Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

novemper rain: Ποιος σε μουτζωσε κοπελα μου...περαστικα και μακαρι να τους περασει γρηγορα μη κολλησεις και εσυ τιποτα.να πλενεις συνεχεια τα χερια σου και οσο μπορεις να στελνεις τον αντρα σου στα μικρα δεν εισαι να αρρωστησεις τωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, fanouli είπε:

@CME2205 Πόσο σου είπε ότι ζυγίζει το μωρό; Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα. Ενώ εχω ΠΗΤ στις 9-2, ο γιατρός θέλει να με βάλει για πρόκληση στις 38 βδομάδες, για να μην καταλήξουμε σε καισαρική. Εμένα ήταν 3600 στις 35 εβδομάδες και 4 ημέρες. Εγώ ήθελα να γεννηθεί από μόνο του, γιατί είναι το καλύτερο για το μωρό να πάρει όλο το μήνα, για να πονέσω λιγότερο και να είναι πιο σίγουρος ο φυσιολογικός. Απλά παλιά ένα σωρό παιδιά γεννιόντουσαν φυσιολογικά κι ας ήταν 4 κιλά.

Εμενα το μετραει περιπου 4200. Οντως πολλα μωρα γεννιοντουσαν παλια φυσιολογικα αλλα και πολλα γεννιοντουσαν με προβλημα. Σκεψου οτι πολλα απο αυτα τα εβγαζαν με εμβρυουλκο με αποτελεσμα να εχουν πολυ συχνα τραυματισμους. Αυτο που μου ειπε ειναι οτι θα βγει μεν το μωρο ομως υπαρχει κινδυνος να τραυματιστουν οι ωμοι του (εκει συνηθως σφηνωνει) απο ενα απλο καταγμα κλειδας μεχρι μονιμο προβλημα στα νευρα. Τωρα πια οι γιατροι δεν το ρισκαρουν.

@dimitroula30 η επισκληριδιος δεν ποναει καθολου. Ισα ισα επειδη στην κανουν αφου αρχισουν οι πονοι (αν γινει νωριτερα μπορει να κοψει τον τοκετο) εκεινη την ωρα πονας τοσο πολυ που ουτε την καταλαβαινεις!!

@linaa και μονο του να ερθει το μωρο κανεις δεν σου εγγυαται οτι θα εξελιχθει ο φυσιολογικος και δεν θα πας για καισαρικη!

@november rain νομιζω καλυτερα να μη γεννησεις πριν γινουν καλα τα μικρα σου! Ειναι πιο επικινδυνο για το μωρακι να ειναι στον ιδιο χωρο.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια !! Να σας ρωτησω εσεις που θα πατε με προκληση θα ερθει μαζι σας απο την αρχη ολο το συγνενολοι; εγω σκεφτομαι λογω καισαρικης θα θελουν να ρθουνε ολοι αλλα ειναι μικρη η κλινικη θα εχω το αγχος μου θα εχω κ αυτους κ δεν θελω αλλα τι να κανω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια !! Να σας ρωτησω εσεις που θα πατε με προκληση θα ερθει μαζι σας απο την αρχη ολο το συγνενολοι; εγω σκεφτομαι λογω καισαρικης θα θελουν να ρθουνε ολοι αλλα ειναι μικρη η κλινικη θα εχω το αγχος μου θα εχω κ αυτους κ δεν θελω αλλα τι να κανω..

Εμενα θα ερθει ολο και δεν το διαπραγματευονται καν!!!! Ασε ειναι πολυ του παραδοσιακου-τυπικου οποτε δεν τη γλιτωνω!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα είναι παραδοσιακοί και δεν το διαπραγματεύονται. Γ αυτο παρακαλουσαα  να με πιάσουν πόνοι τη νυχτα να μην καταλάβει κανεις τιποτε και το πρωι ας ερχόντουσαν . τωρα ομως αύριο πρωι εχουμε ομαδική αναχώρηση. Κ εμένα με αγχωνει πολύ αυτό. 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@rainbow Εμεις γενικά θα προσπαθησουμε να το αποφυγουμε αυτο... βεβαια τα πεθερικα μου μενουν κ σε αλλη πολη οχι αθηνα οποτε βοηθαει αυτο, θα τους" προγραμματισουμε "γενικα να ειναι εδω αφου θα γεννησω... οσο για τους δικους μρου κοντινους συγγενεις θα τους πω να μην ερθουν να στηθουν απ εξω, να ειμαστε σε επικοινωνια κ να ρθουν και αυτοι οταν βγει το μωρο ... δεν εχει κ νοημα θεωρω πιο πριν. εγω μπορει ν κανω ωρες πχ να γεννησω, ο αντρας μου θα ναι μαζι μου οποτε... Βεβαια , ολα αυτα στη θεωρία γιατι στη πραξη.... αμα θελει ο αλλος να ρθει σωνει κ ντε δε μπορεις να τ αποφυγεις... ειδικα αμα ξερουν ποτε θ μπεις... ωστοσο αν ερθει πο μονο του εκει δεν ενημερωνεις εξ αρχης με το που πας στο νοσοκομειο με πονους, ενημερωνεις πιο μετα και ετσι ερχονται πιο μετα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitroula30 είπε:

Κι εμενα είναι παραδοσιακοί και δεν το διαπραγματεύονται. Γ αυτο παρακαλουσαα  να με πιάσουν πόνοι τη νυχτα να μην καταλάβει κανεις τιποτε και το πρωι ας ερχόντουσαν . τωρα ομως αύριο πρωι εχουμε ομαδική αναχώρηση. Κ εμένα με αγχωνει πολύ αυτό. 

Εμενα και τη νυχτα να με πιαναν οι πονοι θα ερχοντουσαν ολοι! Μενουμε και σχετικα κοντα και κοντα στο μαιευτηριο οποτε δεν υπαρχει! Στην πρω τη εγκυμοσυνη που μου εσπασαν ρα νερα κυριακη μεσημερι χωρις πονους ηρθαν ολοι που ηταν πριν σε μισ βαφτιση κατευθειαν με τα κουστουμια και τις γοβες λες και θα γεννουσα σε 10 λεπτα! Να φανταστεις εφτασαν στο μαιευτηριο πριν προλαβω καν να παω μεσα!!!

  • Χαχα 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι αν εκανσ και εγω φτ δεν θα τους επερνα αμεσως ειναι και μια ωρα δρομος μια χαρα .αλλα τωρα που με βλεπω με προγραμμαατισμενη καισαρικη θα θελουν να ρθουν μαζι μας απο την εισαγωγη και δεν μπορω ..

cme 2205:φανταζομαι το σκηνικο μεσα στσ νευρα θα ησουνα...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν υπάρχουν !! Εμενα ο μπαμπας μου έχει κανει και το πρόγραμμα , αν θα παμε απο περιφερειακό σε πόιο κόμβο στρίβουμε , πως θα παμε στο Παπανικολάου τα βλαστοκυταρρα , πως θα πάμε στο ληξιαρχειο- εννοείται και σε αυτά θέλουν να είναι παρών μαζι με τον αντρα μου. Δεν υπάρχει. Είναι μεγάλοι και δεν καταλαβαίνουν πως όλο αυτό την μέλλουσα μανούλα την αγχωνει!! Και νόμιζα ήμουν μονο εγώ που τα περναω αυτα.τωρα νιώθω καπως καλυτερα. 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι τα πεθερικα μου ετσι αλλα τους εχω συνηθισει και το εχω παρει αποφαση και γελαω. Η μαμα μου ειναι το εντελως αντιθετο (στην κοσμαρα της γενικα) αλλα επειδη βλεπει τα πεθερικα μου μοαινει κι αυτη σε ανταγωνισμο να φανει οτι ενδιαφερεται και αυτη ειναι κυριως που με εκνευριζει. Εχω να σας πω τρελες ιστοριες! Τωρα να δειτε που ο μπεμπης ειναι το πρωτο αγορι-εγγονι και απο τις 2 οικογενειες (υπαρχουν ηδη 4 κοριτσια) και εχει να γινει ο χαμος! Αφου τους κοροιδευω και τους λεω: περιμενουμε τον διαδοχο του θρονου!!! Θα παρει και το ονομα του πεθερου οποτε φανταζεστε τι εχει να γινει στο μαιευτηριο!!

  • Χαχα 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εμενα θα αρχισει τις υπερβολες η πεθερα κ ο πατερας μου δεν ειναι κ ο πιο ηρεμος ανθρωπος ελπιζω να μην εχουμε κανενα σκηνικο περιεργο.οσο για μετα τη γεννα δεν θελω ουτε να το σκεφτω τι θα ακουσω..! Και εγω ελεγα μονο εμεις θα παμε μπουγιο...

παντως κοριτσια μη χαθουμε μετα τη γεννα να μπαινουμε να λεμε τα νεα μας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , rainbow είπε:

και εμενα θα αρχισει τις υπερβολες η πεθερα κ ο πατερας μου δεν ειναι κ ο πιο ηρεμος ανθρωπος ελπιζω να μην εχουμε κανενα σκηνικο περιεργο.οσο για μετα τη γεννα δεν θελω ουτε να το σκεφτω τι θα ακουσω..! Και εγω ελεγα μονο εμεις θα παμε μπουγιο...

παντως κοριτσια μη χαθουμε μετα τη γεννα να μπαινουμε να λεμε τα νεα μας...

εννοείτε να κρατήσουμε επαφή! Άλλωστε μετά έρχονται τα πιο δύσκολα!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια δεν θα χαθουμε!! Μετα θα έρθουν τα ξενύχτια και θα κανουμε μεταμεσονύχτιες συζητήσεις!! Τι όμορφες στιγμές μας περιμενουν!! @Mariachi Έσενα σε χάσαμε μάλλον γεννησες γιατί χθες είχες πιθανη ημερομηνία θυμάμαι;;όταν το δεις ενημέρωσε μας!!!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια? Ποιες γεννάνε τώρα? Εμένα μου είπε την άλλη Τετάρτη αν δεν έχει κατέβει το μωρό θα πάω για καισαρική. Έχω αρχίσει και αγχώνομαι.. Δεν το πιστεύω ότι εφτασε η ώρα..


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα και εγω απο τον γιατρο..φυσικα η μπεμπα δεν πτοειται να γυρισει αλλα ειναι μια χαρα.μου ειπε την περασκευη να τον παρω τηλ να του πω αν αλλαξε κατι κ αν οχι να προγραμματισουμε καισαρικη.οποτε η σ/κ η τεταρτη που εχει κλειστο το ιατρειο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...