Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@CME2205 πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις! σκέψου πόσα πέρασες ως τώρα κι όμως τα κατάφερες! Είναι θέμα χρόνου :) 

@rainbow καλή επιτυχία αύριο! Όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!

Καλή επιτυχία και σε όλα τα κορίτσια που μείναμε τελευταίες! Ήρθε η ώρα πια!

Σήμερα στήσαμε καιν την κούνια κορίτσια, μου φαίνεται  πολύ μεγάλη να σας πω την αλήθεια...την κοιτάω και σκέφτομαι ολόκληρο ανθρωπάκι θα φέρουμε στον κόσμο και μου φαίνεται απίστευτο ακόμα! 

  • Ευχαριστώ 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια πηρα αποφαση: χωρις βοηθεια δεν γινεται και τα 2 παιδια! Επειδη ειμαι παραξενη αρχικα ειχα πει πως δεν θελω κανεναν, ομως δεν  παιζει διαφορετικα! Ανθρωποι να βοηθησουν υπαρχουν πολλοι ευτυχως, οποτε κανονισα απο αυριο που δουλευει ο αντρας μου να ερχονται με βαρδιες!!

@rainbow με το καλο να δεχθεις το μωρακι σου αυριο!!ολα να σας πανε κατ'ευχην!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, ZinaLove είπε:

Κοριτσια ηρθαμε τη παρασκευη σπιτι μας!!!δεν κοιμαμαι αλλα μ αρεσει!!

Να σας ζησουν κοριτσακια μου σε ολες τις νεες μανουλες!!

Μπραβο κοριτσακι μου πολυ χαιρομαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Κοριτσια ηρθαμε τη παρασκευη σπιτι μας!!!δεν κοιμαμαι αλλα μ αρεσει!!

Να σας ζησουν κοριτσακια μου σε ολες τις νεες μανουλες!!

Μπραβο!!! Να ευχαριστηθεις το ζουζουνι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεννησα τελικα με καισαρικη οπς ειχαμε τελικα  προγραμματισει τον κουκλο μου. Ειχα ενα δυσκολo χειρουργειο τον τραβηξαν τρεις φορες με βεντουζα και δεν ξεκολλουσε. Φοβηθηκα πολυ, ευτυχως δεν ξεκινησα με προκληση γιατι τζαμπα θα εχανα χρονο. Τελος καλο ολα καλα. Τωρα ειμαστε σπιτι μας , χθες βγηκαμε απο την κλινικη. Θηλαζω κανονικα , το μωρο ανεβασε λιγο ικτερο αλλα φευγει σιγα σιγα. Σε λιγο θα τον πε να κανουμε μια αιμοληψια για να τον μετρησουμε. Τα συναισθηματα μας δεν περιγραφονται!!!

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2018 at 7:59 ΠΜ, CME2205 είπε:

Ποτε εχεις ΠΗΤ; θα μπεις κανονικα ή νωριτερα;

Νομιζω οτι ειναι αλλα 2-3 κοριτσια λρος το τελος του μηνα που δεν μπαινουν πολυ συχνα

γενναω σε 2 μερες κι εγω :)

  • Μου αρέσει 2

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεννησα και εγω στις 11.30 με καισαρικη.ολα πηγαν καλα.βεβαια η καισαρικη δεν μου φανηκε κ τοσο ευκολη διαδικασια γιατι απο τα φαρμακα ειχα ταση για εμετο.η μικρουλα τελικα 3.150 προσπαθουμε να θηλασουμε αλλα σαν να βαριεται λιγο.κ ο παιδιατρος θελει οπωσδηποτε να δινουμε και ξενο μετα απο την προσπαθεια για θηλασμο.δεν μ'αρεσαι πολυ αλλα τι να κανω.τα ραμματα πονανε αρκετα αλλα υπομονη.παντως ακομα δεν συνηδητοποιησα οτι εχω μωρακι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σας ρωτησω εσας που γεννησατε..ο παιδιατρο μετα απο καθε θηλασμοβτου δινει 30 ml ξενο.το ευχατιστο ειναιβοτι ακομα πιανει τη θηλη να φαει αλλα πλεον δεν χορταινει με λιγοτεροβ;πο 30 με αποτελεσμα να γκκρινιαζει.ο παιδ.λεει μετα απο τρεις μερες ερχεται το γαλλα κ σιγα σιγα θα κοψουμε .αλλα σκεφτομαι αν παω σπιτι πως θα βγαλω εγω 240 ml για να χορταινει; και σκεφτομαι να παρω κ το θηλαστρο τωρα μπας και ενεργοποιηθει περισσοτερο το στηθος κ εχω μεγαλυτερη παραγωγη; πραματικα απογοητευτικα μαζι του κ φυσικα οι μαιες μου δειχνουν μεν αλλα τον ακουνε πιστα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rainbow είπε:

να σας ρωτησω εσας που γεννησατε..ο παιδιατρο μετα απο καθε θηλασμοβτου δινει 30 ml ξενο.το ευχατιστο ειναιβοτι ακομα πιανει τη θηλη να φαει αλλα πλεον δεν χορταινει με λιγοτεροβ;πο 30 με αποτελεσμα να γκκρινιαζει.ο παιδ.λεει μετα απο τρεις μερες ερχεται το γαλλα κ σιγα σιγα θα κοψουμε .αλλα σκεφτομαι αν παω σπιτι πως θα βγαλω εγω 240 ml για να χορταινει; και σκεφτομαι να παρω κ το θηλαστρο τωρα μπας και ενεργοποιηθει περισσοτερο το στηθος κ εχω μεγαλυτερη παραγωγη; πραματικα απογοητευτικα μαζι του κ φυσικα οι μαιες μου δειχνουν μεν αλλα τον ακουνε πιστα

Καταρχας να σου ζησει!!! Εννοεις ο παιδιατρος του νοσομομειου; επειδη το περασα ολο αυτο στην προηγουμενη εγκυμοσυνη και το εψαξα πολυ θα σου πω τα εξης: με την προυποθεση οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα με το βαρος του παιδιου ή την ενυδατωση του, που καταλαβε οτι το παιδι δε χορταονει; επειδη θελει να ειναι ολη μερα στο στηθος; μα για αυτο ειναι γεννετικα σχεδιαδμενο το νεογεννητο! Τις πρωτες μερες μεχρι να κατεβει το πολυ γαλα τα μωρα δεν εψουν αισθημα πεινας. Γκρινιαζουν και ηρεμουν μονο στο στηθος γιατι θελουν την ασφαλεια της αγκαλιας. Το συνεχες πιπιλισμα του στηθους ειναι το ερεθισμα για ωα ενεργοποιηθει το στηθος και να ερθει το γαλα. Κανονιμα τις μερες αυτες εχουμε το μωρο στο στηθος οσο πιο συχνα γινεται, με το παραμικρο ουα το βαζουμε και κρινουμε αν του φτανει απο το ποσες βρεγμενες πανες την ημερα εχει και το βαρος του. Και παλι αν δεν ειναι ελλειποβαρες το μωρο το βαρος θα φανει τις επομενες ημερες γιατι μεχρι την 3η ημερα δικαιουται βα χασει το 10% του βαρους γεννησης. Κατα τη γνωμη μου μιλα ξε τον παιδιατρο που εχετε επιλεξει να αναλαβει το παιδι γιατι αν ακολουθησεις τις οδηγιες αυτου δεν υπαρχει περιπτωση να θηλασεις. Στο λεω γιατι στο πρωτο μου η παιδιατρος του μαιευτηριου μου ελεγε να μην το θηλαζω και να το αφηνω να κλαιει για να μην συνηθισει!!! Να ξερεις επισης οτι οι παιδιατροι στα μαιευτηρια παορνουν προμηθεια απο τις εταιριες παραγωγης ξενου γαλατος αν βγει το μωρο απο το μαιευτηριο με ξενο (αυτο το ξερω απο παιδιατρο που εχει δουλεψει σε 2 μαιευτηρια, δεν το εχω απλα ακουσει). Κσνε κατι τωρα που ειναι νωρις γιατι βετα θα χαθει η ευκαιρια!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Cme2205: Ο παιδιατρος ειναι αυτος που επιλεξαμε αλλα δεν ξεραμε πριν.μου λεει πριν απι καθε γευμα τη βαζω στο στηθος και μετα τις δινω μπουκαλι.ειναι καθετος κ για να μην αφυδατωθει κ καλα και για τον ικτερο.το θεμα ειναι οτι ηδη εμαθε στα 30ml και φοβαμαι οταν θα παω σπιτι θα εχω τοσο γαλα για να χορτασει;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , rainbow είπε:

Cme2205: Ο παιδιατρος ειναι αυτος που επιλεξαμε αλλα δεν ξεραμε πριν.μου λεει πριν απι καθε γευμα τη βαζω στο στηθος και μετα τις δινω μπουκαλι.ειναι καθετος κ για να μην αφυδατωθει κ καλα και για τον ικτερο.το θεμα ειναι οτι ηδη εμαθε στα 30ml και φοβαμαι οταν θα παω σπιτι θα εχω τοσο γαλα για να χορτασει;

 

Μα γιατι να αφυδατωθει; βλεπει κατι και το λεει; τα αλλα μωρα δηλαδη γιατι δεν αφυδατωνονται; σε ολα δονει μπουκαλι; Δοκιμασε να μην δωσεις μπουκαλι σε καποια γευματα και ας φαει νωριτερα το επομενο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... βγήκαμε κι εμείς. Εκανα ένα κοριτσακι 3.500 κιλά που δεν χορταίνω να χαζεύω. Στο σπίτι βεβαια με 2 παιδια και χωρις βοήθεια ειναι πολύ πιο σύνθετα τα πραγματα σε σχεση με την πρώτη φορα αλλά πού θα πάει θα βρούμε τις ισορροπίες μας. Ο θηλασμός πάει καλά κι ευελπιστώ σε γρηγορότερη εδραίωση από την πρωτη φορα που οι λανθασμένες οδηγιες τ παιδιατρου μας είχαν πάει πίσω... Εύχομαι καλό σαραντισμό σε όσες γεννήσατε και μ' έναν πόνο οσες αναμένετε :)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...