Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Mariachi: Να σου ζησει!! Καλοτυχο και γερο να ειναι!!κανενα δεν θελει να βγει μου φαινεται ολες σχεδον με καισαρικη θα ειμαστε. Πως ειναι σαν διαδικασια;πονας πολυ ;το εχω λιγο αγχος γι'αυτο ρωταω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπετα κοριτσια μου!!! Γεννησαμε σημερα στις 15.30!!! Ο κουκλος μου ειναι 4200 και 54εκ!!! Γεννησα φυσιολογικα και πολυ γρηγορα. Πηγα στο μαιευτηριο για προκληση στις 9 το πρωι και μεχρι να κανουμε τα διαδικαστικα, εισαγωγη, ιστορικο, φλεβες κλπ περασαν 2 ωρες. Στις 11 μου εσπασαν τα νερα (τεχνητα) στη 1 μου εβαλαν ωδινες και στις 3.30 βγηκε!! Απλα ταλαιπωρηθηκα λιγο μετα γιατι ειχα πολυ αιμμοραγια απο τον τραχηλο (οπως και την πρωτη φορα) λογω του γρηγορου τοκετου. Πεσαν ολοι πανω μου τρομοκρατημενοι (λογω του γνωστου περιστατικου) αλλα ολα καλα τελικα. Οσο με εραβαν (επι 1 ωρα) τον ειχα αγκαλιτσα και τον θηλαζα. Τωρα ειμαστε στο δωματιο, εφυγε το συγγενολοι και βρηκα ευκαιρια να σας γραψω!!!

@Mariachi να σου ζησει κι εσενα!!!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Kalfeli με εραβαν γιατι εκανα ρηξη στον τραχηλο απο τον πολυ γρηγορο τοκετο και αιμορραγουσα πολυ.

@fanouli φυσικα και εκανα επισκληριδιο!! Απο νωρις πριν ξεκινησω να ποναω ζητησα να μου βαλουν τον καθετηρα της επισκληριδιου χωρις φαρμακο και την καταλληλη στιγμη, οταν οι ωδινες ηταν καλες μου εβαλαν και το φαρμακο και ολα καλα!! Δεν ξερω αλλα ποτε δεν καταλαβα τη λογικη του να πονας αν εχεις την επιλογη να μην πονας. Μια χαρα τον καταλαβαινεις τον τοκετο και εχεις δυναμη να σπρωξεις και τα παντα!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cme2205: Να σου ζησει το μωρακι!! Ευτυχως τελικα που το βγαλατε νωρις που να περιμενατε μεχρι τελους ποσο θα εφτανε..φανταζομαι θα εχει μπουτακια για τσιμπιμα..!ευτυχως πηγαν ολα καλα κ για εσενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Συγγνώμη που χάθηκα αλλά στο μαιευτήριο το tablet δεν έπιανε γτ το WiFi ήταν για ολους το ίδιο . Γέννησα την Παρασκευή , με καισαρική , αφού πρώτα είχα μπει από την Πέμπτη το βράδυ για πρόκληση . Το μωρό τλκ δεν κατέβαινε κ ούτε ο τράχηλος . Έτσι καταλήξαμε σε καισαρική . Γεννήθηκε 3330 γρ. Είμαι πολύ ευτυχισμένη !!!τωρα είμαστε σπιτι! @dimitroula30 Και @CME2205 περιμένουμε νέα σας .

Να σας ζησει,γερό κ καλοτυχο να ειναι!!,!τι ωραια νεα ειναι αυτα,

Αντε να τελειωσουμε με τα γεννητουρια,να μιλαμε για τα μπουμπουκια μας μετα!

Πρεπει να βαλουμε κ τικερακι με το μπεμπε πλεον!

15 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Καλησπετα κοριτσια μου!!! Γεννησαμε σημερα στις 15.30!!! Ο κουκλος μου ειναι 4200 και 54εκ!!! Γεννησα φυσιολογικα και πολυ γρηγορα. Πηγα στο μαιευτηριο για προκληση στις 9 το πρωι και μεχρι να κανουμε τα διαδικαστικα, εισαγωγη, ιστορικο, φλεβες κλπ περασαν 2 ωρες. Στις 11 μου εσπασαν τα νερα (τεχνητα) στη 1 μου εβαλαν ωδινες και στις 3.30 βγηκε!! Απλα ταλαιπωρηθηκα λιγο μετα γιατι ειχα πολυ αιμμοραγια απο τον τραχηλο (οπως και την πρωτη φορα) λογω του γρηγορου τοκετου. Πεσαν ολοι πανω μου τρομοκρατημενοι (λογω του γνωστου περιστατικου) αλλα ολα καλα τελικα. Οσο με εραβαν (επι 1 ωρα) τον ειχα αγκαλιτσα και τον θηλαζα. Τωρα ειμαστε στο δωματιο, εφυγε το συγγενολοι και βρηκα ευκαιρια να σας γραψω!!!

@Mariachi να σου ζησει κι εσενα!!!

Μπραβο να σας ζησει!!!!γερό κ καλοτυχο!!

Τι χαρες ειναι αυτες!!!2 γεννητουρια αντε σειρα κ οι υπολοιπες


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

@mariachi να σου ζήσει το μωράκι, να είναι γερό και τυχερό! Πώς είστε?

Κορίτσια από το πρωί με έχει πιάσει ένας πόνος από κάτω όχι συνέχεια, όταν είμαι καθισμένη ή ξαπλωμένη και σηκώνομαι, δεν είναι μυικός πόνος, είναι σαν να πονάνε τα κόκαλα δεξιά και αριστερά από το αιδοίο...πολύ παράξενη αίσθηση...συν μια ενόχληση στη μέση...έχει συμβεί σε καμία? 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!! Γεννησα κι εγω την Τριτη το πρωι το κοριτσακι μου, 3100 γρ και 52 ποντους!! Με καισαρικη , ολα πηγαν πολυ καλα, το λεω γιατι το ειχα μεγαλο αγχος!! Οι δυο πρωτες μερες ειναι δυσκολες. Την κοιταζω την μπεμπα και δεν το πιστευω!

Το παλευουμε τωρα με τον θηλασμο, ελπιζω να τα παμε καλα!

Συγχαρητηρια και σε οσα κοριτσια γεννησαν, ευχομαι και στις επομενες εναν ομορφο τοκετο και με γερα μωρα!

 

  • Μου αρέσει 2

ufTXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...