Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Πώς το έπαθες; Προηγήθηκε κάτι; Πχ σκάλες, βάρη; 

Να σου πάνε όλα καλά, αφού ο γιατρός ήταν καθησυχαστικός, ίσως να μην είναι όσο σοβαρό μπορεί να νομίζεις. 

Οχι δεν κανω τπτ απολυτως προσεχω πολυ. Θα δουμε σε λιγο που εχω ραντεβου!!!! Ευχαριστώ πολυ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, anna5190 είπε:

Οχι δεν κανω τπτ απολυτως προσεχω πολυ. Θα δουμε σε λιγο που εχω ραντεβου!!!! Ευχαριστώ πολυ!! 

Ευτυχως ειναι ολα καλα. Ειδαμε κ τις 2 κουκκίδες μου απλα το ενα ειναι μαλλον αυτο που προκαλει την αιμορραγια κ παει μαλλον να αποβληθεί. Το αλλο μια χαρα ειναι. Την Τριτη θα ξερουμε που εχω τον υπερηχο!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δε θυμόμουν ότι έχεις δύο μωράκια. Μπράβο όμως, σημασία έχει να μείνει το μωράκι που είναι καλά και ίσως σωθεί και το δεύτερο. Σου είπαν γιατί το έπαθες;

Πάντως βρε κορίτσια, οι δίδυμες κυήσεις είναι ρίσκο όπως προειδοποιούν και οι εξωσωματικοί..θέλει πολλή προσοχή... είστε πολύ θαρραλέες που βάλατε δυο έμβρυα, εγώ φοβήθηκα και το απέκλεισα εξαρχής κι ας είχα τις μισές πιθανότητες με μια βλαστοκύστη.. 

Ό,τι καλύτερο ευχομαι και στον επόμενο υπέρηχο :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα!

Δε θυμόμουν ότι έχεις δύο μωράκια. Μπράβο όμως, σημασία έχει να μείνει το μωράκι που είναι καλά και ίσως σωθεί και το δεύτερο. Σου είπαν γιατί το έπαθες;

Πάντως βρε κορίτσια, οι δίδυμες κυήσεις είναι ρίσκο όπως προειδοποιούν και οι εξωσωματικοί..θέλει πολλή προσοχή... είστε πολύ θαρραλέες που βάλατε δυο έμβρυα, εγώ φοβήθηκα και το απέκλεισα εξαρχής κι ας είχα τις μισές πιθανότητες με μια βλαστοκύστη.. 

Ό,τι καλύτερο ευχομαι και στον επόμενο υπέρηχο :wub:

Ναι δυο ειχα το καλο ειναι οτι ειναι σε αλλο σακο. Ειπαν οτι σε διδυμες κυησεις κατα 50% συμβαινει αυτο δλδ να αποβληθει το ενα. Αλλα ακομα ειναι νωρις. Περισσοτερες λεπτομερειες θα εχω στον επομενο υπερηχο. Κ ειπε ότι υπάρχει πιθανοτητα να μεινει κ το δευτερο. Θα δουμε. Καλη τυχη σε ολες μας. Ο Θεός κ η Παναγια μαζί μας να ειναι παντα.❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anna5190 είπε:

Ευτυχως ειναι ολα καλα. Ειδαμε κ τις 2 κουκκίδες μου απλα το ενα ειναι μαλλον αυτο που προκαλει την αιμορραγια κ παει μαλλον να αποβληθεί. Το αλλο μια χαρα ειναι. Την Τριτη θα ξερουμε που εχω τον υπερηχο!!! 

Δόξα τω Θεώ!!!Πολύ καλά νέα!!!!Όλα να πάνε καλά!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας.Ειμαι καινούργια εδώ...Θα ήθελα την βοήθεια σας...Προσπαθούσαμε με το σύζυγο μου επτά μήνες,μπεμπέ δεν ήρθε.Καναμε εξετάσεις κ οι δυο δεν έχουμε πρόβλημα.Ειμαι 32 ετών ο κ συζυγος 39.Ο γιατρός μου μας είπε για σπερματέγχυση,την οποία κ κάναμε τον Νοέμβριο με αρνητικό αποτέλεσμα.Συνεχισαμε με εξωσωματική κάναμε δυο εμβρυομεταφορες με έμβρυα 3 μερας με αρνητικό αποτέλεσμα.Αναμεσα στην πρώτη κ στην δεύτερη εμβρυομεταφορα μου έκανε διαγνωστική λαπαροσκόπηση για ενδομητριωση παρόλο που δεν είχα συμπτώματα κ αυτή αρνητική.Τωρα άλλαξα γιατρό κ έκανα νέο κύκλο εξωσωματικής...21 Ιουνίου έβαλα δυο εμβρυακια 3ης μέρας κ περιμένω να κάνω βχοριακη 2/7...Είπα στο γιατρό μου για βλαστοκυστες αλλά επειδή είχα μόνο τρία έμβρυα που έφτασαν την 3 μέρα μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος.Τα δυο που έβαλα το ένα είναι 8 κ  το άλλο 6 κυττάρων...Τι λέτε;Έχω ελπίδες;;Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Επεξεργάστηκαν by Zina21
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Γεια σας.Ειμαι καινούργια εδώ...Θα ήθελα την βοήθεια σας...Προσπαθούσαμε με το σύζυγο μου επτά μήνες,μπεμπέ δεν ήρθε.Καναμε εξετάσεις κ οι δυο δεν έχουμε πρόβλημα.Ειμαι 32 ετών ο κ συζυγος 39.Ο γιατρός μου μας είπε για σπερματέγχυση,την οποία κ κάναμε τον Νοέμβριο με αρνητικό αποτέλεσμα.Συνεχισαμε με εξωσωματική κάναμε δυο εμβρυομεταφορες με έμβρυα 3 μερας με αρνητικό αποτέλεσμα.Αναμεσα στην πρώτη κ στην δεύτερη εμβρυομεταφορα μου έκανε διαγνωστική λαπαροσκόπηση για ενδομητριωση παρόλο που δεν είχα συμπτώματα κ αυτή αρνητική.Τωρα άλλαξα γιατρό κ έκανα νέο κύκλο εξωσωματικής...21 Ιουνίου έβαλα δυο εμβρυακια 3ης μέρας κ περιμένω να κάνω βχοριακη 2/7...Είπα στο γιατρό μου για βλαστοκυστες αλλά επειδή είχα μόνο τρία έμβρυα που έφτασαν την 3 μέρα μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος.Τα δυο που έβαλα το ένα είναι 8 κ  το άλλο 6 κυττάρων...Τι λέτε;Έχω ελπίδες;;Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Κοριτσι μου καλη επιτυχια σου ευχομαι κ αυτη τη φορα να ειναι κ η τυχερη σου!!! Καποιοι γιατροι λενε πως ειναι καλυτερα να ειναι 3ης ημερας κ να τα αφηνουν να εξελισσονται μεσα στο φυσικο περιβαλλον της μητρας. Εγω ειμαι 29 κ με 3ης ημερας εμβρυακια ειμαι εγκυος 5,5βδομαδων περιπου. Σου ευχομαι μια μεγαλη θετικη χοριακη να εχεις!!! Πιστη υπομονη κ αισιοδοξια!!!! ❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Γεια σας.Ειμαι καινούργια εδώ...Θα ήθελα την βοήθεια σας...Προσπαθούσαμε με το σύζυγο μου επτά μήνες,μπεμπέ δεν ήρθε.Καναμε εξετάσεις κ οι δυο δεν έχουμε πρόβλημα.Ειμαι 32 ετών ο κ συζυγος 39.Ο γιατρός μου μας είπε για σπερματέγχυση,την οποία κ κάναμε τον Νοέμβριο με αρνητικό αποτέλεσμα.Συνεχισαμε με εξωσωματική κάναμε δυο εμβρυομεταφορες με έμβρυα 3 μερας με αρνητικό αποτέλεσμα.Αναμεσα στην πρώτη κ στην δεύτερη εμβρυομεταφορα μου έκανε διαγνωστική λαπαροσκόπηση για ενδομητριωση παρόλο που δεν είχα συμπτώματα κ αυτή αρνητική.Τωρα άλλαξα γιατρό κ έκανα νέο κύκλο εξωσωματικής...21 Ιουνίου έβαλα δυο εμβρυακια 3ης μέρας κ περιμένω να κάνω βχοριακη 2/7...Είπα στο γιατρό μου για βλαστοκυστες αλλά επειδή είχα μόνο τρία έμβρυα που έφτασαν την 3 μέρα μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος.Τα δυο που έβαλα το ένα είναι 8 κ  το άλλο 6 κυττάρων...Τι λέτε;Έχω ελπίδες;;Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Κοπέλα μου καλή επιτυχία εύχομαι!!Και εγώ περιμένω 1/7 να πάω για χοριακή με 2εμβρυάκια..Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά!Κάτι άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Zina21 είπε:

Με το καλό εύχομαι να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου!!1/7 θα περιμένουμε νέα σου από την εξέταση!!Τι να πω;Μακάρι να πάρουμε όλες θετικές απαντήσεις!

λίγες μερούλες αναμονής μας έμειναν..Για να δούμε τι θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα!!Θέλω την βοήθειά σας (όσες ξέρετε και το έχετε περάσει)Αύριο μπαίνω στην 9μέρα μετά την εμβρυομεταφορά κ με έχει φάει η αγωνία όσο περνάνε οι μέρες...ο γιατρός μου είπε 11μέρα να κάνω χοριακή αλλά επειδή πέφτει σκ είπε 1/7...εάν πάω αύριο 9μέρα να κάνω λέτε να δείξει τπτ ή δεν αξίζει τον κόπο;;;Δεν μπορώ να περιμένωωωω πια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, bily είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!Θέλω την βοήθειά σας (όσες ξέρετε και το έχετε περάσει)Αύριο μπαίνω στην 9μέρα μετά την εμβρυομεταφορά κ με έχει φάει η αγωνία όσο περνάνε οι μέρες...ο γιατρός μου είπε 11μέρα να κάνω χοριακή αλλά επειδή πέφτει σκ είπε 1/7...εάν πάω αύριο 9μέρα να κάνω λέτε να δείξει τπτ ή δεν αξίζει τον κόπο;;;Δεν μπορώ να περιμένωωωω πια...

Αν ηταν τρίτης μέρας το έμβρυο να περιμένεις.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/25/2019 at 10:31 AM, anna5190 said:

Ευτυχως ειναι ολα καλα. Ειδαμε κ τις 2 κουκκίδες μου απλα το ενα ειναι μαλλον αυτο που προκαλει την αιμορραγια κ παει μαλλον να αποβληθεί. Το αλλο μια χαρα ειναι. Την Τριτη θα ξερουμε που εχω τον υπερηχο!!! 

Καλύτερα να αποβληθεί τώρα γιατί εμένα που πήγε να αποβληθεί αργότερα παραλίγο να πάθω ζημιά.  Αλλά όλα καλά Δόξα τω Θεώ!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anneta82 είπε:

Καλύτερα να αποβληθεί τώρα γιατί εμένα που πήγε να αποβληθεί αργότερα παραλίγο να πάθω ζημιά.  Αλλά όλα καλά Δόξα τω Θεώ!

Κ εγω αυτο ελπιζω γτ αν δεν ειναι ενταξει για να μεινει ας φυγει τωρα. Τλκ κρατηθηκε το δικο σου? Κ σε ποια βδομαδα το επαθες αυτο αν επιτρεπεται? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...