Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Ακριβως ετσι ειναι. Ειναι οτι την τεταρτη μερα συντελούνται φοβερές διεργασίες στο έμβρυο μια ή δυο φορές τόσα χρόνια στο φόρουμ να εχω ακουσει να εμφυτεύονται μοριδια.

Χωρις να θελω να σε επιρρεασω αλλα εμενα το Pergoveris ήταν το μόνο φάρμακο που δεν μου ταίριαξε καθόλου. Κάνε και με κανα αλλο φάρμακο πιο ήπια διέγερση μηπως δεις καλυτερα αποτελέσματα. Ειναι νωρίς να μιλάς για δωρεά.

Ρωτα για συγκεκριμένη  κλινικη , καθε μια εχει δικο της τιμοκατάλογο.

Οταν λες οτι δεν δου ταιριαξε;σου εκανε πολλα και οχι ποιοτικα;

Just now, Καντι είπε:

Ακριβως ετσι ειναι. Ειναι οτι την τεταρτη μερα συντελούνται φοβερές διεργασίες στο έμβρυο μια ή δυο φορές τόσα χρόνια στο φόρουμ να εχω ακουσει να εμφυτεύονται μοριδια.

Χωρις να θελω να σε επιρρεασω αλλα εμενα το Pergoveris ήταν το μόνο φάρμακο που δεν μου ταίριαξε καθόλου. Κάνε και με κανα αλλο φάρμακο πιο ήπια διέγερση μηπως δεις καλυτερα αποτελέσματα. Ειναι νωρίς να μιλάς για δωρεά.

Ρωτα για συγκεκριμένη  κλινικη , καθε μια εχει δικο της τιμοκατάλογο.

Οταν λες οτι δεν σου ταιριαξε τι εννοεις;σου κανε πολλα και οχι ποιοτικα;μου χε προταθει και το menopur αλλα επελεξα το αλλο σαν πιο συνγχρονο.

Just now, Maximo είπε:

Οταν λες οτι δεν δου ταιριαξε;σου εκανε πολλα και οχι ποιοτικα;

Οταν λες οτι δεν σου ταιριαξε τι εννοεις;σου κανε πολλα και οχι ποιοτικα;μου χε προταθει και το menopur αλλα επελεξα το αλλο σαν πιο συνγχρονο.

Οσο για την δωρεα απλα το ανεφερα σαν γεγονος ειναι αποφαση περιεργη....

Just now, anoulious είπε:

Να ρωτήσω κάτι δεν βλέπω πολλές επιτυχίες με μοριδια ή μου φαίνεται? Δηλαδή είναι καλύτερο ένα έμβρυο να το βάλεις 3ης ημέρας από 4ης;Ειναι ότι είναι σε μεταβατικό στάδιο τα μοριδια? 

Εχεις δικιο απλα πταν τελειωνει ο αγωνας κοιτας το φυλλο τι εγραψε....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Όχι δεν νομίζω.μεχρι τις 14:00 θα σε έχουν πάρει πιστεύω.

Λες;;;Μακάρι!είναι και αυτή η αναμονή,σε τσακίζει,αλλά άμα είναι να βγουν καλά τα αποτελέσματα για όλες μας χαλαλι

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;όσο περιμένατε να κάνετε τη χοριακη σας είχατε συμπτώματα;εγώ για παράδειγμα έχω πρησμένο στήθος και πόνους ελαφρούς που και που σαν να περιμένω να αδιαθετησω.Εχω και υπνηλία αλλά μάλλον αυτή οφείλεται στο utrogestan.Προσπαθω να καταλάβω αν κάτι από αυτά είναι καλό η κακό αλλά μάταια.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Λες;;;Μακάρι!είναι και αυτή η αναμονή,σε τσακίζει,αλλά άμα είναι να βγουν καλά τα αποτελέσματα για όλες μας χαλαλι

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;όσο περιμένατε να κάνετε τη χοριακη σας είχατε συμπτώματα;εγώ για παράδειγμα έχω πρησμένο στήθος και πόνους ελαφρούς που και που σαν να περιμένω να αδιαθετησω.Εχω και υπνηλία αλλά μάλλον αυτή οφείλεται στο utrogestan.Προσπαθω να καταλάβω αν κάτι από αυτά είναι καλό η κακό αλλά μάταια.....

Ειχα ολα οσα αναφερεις αλλα ποστευω οτι ειναι και λιγο απο τα φαρμακα (δεν ειχα θετικη χοριακη),υπαρχουν ομως κοριτσια που μαυτα ηταν θετικο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Λες;;;Μακάρι!είναι και αυτή η αναμονή,σε τσακίζει,αλλά άμα είναι να βγουν καλά τα αποτελέσματα για όλες μας χαλαλι

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;όσο περιμένατε να κάνετε τη χοριακη σας είχατε συμπτώματα;εγώ για παράδειγμα έχω πρησμένο στήθος και πόνους ελαφρούς που και που σαν να περιμένω να αδιαθετησω.Εχω και υπνηλία αλλά μάλλον αυτή οφείλεται στο utrogestan.Προσπαθω να καταλάβω αν κάτι από αυτά είναι καλό η κακό αλλά μάταια.....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις αυτήν την στιγμή ψάχνεις συνέχεια για συμπτώματα αλλά δεν υπάρχουν εκτός κ αν δεις καφέ εμφύτευσης το οποίο παρουσιάζεται (νομίζω)στο 2% των γυναικών. Εγώ ας πουμε δεν είχα.

υπομονη κ αν θελεις να βγάλεις το τσιροτο απότομα κ να τελειωνεις κάνε το Σάββατο κάνα τεστακι με πρωινά ούρα. Βλαστοκυστες είπαμε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maximo είπε:

Οταν λες οτι δεν δου ταιριαξε;σου εκανε πολλα και οχι ποιοτικα;

Οταν λες οτι δεν σου ταιριαξε τι εννοεις;σου κανε πολλα και οχι ποιοτικα;μου χε προταθει και το menopur αλλα επελεξα το αλλο σαν πιο συνγχρονο.

Οσο για την δωρεα απλα το ανεφερα σαν γεγονος ειναι αποφαση περιεργη....

Εχεις δικιο απλα πταν τελειωνει ο αγωνας κοιτας το φυλλο τι εγραψε....!!!!!!

Ναι φαινόταν ολα καλα και στον υπέρηχο και στις ορμόνες και στην ωοληψια ειχαμε πολυ λιγες γονιμοποιησεις και ωριμα και δεν φτάσανε βλαστοκυστες οπως μου είχαν φτασει με Gonal Kai Menopur. Κι ο γιατρος ως πιο σύγχρονο μου το προτεινε και δεν παραδέχτηκε οτι δεν μου πηγε , θεώρησε οτι ηταν κακός κυκλος. Και μου εχει μείνει ενα κουτί που το χρησιμοποιώ σε φυσικό τροποιημενο και πάλι χαλια.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις αυτήν την στιγμή ψάχνεις συνέχεια για συμπτώματα αλλά δεν υπάρχουν εκτός κ αν δεις καφέ εμφύτευσης το οποίο παρουσιάζεται (νομίζω)στο 2% των γυναικών. Εγώ ας πουμε δεν είχα.

υπομονη κ αν θελεις να βγάλεις το τσιροτο απότομα κ να τελειωνεις κάνε το Σάββατο κάνα τεστακι με πρωινά ούρα. Βλαστοκυστες είπαμε?

Ναι βάλαμε 2.φοβαμαι μην κάνω τεστ και δε βγει θετικό και με ρίξει περισσότερο,γιατί μου είπαν ότι δεν προτείνουν τεστ γτ δεν ανιχνεύεται στα ούρα τόσο νωρίς..άσε που μου έχει μείνει τραυματική εμπειρία από τότε που έκανα και βγήκε αρνητικό και δεν θέλω να ξανακάνω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Ναι βάλαμε 2.φοβαμαι μην κάνω τεστ και δε βγει θετικό και με ρίξει περισσότερο,γιατί μου είπαν ότι δεν προτείνουν τεστ γτ δεν ανιχνεύεται στα ούρα τόσο νωρίς..άσε που μου έχει μείνει τραυματική εμπειρία από τότε που έκανα και βγήκε αρνητικό και δεν θέλω να ξανακάνω...

Μην κάνεις τότε, καλύτερα να αλλάξει το γούρι. Υπομονη δεν υπάρχει κάτι άλλο. Νιώθεις κάτι διαφορετικό απτην προηγούμενη φορά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ναι φαινόταν ολα καλα και στον υπέρηχο και στις ορμόνες και στην ωοληψια ειχαμε πολυ λιγες γονιμοποιησεις και ωριμα και δεν φτάσανε βλαστοκυστες οπως μου είχαν φτασει με Gonal Kai Menopur. Κι ο γιατρος ως πιο σύγχρονο μου το προτεινε και δεν παραδέχτηκε οτι δεν μου πηγε , θεώρησε οτι ηταν κακός κυκλος. Και μου εχει μείνει ενα κουτί που το χρησιμοποιώ σε φυσικό τροποιημενο και πάλι χαλια.

Καταλαβα.το ιδιο συνεβη και σε μενα υπερηχο μοα χαρα ορμονη ναι και στην ωοληψια ανωριμα και αυτα που παρθηκαν μετριας ποιοτητας.τα χεις καταφερει αλλαζοντας το πρωτοκολλο και τα φαρμακα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Μην κάνεις τότε, καλύτερα να αλλάξει το γούρι. Υπομονη δεν υπάρχει κάτι άλλο. Νιώθεις κάτι διαφορετικό απτην προηγούμενη φορά;

Είναι η πρώτη μας προσπάθεια για εξωσωματική,λόγω προβλήματος του συζύγου.εγω δεν έχω κάποια πρόβλημα δόξα τω θεώ.Τεστ μια φορά έχω κανει,πριν ψαχτουμε και βρούμε ότι ο άντρας μου έχει θεματακι,από αυτό το τεστ και μετά ξεκινήσαμε το ψάξιμο και τώρα επιτέλους καταλήξαμε στην εξωσωματική

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maximo είπε:

Καταλαβα.το ιδιο συνεβη και σε μενα υπερηχο μοα χαρα ορμονη ναι και στην ωοληψια ανωριμα και αυτα που παρθηκαν μετριας ποιοτητας.τα χεις καταφερει αλλαζοντας το πρωτοκολλο και τα φαρμακα;

Ναι αυτο σου γράφω μονο το Pergoveris δεν μου ταίριαξε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Ναι αυτο σου γράφω μονο το Pergoveris δεν μου ταίριαξε.

Αρα τα καταφερες να κανεις καλυτερα ωαρια αλλαζοντας φαρμακα και ειχες και θετικο αποτελεσμα;σωστα τα λεω;

Just now, Καντι είπε:

Ναι αυτο σου γράφω μονο το Pergoveris δεν μου ταίριαξε.

Το gonal ειναι ανταγωνιστης η αγωνιστης;ποιο πρωτοκολλο ειχες κανει και πετυχε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maximo είπε:

Αρα τα καταφερες να κανεις καλυτερα ωαρια αλλαζοντας φαρμακα και ειχες και θετικο αποτελεσμα;σωστα τα λεω;

Το gonal ειναι ανταγωνιστης η αγωνιστης;ποιο πρωτοκολλο ειχες κανει και πετυχε;

Σωστά τα λες.

 Επειδη εχω πάρει ολες τις προσπαθειες απο την επιτροπή φαρμάκων εκανα με περισσεύματα που ειχα ή βρήκα φυσικούς τροποιημενους. Δηλαδη 150 μονάδες για πέντε μερες gonal ή Menopur. Και βάζαμε και τον ανταγωνιστή που ηταν το cetrodite. Λίγα ωάρια όχι σαν διέγερση 4-5 κατεβαζα αλλα γονιμοποιουνταν μια χαρα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Σωστά τα λες.

 Επειδη εχω πάρει ολες τις προσπαθειες απο την επιτροπή φαρμάκων εκανα με περισσεύματα που ειχα ή βρήκα φυσικούς τροποιημενους. Δηλαδη 150 μονάδες για πέντε μερες gonal ή Menopur. Και βάζαμε και τον ανταγωνιστή που ηταν το cetrodite. Λίγα ωάρια όχι σαν διέγερση 4-5 κατεβαζα αλλα γονιμοποιουνταν μια χαρα.

Εγώ κορίτσια έκανα gonal και cetrotide,έκανα το βραχυ πρωτόκολλο και βγάλαμε 18 ωάρια με τα οποία καταλήξαμε σε 5 εμβρυακια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Εγώ κορίτσια έκανα gonal και cetrotide,έκανα το βραχυ πρωτόκολλο και βγάλαμε 18 ωάρια με τα οποία καταλήξαμε σε 5 εμβρυακια!

Πέντε ωάρια  γονιμοποιήθηκαν; , σε ποια μερα έφτασαν αυτα τα πέντε;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Πέντε ωάρια  γονιμοποιήθηκαν; , σε ποια μερα έφτασαν αυτα τα πέντε;

Αρχικά γονιμοποιηθηκαν 8,αλλά τα 3 δεν προχώρησαν τελικά.Απο τα πέντε βάλαμε τα δύο την Παρασκευή και τα άλλα τρία τα καταψυξαμε

Τα δύο τα κάναμε εμβρυομεταφορα την Παρασκευή,ενώ η ωοληψια είχε γίνει τη Δευτέρα

Και το Σάββατο με πήραν να μου πουν ότι και τα άλλα τρία προχώρησαν και είναι εξαιρετικής ποιότητας

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...