Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! δουλευω στις πέντε το απογευμα σημερα, αλλά ας σηκωθώ αξημερωτα μιας και μπορώ :D

χτες τα χρειάστηκα. παλι κατι βλεννες καφέ πηρα στο γιατρο μου πε η μαια να κάνω μια ενεσουλα προγεστερόνης και να ειμαι χαλαρη. την κάνω οριζοντιοποιηθηκα για ενα τριωρο. πηγα στη δουλειά για τρεις ωρες καθιστη και με την μαξιλαρα μου σαν να ειμαι παραλία.  κανένα ζορισμα. είχα ένα δίωρο κενο λεω παω να ξαπλωσω σπιτι (μενω σε πεντάλεπτη αποσταση) ερχομαι σπιτι βλεπω  σταγονα αιμα. ουτε πονος ουτε τιποτα.

πάγωσα παίρνω τον γιατρο, πετυχα στιγμη που ήταν αδυνατο να μου μιλησει ξαπλωνω, παγωνω, παιρνω ακυρωνω τα υπολοιπα ραντεβού μου, παιρνω τον αντρα μου τσακιζεται, να ειμαι σιγουρη οτι το χανω το μωρακι μου. Με παίρνει ο γιατρός σε μιση ωρα, του τα λεω και χαλαρος μου λεει οτι βασει της ηλικιας κυησης ειναι φυσιολογικο και το σποτινκ αρκει να μην συνοδεύεται απο πόνο, φτιαχνουμε λεει πλακουντα τωρα. ειναι βεβαιος οτι αυτο θα σταματησει αμεσα, αν ωστόσο κάτι με ανησυχησει να ξανακαλεσω, διαφορετικα θα τα πουμε την δευτερα

Ο άντρας μου τουλάχιστον ηρεμησε. Εγώ ακομη κατατρομαγμενη. Σήμερα πεντακάθαρη αλλα δεν ξεθαρρευω. Φοβαμαι πολύ ρε κορίτσια 


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Οντετ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! δουλευω στις πέντε το απογευμα σημερα, αλλά ας σηκωθώ αξημερωτα μιας και μπορώ :D

χτες τα χρειάστηκα. παλι κατι βλεννες καφέ πηρα στο γιατρο μου πε η μαια να κάνω μια ενεσουλα προγεστερόνης και να ειμαι χαλαρη. την κάνω οριζοντιοποιηθηκα για ενα τριωρο. πηγα στη δουλειά για τρεις ωρες καθιστη και με την μαξιλαρα μου σαν να ειμαι παραλία.  κανένα ζορισμα. είχα ένα δίωρο κενο λεω παω να ξαπλωσω σπιτι (μενω σε πεντάλεπτη αποσταση) ερχομαι σπιτι βλεπω  σταγονα αιμα. ουτε πονος ουτε τιποτα.

πάγωσα παίρνω τον γιατρο, πετυχα στιγμη που ήταν αδυνατο να μου μιλησει ξαπλωνω, παγωνω, παιρνω ακυρωνω τα υπολοιπα ραντεβού μου, παιρνω τον αντρα μου τσακιζεται, να ειμαι σιγουρη οτι το χανω το μωρακι μου. Με παίρνει ο γιατρός σε μιση ωρα, του τα λεω και χαλαρος μου λεει οτι βασει της ηλικιας κυησης ειναι φυσιολογικο και το σποτινκ αρκει να μην συνοδεύεται απο πόνο, φτιαχνουμε λεει πλακουντα τωρα. ειναι βεβαιος οτι αυτο θα σταματησει αμεσα, αν ωστόσο κάτι με ανησυχησει να ξανακαλεσω, διαφορετικα θα τα πουμε την δευτερα

Ο άντρας μου τουλάχιστον ηρεμησε. Εγώ ακομη κατατρομαγμενη. Σήμερα πεντακάθαρη αλλα δεν ξεθαρρευω. Φοβαμαι πολύ ρε κορίτσια 

Καλημέρα Ζουζούνα, ακριβώς στην εβδομαδα που είσαι είχα κ εγώ το καφέ αυτό spotting. Καρδουλα έχετε ακούσει? Εγώ μετα τα καφέ επειδή τα χρειαστηκα πηγα στη γιατρό μου στην κλινική να δω αν είναι καλά το μωρο και ηταν η πρωτη φορά που είδα την καρδουλα του να ανοιγοκλεινει!! Χιχι . είναι φυσιολογικό μου είπε μην αμησυχεις!! Οι φιλες μου ξέρεις τι μου ειπαν?? Αγόρι θα ναι γιατί έτσι λέγαν οι γιαγιάδες παλιά. Δεν τα πιστεύω βέβαια αυτά.  θα δεις όλα καλά !!!! Μην αγχωνεσαι!!

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Εγώ είμαι 38 μισό, παντρεμένη 2 χρόνια με μια φυσική σύλληψη και αποβολή πριν 1,5 χρόνο κι απο τότε τίποτα. Γιατροί, εξετάσεις, ψυχολογία και ορμόνες χάλια. Από το Σεπτέμβρη άρχισα να δουλεύω και άλλαξε λίγο η ψυχολογία μου, μετά έκανα μια εξέταση την ΑΜΗ που δείχνει αποθέματα ωοθηκών και βγαίνει 0,17, πιο κάτω απο το όριο της υπογονιμότητας. Η συμβουλή του γιατρού μου: βιάσου, δεν υπάρχει χρόνος. Κι έπειτα απο έναν αγχωτικό χειμώνα με κλομιφαϊνη και στοχευμένες επαφές πήρα απόφαση να κάνω εξωσωματική, περνάω επιτροπή, κάνω διέγερση με πρωτόκολλο ανταγωνιστών και φτάνει η μέρα της ωοληψίας, 5 ωάρια απο τα οποία γονιμοποιούνται τα τρία και προχωράει το ένα, το μεταφέραμε και κάνω το σταυρό μου και περιμένω...ευτυχώς θετικό τεστ και αισίως μπήκα στην 8η εβδομάδα ευχαριστώντας καθημερινά το Θεό για το δώρο που μου έστειλε και παρακαλάω απλά να πάνε όλα καλά.

Από συμπτώματα τίποτα, παρόλλα τα φάρμακα που παίρνω, μόνο λίγο πρήξιμο απο την κορτιζόνη, συνεχίζω και δουλεύω κανονικά, οδηγώ πάνω απο 1 ώρα τη μέρα για να πηγαινοέρχομαι στη δουλειά, το μόνο που ίσως έχω ως σύμπτωμα είναι η δυσκοιλιότητα.

  • Μου αρέσει 3

tt1d8ba2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα Ζουζούνα, ακριβώς στην εβδομαδα που είσαι είχα κ εγώ το καφέ αυτό spotting. Καρδουλα έχετε ακούσει? Εγώ μετα τα καφέ επειδή τα χρειαστηκα πηγα στη γιατρό μου στην κλινική να δω αν είναι καλά το μωρο και ηταν η πρωτη φορά που είδα την καρδουλα του να ανοιγοκλεινει!! Χιχι . είναι φυσιολογικό μου είπε μην αμησυχεις!! Οι φιλες μου ξέρεις τι μου ειπαν?? Αγόρι θα ναι γιατί έτσι λέγαν οι γιαγιάδες παλιά. Δεν τα πιστεύω βέβαια αυτά.  θα δεις όλα καλά !!!! Μην αγχωνεσαι!!

Πρωτο ραντεβου την Δευτέρα.  Πραγματικά ελπιζω να πάνε ολα καλα, εχω φτάσει άλλες δυο φορές μέχρι εδώ, μεχρι να το δω στον υπέρηχο με καρδούλα δεν τολμω να ονειρευτώ, απλα ελπίζω :)


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

@Οντετ κι εγω είχα καφέ και μια σταγόνα αίμα τις πρώτες εβδομάδες.Μην ανησυχεις.Αφου σε καθησύχασε και ο γιατρός σου, δεν υπάρχει λόγος.Εύχομαι όλα να πάνε καλά τη Δευτέρα και να φύγεις απο το πρώτο σου ραντεβού πολύ χαρούμενη!

  • Μου αρέσει 1

x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου εγώ πέρα από το φούσκωμα και την δυσκοιλιότητα που έχω δεν νιώθω τίποτε άλλο. Έχω πολλή αγωνία μέχρι την άλλη βδομάδα που έχω ραντεβού. :oops: Σήμερα μπήκα στην 10η εβδομάδα!!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elena37 μπράβο για την επιμονή σου και το κουράγιο σου.Απ´οσο καταλαβαίνω πέρασες πολλα.Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο τωρα πια, ολα να σου πάνε κατευχην 

@dimitroula30 κι εγω ολημερίς σκέφτομαι το ραντεβού της Τρίτης για την αυχενική.πραγματικά πολλή αγωνία!

 

Κορίτσια καφέ πίνετε;εμένα δε με τραβάει καθόλου μολονότι έπινα 2 την ημέρα και τους απολάμβανα.

Ένα πρωί έκανα έναν μονό ελληνικό μήπως κι με βοήθησει να πάω στην τουαλέτα και δεν κατάφερα να πιώ ούτε το μισό φλιτζανάκι.

  • Μου αρέσει 1

x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Anna z είπε:

@elena37 μπράβο για την επιμονή σου και το κουράγιο σου.Απ´οσο καταλαβαίνω πέρασες πολλα.Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο τωρα πια, ολα να σου πάνε κατευχην 

@dimitroula30 κι εγω ολημερίς σκέφτομαι το ραντεβού της Τρίτης για την αυχενική.πραγματικά πολλή αγωνία!

 

Κορίτσια καφέ πίνετε;εμένα δε με τραβάει καθόλου μολονότι έπινα 2 την ημέρα και τους απολάμβανα.

Ένα πρωί έκανα έναν μονό ελληνικό μήπως κι με βοήθησει να πάω στην τουαλέτα και δεν κατάφερα να πιώ ούτε το μισό φλιτζανάκι.

Καλημέρα αννούλα μου!! Μακάρι να είναι όλα καλά κοριτσάκι μου εγώ ακόμη αυχενική δεν έχω κλείσει πότε θα πάω.

Ωστόσο κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα τόσο συγχυσμένη που ακόμη τρέμω. Έχω θέματα με την πεθερά μου , μου την δίνει μόνο που την βλεπω. Μου έχει κάνει πολλά μου εχει πει πολλα , τελοσπαντων αυτο δεν ειναι το καταλληλο φορουμ για αν το συζητησπυμε αυτο. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι πως γίνεται να τα αφήσω στην άκρη όλα αυτά που μου έχει κάνει? Θέλω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Καλημέρα αννούλα μου!! Μακάρι να είναι όλα καλά κοριτσάκι μου εγώ ακόμη αυχενική δεν έχω κλείσει πότε θα πάω.

Ωστόσο κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα τόσο συγχυσμένη που ακόμη τρέμω. Έχω θέματα με την πεθερά μου , μου την δίνει μόνο που την βλεπω. Μου έχει κάνει πολλά μου εχει πει πολλα , τελοσπαντων αυτο δεν ειναι το καταλληλο φορουμ για αν το συζητησπυμε αυτο. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι πως γίνεται να τα αφήσω στην άκρη όλα αυτά που μου έχει κάνει? Θέλω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου

Αξίζει να ρίξεις νερό στο κρασί σου και να τα ξεχάσεις για να είσαι ήρεμη.δώσε τόπο στην οργή και προσπάθησε να είναι αόρατη για σενα.Αφού δεν μπορεί να το σεβαστεί η ίδια θα βοηθήσεις εσύ μόνη σου τον εαυτό σου.Έτσι ειναι,δεν μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις απο όλους τους ανθρώπους.

Λυπάμαι πολύ που σε φτάνει σε τέτοιο σημείο σύγχυσης.Είναι ο,τι χειρότερο και για σενα και για το μωράκι σου.Μην αφήνεις κανέναν να χαλάει την ηρεμία σου.Προσπάθησετο αξίζει

 

  • Μου αρέσει 1

x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι πολύ δύσκολο. Ένα απ τα πιο τρανταχτά που μου χε πει τελευταία ήταν οτι ο άντρας σου κάνει υπερπροσπάθεια για να κοιμηθεί μαζί σου:-(. Και τωρα τα θυμήθηκα και είμαι έξαλλη,.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Είναι πολύ δύσκολο. Ένα απ τα πιο τρανταχτά που μου χε πει τελευταία ήταν οτι ο άντρας σου κάνει υπερπροσπάθεια για να κοιμηθεί μαζί σου:-(. Και τωρα τα θυμήθηκα και είμαι έξαλλη,.

Μη τα σκέφτεσαι μόνο κακό σου κάνει.Δεν γίνεται να μην  τη βλεπείς;

  • Μου αρέσει 1

x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 η την αγνοείς και δεν της απαντάς ή της απαντάς ειρωνικά . Έτσι θα συγχυζεται εκείνη ! 

@Floraki καλωσόρισες ! ποτέ ήταν η ΤΕΡ σου ; 

εγώ πάντως έχω ακόμα χαμηλά πονάκια . Είναι λέτε ανησυχητικό ; τα έχω μόνο εγώ ; 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mariachi είπε:

@dimitroula30 η την αγνοείς και δεν της απαντάς ή της απαντάς ειρωνικά . Έτσι θα συγχυζεται εκείνη ! 

 

Πιστεύεις ότι τα λέει γιατί έτσι είναι ή γιατί με ζηλεύει?


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...