Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Mighty είπε:

Εν τω μεταξύ μετά είδα ότι είχε απαντησει ήδη το @natassaki2006 χαχαχα τι χαζή. 

Νομίζω θα έκανα ένα τεστ δυο μέρες πριν την προκαθορισμένη χοριακη με πρωινά ούρα πάντα (κ early test πάντα)

@Hope girl καλε τι γνωστρια αν συγκριθω με κοπέλες εδώ ούτε προνήπια δεν έχω πάει. Απλά την προηγούμενη φορά που έκανα ετ πέρασα δύσκολα γιατί έκανα 7-8 χοριακες και έμπαινα πολύ εδώ μέσα να ενημερωθώ κ να ξεχαστω

 

Είπαμε ακριβώς το ίδιο ταυτόχρονα χαχα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια καλησπέρα χθες που έκανα την Τρίτη χοριακη η προγεστερονη μου ήταν χαμηλή και ο γιατρός μου αύξησε τα χαπια .2κολπικα και 2 από το στόμα το βράδυ .Ετυχε σε καμία κοπέλα να εχει μούδιασμα στα άκρα ίλιγγο και υπνηλία  με τα χαπια ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

@KateV τα utrogestan όταν τα πήρα κ εγώ από το στόμα που προκάλεσαν τρομερή ζαλάδα κ υπνηλία... 

Μέσα σε ένα τέταρτο έπεσα ξερή και έκανα πολύ βαθύ ύπνο .Με φόβισε το μούδιασμα γι’αυτο ρώτησα .Να φανταστείς δεν  μπορούσα ούτε να μιλήσω .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KateV είπε:

κορίτσια καλησπέρα χθες που έκανα την Τρίτη χοριακη η προγεστερονη μου ήταν χαμηλή και ο γιατρός μου αύξησε τα χαπια .2κολπικα και 2 από το στόμα το βράδυ .Ετυχε σε καμία κοπέλα να εχει μούδιασμα στα άκρα ίλιγγο και υπνηλία  με τα χαπια ;

Α καλά....εγώ όταν έπαιρνα το ουτροζεσταν από το στόμα είχα υπόταση σε σημείο να νομίζω ότι σβήνω.Μετα την εμβρυομεταφορα μου έβαλε 4 ουτροζεσταν ημερησίως κολπικά και κοιμάμαι συνέχεια σαν το τούβλο.Οπου να με αφήσεις κοιμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Α καλά....εγώ όταν έπαιρνα το ουτροζεσταν από το στόμα είχα υπόταση σε σημείο να νομίζω ότι σβήνω.Μετα την εμβρυομεταφορα μου έβαλε 4 ουτροζεσταν ημερησίως κολπικά και κοιμάμαι συνέχεια σαν το τούβλο.Οπου να με αφήσεις κοιμάμαι...

 ρώτησα εάν μπορώ να τα βαλω όλα κολπικά και μου είπε όχι.Να δω σήμερα πως θα είμαι .

Just now, giwta_86 είπε:

Τύφλα να έχουν τα υπνωτικά :-P

Αστα να πάνε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Έχεις κάνει εμβρυομεταφορα;

Ναι έκανα 10/6 και στις 19/6 μετά από 4 εξωσωματικές αρνητικές 2 σπερματεγχυσεις αρνητικές και 2χρόνια προσπάθειες μονοι μας πετύχαμε επιτέλους στην 5η ετ μια θετική χοριακη .

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, KateV είπε:

Ναι έκανα 10/6 και στις 19/6 μετά από 4 εξωσωματικές αρνητικές 2 σπερματεγχυσεις αρνητικές και 2χρόνια προσπάθειες μονοι μας πετύχαμε επιτέλους στην 5η ετ μια θετική χοριακη .

Εμένα μέχρι την εμβρυομεταφορα μου το έδινε από το στόμα γτ ήθελαν να είναι καθαρός ο κόλπος στην εμβρυομεταφορα.απο εκείνη την ημέρα και μετά μου το δίνουν κολπικά και εκτός από την υπνηλία δεν έχω αλλη δυσκολία.και μου το είπαν και εκείνοι,ότι από τον κόλπο είναι πολύ πιο ήπιες οι παρενέργειες.

Συγχαρητήρια για τη χοριακη, χαίρομαι τόσο πολύ για εσένα!!!Εγώ τη Δευτέρα έχω να πάω να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Εμένα μέχρι την εμβρυομεταφορα μου το έδινε από το στόμα γτ ήθελαν να είναι καθαρός ο κόλπος στην εμβρυομεταφορα.απο εκείνη την ημέρα και μετά μου το δίνουν κολπικά και εκτός από την υπνηλία δεν έχω αλλη δυσκολία.και μου το είπαν και εκείνοι,ότι από τον κόλπο είναι πολύ πιο ήπιες οι παρενέργειες

Ναι το ξέρω οτι από το κόλπο δεν έχεις σχεδόν καθόλου παρενέργειες.Δεν μπορείς να φανταστείς πως το σκέφτομαι .Οσο πλησίαζει η ώρα με πιάνει αγχος .

Link to comment
Share on other sites

Just now, KateV είπε:

Ναι το ξέρω οτι από το κόλπο δεν έχεις σχεδόν καθόλου παρενέργειες.Δεν μπορείς να φανταστείς πως το σκέφτομαι .Οσο πλησίαζει η ώρα με πιάνει αγχος .

Έλα,αφού έχεις θετική χοριακη,γιατί αγχωνεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Έλα,αφού έχεις θετική χοριακη,γιατί αγχωνεσαι;

Αγχώνομαι λίγο για τις παρενέργειες του utro .Αλλα το μεγαλύτερο αγχος μου ειναι την Τρίτη που εχω να κανω το πρώτο υπέρηχο .

Just now, Hope girl είπε:

Εμένα μέχρι την εμβρυομεταφορα μου το έδινε από το στόμα γτ ήθελαν να είναι καθαρός ο κόλπος στην εμβρυομεταφορα.απο εκείνη την ημέρα και μετά μου το δίνουν κολπικά και εκτός από την υπνηλία δεν έχω αλλη δυσκολία.και μου το είπαν και εκείνοι,ότι από τον κόλπο είναι πολύ πιο ήπιες οι παρενέργειες.

Συγχαρητήρια για τη χοριακη, χαίρομαι τόσο πολύ για εσένα!!!Εγώ τη Δευτέρα έχω να πάω να κάνω

Όλα καλά θα πάνε την Δευτέρα .Μην σκέφτεσαι για συμπτώματα δεν υπάρχουν ειναι όλα από τα χαπια .Ευχομαι ολόψυχα μια θετική χοριακη .

Link to comment
Share on other sites

Just now, KateV είπε:

Αγχώνομαι λίγο για τις παρενέργειες του utro .Αλλα το μεγαλύτερο αγχος μου ειναι την Τρίτη που εχω να κανω το πρώτο υπέρηχο .

Καθόλου να μην αγχώνεσαι!Το utro το ξέρουμε ότι έχει μαλακοπαρενεργειες,άλλες έχουμε πιο πολλές άλλες πιο λίγες.

Όσο για τον υπέρηχο,να είσαι χαρούμενη γιατί είναι ένα βήμα παραπάνω από τις άλλες σου προσπάθειες.ηρθε ο καιρός να ανταμειφθούν οι κόποι σου,αυτό να σκέφτεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...