Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Αυρα87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, γράφω πρώτη φορά. Έκανα εμβρυομεταφορα 27/5 2 άριστες βλαστοκυστες 5 ημερών. Σήμερα, 9η μέρα μετα έκανα εξέταση χοριακης και η τιμή ήταν 38,2. Είναι αρκετά χαμηλή και έχω ανησυχήσει.. έχετε παρόμοια εμπειρία?

Και εμένα χαμηλή ξεκίνησε και στην επόμενη διπλασιάστηκε, Μην αγχώνεσαι (λέω τώρα εγώ που σε κάθε χοριακή κλαίω και τρέμω από αγωνία) έστω σιγά-σιγά αρκεί να διπλασιάζεται! Καλούς διπλασιασμούς!


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Εύχομαι καλούς διπλασιασμούς! Όπως σου είπε και η Nephelie σημασία έχει να διπλασιάζεται (βασικά να ανεβαίνει κατά 70% και πανω) ανά 48ωρο! Λένε ότι πρέπει να γίνονται στο ίδιο μικροβιολογικό. Μήπως να κάνεις υπομονή μέχρι την Τρίτη..? Θα είναι κρίμα να πάρεις μια τιμή μη αναμενόμενη από αυτό που περιμένεις, λόγω διαφορετικού μικροβιολογικού και να αγχωθείς. Όπως και να'χει, είτε κάνεις αλλού τη Δευτέρα είτε όχι, την Τρίτη θα πας κανονικά στο μικροβιολογικό που πήγες σήμερα.

Σ'ευχαριστώ πολύ, εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο! Και ο άντρας μου είναι της άποψης να περιμένουμε μέχρι την Τρίτη.

πρίν από 40 λεπτά , Renaki80 είπε:

Και εμένα χαμηλή ξεκίνησε και στην επόμενη διπλασιάστηκε, Μην αγχώνεσαι (λέω τώρα εγώ που σε κάθε χοριακή κλαίω και τρέμω από αγωνία) έστω σιγά-σιγά αρκεί να διπλασιάζεται! Καλούς διπλασιασμούς!

Μακάρι! Θα σας ενημερώσω. Εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο!


LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 
Επειδη έχω φρικάρει έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ;

Στις 4/6 χοριακη 382 (9η μέρα ετ βλαστοκυστεων) 

Από χθες είχε ξεκινήσει το στήθος να πονάει πολύ και είχε πρηστεί.. σήμερα ξύπνησα και τίποτα ... Απολύτως 

Πηγα για επανάληψη χοριακης το πρωί αλλά με έχει πάρει πολύ από κάτω ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα! 
Επειδη έχω φρικάρει έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ;

Στις 4/6 χοριακη 382 (9η μέρα ετ βλαστοκυστεων) 

Από χθες είχε ξεκινήσει το στήθος να πονάει πολύ και είχε πρηστεί.. σήμερα ξύπνησα και τίποτα ... Απολύτως 

Πηγα για επανάληψη χοριακης το πρωί αλλά με έχει πάρει πολύ από κάτω ...

Τα συμπτώματα μερικές φορες έρχονται και φεύγουν! Μην τα ψάχνεις! Περίμενε την χοριακούλα σου, αυτή θα δείξει και μόνο! Υπομονή μέχρι το αποτέλεσμα γιατί είναι σαν το μαρτύριο της σταγόνας, μόνο που στην περίπτωσή μας είναι το μαρτύριο των λέπτών! Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα με μια σούπερ δυνατή χοριακή! Περιμένουμε νέα σου! 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα! 
Επειδη έχω φρικάρει έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ;

Στις 4/6 χοριακη 382 (9η μέρα ετ βλαστοκυστεων) 

Από χθες είχε ξεκινήσει το στήθος να πονάει πολύ και είχε πρηστεί.. σήμερα ξύπνησα και τίποτα ... Απολύτως 

Πηγα για επανάληψη χοριακης το πρωί αλλά με έχει πάρει πολύ από κάτω ...

Αχ κι εγώ έπαθα αυτόν τον πανικό μέχρι που συνειδητοποίησα, ότι το πρωί δεν έχω συμπτώματα, ή τουλάχιστον είναι τόσο ήπια που δεν τα καταλαβαίνω,  και ξεκινούν από το μεσημέρι και μετά. Μη στενοχωριέσαι ❤️


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo said:

Αχ κι εγώ έπαθα αυτόν τον πανικό μέχρι που συνειδητοποίησα, ότι το πρωί δεν έχω συμπτώματα, ή τουλάχιστον είναι τόσο ήπια που δεν τα καταλαβαίνω,  και ξεκινούν από το μεσημέρι και μετά. Μη στενοχωριέσαι ❤️

Μακάρι ... έχω φρικάρει αλήθεια 

η αλήθεια είναι ότι γενικά ναι είναι πιο έντονα το βράδυ αλλά τόσο μεγάλη αλλαγή ; 
Καθομαι και κλαίω περιμένοντας να πάει 1 να πάρω το αποτέλεσμα ... 

Αν δεν ειχα την εμπειρία των προηγούμενων αποτυχιών θα ήμουν ίσως πιο χαλαρή ή ανυποψίαστη 

Ευχομαι να είναι η αγωνία μου μόνο ... 

Just now, Renaki80 said:

Τα συμπτώματα μερικές φορες έρχονται και φεύγουν! Μην τα ψάχνεις! Περίμενε την χοριακούλα σου, αυτή θα δείξει και μόνο! Υπομονή μέχρι το αποτέλεσμα γιατί είναι σαν το μαρτύριο της σταγόνας, μόνο που στην περίπτωσή μας είναι το μαρτύριο των λέπτών! Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα με μια σούπερ δυνατή χοριακή! Περιμένουμε νέα σου! 

Μαρτύριο ... όπως το έγραψες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Μακάρι ... έχω φρικάρει αλήθεια 

η αλήθεια είναι ότι γενικά ναι είναι πιο έντονα το βράδυ αλλά τόσο μεγάλη αλλαγή ; 
Καθομαι και κλαίω περιμένοντας να πάει 1 να πάρω το αποτέλεσμα ... 

Αν δεν ειχα την εμπειρία των προηγούμενων αποτυχιών θα ήμουν ίσως πιο χαλαρή ή ανυποψίαστη 

Ευχομαι να είναι η αγωνία μου μόνο ... 

Μαρτύριο ... όπως το έγραψες 

Κοριτσάρα μου, στη δεύτερη μέτρηση ξύπνησα το πρωί κι έλεγα στον καλό μου ότι δεν νιώθω τίποτα και πάνε όλα και τέτοια. Από εκείνη την ημέρα παρατήρησα ότι το πρωί ξυπνάω μια χαρά, ούτε πόνους ούτε τίποτα, μετά όμως, κατά το μεσημεράκι, ξεκινάει το γλέντι. Θα δεις, όλα θα είναι μια χαρά!  Περιμένω νέα σου! 

Α, ξέχασα να πω ότι τρεις μέρες μετά τη πρώτη χοριακή δεν είχα τίποτα οοοολη μέρα. 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κοριτσάρα μου, στη δεύτερη μέτρηση ξύπνησα το πρωί κι έλεγα στον καλό μου ότι δεν νιώθω τίποτα και πάνε όλα και τέτοια. Από εκείνη την ημέρα παρατήρησα ότι το πρωί ξυπνάω μια χαρά, ούτε πόνους ούτε τίποτα, μετά όμως, κατά το μεσημεράκι, ξεκινάει το γλέντι. Θα δεις, όλα θα είναι μια χαρά!  Περιμένω νέα σου!

Για να δεις ότι υπάρχουν διαφορετικά συμπτώματα, εγώ ξυπνάω τα πρωινά στις 5:30 από τα πονάκια και την τρομάρα ότι το έχασα στον ύπνο μου, την υπόλοιπη μέρα, απολύτως τίποτα! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Κοριτσάρα μου, στη δεύτερη μέτρηση ξύπνησα το πρωί κι έλεγα στον καλό μου ότι δεν νιώθω τίποτα και πάνε όλα και τέτοια. Από εκείνη την ημέρα παρατήρησα ότι το πρωί ξυπνάω μια χαρά, ούτε πόνους ούτε τίποτα, μετά όμως, κατά το μεσημεράκι, ξεκινάει το γλέντι. Θα δεις, όλα θα είναι μια χαρά!  Περιμένω νέα σου! 

Α, ξέχασα να πω ότι τρεις μέρες μετά τη πρώτη χοριακή δεν είχα τίποτα οοοολη μέρα. 

Εντάξει η όλη κατάσταση είναι μια τρέλα 

Εν τω μεταξύ καταλαβαίνω ότι γίνομαι παρανοϊκή αλλά δεν το ελέγχω κιόλας ... να κάθομαι τώρα και να ζουλάω το βυζι συνέχεια να καταλάβω αν πονάει , ποσό πονάει και αν ήταν λιγότερο ή περισσότερο από πριν λίγο ... 

Ας ελπίσουμε ότι απλά είμαι εγώ παρανοϊκή ...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου και καλη επιτυχια στις χοριακες σημερα! @Moanaμας ολη η θετικη μας σκεψη μαζι σου!

Κοριτσια μου δεν εχει ακομη συμπτωματα, μην φρικαρετε ειναι πολυ πολυ νωρις! Τα ιδια εκανα κι εγω! Καθιστε να δειτε σε 2-3 βδομαδες με τους εμετους και τα λεμε μετα χαχαχα! Αληθεια κοριτσια μου εγω δεν ειχα απολυτως τιποτα και επισης φρικαρισμενη, ειδικα με το στηθος! Νομιζω ο αντρας μου το τσεκαρε καθε 10 λεπτα που του το εδειχνα. Πολυ σεξυ εικονα νομιζω!!! Καντε υπομονη κοριτσακια μου, ολες τα περασαμε αυτα. Μη δω καμια να κανει εμετους σε λιγο καιρο και να παραπονιεται, αυτο σας λεω μονο!!!!!

Καλη επιτυχια σε ολες σας με τεραστιες χοριακες και πολλα πολλα μεγαλα χαμογελα και αφηστε ησυχα τα βυζια τα δολια!!!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη said:

Καλημερα κοριτσια μου και καλη επιτυχια στις χοριακες σημερα! @Moanaμας ολη η θετικη μας σκεψη μαζι σου!

Κοριτσια μου δεν εχει ακομη συμπτωματα, μην φρικαρετε ειναι πολυ πολυ νωρις! Τα ιδια εκανα κι εγω! Καθιστε να δειτε σε 2-3 βδομαδες με τους εμετους και τα λεμε μετα χαχαχα! Αληθεια κοριτσια μου εγω δεν ειχα απολυτως τιποτα και επισης φρικαρισμενη, ειδικα με το στηθος! Νομιζω ο αντρας μου το τσεκαρε καθε 10 λεπτα που του το εδειχνα. Πολυ σεξυ εικονα νομιζω!!! Καντε υπομονη κοριτσακια μου, ολες τα περασαμε αυτα. Μη δω καμια να κανει εμετους σε λιγο καιρο και να παραπονιεται, αυτο σας λεω μονο!!!!!

Καλη επιτυχια σε ολες σας με τεραστιες χοριακες και πολλα πολλα μεγαλα χαμογελα και αφηστε ησυχα τα βυζια τα δολια!!!

 

Ναι ναι αυτό χρειαζόμαστε ... μερικούς εμετούς για να ηρεμήσουμε !! :) 

Για να με δικαιολογήσω θα πω ότι αν δεν είχε πρηστεί καθόλου δε θα φρίκαρα. Το ότι πρήστηκε και ξεπρηστηκε με ανησυχεί 

Έχετε δίκιο ... υπομονή και ψυχραιμία και βλέπουμε .. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Εντάξει η όλη κατάσταση είναι μια τρέλα 

Εν τω μεταξύ καταλαβαίνω ότι γίνομαι παρανοϊκή αλλά δεν το ελέγχω κιόλας ... να κάθομαι τώρα και να ζουλάω το βυζι συνέχεια να καταλάβω αν πονάει , ποσό πονάει και αν ήταν λιγότερο ή περισσότερο από πριν λίγο ... 

Ας ελπίσουμε ότι απλά είμαι εγώ παρανοϊκή ...

Είμαι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο παρανοϊκή με εσένα.. τα ίδια κάνω..μια τρέλα

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κορίτσια ... λήξη συναγερμού 

Η καρδιά πήγε στη θέση της 

Απο 382 πήγε 1033.. για σήμερα λέω να το αφήσω ήσυχο το βυζι ... 

Και φυσικά τώρα ανησυχώ ότι ανέβηκε πολύ .... ;) 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Εντάξει η όλη κατάσταση είναι μια τρέλα 

Εν τω μεταξύ καταλαβαίνω ότι γίνομαι παρανοϊκή αλλά δεν το ελέγχω κιόλας ... να κάθομαι τώρα και να ζουλάω το βυζι συνέχεια να καταλάβω αν πονάει , ποσό πονάει και αν ήταν λιγότερο ή περισσότερο από πριν λίγο ... 

Ας ελπίσουμε ότι απλά είμαι εγώ παρανοϊκή ...

Αυτά κάνω και εγώ...άμα είναι να κλείσουμε ίδιο δωμάτιο στην ψυχιατρική :-P


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...