Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, hope1 είπε:

Αυτό άκριβως έκανα. Και εγώ με τα τεστακια κ μια μου βγαίνε αρνητικό μια θετικό :blink: ώσπου πήγα σε φαρμακείο κ πήρα το Self clear και βγήκε αχνό μεν αλλά πιο έντονο από τα αλλά :-).. αύριο θα κάνω την χοριακη κ εσυ με το καλό σ εύχομαι :) 

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ όλες μια προς μια και σας εύχομαι σύντομα εγκύουλες!! Με το καλό κοριτσια που θα πάμε αύριο για χοριακη!! :wub:

Καλημέρα..Καλή εβδομάδα...

Πολύ πολύ καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια μας που έχουν σημερα χοριακη...να είναι όλες εγκυουλες!!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 hours ago, hope1 said:

Αυτό άκριβως έκανα. Και εγώ με τα τεστακια κ μια μου βγαίνε αρνητικό μια θετικό :blink: ώσπου πήγα σε φαρμακείο κ πήρα το Self clear και βγήκε αχνό μεν αλλά πιο έντονο από τα αλλά :-).. αύριο θα κάνω την χοριακη κ εσυ με το καλό σ εύχομαι :) 

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ όλες μια προς μια και σας εύχομαι σύντομα εγκύουλες!! Με το καλό κοριτσια που θα πάμε αύριο για χοριακη!! :wub:

Αχ αυτό το self clear πόσο άχτι το έχω! Το είχα πάρει στη 1η μου εγκυμοσύνη γιατί είχα συμπτώματα, αυτό λέει και καλά ότι ανιχνεύει 5 μέρες μετά τη σύλληψη ενώ τα άλλα πρώιμης ανίχνευσης λένε έως και 6 μέρες πριν τη καθυστέρηση...τέλος πάντων το 5 μετά τη σύλληψη δε το είχα πιστέψει έτσι κι αλλιώς το έκανα δηλαδή κάπου 8η-9η μετά την ωορρηξία, αρνητικότατο! ε λέω εντάξει συμπτώματα περιόδου θα είναι όλα αυτά τότε και δε πρόσεχα καθόλου μετά...

Να έχεις μια τέλεια χοριακή εύχομαι σήμερα και μια ομαλή εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa said:

Αχ αυτό το self clear πόσο άχτι το έχω! Το είχα πάρει στη 1η μου εγκυμοσύνη γιατί είχα συμπτώματα, αυτό λέει και καλά ότι ανιχνεύει 5 μέρες μετά τη σύλληψη ενώ τα άλλα πρώιμης ανίχνευσης λένε έως και 6 μέρες πριν τη καθυστέρηση...τέλος πάντων το 5 μετά τη σύλληψη δε το είχα πιστέψει έτσι κι αλλιώς το έκανα δηλαδή κάπου 8η-9η μετά την ωορρηξία, αρνητικότατο! ε λέω εντάξει συμπτώματα περιόδου θα είναι όλα αυτά τότε και δε πρόσεχα καθόλου μετά...

Να έχεις μια τέλεια χοριακή εύχομαι σήμερα και μια ομαλή εγκυμοσύνη!

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ και εσυ ότι ποθείς σύντομα !! Κ μένα δεν είναι έντονο είναι αχνό γι αυτό κ έχουμε ανασφάλεια.. θα φανει σήμερα το απόγευμα τι να πω ... ποιος περιμένει είναι το θέμα... να ρωτήσω χοριακη γίνεται να κανεις απόγευμα ; Σκέφτομαι όταν σχολάσει ο σύζυγος να πάμε μαζί στην κλινική για πιο σίγουρα αποτέλεσμα (έχω συνοικιακό  μικροβιολογικό αλλά δν είμαι τόσο ευχαριστημένη από εκεί) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, hope1 said:

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ και εσυ ότι ποθείς σύντομα !! Κ μένα δεν είναι έντονο είναι αχνό γι αυτό κ έχουμε ανασφάλεια.. θα φανει σήμερα το απόγευμα τι να πω ... ποιος περιμένει είναι το θέμα... να ρωτήσω χοριακη γίνεται να κανεις απόγευμα ; Σκέφτομαι όταν σχολάσει ο σύζυγος να πάμε μαζί στην κλινική για πιο σίγουρα αποτέλεσμα (έχω συνοικιακό  μικροβιολογικό αλλά δν είμαι τόσο ευχαριστημένη από εκεί) 

Ναι και απόγευμα γίνεται η χοριακη, για το τεστ στο σπίτι λένε πρωί γιατί η ορμόνη είναι υψηλότερη στα πρωινά ούρα. Πάντως όσο αχνό και να είναι μη φοβάσαι είναι θετικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Καλη επιτυχία σε οσες περιμένουν σήμερα αποτελέσματα χοριακής!! Εγώ έχω την ερχόμενη δευτέρα χοριακή. Για την ιστορία , είναι κάποια απο σας απο το κέντρο εξωσ. που βρίσκεται στον Πειραιά?? Δεν ξέρω αν επιτρέπονται οι επωνυμίες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Χαχαχα και σε εμένα είναι 7η έμβρυομεταφορα πρώτη φορά κάνω τεστ .δεν λέω να κάνουμε ένα τεστακι αλλά να σταματήσουμε εκεί εγώ αφού είχα πάρει και 10 τεστακια από ίντερνετ συνεχεισα να κάνω και αφού δεν βλέπω διάφορα από χθες στο σήμερα σκέφτομαι διάφορα. Δυστυχώς δεν μπορούμε να το ελέγχουμε 

Πιστεύω ότι οι χειρότερες ημέρες είναι αυτές κοντά στη χοριακη. Τις τρεις πρώτες ημέρες που θεωρητικά γίνεται η εμφύτευση, προσέχεις, ξαπλώνεις, δε σηκώνεις βάρη, κοιμάσαι όσο μπορείς, εγώ ούτε μπάνιο δεν έκανα. Κι όμως έπαιρνα ένα ωραιότατο μηδέν. Όλα είναι σχετικά πιστεύω. 

On 28/6/2020 at 1:08 ΜΜ, Vasiliki10 είπε:

Στην αρχή ήταν λίγο ροζ και μετά καφέ ,εγώ είχα τρομάξει παρά πολύ και έκλαιγα και νόμιζα ότι θα αδιαθέτησα γτ είχα πόνους και στην μέση

οι πόνοι στη μέση είναι ενδεικτικοι εμφύτευσης. Βέβαια πολλές κοπέλες δεν έχουν τπτ και έχουν μια χαρά επιτυχίες. Όμως τα δικα σου ήταν καθαρά σημάδια επιτυχίας. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της πρώτης χοριακης μου!!!!139,ο.μαγικος και τυχερός μου αριθμός από εδώ και πέρα!!!

Μπράβο κοπέλα μου!!!! Ο Ιούνιος συνεχίζει το θετικό σερί του!!!!!! Με το καλό να έχεις μια ήρεμη και ολοκληρωμένη εγκυμοσηνη!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της πρώτης χοριακης μου!!!!139,ο.μαγικος και τυχερός μου αριθμός από εδώ και πέρα!!!

Συγχαρητήρια!!!!καλούς διπλασιασμούς τώρα και σύντομα τον υπέρηχο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της πρώτης χοριακης μου!!!!139,ο.μαγικος και τυχερός μου αριθμός από εδώ και πέρα!!!

Συγχαρητήρια, καλούς διπλασιασμους!!και ένα μαγικό ταξίδι εγκυμοσύνης 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!!! Ο Ιούνιος συνεχίζει το θετικό σερί του!!!!!! Με το καλό να έχεις μια ήρεμη και ολοκληρωμένη εγκυμοσηνη!!!!

Συγχαρητηρια κοριτσι μου..μπραβο σου...!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ!!!!Να είστε όλες καλά,και ευχομαι μόνο χαρούμενα νέα και εγκυμοσύνες να μαθαίνουμε και να μην χάνουμε την πίστη και την αισιοδοξία μας!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ!!!!Να είστε όλες καλά,και ευχομαι μόνο χαρούμενα νέα και εγκυμοσύνες να μαθαίνουμε και να μην χάνουμε την πίστη και την αισιοδοξία μας!!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου ,καλούς διπλασιασμούς .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της πρώτης χοριακης μου!!!!139,ο.μαγικος και τυχερός μου αριθμός από εδώ και πέρα!!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου... καλούς διπλασιασμους από εδώ και πέρα!!!!

Just now, Thia1985 είπε:

Πιστεύω ότι οι χειρότερες ημέρες είναι αυτές κοντά στη χοριακη. Τις τρεις πρώτες ημέρες που θεωρητικά γίνεται η εμφύτευση, προσέχεις, ξαπλώνεις, δε σηκώνεις βάρη, κοιμάσαι όσο μπορείς, εγώ ούτε μπάνιο δεν έκανα. Κι όμως έπαιρνα ένα ωραιότατο μηδέν. Όλα είναι σχετικά πιστεύω. 

οι πόνοι στη μέση είναι ενδεικτικοι εμφύτευσης. Βέβαια πολλές κοπέλες δεν έχουν τπτ και έχουν μια χαρά επιτυχίες. Όμως τα δικα σου ήταν καθαρά σημάδια επιτυχίας. 

Ευχαριστω πολύ,και συνεχίζουν οι πόνοι στην μέση..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την χοριακη σήμερα εδώ σε ένα όχι τόσο πολυσύχναστο εργαστηριο και πήρα ένα ωραιότατο μηδέν.. έχω όμως την εξής απορία: δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου έχω όμως αναγουλες πόνους στην μέση και ζαλάδες μόλις κουράζομαι γυρίζουν όλα γύρω μου. Μήπως θα έπρεπε να την επαναλάβω? Έμβρυο μεταφορά έγινε 15 Ιουνίου

Just now, Fouli είπε:

Έκανα την χοριακη σήμερα εδώ σε ένα όχι τόσο πολυσύχναστο εργαστηριο και πήρα ένα ωραιότατο μηδέν.. έχω όμως την εξής απορία: δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου έχω όμως αναγουλες πόνους στην μέση και ζαλάδες μόλις κουράζομαι γυρίζουν όλα γύρω μου. Μήπως θα έπρεπε να την επαναλάβω? Έμβρυο μεταφορά έγινε 15 Ιουνίου

Επρεπε να πάρω την προγεστερόνη πριν πάω?

 

 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...