Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Τι είναι καταστολή με averkap? Για τεχνητό κύκλο? Βγαίνουν περισσότερα ωάρια? Πωπώ κι εμένα μου φάνηκαν παρά πολλές!

      Κανεις πρώτα καταστολή και μετά διέγερση. Είναι διαφορετικό πρωτόκολλο. Σε εμένα βγήκαν περισσότερα. Οι 300 μονάδες σε προηγούμενα πρωτόκολλα δεν μου έφταναν. Και εμένα πολλές μου φαίνονται αλλά τόσες χρειάζεται ο οργανισμός μου για να βγάλει πολλά και ποιοτικά. 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ είδα δυο τρεις ταπετσαρίες που μ άρεσαν και έμαθα πως κάποια πράγματα θα μας τα δώσουν κ εμάς όπως κρεβατακι , πορτ μπεμπέ , πάρκο κ ρελαξ και μου έφυγε ένα βάρος ! Όποτε τώρα μένει να κάνω ξεκαθάρισμα στην δίκη μου την ντουλάπα γτ δεν μου κάνουν όλα τα ρούχα κ τζάμπα τα έχω στην ντουλάπα κ μετά από τον Αύγουστο θα αρχίσω να ασχολούμαι με τα του μωρού !!!!! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε ενα μενταγιον με κουδουνακι και χερακια για την κοιλιτσα, να το ακουει το νινί. το πηρα απο αλι εξπρες με πεντε ευρω και οχι εικοσι πεντε που τα μετα-πωλούν εδω οι διαφοροι. το φοραω και ακουγομαι σαν οικοσιτο γατι χαχαχα. ξερω οτι ακομη δεν ακουει το μωράκι αλλα τον ενθουσιασμό μου θα τον νιωθει, τι στο καλο :) λέγονται bola αν θελετε να τα ψαξετε.

  • Μου αρέσει 2

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

@Anna zγια πες μου αυτο με το κοριτσάκι -αγοράκι . Εμάς μας είπαν αγοράκι με επιφύλαξη . Εσάς σας το έδειξαν στην αυχενική ;

ρωτάω γτ ο αντρας μου παρόλο που μας το έδειξαν επειδή μας είπαν με επιφύλαξη ακόμα ελπίζει για κοριτσάκι , Χαχαχα . Θέλει κοριτσάκι γτ λέει δένονται περισσότερο με τον μπαμπά !!!! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Οντετ είπε:

σημερα μου ηρθε ενα μενταγιον με κουδουνακι και χερακια για την κοιλιτσα, να το ακουει το νινί. το πηρα απο αλι εξπρες με πεντε ευρω και οχι εικοσι πεντε που τα μετα-πωλούν εδω οι διαφοροι. το φοραω και ακουγομαι σαν οικοσιτο γατι χαχαχα. ξερω οτι ακομη δεν ακουει το μωράκι αλλα τον ενθουσιασμό μου θα τον νιωθει, τι στο καλο :) λέγονται bola αν θελετε να τα ψαξετε.

Αχ τι μου θύμησες τώρα...κι εγώ το φορούσα στην πρώτη-πρέπει να το ψάξω.

 

πρίν από 33 λεπτά , Mariachi είπε:

@Anna zγια πες μου αυτο με το κοριτσάκι -αγοράκι . Εμάς μας είπαν αγοράκι με επιφύλαξη . Εσάς σας το έδειξαν στην αυχενική ;

ρωτάω γτ ο αντρας μου παρόλο που μας το έδειξαν επειδή μας είπαν με επιφύλαξη ακόμα ελπίζει για κοριτσάκι , Χαχαχα . Θέλει κοριτσάκι γτ λέει δένονται περισσότερο με τον μπαμπά !!!! 

Πολλοί γιατροί βιάζονται και λένε αγόρι όταν βλέπουν κάτι ενώ τα κοριτσιστικα όργανα στην αρχή είναι πρησμένα και μπορεί να τους μπερδέψουν...Βέβαια αν ο Σωτ. σου είπε αγόρι δύσκολο να κάνει λάθος. Καμιά φορά οι μπαμπάδες φοβούνται και το δέσιμο μαμάς-γιου(γιατί το ξέρουν από πρώτο χέρι :-P). 


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια... Πήγαμε για υπέρηχο... Όλα καλά!! Μάλιστα βγήκε πιο μεγάλο κ αλλάξαμε την αυχενική... Θα την κάνουμε την ερχόμενη εβδομάδα (πριν τις διακοπές μας). Ας ελπίσουμε ότι θα βρούμε ραντεβού βέβαια...

Το θέμα είναι ότι έχασα μία περίοδο, αυτή πριν την εγκυμοσύνη και δεν έχω ΤΕΡ... Έτσι υπολογίζουμε ηλικία βάσει CRL... Κ σήμερα βγήκε 4 μέρες πιο μεγάλο σε σχέση με την προηγούμενη μέτρηση...

  • Μου αρέσει 2

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...αχ τι ωραια που ειστε καλά κ ψαχνετε για το παιδικο....πολυ σας χαιρομαι...για να ξεχναω λιγο τα συμπτωματα αρχισα να ασχολουυμαι με το δωματιο..δεν περναει μερα που να μην κανω εμετο..σας ευχαριστω ομως γιατι μ δινετε κουραγιο...

16 ώρες πρίν, Anna z είπε:

@Floraki θα έρθει η ωρα και θα φας ο,τι σου κάνει όρεξη!!είσαι πραγματικα ήρωας που το παίρνεις όλο αυτο!το λεω και το εννοώ..υπομονη!

το μωρο μας είναι κοριτσάκι..είμαστε στην αναζήτησή χρώματος ακομα.θέλω να αποφύγω το κλασσικο ροζ-Φουξ χωρις να τα αποκλείω εντελώς σε αποχρώσεις πιο παλ ή πιο σπασμένες.

Εσεις έχετε σκεφτεί;

Αχ αννα μ υπομονη κανω...φοβαμαι ομως για το μωρο μ γιατι δεν παιρνω γραμμαριο..με χυμο ειμαι το πρωι κ το βραδυ φρυγανιες...οτι φαω το μεσημερι το βγαζω..

Αλλα θα σ πω τα ευχαριστα...για τη ντουλαπα διαλεξα γκρι με λευκα νερα...το ταβανι εχει γυψοσανιδα με κρυφο φωτισμο κ ειναι μωβ αποχρωση κ μαρεσει πολυ λεω να το αφήσω...γυρω γυρω ο τοιχος ειναι κιτρινος λιγο μουντό δε μαρεσει καθολου..λεω να τον βαψω λευκο η ανοιχτο γκρι κ εναν τοιχο ταπετσαρια που να εχει κ μωβακι μεσα...τα επιπλα θα του τα παρω λευκα..αν κ η νυφη μ μου δινει ολοκαινουρια επιπλα ειπαμε να παρουμε δικα μας...κ κουρτινα βεβαια σαυτα τα χρωματα...αχ ανυπομονω...μολις αποφασισεις να μας το περιγραψεις κ συ αννα μ...

16 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια !!Την παρασκευη εδωσα αιμα σημερα θα παρω τα αποτελεσματα λογω του οτι μεσολαβησε σαββατοκυριακο. 

Δημητρουλα μου τι ωρα εχεις γιατρο?

16 ώρες πρίν, Synnefaki είπε:

Ο γιατρός σου σού σύστησε να απέχει τόσο πολύ η αιμοληψία από τον υπέρηχο; Γιατί απ' όσο γνωρίζω η αιμοληψία πρέπει να γίνει όσο το δυνατόν πιο κοντά ... Επειδή έχω χάσει τ αυγά και τα πασχάλια τελευταία συγχώρα με αν έχεις κάνει ήδη τον υπέρηχο..Στο δευτερο τρίμηνο απ ότι θυμάμαι επανέρχεται λίγο η μνήμη χαχαχα :confused:

Άννα εγώ του γιού μου το χω σε τιρκουάζ(προς μέντα) κι ένα τοίχο μπλε-μοβ. Να ρε κορίτσια τώρα στο fb θα σας πόσταρα μία φωτό , αυτά τα χάνουμε εδώ στις δημοσιές ...

Εγώ λατρεύω και τις ταπετσαρίες.

@Floraki μου τι δύσκολο όλο αυτό, υπομονή λίγο έμεινε και θα τρώς τα πάντα

@mit2009 @Katerinakiii @Wellb4 @Elena37 @Μαιρουλι @Pontiagr @Maria21που είστε μανούλες;

Συννεφακι μου Ανυπομονω να φαω τα παντα...κ ας παρω κιλα δε με νοιαζει...αχ τι ωραια χρωματα εχεις διαλεξει για το παιδικο...πολυ μαρεσουν κ μενα οι ταπετσαριες..οσο για τη μνημη το εχω παθει κ γω...ξεχναω να παρω κ τα φαρμακα μου...αμαν τι ειναι αυτο το πραγμα...

7 ώρες πρίν, ekrs είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Πήγαμε για υπέρηχο... Όλα καλά!! Μάλιστα βγήκε πιο μεγάλο κ αλλάξαμε την αυχενική... Θα την κάνουμε την ερχόμενη εβδομάδα (πριν τις διακοπές μας). Ας ελπίσουμε ότι θα βρούμε ραντεβού βέβαια...

Το θέμα είναι ότι έχασα μία περίοδο, αυτή πριν την εγκυμοσύνη και δεν έχω ΤΕΡ... Έτσι υπολογίζουμε ηλικία βάσει CRL... Κ σήμερα βγήκε 4 μέρες πιο μεγάλο σε σχέση με την προηγούμενη μέτρηση...

Μπραβο κοριτσι μου..μακαρι να εχουμε παντα καλα νεα...

10 ώρες πρίν, Οντετ είπε:

σημερα μου ηρθε ενα μενταγιον με κουδουνακι και χερακια για την κοιλιτσα, να το ακουει το νινί. το πηρα απο αλι εξπρες με πεντε ευρω και οχι εικοσι πεντε που τα μετα-πωλούν εδω οι διαφοροι. το φοραω και ακουγομαι σαν οικοσιτο γατι χαχαχα. ξερω οτι ακομη δεν ακουει το μωράκι αλλα τον ενθουσιασμό μου θα τον νιωθει, τι στο καλο :) λέγονται bola αν θελετε να τα ψαξετε.

Θα το ψαξω κ γω χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγκυουλες. τον αβολευτο είχα χτες. ξύπνησα στις 2:45 για τσισα και προσπαθουσα μεχρι τις 5:30 να ξανακοιμηθώ, δεν με χωρουσε ο τοπος. ιδρωνα κρυωνα, τραβουσε η κοιλιτσα, καθομουν αριστερα τραβουσε γυρβουσε κεντρο ενιωθα να μην με ακολουθει καν , σαν να γερνει αμομη αριστερα, αντε σιγα σιγα να κατσω δεξιά παλι με τιποτα. ξύπνησε ο αντρας μου που υπεθεσε οτι κάτι κακο μου συμβαινει, πανοκοβληθηκε, προσπαθουσα να του εξηγησω οτι απλα δεν βολεύομαι. 

τι μας καρτερα βρε ομορφες αν ζοριζομαστε απο2,5 - 3 μηνων χαχαχα


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλίτσες! Κι εγώ σταθερά μεταξύ 3-4 σηκώνομαι γιατι έχω μια φούσκα λές κι έχω κατεβάσει ένα καφάσι μπύρες. Ο γιός μου ήδη κλαίει κι οδύρεται να βγούμε βόλτα-ούτε 9 δεν είναι- έλεος! Και σήμερα η θερμοκρασία θα βαρέσει κόκκινο...:mad:


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@Anna zγια πες μου αυτο με το κοριτσάκι -αγοράκι . Εμάς μας είπαν αγοράκι με επιφύλαξη . Εσάς σας το έδειξαν στην αυχενική ;

ρωτάω γτ ο αντρας μου παρόλο που μας το έδειξαν επειδή μας είπαν με επιφύλαξη ακόμα ελπίζει για κοριτσάκι , Χαχαχα . Θέλει κοριτσάκι γτ λέει δένονται περισσότερο με τον μπαμπά !!!! 

Μεχρι και την αυχενική μας έλεγαν αγοράκι με μια μικρη επιφύλαξη! Την προηγούμενη εβδομάδα που πήγαμε μας είπε πως τελικά ειναι κοριτσάκι.

Μας είχε εξηγήσει βέβαια πως το τριγωνάκι που φαίνεται και μας κανει να πιστεύουμε πως ειναι αγόρι,μπορει να ειναι μια μεγαλη κλειτορίδα!

γερά να ειναι μωρέ ο,τι και να ναι:) 

παντως εχει συμβεί σε πολλούς αυτο!οπότε όντως μπορει και να σας το αλλάξουν μετα.

@Floraki πολύ ωραία η ιδέα σου!!θα γινει πολυ ομορφο.τι ταπετσαρία σκέφτεσαι;

Βέβαια,πταν αποφασίσω θα σας πω!σίγουρα τα έπιπλα θα είναι λευκά γιατι εχω λευκή μεγαλη ντουλάπα μέσα στο δωμάτιο!

@ekrs Αντε με το καλό η αυχενική σου!!!


x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ έγκυος, στην 11η εβδομάδα και είπα να μπω στην όμορφη παρέα σας! Σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες, αλλά έλεγα να μπω αφού κάνω αυχενική.. όμως τελικά δεν άντεξα! Αυχενική έχω την Πέμπτη με το καλό κι έχω πολλή αγωνία..

Εύχομαι σε όλες μας καλοστέργιωτες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες με υγιή μωράκια!

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ έγκυος, στην 11η εβδομάδα και είπα να μπω στην όμορφη παρέα σας! Σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες, αλλά έλεγα να μπω αφού κάνω αυχενική.. όμως τελικά δεν άντεξα! Αυχενική έχω την Πέμπτη με το καλό κι έχω πολλή αγωνία..

Εύχομαι σε όλες μας καλοστέργιωτες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες με υγιή μωράκια!

Καλωσόρισες εγκυουλα και καλή εγκυμοσύνη να έχεις και καλά αποτελέσματα στην αυχενική σου μεθαύριο...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ekrs είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Πήγαμε για υπέρηχο... Όλα καλά!! Μάλιστα βγήκε πιο μεγάλο κ αλλάξαμε την αυχενική... Θα την κάνουμε την ερχόμενη εβδομάδα (πριν τις διακοπές μας). Ας ελπίσουμε ότι θα βρούμε ραντεβού βέβαια...

Το θέμα είναι ότι έχασα μία περίοδο, αυτή πριν την εγκυμοσύνη και δεν έχω ΤΕΡ... Έτσι υπολογίζουμε ηλικία βάσει CRL... Κ σήμερα βγήκε 4 μέρες πιο μεγάλο σε σχέση με την προηγούμενη μέτρηση...

Μια χαρά...μπέμπαρο τον κόβω...!!!

 

2 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ έγκυος, στην 11η εβδομάδα και είπα να μπω στην όμορφη παρέα σας! Σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες, αλλά έλεγα να μπω αφού κάνω αυχενική.. όμως τελικά δεν άντεξα! Αυχενική έχω την Πέμπτη με το καλό κι έχω πολλή αγωνία..

Εύχομαι σε όλες μας καλοστέργιωτες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες με υγιή μωράκια!

Καλώς μας ήρθες, καλά αποτέλεσματα στην Αυχενική. Το πρώτο σου είναι; 


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα :) Ναι το πρώτο μου είναι και έρχεται μετά από προσπάθειες 3 χρόνων...

Συννεφάκι είμαστε πολύ κοντά σε μέρες βλέπω, εγώ είμαι 10 εβδομάδων και 6 ημερών..

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα ! 

@ekrs Αντε τέλεια ! Με το καλό και η αυχενική τώρα ! 

@Synnefaki και @Anna z μας είπε κ εμάς ότι σε αυτές τις εβδομάδες πολλές φορές τα κοριτσάκια έχουν Πρησμενες κλειτορίδες κ έτσι δεν τα ξεχωρίζεις για αυτο μας είπε μν βάψουμε το δωμάτιο μπλε :-P . 

@elenakith καλωσήρθες στην παρέα μας ! Με το καλό κ η αυχενική σου ! 

@Floraki ακόμα συνεχίζουν οι εμετοί ; υπομονή μέχρι την 13η εβδομάδα . Νομίζω τότε θα σου φύγουν . 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...