Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, CME2205 είπε:

Α λοιπον ωραια πραγματα σημερα!! Εχω μια κοπελα που ερχεται σπιτι. Μου εκανε μανικιουρ-πεντικιουρ ευτυχως γιατι η κατασταση στα ποδια ειδικα ηταν απεριγραπτη! Μου εκανε και μασαζ στα ποδια ενω ημουν καθιστη και στα χερια μεχρι τους ωμους αλλα χαλαρωσα απιστευτα!! Ηρθε και η αδερφη μου, πηγε βολτα τη μικρη, την γυρισε, την ταισε, μου επλυνε και τα πιατα!!! Μετα παραγγειλαμε και φαγαμε και πιτσες!!! Επιτελους κοριτσια γιατι εχω περασει τις τελευταιες 15 μερες μονη μου χωρις καμια βοηθεια και πραγματικα εχω διαλυθει!!!

Τέλεια!! αυτά είναι ωραία νέα!

Εγώ από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού για πεντικιούρ, όντως η κατάσταση στα πόδια είναι χάλια μαύρα.. μανικιούρ δεν θα κάνω, ρίζα στο μαλλί είχα κάνει τον προηγούμενο μήνα οπότε είμαι καλυμμένη.μονο ένα ραντεβού για λέιζερ θα κλείσω, που κάνω στο άνω χείλος και είμαι έτοιμη.για αποτρίχωση μπικίνι θα κάνω τελευταία στιγμή...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ κοριτσια κ εγω τελειωσα τις εργασιες μου κ επιτελους θα χαρω την αναμονη ..ειχα μεγαλο αγχος..λετε γι'αυτο να μη γυρναει η μικρη;;επιτελους ηρεμια για λιγο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εμεις κανουμε λιγο ικτερο κ περιμενουμε να παρουμε βαρος..μεσα σε ολο αυτο αρρωστησα κ δεν μπορω να παω να τη δω..μη κολλησω ουτε εκεινη ουτε τα αλλα μωρακια...στεναχωριεμαι..τι να πω με εχουν ματιασει...η ροη με το αιμα αυξήθηκε της λοχείας...   ποια κομμωτηρια κ πεντικιουρ;;;;!!!!εγω λογω του εκτακτου μπήκα με τριχες στα πόδια......μανουλες υπομονή!!!κοντεύτε κ εσείς!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ZinaLove είπε:

Κορίτσια μου εμεις κανουμε λιγο ικτερο κ περιμενουμε να παρουμε βαρος..μεσα σε ολο αυτο αρρωστησα κ δεν μπορω να παω να τη δω..μη κολλησω ουτε εκεινη ουτε τα αλλα μωρακια...στεναχωριεμαι..τι να πω με εχουν ματιασει...η ροη με το αιμα αυξήθηκε της λοχείας...   ποια κομμωτηρια κ πεντικιουρ;;;;!!!!εγω λογω του εκτακτου μπήκα με τριχες στα πόδια......μανουλες υπομονή!!!κοντεύτε κ εσείς!!

Εννοείται ότι τα κομμωτήρια είναι ναχαμε να λέγαμε... όταν υπάρχουν σοβαρότερες καταστάσεις τα υπόλοιπα είναι μικρής σημασίας, ίσα να χουμε κάτι να πούμε εμείς που δεν έχουμε γεννήσει ακόμα.. και γω στον γιό μου που μπήκα έκτακτα στην 36η βδομάδα να τον γεννήσω, είχα το μαύρο μου το χάλι... και δεν με ένοιαζε καθόλου να σου πω, γιατί το μυαλό μου ήταν να είναι καλά το μωρό μου.

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η frezyderm έχει μια καλή σειρά με κρέμες για μετά την εγκυμοσύνη. Έχει μία για ραγάδες και μία άλλη για σύσφιξη της κοιλιάς.

@rainbow αν δεν έχεις κάνει ραγάδες μέχρι τώρα δεν νομίζω να σου εμφανιστούν μετά πάντως.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, rainbow είπε:

απλα σκεφτομαι οτι τωρα δεν φαινονται γιατι η κοιλια ειναι τσιτα.γενικα και στην εφηβια ειχα κανει πολλες

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να περάσουμε..

Rainbow έχεις κάνει ραγαδες; άσχετα αν είναι τσίτα η κοιλιά.βλεπεις κάτι; γιατί και εγώ μετά από 4 εγκυμοσυνες τσίτα η κοιλιά κάθε 2χρονια και χωρίς καθόλου κρέμες δεν έχω κάνει ούτε μία.στην εφηβεία που λες και γω έκανα ραγαδες στα πλαϊνά και πάνω από τον ποπο, όχι στην κοιλιά, αλλά τώρα ούτε γραμμουλα.και όντως αν δεν έχεις κάνει ως τώρα, μην περιμένεις να κάνεις μετά.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, rainbow είπε:

ξερετε καμια καλη κρεμα για μετα τη γεννα για τις ραγαδες;γιατι τωρα δεν φαινονται αλλα αμα γεννησω νομιζω θα γινεται χαμος οτι μπορεσω να σωσω!!!

Εγω βαζω απο την αρχη το λαδακι της  biooil και δεν εχω κανει ουτε μια στην κοιλια... παρ ολο που εχει τσιτωσει full γιατι δεν ειχα κ καθολου μα καθολου κοιλια πριν...ενω πχ στο πωπο λιγο εχω βγαλει μερικες που δεν εβαζα το λαδακι παρ ολο που δεν εχω βαλει κ πολλα κιλα... οπως κ παλιοτερα ειχα βγαλει στο εσωτερικο μηρων οταν ειχα μια μικρη αυξηση στα κιλα... 

Αρα φαινεται οτι εχω προδιαθεση να κανω ραγαδες , οποτε μαλλον βοηθησε το λαδακι κ δεν εκανα στη κοιλια...τωρα αμα κανω μετα τη γεννα δε ξερω αλλα νομιζω οτι φαινονται κοκκινε; γραμμες εξ αρχης οταν ξεκινανε να γινονται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα ἐκοριτσια!!! Μολις γύρισα απο την πρωινή μου βολτιτσα μέσα στην βροχή!! Ο μπομπιρας δεν με άφησε να κλείσω μάτι απόψε. @Mariachi μου κοριτσάκι μου πως είσαι; νιώθεις καμια συσπασουλα εσύ που μετράς ώρες μέχρι την μεγάλη ωρα;; εγώ δεν έχω πολλές συσπάσεις ακόμη.. Ευελπιστώντας να αρχίσουν όμως στις επόμενες μέρες μέχρι την Πητ.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rainbow είπε:

οχι τωρα δεν φαινεται κατι..αχ πολυ χαιρομαι που μου ειπατε οτι δεν θα φανουν μετα γιατι αυτη την εντυπωση ειχα

Μη φοβασαι θα φαινόντουσαν ήδη σαν μοβ απαλές γραμμές... εμένα έσκασαν κάποιες-λίγες ευτυχώς-  μύτη κ βαζω φουλ αμυγδαλέλαιο. Στο τελος συνήθως σκάνε, που φουσκώνει πολύ η κοιλιά,  γι αυτό να ενυδατώνεις την περιοχή. Αν βγουν μόνο λέιζερ τις σώνει δυστυχώς.

13 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Κορίτσια μου εμεις κανουμε λιγο ικτερο κ περιμενουμε να παρουμε βαρος..μεσα σε ολο αυτο αρρωστησα κ δεν μπορω να παω να τη δω..μη κολλησω ουτε εκεινη ουτε τα αλλα μωρακια...στεναχωριεμαι..τι να πω με εχουν ματιασει...η ροη με το αιμα αυξήθηκε της λοχείας...   ποια κομμωτηρια κ πεντικιουρ;;;;!!!!εγω λογω του εκτακτου μπήκα με τριχες στα πόδια......μανουλες υπομονή!!!κοντεύτε κ εσείς!!

Υπομονή Ζίνα μου θα τελειώσει που θα πάει... για την αυξηση της ροής να ενημερώνεις τον γιατρό σου


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα! Ευχομαι ολες να ειστε καλα! Κι εγω στενοχωρηθηκα πολυ με την κοπελα, να εχει κουραγιο η οικογενεια της, πολυ δυσκολη κατασταση που οτι και να πουμε ειναι πολυ λιγο.

Τα δικα μου τα νεα εχουν ως εξης, πηγα την Πεμπτη για καρδιοτογραφο και ειχε εντονη δραστηριοτγτα η μητρα. Ατακτες συσπασεις οχι περιοδικες, ομως εδειχνε οτι καπου δυσανασχετουσε το μωρο. Και κανονισαμε την Τριτη για καισαρικη.. ηταν ενα σοκ στην αρχη , ο γιατρος μου ειπε οτι μετα απο 37 και 6 εβδ το παιδι μπορει να γεννηθει, και οτι τα ισχυακα δεν τα αφηνουν μεχρι τελους. Εχετε ακουσει κατι τετοιο ή απλα ο γιατρος δεν περιμενει επειδη ειναι της καισαρικης? 

Μανικιουρ , Πεντικιουρ οσες κανατε, τα βαψατε κιολας? Η απλη περιποιηση? Για τις ραγαδες κι εγω χρησιμοποιω το biooil, και ειμαι πολυ ικανοποιημενη! 


ufTXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Rosa Maria: Εμενα που δεν ειναι απλα ισχιακο σλλα καθεται με τον κωλο με ειπε θα περιμενουμε μεχρι 40 αν δεν δει κατι να τον ανησυχει.αλλα δεν εχω κανει καρδιοτοκογραφο δεν εχει κ δε μου ειπε να παω αλλου απλα τωρα παω καθε βδομαδα να με δει.δεν πιστευω να γυρισει οποτε κ εγω θα ηθελα να μη περιμενουμε μεχρι 40.εσενα αφου ειδε οτι δυσφορει το μωρο καλα κανει κ σου ειπε να το παρει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! 

Τι κάνουν οι μανούλες και τα μωράκια τους??? 

@Rosa Maria με το καλό την Τρίτη να γεννηθεί το μωράκι σου!!! Αν η καισαρική είναι το καλύτερο,τότε ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου..κι εγώ δεν ήθελα να ακούω τη λέξη καισαρική, αλλά τώρα με αυτό που έγινε με την κοπέλα θα κάνω απλά ό,τι πει ο γιατρός χωρίς να πιέζω για φτ.

Κορίτσια τι ωραία που φροντίζετε χέρια πόδια! Κι εγώ λέω μες στη βδομάδα να κάνω ένα πεντικιούρ, για μανικιούρ δεν ξέρω ακόμα, θα δω πώς θα είμαι γιατί δεν μπορώ πολλή ώρα στην καρέκλα...αλλά λέω να μην βάλω χρώμα...εσείς τα βάψατε?

Επίσης, ξέρετε αν είναι καλύτερα (για το μωρό) να βάψω μαλλιά πριν ή αφού γεννήσω? 

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...