Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Sabie είπε:

Εγώ πήρα άδεια, μου έγραψαν απ' το κέντρο 2 εβδομάδες. Τις τρεις πρώτες μέρες ήμουν ψιλοξάπλα, τώρα τριγυρίζω μες στο σπίτι. Αυτό τις ώρες που δεν πέφτω σε βαθύ λήθαργο απ' τα utrogestan δηλαδή... Δεν σηκώνω βαριά πράγματα, σήμερα έπλυνα μια κατσαρόλα και τη σήκωσα και μέχρι εκεί. Αύριο θα οδηγήσω κι όλα να πάω στον γιατρό.

 Πότε έκανες την εμβρυομεταφορά;

Το Σάββατο. Βγήκα την ίδια μέρα σε φιλικό σπίτι για φαγητό. Από τότε μέσα. Από καναπέ σε καρέκλα και λίγο στην αυλή να δω τον σκύλο μου ίσα ίσα που με έχει χάσει! ;)

Ο γιατρός μου είναι της λογικής ότι δεν γίνεται να βοηθήσει η ακινησία. Εγώ όμως το σκέφτομαι να πάρω το αμάξι...να πάω για κανα καφέ...δεν ξέρω...θα ξεχνιόμουν βέβαια, γιατί τέλος και η εργασιοθεραπεία για αρκετό καιρό.

Στον γιατρό γιατί θα πας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Visit a vis είπε:

Το Σάββατο. Βγήκα την ίδια μέρα σε φιλικό σπίτι για φαγητό. Από τότε μέσα. Από καναπέ σε καρέκλα και λίγο στην αυλή να δω τον σκύλο μου ίσα ίσα που με έχει χάσει! ;)

Στο Γένεσις κι εσύ;

Εμένα μου είπαν... "κρεβάτι, καναπέ, κουζίνα, μπάνιο και μπαλκόνι", "α, και μπαλκόνι; είμαι υπόχρεη" τους είπα...χαχαχαχα

Ευτυχώς που εκπαιδευτήκαμε με την καραντίνα και μπορούμε με μεγαλύτερη ευκολία να αποδεχτούμε τον εγκλεισμό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sabie είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα.

Μπαίνω πρώτη φορά να γράψω. Είμαι 43χρ και τη Δευτέρα 22-06-2020 έκανα την 4η εμβρυομεταφορά μου με 4 βλαστοκύστεις στο Γένεσις με τον Παν.

Υπάρχει άλλη κοπέλα που να έκανε εμβρυομεταφορά στο ίδιο κέντρο σε κοντινή ημερομηνία; Μου είπαν να πάω σε 15 μέρες για χοριακή αλλά σκέφτομαι να πάω αύριο που θα είναι η 10η μέρα. Συμπτώματα...κανένα! Λίγα πονάκια στην κοιλιά σαν ελαφρείς πόνοι περιόδου και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!

Θα ήθελα να συγχαρώ όλες τις κοπέλες που έχουν επιτύχει εγκυμοσύνη και να ευχηθώ καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν αποτελέσματα. 

 

κοπέλα μου Καταρχήν καλή επιτυχία και αύριο να πας με βλαστοκύστες κάτι θα δείξει η χοριακή! Εύχομαι να είναι θετική και χορταστική.. πες μας λίγο έκανες διέγερση ; Με ενδιαφέρει λίγο το ιστορικό κοριτσιών που είμαστε κοντά στην ηλικία

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Καλησπέρα κι από εδώ!!

Καλή αναμονή...Μετά την εμβρυομεταφορά είστε σε άδεια από τη δουλειά; Πέρα από σκύψιμο και σήκωμα βαριών πραγμάτων, αποφεύγετε μετακινήσεις;

Υπομονή... σε πόσες μέρες σου είπαν η χοριακή; Βλαστοκύστεις ή τριών ημερών;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Υπομονή... σε πόσες μέρες σου είπαν η χοριακή; Βλαστοκύστεις ή τριών ημερών;

Με 3ης. Στις 12 ημέρες. Όχι δεν είμαι στο Γένεσις. Αλλά λίγες διαφορές διακρίνω στην αγωγή. Το βασικό είναι ένα καλό εμβρυολογικό κι ένας έμπειρος επαγγελματίας γιατρός!!! Είσαι σε καλά χέρια....όλα έχουν πάει καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ydroxoos76 είπε:

κοπέλα μου Καταρχήν καλή επιτυχία και αύριο να πας με βλαστοκύστες κάτι θα δείξει η χοριακή! Εύχομαι να είναι θετική και χορταστική.. πες μας λίγο έκανες διέγερση ; Με ενδιαφέρει λίγο το ιστορικό κοριτσιών που είμαστε κοντά στην ηλικία

Σ' ευχαριστώ! Μακάρι να δείξει κάτι θετικό... Δεν νιώθω τίποτα και είμαι "αποστασιοποιημένη" ας πούμε από την ελπίδα...

Έκανα μία διέγερση με pergoveris και μία με φυσικό τροποποιημένο απ' τον οποίο έβγαλα 6 βλαστοκύστεις. Πιο ποιοτικά βλέπεις....

Εσύ σε τι φάση είσαι;

Just now, Visit a vis είπε:

Με 3ης. Στις 12 ημέρες. Όχι δεν είμαι στο Γένεσις. Αλλά λίγες διαφορές διακρίνω στην αγωγή. Το βασικό είναι ένα καλό εμβρυολογικό κι ένας έμπειρος επαγγελματίας γιατρός!!! Είσαι σε καλά χέρια....όλα έχουν πάει καλά!!!

Καλά αποτελέσματα να έχεις βρε κορίτσι! Η ηλικία σου;

Just now, Ydroxoos76 είπε:

κοπέλα μου Καταρχήν καλή επιτυχία και αύριο να πας με βλαστοκύστες κάτι θα δείξει η χοριακή! Εύχομαι να είναι θετική και χορταστική.. πες μας λίγο έκανες διέγερση ; Με ενδιαφέρει λίγο το ιστορικό κοριτσιών που είμαστε κοντά στην ηλικία

Απ΄την πρώτη με το pergoveris μάζεψα 3 τριών ημερών που έχουμε καταψύξει. Τώρα έβαλα τις 4 απ' τις 6 βλαστοκύστεις και μου έχουν μείνει στην κατάψυξη 2 βλαστοκύστεις.

Just now, Visit a vis είπε:

Το Σάββατο. Βγήκα την ίδια μέρα σε φιλικό σπίτι για φαγητό. Από τότε μέσα. Από καναπέ σε καρέκλα και λίγο στην αυλή να δω τον σκύλο μου ίσα ίσα που με έχει χάσει! ;)

Ο γιατρός μου είναι της λογικής ότι δεν γίνεται να βοηθήσει η ακινησία. Εγώ όμως το σκέφτομαι να πάρω το αμάξι...να πάω για κανα καφέ...δεν ξέρω...θα ξεχνιόμουν βέβαια, γιατί τέλος και η εργασιοθεραπεία για αρκετό καιρό.

Στον γιατρό γιατί θα πας;

Δεν ξέρω κι εγώ αν βοηθάει η πλήρης ακινησία, αλλά όταν στο λένε φοβάσαι να παρακούσεις...

Στον γιατρό θα πάω να μου γράψει κάτι φάρμακα και να κάνω τη χοριακή μπας και δείξει κάτι. Αύριο θα είναι η 10η μέρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι είτε κινούμαι είτε κάθομαι μην κάνω καμιά βλακεία. Και φοβάμαι που φοβάμαι! Άσε!!

Είμαι στα 38. Προσπαθώ 7 έτη χωρίς αποτέλεσμα. Καθυστέρησα να ξεκινήσω εξωσωματική γιατί είχα έναν υπεραισιόδοξο γυναικολόγο που βλέποντας τις καλές μας εξετάσεις μάς τόνιζε ότι είμαστε εύκολη περίπτωση και τέτοια....

Τοίχο στον τοίχο ξύπνησα. Νιώθω εμπιστοσύνη και ηρεμία με τον τωρινό μου γιατρό και την υποστήριξη του κέντρου. Παρά την 1η αποτυχία μένω μαζί τους. Ελπίζω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ydroxoos76

Επίσης, κάτι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Επειδή είχα κάνει άλλες τρεις αποτυχημένες προσπάθειες ο Π. επέμενε ότι έπρεπε να κάνω βιοψία ενδομητρίου. Μου την έκανε μαζί με την ωοληψία.  Στον έλεγχο που έγινε βρέθηκε ότι είχα 26% γαλακτοβάκιλους, ενώ το ιδανικό PH θα έπρεπε να περιέχει τουλάχιστον 90%. Μου εξήγησε ότι με τέτοιο ενδομήτριο και να γίνει σύλληψη δεν πρόκειται να κρατηθεί μωρό στους αιώνες των αιώνων... Μου έδωσε ένα σχήμα (αντιβιοτικό)  για εγχύσεις ενδομήτριες (20 στον αριθμό) τις οποίες έκανα και έπειτα επανέλαβα την εξέταση. Μου είχε πει ότι θα προχωρούσαμε σε εμβρυομεταφορά αν κατάφερνα να πάει τουλάχιστον 65%~70%. Τελικά το αποτέλεσμα έδειξε 100% (εκτός απ' τις εγχύσεις, κατανάλωνα φουλ χειροποίητο κεφίρ που βοήθησε μάλλον) κι έτσι προχωρήσαμε. Θεωρώ πολύ σημαντική αυτή την εξέταση ανεξαρτήτως του αποτελέσματος που θα πάρω απ' την χοριακή. 

Just now, Visit a vis είπε:

Φοβάμαι είτε κινούμαι είτε κάθομαι μην κάνω καμιά βλακεία. Και φοβάμαι που φοβάμαι! Άσε!!

Είμαι στα 38. Προσπαθώ 7 έτη χωρίς αποτέλεσμα. Καθυστέρησα να ξεκινήσω εξωσωματική γιατί είχα έναν υπεραισιόδοξο γυναικολόγο που βλέποντας τις καλές μας εξετάσεις μάς τόνιζε ότι είμαστε εύκολη περίπτωση και τέτοια....

Τοίχο στον τοίχο ξύπνησα. Νιώθω εμπιστοσύνη και ηρεμία με τον τωρινό μου γιατρό και την υποστήριξη του κέντρου. Παρά την 1η αποτυχία μένω μαζί τους. Ελπίζω...

Ας είναι αυτή η τελευταία σου βρε κορίτσι.... Ας αποκτήσουμε όλες τα πολυτιμάκια μας... Στ' αλήθεια πολύτιμα (χιλιάδες ευρώ) χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Φοβάμαι, δεν φοβάμαι, ό,τι είναι να  γίνει θα γίνει. Το αποτέλεσμα δεν αλλάζει ούτε με τον φόβο και την ανησυχία, ούτε με την ελπίδα και την αισιοδοξία. Αυτή είναι η δική μου γνώμη.

Εμένα τα φάρμακα μου προκαλούν λιποθυμικά επεισόδια και πήρα προχθές να τους το πω και μου είπαν να τα παίρνω με διαφορά μισής ώρας το ένα απ' το άλλο. Χθες και σήμερα που το έκανα δεν είδα αλλαγή. Πάλι λιποθυμάω... χαχαχαχαχα

Ας τα αφήσουμε αυτά, πες τα δικά σου... Πώς αισθάνεσαι τώρα; Έχεις δει καμιά αλλαγή σε συμπτώματα;

Καμια διαφορα ,ειμαι κανονικοτατα οπως ημουν..δεν εχω παρει ομως πολλα φαρμακα πηγαμε σε φυσικο κυκλο.τις 2 προηγουμενες αρνητικες ειχα παρει τα παντα .ειχα τρελαθει δεν προλαβαινα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Καμια διαφορα ,ειμαι κανονικοτατα οπως ημουν..δεν εχω παρει ομως πολλα φαρμακα πηγαμε σε φυσικο κυκλο.τις 2 προηγουμενες αρνητικες ειχα παρει τα παντα .ειχα τρελαθει δεν προλαβαινα.

Μωρέ κι εγώ δεν πήρα φάρμακα πριν γιατί ήταν με κατεψυγμένες απ' τον Γενάρη, Φλεβάρη (δεν θυμάμαι ακριβώς), αλλά μετά την εμβρυομεταφορά με έκαναν ζόμπι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sabie είπε:

Μωρέ κι εγώ δεν πήρα φάρμακα πριν γιατί ήταν με κατεψυγμένες απ' τον Γενάρη, Φλεβάρη (δεν θυμάμαι ακριβώς), αλλά μετά την εμβρυομεταφορά με έκαναν ζόμπι..

Γιατί πηρες μετα την ετ για αυτο ..εγω δε πηρα ουτε μετα την ετ και ουτε κορτιζονη ουτε αντιβιωση ουτε σικλακουρ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Γιατί πηρες μετα την ετ για αυτο ..εγω δε πηρα ουτε μετα την ετ και ουτε κορτιζονη ουτε αντιβιωση ουτε σικλακουρ..

What???!!!! Γιατί;;;; Εμένα γιατί με φόρτωσαν;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

What???!!!! Γιατί;;;; Εμένα γιατί με φόρτωσαν;;;

Γιατί με ειχαν φορτωσει τις 2 προηγουμενες και δεν προλαβαινα ολη μερα να παιρνω χαπια  και ειχα τρελαθει & λεω οπα φτανει ,και απαιτησα να μη παρω κορτιζονη με συμφωνη γνωμη αιματολογου μου και εκοψα οτι μπορουσα γενικως και το δεχτηκε..αν δεν το δεχοταν θα τα επαιρνα αναγκαστικα ..κατι ξερει παραπανω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Γιατί με ειχαν φορτωσει τις 2 προηγουμενες και δεν προλαβαινα ολη μερα να παιρνω χαπια  και ειχα τρελαθει & λεω οπα φτανει ,και απαιτησα να μη παρω κορτιζονη με συμφωνη γνωμη αιματολογου μου και εκοψα οτι μπορουσα γενικως και το δεχτηκε..αν δεν το δεχοταν θα τα επαιρνα αναγκαστικα ..κατι ξερει παραπανω..

Δεν λέω ότι δεν ξέρει, αλλά γνωρίζοντας τον οργανισμό μου, μπορώ πια να πω με σχετική βεβαιότητα ότι όταν με αφήνεις σε φυσική κατάσταση αντιδρώ καλύτερα απ' ό,τι αν με μπουστάρεις με χημεία. Και βλέπω και τα δικά σου θετικότατα αποτελέσματα και λέω γιατί να μην με πάει και μένα έτσι; Μάλλον γι αυτό σου έδωσε την οβιτρέλ. Ε, να μη φύγεις και με άδεια χέρια...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie said:

Φοβάμαι, δεν φοβάμαι, ό,τι είναι να  γίνει θα γίνει. Το αποτέλεσμα δεν αλλάζει ούτε με τον φόβο και την ανησυχία, ούτε με την ελπίδα και την αισιοδοξία. Αυτή είναι η δική μου γνώμη.

Εμένα τα φάρμακα μου προκαλούν λιποθυμικά επεισόδια και πήρα προχθές να τους το πω και μου είπαν να τα παίρνω με διαφορά μισής ώρας το ένα απ' το άλλο. Χθες και σήμερα που το έκανα δεν είδα αλλαγή. Πάλι λιποθυμάω... χαχαχαχαχα

Ας τα αφήσουμε αυτά, πες τα δικά σου... Πώς αισθάνεσαι τώρα; Έχεις δει καμιά αλλαγή σε συμπτώματα;

Γιατί λιποθυμίας; κ τι σου είπαν; δε πειραζει συνεχίστε; ελα παναγια μου! καλα αποτελέσματα!!! ειμαστε στο ίδιο ηλικιακό γκρουπ κ περιμένω πως κ πως τα ευχάριστα απο κοπέλες σαν κ εμενα κάθε φορα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...