Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

PETHEROPLIKTES NUFOULES!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Εμένα γιορτάζει ο άντρας μου. Να τον χαίρομαι!να τον χαίρομαι!

Κι εσείς να χαίρεστε όσους έχετε!!

Να σε πω Σέβη που βρίσκεις τόπικ με πεθερόπληκτες και χάρηκες, χιχιχι, τι δώρο πήρες?????????ε ε ε?

να χαίρεσαι τον αντρούλη σου, την οικογένειά σου όλη, με υγεία και αγπαπη.

να στείλεις και τα φιλάκια μου στην Μαρία, την φιλενάδα μας.

τσέπωσα 100 ευρά. τα κρατάω για εκπτώσεις.:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 534
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια!

Τελικα η γιαγια απεβιωσε σημερα... Δυστυχως η γυναικα κατεληξε.. :(

Η κηδεια θα γινει αυριο στις 11 στην κατω Αχαγια και θα πρεπει να ξυπνησω το παιδι στις 5:30 για να ξεκινησουμε απο εδω κατα τις 6 και να ειμαστε στην Πατρα εγκαιρως. Εγω με το παιδι θα μεινουμε εκει και ο αντρας μου με τους υπολοιπους συγγενεις θα κατεβουν στο χωριο για την τελετη.

Η ορκα εχει λυσσαξει απο την ωρα που της ειπε ο Βασιλης πως θα παμε κι εμεις κοντα.. Λες κι ειχα ορεξη να ξυπνησω το παιδι στις 6 και κατα τις 2 το μεσημερι να το ξαναφορτωσω στο αμαξι για Αθηνα. Ταξιδι - σκοτωμα θα ειναι αυτο. Αλλα δεν μπορω να αφησω τον αντρα μου να ταξιδεψει μονος του με αυτη τη ψυχολογια. Αυτο η αγαπημενη του μανουλα δεν το σκεφτεται.


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Τελικα η γιαγια απεβιωσε σημερα... Δυστυχως η γυναικα κατεληξε.. :(

Η κηδεια θα γινει αυριο στις 11 στην κατω Αχαγια και θα πρεπει να ξυπνησω το παιδι στις 5:30 για να ξεκινησουμε απο εδω κατα τις 6 και να ειμαστε στην Πατρα εγκαιρως. Εγω με το παιδι θα μεινουμε εκει και ο αντρας μου με τους υπολοιπους συγγενεις θα κατεβουν στο χωριο για την τελετη.

Η ορκα εχει λυσσαξει απο την ωρα που της ειπε ο Βασιλης πως θα παμε κι εμεις κοντα.. Λες κι ειχα ορεξη να ξυπνησω το παιδι στις 6 και κατα τις 2 το μεσημερι να το ξαναφορτωσω στο αμαξι για Αθηνα. Ταξιδι - σκοτωμα θα ειναι αυτο. Αλλα δεν μπορω να αφησω τον αντρα μου να ταξιδεψει μονος του με αυτη τη ψυχολογια. Αυτο η αγαπημενη του μανουλα δεν το σκεφτεται.

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!

Τελικα δεν πηγε κανεις μας κατω γιατι ο Βασιλης δεν αισθανοταν καλα και δεν ριψοκινδυνευουμε να οδηγησει υπο τετοιες συνθηκες. Θα παμε σε καποιο απο τα μνημοσυνα που θα ακολουθησουν.

Οπως και να 'χει σας ευχαριστω πολυ!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Τελικα η γιαγια απεβιωσε σημερα... Δυστυχως η γυναικα κατεληξε.. :(

Η κηδεια θα γινει αυριο στις 11 στην κατω Αχαγια και θα πρεπει να ξυπνησω το παιδι στις 5:30 για να ξεκινησουμε απο εδω κατα τις 6 και να ειμαστε στην Πατρα εγκαιρως. Εγω με το παιδι θα μεινουμε εκει και ο αντρας μου με τους υπολοιπους συγγενεις θα κατεβουν στο χωριο για την τελετη.

Η ορκα εχει λυσσαξει απο την ωρα που της ειπε ο Βασιλης πως θα παμε κι εμεις κοντα.. Λες κι ειχα ορεξη να ξυπνησω το παιδι στις 6 και κατα τις 2 το μεσημερι να το ξαναφορτωσω στο αμαξι για Αθηνα. Ταξιδι - σκοτωμα θα ειναι αυτο. Αλλα δεν μπορω να αφησω τον αντρα μου να ταξιδεψει μονος του με αυτη τη ψυχολογια. Αυτο η αγαπημενη του μανουλα δεν το σκεφτεται.

Συλλυπητήρια...

Εγώ που έχω κόψει κάθε επαφή μαζί της χωράω στην παρέα σας;;; Μη με ρωτήσετε τί μου έχει κάνει! (Πόσες σελίδες είπαμε είναι το όριο για κάθε τόπικ έτσι να ξέρω, μη γράψω παραπάνω;;;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....

είδα κι εγώ θέμα για πεθερές και είπα να γκρινιάξω λίγο αλλά με αυτά που διάβασα.... Ούτε στο μικρό σας δαχτυλάκι δε φτάνουμε....

Πάντως κι αυτό να ξέρετε δεν είναι καλό γιατί με βοηθάει η γυναίκα πολύ με τη μικρή και νιώθω αχάριστη που δεν τη θέλω....

Τι να κάνουμε, θα μπαίνω να διαβάζω τα κατορθώματα των δικών σας να παρηγορούμαι...


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....

είδα κι εγώ θέμα για πεθερές και είπα να γκρινιάξω λίγο αλλά με αυτά που διάβασα.... Ούτε στο μικρό σας δαχτυλάκι δε φτάνουμε....

Πάντως κι αυτό να ξέρετε δεν είναι καλό γιατί με βοηθάει η γυναίκα πολύ με τη μικρή και νιώθω αχάριστη που δεν τη θέλω....

Τι να κάνουμε, θα μπαίνω να διαβάζω τα κατορθώματα των δικών σας να παρηγορούμαι...

βγαίνει και κάτι καλό τελικά!:rolleyes::cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συλλυπητήρια...

Εγώ που έχω κόψει κάθε επαφή μαζί της χωράω στην παρέα σας;;; Μη με ρωτήσετε τί μου έχει κάνει! (Πόσες σελίδες είπαμε είναι το όριο για κάθε τόπικ έτσι να ξέρω, μη γράψω παραπάνω;;;)

γράψε πουλάκι μου, κι εμείς εδώ είμαστε!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Τι ησυχιες ειναι αυτες? Που χαθηκατε?

Naya εμενα μου ξεκαθαρισε απο την αρχη πως αν δεν γυρισει ο γιος της πισω (Πατρα), τη βοηθεια της δεν θα τη δω ουτε ζωγραφιστη!

Το Καλοκαιρι του 2009 της ζητησα να ανεβει Αθηνα να κρατησει τη μικρη γιατι ο αντρας μου ηταν σε αναρρωτικη σακαταμενος απο ατυχημα εν ωρα υπηρεσιας και η μαμα μου δουλευε υπερωριες. Ηθελα να παω να κανω επεμβαση γυναικολογικης φυσεως, ενα χειρουργειο που θα κρατουσε μιση ωρα το πολυ αλλα μετα θα ημουν λιγακι καπως απο τη ναρκωση. Αρνηθηκε με την προφαση πως ο 3ος γιος της (ετων 22), εδινε εξετασεις στη σχολη και δεν ηθελε να λειπει απο κοντα του. Τελικα εγω την επεμβαση την εκανα τον Οκτωβριο του 2010 (ενα χρονο και μετα απο τοτε που επρεπε) και προσπαθουσα με θεραπειες και τα λοιπα να μαζεψω τα ασυμμαζευτα!

Και μαλιστα οταν της την ειπε ο αντρας μου, γυρισε ευθαρσως και του ειπε "Να κατεβειτε Πατρα, εγω ζαλιζομαι με το Κτελ!" :evil:


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Τι ησυχιες ειναι αυτες? Που χαθηκατε?

Naya εμενα μου ξεκαθαρισε απο την αρχη πως αν δεν γυρισει ο γιος της πισω (Πατρα), τη βοηθεια της δεν θα τη δω ουτε ζωγραφιστη!

Το Καλοκαιρι του 2009 της ζητησα να ανεβει Αθηνα να κρατησει τη μικρη γιατι ο αντρας μου ηταν σε αναρρωτικη σακαταμενος απο ατυχημα εν ωρα υπηρεσιας και η μαμα μου δουλευε υπερωριες. Ηθελα να παω να κανω επεμβαση γυναικολογικης φυσεως, ενα χειρουργειο που θα κρατουσε μιση ωρα το πολυ αλλα μετα θα ημουν λιγακι καπως απο τη ναρκωση. Αρνηθηκε με την προφαση πως ο 3ος γιος της (ετων 22), εδινε εξετασεις στη σχολη και δεν ηθελε να λειπει απο κοντα του. Τελικα εγω την επεμβαση την εκανα τον Οκτωβριο του 2010 (ενα χρονο και μετα απο τοτε που επρεπε) και προσπαθουσα με θεραπειες και τα λοιπα να μαζεψω τα ασυμμαζευτα!

Και μαλιστα οταν της την ειπε ο αντρας μου, γυρισε ευθαρσως και του ειπε "Να κατεβειτε Πατρα, εγω ζαλιζομαι με το Κτελ!" :evil:

αχ βρε φαίη, "ζαλίζομαι με το κτελ"???? αν μη τι άλλο με έκανες και γέλασα!

μα τι άνθρωποι...


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

...Μέρα!:twisted::twisted::twisted:

Μετά από 1 μήνα και 2 μέρες ήρθαν τα πεθερικά για επίσκεψη (μένουν 3 λεπτά με το αυτοκίνητο από εμάς) γιατί τους έλειψε η μπέμπα(λέει). Έφεραν κι ένα κουτί πάστες. Κάθισαν και εγώ πήγα να τους κεράσω ένα ρημαδογλυκό του κουταλιού (ωραιότατο πορτοκάλι) που είχα.

"Α, όχι, να μας βάλεις από αυτά που φέραμε που είναι φρέσκα".

"Καλέ δεν έπρεπε να τα φέρετε, αφού θέλατε φρέσκα ας τα τρώγατε στο σπίτι σας" λέω εγώ γελώντας. Ε, γέλασαν κι αυτοί και έφαγαν την πάστα τους.

Σε λίγο, άρχισαν να κάνουν ερωτήσεις (τυπικές) για την μπέμπα. Κι εκεί κάπου ο περήφανος πατέρας (ο καψερός ο άντρας μου) έλεγε τι καλό παιδάκι που έχουμε, και πως είμαστε τυχεροί που δεν μας ταλαιπωρεί με το φαγητό και τρώει όλο αυτό που πρέπει. Καταχάρηκαν αυτοί, και άρχισαν "αχ χοντρούλα μου, αχ μπουμπούκα μου, αχ χοντρούλα μου, αχ χοντρούλα μου, αχ χοντρούλα μου". Κάπου εκεί εγώ άρχισα να τα παίρνω. Το παιδάκι μου είναι 8 κιλά και 75 πόντους ύψος και χοντρό δεν το λες σε καμία περίπτωση. Αγριοκοιτάω. "Τι καλά εσύ θα γίνεις εύσωμη όταν μεγαλώσεις". Μόλις το άκουσα αυτό πρέπει να έβγαλα φωτιές από τα αυτιά αλλά....κιουρία!!! Φοράω το πιο γλυκό προσποιητό χαμόγελό μου και λέω "Μπα, αποκλείεται! Το παιδάκι μου δεν έχει πάρει από το σόι σας, δεν το βλέπεις πως είναι ίδια εγώ???"

Μόκο η καρακάξα.

Πάμε παρακάτω. Πεθερός: "τι κάνεις εσύ Λευκή? Μοναξιά εεεε???" (με βλέμμα γεμάτο λύπηση και συγκατάβαση). Και απαντάει ο άντρας μου "ε βέβαια, την πήρε κανενας ενα τηλέφωνο? πέρασε κανένας από'δω να της κάνει παρέα? πώς να μην έχει μοναξιές?" και συμπληρώνω εγώ, γεμάτη καλοσύνη και με μειλίχιο χαμόγελο "δεν πειράζει αγάπη μου, εγώ έχω την παρέα της μπέμπας και τη δική σου, κι όσο έχω εσάς δεν θα είμαι ποτέ μόνη...".

Μόκο και ο πεθερός.

Η επίσκεψη είχε διάρκεια 45 λεπτά. Άντε, τέλος Φεβρουαρίου πάλι. Θα αρχίσω να προετοιμάζομαι ψυχολογικά από τώρα.

:twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...