl. (θελει ενα ειδος μετρησης)Α και η ενεση κορτιζονης ποναει πολυυυυ (το φαρμακο καιει) και μετα πρηζεται εσωτερικα και ποναει μεχρι την αλλη μερα.  Γιωτα θα τα καταφερεις! Να εισαι σιγουρη και αισιοδοξη και πανω απ' ολα ψυχραιμη!!! :)


mfN3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα ενταξει....  Εχω κανει αρκετες ενέσεις κορτιζόνης αλλα νομιζα για εγκυμοσύνη οτι γινονται στη κοιλιά!!!!  Ελπιζω να μη την κανω.... Αλλα καλο ειναι νάμαι προετοιμασμενη


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι ευτυχως! Η κοιλια μου δεν αγγιζεται τωρα, φαντασου να εκανα και ενεσεις! Μου φτανουν οσες εκανα στην κοιλια καθημερινα για να κανω τη σπερματεγχυση. Παλι καλα που τελειωσε αυτο το βασανο. Σου ευχομαι να μη χρειαστει να την κανεις


mfN3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, elenakii22 είπε:

ναιιι...ηρθε!πρωτη φορα τοση χαρα που την ειδα!!ειμαι 5η μερα σμρ!!εσυ???που βρισκεσαι τωρα???

Είμαι 26η μέρα κ έχω για δευτερη φορά σε αυτό το κύκλο καφε ρόζ.τι να πω.δε μου εχει ξανατυχει.ή ωορηξισ ή θα μου έρθει.την Πέμπτη θα παω στο γιατρο.για να δουμε τι θα πάρω για τις ωοθήκες

3 hours ago, Antonia_GR είπε:

Ευχαριστωωωω! Ναι θα γεμισει μωρακια το σπιτι και θα ειναι τελεια! Φυσιολογικα, τα τριδυμακια ειναι φοβερααα δυσκολο να γινουν. Παιδευτηκα 2 χρονια με φαρμακα χωρις αποτελεσμα, με σκοπο να κανω σπερματεγχυση, δεν εφτανα ομως μεχρι εκει γιατι δεν ανταποκρινονταν οι ωοθηκες. Εξετασεις αιματος και σαλπιγγογραφια ολα καλα. Κανω μια προσπαθεια σπερματεγχυσης περυσι το Μαρτιο, αλλα δεν πετυχαινει. Δευτερη τον Οκτωβριο και πετυχε! (Α εννοειται οτι δεν ειναι τα πανομοιοτυπα τριδυμακια, γιατι τοτε θα ειχα πιασει το λαχειο χαχα. Ειναι διαφορετικα)

Τέλεια!παιδεύτηκες αλλά τα κατάφερες.ύπουλες οι πολυκυστικές αλλά τις νίκησες.μας δίνεις ελπίδες.κ εγώ τα ίδια με τον κύκλο μου κ οι εξετάσεις όλες καλές.τώρα μάλλον θα ξεκινήσω χάπια ή ενέσεις για πρόκληση ωορηξίας γιατί ενώ το πρώτο προέκυψε αμέσως δεύτερο δεν ερχεται.οι ενέσεις σε βοήθησαν;

Link to comment
Share on other sites

Εγω επαιρνα χαπι για τις πολυκυστικες και ενα αλλο για ωορρηξια και ενεσεις. Οι πρωτες ενεσεις δεν ειχαν κανενα αποτελεσμα. Με τις αλλες ενεσεις ειχα και με το παραπανω (μου αλλαξε τις ενεσεις) και πριν την προσπαθεια που πετυχε, πηρα ενα μηνα αντισυλληπτικα τα οποια βοηθησαν πολυ γιατι ξεκουρασαν τις ωοθηκες. Με το που τα σταματησα, ανεβηκε η γονιμοτητα στο full. Μου το ειχε πει γιατρος να το κανω.


mfN3p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Antonia_GR είπε:

Εγω επαιρνα χαπι για τις πολυκυστικες και ενα αλλο για ωορρηξια και ενεσεις. Οι πρωτες ενεσεις δεν ειχαν κανενα αποτελεσμα. Με τις αλλες ενεσεις ειχα και με το παραπανω (μου αλλαξε τις ενεσεις) και πριν την προσπαθεια που πετυχε, πηρα ενα μηνα αντισυλληπτικα τα οποια βοηθησαν πολυ γιατι ξεκουρασαν τις ωοθηκες. Με το που τα σταματησα, ανεβηκε η γονιμοτητα στο full. Μου το ειχε πει γιατρος να το κανω.

Ωραία.επιμονή λοιπόν.κ εμένα μου είπε ένα μήνα αντισυλληπτικά πρώτα.μετά μου είπε για ενέσεις κ σπερματέγχυση αλλά εγώ σκέφτηκα να του πω πρώτα για χάπι (σερπαφάρ ή κλομίντ)κ να το αφήσουμε στη φυσική επαφή.απλά να δουμε αν γίνει η ωορηξία.είμαι λίγο ανυπόμονη κ δεν αντέχω τις ενέσεις αλλά θα αλλάξω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...