Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

PETHEROPLIKTES NUFOULES!!!!!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 534
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κόρες, ούτε εγώ είχα θέμα με το όνομα... Από την αρχή όμως που την γνώρισα την κάργια, της είχα πει ότι αν ποτέ κάνω κόρη, ΑΝ, θα της δώσω και το όνομα Παρασκευή... Δεν είναι της μαμάς μου, δεν έχουμε καμμία στο σόι που να την λένε έτσι, η Αγία Παρασκευή είναι η προστάτιδα μου, έχουν γίνει διάφορα και νιώθω ότι μας προστατεύει... Της το είπα λοιπόν από την αρχή, με το καλημέρα... Και της είπα ότι δεν θα το φωνάζω έτσι το παιδί. Όλα ωραία κι όλα καλά (ως προς αυτό το κομμάτι, καθόλου ωραία και καθόλου καλά γενικότερα)... Ε, όταν ήρθε η κόρη τελικά, αν και συμφώνησα να βγει η γεροντοκόρη αδερφή της, η οποία λέγεται Κυριακή, συμφώνησα δηλαδή να δώσω στην κόρη μου το απίστευτο όνομα Κυριακή - Παρασκευή (Σάββατο την φωνάζαμε πριν γεννηθεί), ξέχασε ότι εγώ είχα πει σχετικά διπλού ονόματος και το τι είπε το στόμα της... το τι είπε το στόμα της!!! και της κάργιας της άλλης... Κι εκεί είπα του άντρα μου "αν θέλεις να δώσεις όνομα δικό σου, αυτό θα είναι της μαμάς σου. Και το "Παρασκευή" δεν το διαπραγματεύομαι, θα βγει κι αυτό... Το επόμενο όμως, είτε αγόρι είτε κορίτσι είναι δικό μου"... Και έφτασα στο παραπέντε στην εκκλησία σκεπτόμενη ότι αν τελικά δώσουμε άλλο όνομα στην μικρή θα ανοίξουμε τους ασκούς του αιόλου για πάντα... Και μέχρι τελευταία στιγμή είχα πισωγυρίσματα... Και έκανα την βάφτιση της κόρης μου μέσα στο άγχος... Ε, όχι λοιπόν, δεν άξιζε...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κόρες, ούτε εγώ είχα θέμα με το όνομα... Από την αρχή όμως που την γνώρισα την κάργια, της είχα πει ότι αν ποτέ κάνω κόρη, ΑΝ, θα της δώσω και το όνομα Παρασκευή... Δεν είναι της μαμάς μου, δεν έχουμε καμμία στο σόι που να την λένε έτσι, η Αγία Παρασκευή είναι η προστάτιδα μου, έχουν γίνει διάφορα και νιώθω ότι μας προστατεύει... Της το είπα λοιπόν από την αρχή, με το καλημέρα... Και της είπα ότι δεν θα το φωνάζω έτσι το παιδί. Όλα ωραία κι όλα καλά (ως προς αυτό το κομμάτι, καθόλου ωραία και καθόλου καλά γενικότερα)... Ε, όταν ήρθε η κόρη τελικά, αν και συμφώνησα να βγει η γεροντοκόρη αδερφή της, η οποία λέγεται Κυριακή, συμφώνησα δηλαδή να δώσω στην κόρη μου το απίστευτο όνομα Κυριακή - Παρασκευή (Σάββατο την φωνάζαμε πριν γεννηθεί), ξέχασε ότι εγώ είχα πει σχετικά διπλού ονόματος και το τι είπε το στόμα της... το τι είπε το στόμα της!!! και της κάργιας της άλλης... Κι εκεί είπα του άντρα μου "αν θέλεις να δώσεις όνομα δικό σου, αυτό θα είναι της μαμάς σου. Και το "Παρασκευή" δεν το διαπραγματεύομαι, θα βγει κι αυτό... Το επόμενο όμως, είτε αγόρι είτε κορίτσι είναι δικό μου"... Και έφτασα στο παραπέντε στην εκκλησία σκεπτόμενη ότι αν τελικά δώσουμε άλλο όνομα στην μικρή θα ανοίξουμε τους ασκούς του αιόλου για πάντα... Και μέχρι τελευταία στιγμή είχα πισωγυρίσματα... Και έκανα την βάφτιση της κόρης μου μέσα στο άγχος... Ε, όχι λοιπόν, δεν άξιζε...

εγώ μετά από τα πολλά που πέρασα για το όνομα...τα έχω χιλιογράψει και πλέον μου προκαλούν ...

χαίρομαι που το παιδί έχει το όνομα της Παναγίας (Παναγιώτα) και το όνομα της Αγίας μου (Χρυσοβαλάντου). η Χρύσπα μου δεν θα μπορούσε να έχει καλύτερο όνομα.

το ότι η Τόταπεθερά βαφτίστηκε Παναγιώτα τελικά είναι αδιάφορο, ούσα άθεη.

έπρεπε να το είχα σκεφτεί πιο ψύχραιμα τότε, πιο έξυπνα, πιο διπλωματικά.

βρε ελισσάβετ, εσύ καταλαβαίνεις τί γράφεις; εγώ δεν μπορώ να σε διαβασω καλή μου. έχεις πρόβλημα με το πληκτρολόγιο;:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σεβούλα ούτε το δικό σου στόρι ξέρω...

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τις σελίδες από την αρχή - σε αντίθεση με την Ελισάβετ!!!

Αλλά ναι, κι εγώ έχω γράψει τόσα στο παρελθόν που πλέον τα έχω βαρεθεί...

Link to comment
Share on other sites

σεβούλα ούτε το δικό σου στόρι ξέρω...

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τις σελίδες από την αρχή - σε αντίθεση με την Ελισάβετ!!!

Αλλά ναι, κι εγώ έχω γράψει τόσα στο παρελθόν που πλέον τα έχω βαρεθεί...

κι εγώ έχω αηδιάσει. τα έχω γράψει στο δίπλα φόρουμ τόσες φορές που κάλλιστα θα μπορούσα να γεμίσω βιβλίο. τρελό μπεστ σέλλερ!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

\emena epeidi xwrisane perisi pou imoun egkuos ta alla duo aderfia tou antra mou prospathousane na me pisoun k na me piesoun kata kapoio tropo na min dwsw to onoma tou petherou mou sto paidi alla to onoma tis petheras mou.i pethera ekane oti den tin ennoiaze alla tin ekaige mesa tis... to paidi loipon to onomasa sto onoma tou petherou mou ton opoio agapw polu k me voithaei ako0mi k me to paidi,giati zw se kseni poli polu makria apo tous dikous mou k den exw kanenan allo

Link to comment
Share on other sites

\emena epeidi xwrisane perisi pou imoun egkuos ta alla duo aderfia tou antra mou prospathousane na me pisoun k na me piesoun kata kapoio tropo na min dwsw to onoma tou petherou mou sto paidi alla to onoma tis petheras mou.i pethera ekane oti den tin ennoiaze alla tin ekaige mesa tis... to paidi loipon to onomasa sto onoma tou petherou mou ton opoio agapw polu k me voithaei ako0mi k me to paidi,giati zw se kseni poli polu makria apo tous dikous mou k den exw kanenan allo

σώπα ρε!

μπράβο ο πεθερός!:o

και η δικιά μου έτσι, αδιάφορη, διακριτική μπροστά μου και μπροστά στον άντρα μου, αλλά σε όλους τους άλλους με έθαβε:mad:.

καλά γεράματα θα έχει.:rolleyes::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σώπα ρε!

μπράβο ο πεθερός!:o

και η δικιά μου έτσι, αδιάφορη, διακριτική μπροστά μου και μπροστά στον άντρα μου, αλλά σε όλους τους άλλους με έθαβε:mad:.

καλά γεράματα θα έχει.:rolleyes::tongue:

einai polu kalos paidia!!!!!k kanei ta panta apo allgma taisma...k exoume k gkomenitsa!!!

ti nomizete paizoume???

i alli exei meinei moni dioti ta alla duo tis paidia nomize oti tha peftane panw tis alla ekeinoi kanoun mia xara ti zwi tous...mono pou tous pairnei ta lefta!!!xaxaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

einai polu kalos paidia!!!!!k kanei ta panta apo allgma taisma...k exoume k gkomenitsa!!!

ti nomizete paizoume???

i alli exei meinei moni dioti ta alla duo tis paidia nomize oti tha peftane panw tis alla ekeinoi kanoun mia xara ti zwi tous...mono pou tous pairnei ta lefta!!!xaxaxaxaxa

πλάκα κάνεις, έτσι; με ποιά δικαιολογία τους παιρνει λεφτά; δεν έχει να ζήσει μήπως;

Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνεις, έτσι; με ποιά δικαιολογία τους παιρνει λεφτά; δεν έχει να ζήσει μήπως;
panta prospathouse na tous koumantarei olous..panta etsi ekane o apofasizwn k diatazw... o petheros mou me ton entra mou itan ta maura provata giati den touseixe sikw sikw katse katse..k epeita ki egw giati den imounh theousa m

e foustes ws to gonata k den mou aresane ta semedakia

Link to comment
Share on other sites

panta prospathouse na tous koumantarei olous..panta etsi ekane o apofasizwn k diatazw... o petheros mou me ton entra mou itan ta maura provata giati den touseixe sikw sikw katse katse..k epeita ki egw giati den imounh theousa m

e foustes ws to gonata k den mou aresane ta semedakia

αχ αυτά τα σεμεδάκια. και η μάνα μου με έπρηξε με τα σεμεδάκια. μέχρι που τα χαίρεται η ντουλάπα.;):tongue:

τα λέμε αύριο, γιατί θέλω να ασχοληθώ με τον αγαπούλη μου.;)

φιλιά ελισσάβετ!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...