Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, island1 said:

Μόλις έφτανα 1500 μονάδες τον πρώτο υπέρηχο κ 7 βδομάδα το δευτερο

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,  εγώ λέω να πάω απο εβδομάδα που θα ειμαι 6+ γιατί εδώ δεν σε δέχονται νωρίτερα. Αλλά επειδή ειμαι μετα απο μια αποβολή που είχα των Νοέμβριο στην 5 ευδομαδα φοβάμαι τόσο πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! :)

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πώς υπολογίζουμε την εβδομάδα εγκυμοσύνης. Εγώ που μετέφρερα βλαστοκύστη 5 ημερών στις 10/06, σημαίνει ότι είμαι 16 ημερών; Δηλαδή είμαι 2 εβδομάδων και 2 ημερών; Πώς τα μετράνε στην εξωσωματική, ξέρετε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα! :)

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πώς υπολογίζουμε την εβδομάδα εγκυμοσύνης. Εγώ που μετέφρερα βλαστοκύστη 5 ημερών στις 10/06, σημαίνει ότι είμαι 16 ημερών; Δηλαδή είμαι 2 εβδομάδων και 2 ημερών; Πώς τα μετράνε στην εξωσωματική, ξέρετε; 

Υπάρχουν εργαλεία υπολογισμού στο ίντερνετ. Γράψε υπολογισμός κυησης με βλαστοκυστη 5 ημερών και ακολούθησε ένα συνδεσμο. Βάζεις τις ημερομηνίες και τσουπ υπολογίστηκε. Γίνεται και ημερολογιακά αλλά δεν ξέρω να σε βοηθήσω.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2019 at 6:54 PM, Anna0909 said:

Για σας κορίτσια,  πήρα και εγω θετική χοριακη μετα απο μια αποβολή που είχα των Νοέμβριο,  979 η πρώτη και 3294 48 ώρες μετα η δεύτερη.  Τώρα είμαι στην 5 ευδομαδα,  αλλά πολύ στρες και άγχος. Εσείς πότε κάνατε πρώτο υπερηχογράφημα;  Τι συμπτωματα έχετε η είχατε στην αρχή. Ειναι η 7 εξωσωματική που κάνω,  την εξωσωματικη τβν έκανα Θεσσαλονίκη αλλα ζω μόνιμα Αγγλία. 

Συγχαρητήρια! Όλα να πάνε κατ' ευχήν.  Εμένα αμέσως μού είχαν ξεκινήσει οι ναυτιες.  Συνέχεια όμως.  Ελπίζω να μην το έχεις.  Νομίζω στο 10ημερο γίνεται το 1ο υπερηχογραφημα. 

10 hours ago, Anna-Vangelis said:

Καλημέρα! :)

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πώς υπολογίζουμε την εβδομάδα εγκυμοσύνης. Εγώ που μετέφρερα βλαστοκύστη 5 ημερών στις 10/06, σημαίνει ότι είμαι 16 ημερών; Δηλαδή είμαι 2 εβδομάδων και 2 ημερών; Πώς τα μετράνε στην εξωσωματική, ξέρετε; 

Στην Αυχενική διαφάνεια όταν πήγα μού έβγαλε ο γιατρός εκείνος σε ποια βδομάδα ήμουνα με βάση το ιστορικό.  Δηλαδή τις βλαστοκυστες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!Είμαι καινούρια στην παρέα κ γράφω πρώτη φορά.Δυστυχώς κ εμείς ύστερα από 2χρόνια αποτυχημένων προσπαθειών ανακαλύψαμε την αζωοσπερμία.Το ‘θετικό’αν υπάρχει είναι πως είμαι 30ετώ  κ ο γιατρός μου είναι πολύ αισθόδοξος.18/6 έκανα την πρώτη μ εμβρυομεταφορά.Από χθες με έχει πιάσει αγωνία..Έχω από την πρώτη μέρα πόνο στο στήθος κ από σήμερα το βράδυ λίγο πόνο πότε δεξιά πότε αριστερά..φοβάμαι για την αποτυχία πολύ..1/7 πάω για χοριακή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, bily είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Είμαι καινούρια στην παρέα κ γράφω πρώτη φορά.Δυστυχώς κ εμείς ύστερα από 2χρόνια αποτυχημένων προσπαθειών ανακαλύψαμε την αζωοσπερμία.Το ‘θετικό’αν υπάρχει είναι πως είμαι 30ετώ  κ ο γιατρός μου είναι πολύ αισθόδοξος.18/6 έκανα την πρώτη μ εμβρυομεταφορά.Από χθες με έχει πιάσει αγωνία..Έχω από την πρώτη μέρα πόνο στο στήθος κ από σήμερα το βράδυ λίγο πόνο πότε δεξιά πότε αριστερά..φοβάμαι για την αποτυχία πολύ..1/7 πάω για χοριακή..

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου!!! Τα πονακια που κ που χαμηλα τα ειχα κ εγω κ ο γιατρός μου ελεγε οτι ειναι καλο σημαδι. Κ οντως βγηκε θετικη η χοριακη μου. Αλλα γενικα μπορει να είναι κ απο τα φαρμακα μην επηρεαζεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και απο εμένα!Νέα στην παρέα σας.Μετά απο 2.5 χρόνια προσπαθειών,πολλών εξετάσεων που όλες βγήκαν καθαρές μπήκαμε στη διαδικασία σερματεγχύσεων που δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα.Με διάγνωση "ανεξήγητη υπογονιμότητα" λοιπόν την Τετάρτη κάναμε Εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων εμβρύων,8 κυττάρων,3 ημερών.Στην αναμονή λοιπόν της χοριακής ψάχνω τρόπους να ηρεμήσω και να μην πιστεύω πως κάθε τραβηγματάκι που νιώθω είναι ένα μήνυμα ότι κάτι δεν πάει καλά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλωσήρθατε στην παρέα μας! Μην απογοητεύεστε, μην κουβαλάτε αρνητικές σκέψεις! 

Για να σας καθησυχάσω, πριν την εμβρυομεταφορά είχα πάει ταξίδι στο οποίο αρρώστησα άσχημα, τη μέρα της εμβρυομεταφοράς ήμουν χάλια μαύρα, και την επομένη δεν ήξερα τι να ελπίζω. Βήχας, καταρροή, ήμουν για κλάματα. Μέχρι και πυρετό είχα ανεβάσει. Αλλά τελικά πήρα θετική χοριακή. :) Αισιοδοξία λοιπόν για να περικυκλώνεστε από θετική αύρα!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , anna5190 είπε:

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου!!! Τα πονακια που κ που χαμηλα τα ειχα κ εγω κ ο γιατρός μου ελεγε οτι ειναι καλο σημαδι. Κ οντως βγηκε θετικη η χοριακη μου. Αλλα γενικα μπορει να είναι κ απο τα φαρμακα μην επηρεαζεσαι. 

ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια με καθησύχασαν κάπως!Απλά μέχρι εχθές ήμουν εντάξει αλλά από χθες βράδυ φοβάμαι πολύ,όλο σκέφτομαι το αποτέλεσμα κ στην δουλειά όλο αυτό κ έχω αγχωθεί..

πρίν από 22 λεπτά , Nevergiveup είπε:

Καλημέρα κορίτσια και απο εμένα!Νέα στην παρέα σας.Μετά απο 2.5 χρόνια προσπαθειών,πολλών εξετάσεων που όλες βγήκαν καθαρές μπήκαμε στη διαδικασία σερματεγχύσεων που δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα.Με διάγνωση "ανεξήγητη υπογονιμότητα" λοιπόν την Τετάρτη κάναμε Εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων εμβρύων,8 κυττάρων,3 ημερών.Στην αναμονή λοιπόν της χοριακής ψάχνω τρόπους να ηρεμήσω και να μην πιστεύω πως κάθε τραβηγματάκι που νιώθω είναι ένα μήνυμα ότι κάτι δεν πάει καλά..

Κορίτσι μου καλησπέρα!!Έκανα ακριβώς μία ημέρα πριν από εσένα εμβρυομεταφορά με 2εμβρυάκια ,8κύτταρα,3ημερών!!Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, bily είπε:

ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια με καθησύχασαν κάπως!Απλά μέχρι εχθές ήμουν εντάξει αλλά από χθες βράδυ φοβάμαι πολύ,όλο σκέφτομαι το αποτέλεσμα κ στην δουλειά όλο αυτό κ έχω αγχωθεί..

Κ εγω που ειμαι εγκυος τωρα αρχισα το σαββατο να εχω αιμα κ φοβαμαι. Το απογευμα θα παω για υπερηχο κ δεν ξερω τι θα ακουσω. Ο γιατροςμου με καθυσηχασε αλλα αν δεν παω για εξεταση να ξερω τι γινεται θα εχω αμφιβολιες. Εμεις ειδικα που ειμαστε απο εξωσωματικη περναμε πολυ αγχος δυστυχως. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2019 at 1:07 ΜΜ, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα! :)

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πώς υπολογίζουμε την εβδομάδα εγκυμοσύνης. Εγώ που μετέφρερα βλαστοκύστη 5 ημερών στις 10/06, σημαίνει ότι είμαι 16 ημερών; Δηλαδή είμαι 2 εβδομάδων και 2 ημερών; Πώς τα μετράνε στην εξωσωματική, ξέρετε; 

Από την εμβριομεταφορα αφαιρεθεί 19 μέρες κ βρίσκεις ποια ήταν η πρώτη μέρα περιόδου σου...εμένα έτσι το μετρούσαν κ σε κατεψυγμενες

On 21/6/2019 at 3:28 ΜΜ, Ele@n είπε:

Υπάρχουν εργαλεία υπολογισμού στο ίντερνετ. Γράψε υπολογισμός κυησης με βλαστοκυστη 5 ημερών και ακολούθησε ένα συνδεσμο. Βάζεις τις ημερομηνίες και τσουπ υπολογίστηκε. Γίνεται και ημερολογιακά αλλά δεν ξέρω να σε βοηθήσω.

Αφαιρεθεί 19 μέρες από την εμβριομεταφορα κ έχεις την πρώτη μέρα περιόδου.Απο εκεί μετράς όπως σε κάθε φυσική συλλυψη...

Το πέρασα τόσες φορές που το εν;θα απ' εξω

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, bily είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Είμαι καινούρια στην παρέα κ γράφω πρώτη φορά.Δυστυχώς κ εμείς ύστερα από 2χρόνια αποτυχημένων προσπαθειών ανακαλύψαμε την αζωοσπερμία.Το ‘θετικό’αν υπάρχει είναι πως είμαι 30ετώ  κ ο γιατρός μου είναι πολύ αισθόδοξος.18/6 έκανα την πρώτη μ εμβρυομεταφορά.Από χθες με έχει πιάσει αγωνία..Έχω από την πρώτη μέρα πόνο στο στήθος κ από σήμερα το βράδυ λίγο πόνο πότε δεξιά πότε αριστερά..φοβάμαι για την αποτυχία πολύ..1/7 πάω για χοριακή..

Κορίτσι καλή επιτυχία! Κι εγω έκανα εμβυομεταφορα βλαστοκύστεων πέντε ημερών στις 22/6 και θα κανω χοριακη 1/7! Εγω δεν εχω κανένα σύμπτωμα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, bily είπε:

ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια με καθησύχασαν κάπως!Απλά μέχρι εχθές ήμουν εντάξει αλλά από χθες βράδυ φοβάμαι πολύ,όλο σκέφτομαι το αποτέλεσμα κ στην δουλειά όλο αυτό κ έχω αγχωθεί..

Κορίτσι μου καλησπέρα!!Έκανα ακριβώς μία ημέρα πριν από εσένα εμβρυομεταφορά με 2εμβρυάκια ,8κύτταρα,3ημερών!!Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά ❤️

Μακαρι!Νιωθεις κατι?Απο φαρμακα τι παιρνεις?

Link to comment
Share on other sites

Just now, anna5190 said:

Κ εγω που ειμαι εγκυος τωρα αρχισα το σαββατο να εχω αιμα κ φοβαμαι. Το απογευμα θα παω για υπερηχο κ δεν ξερω τι θα ακουσω. Ο γιατροςμου με καθυσηχασε αλλα αν δεν παω για εξεταση να ξερω τι γινεται θα εχω αμφιβολιες. Εμεις ειδικα που ειμαστε απο εξωσωματικη περναμε πολυ αγχος δυστυχως. 

Πώς το έπαθες; Προηγήθηκε κάτι; Πχ σκάλες, βάρη; 

Να σου πάνε όλα καλά, αφού ο γιατρός ήταν καθησυχαστικός, ίσως να μην είναι όσο σοβαρό μπορεί να νομίζεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...