Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, elpida2019 είπε:

Με τόσα αρνητικά τεστ αγχώνομαι. Και δε θέλω να έχω και αμφιβολία οπότε θα περιμένω αύριο να κάνω χοριακή.

Εντάξει!! Μια μέρα είναι θα περάσει!!!! Καλά αποτελέσματα! Εύχομαι αύριο να δούμε μια τεράστια χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sabie είπε:

 

Αν ήξερες πόσο σε καταλαβαίνω... Εγώ πια αισθάνομαι σαν ρομπότ. Πήγα το έκανα τύπου διεκπεραιωτικά και δεν τολμώ να χαρώ και να ελπίσω... Σέρνομαι απ' τα χάπια και αισθάνομαι ότι συμμετέχει κάποιος άλλος σε όλο αυτό κι εγώ 

Πολύ εύστοχη περιγραφή! Μηχανικά χαπακώνομαι και ο κόλπος έχει γίνει στόμα....

Εκτός ελέγχου η όλη κατάσταση. Εννοώ δεν είναι στα χέρια μας πια. Όταν είδα το εμβρυάκι να εκτοξεύεται στον υπέρηχο, είπα : "ολίγον  τι έγκυος"!! Και λένε ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο...

Ερώτηση: η προγεστερόνη κάνει ευαίσθητο το στήθος; Δεν με αφήνει να κοιμηθώ μπρούμυτα άνετα πια. Κατά τάλλα τα φάρμακα δεν με ενοχλούν. Ίσως επειδή δεν απορροφούνται; 

Αυτό με τα λιποθυμικά επεισόδια είναι πρωτότυπο πολύ!! Υπομονή!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι πολύ στεναχωρημένη. Αύριο είναι η μέρα της χοριακής για μένα. Ενώ τόσες μέρες η θερμοκρασία μου ηταν ανεβασμένη (36,9-37,4) σήμερα έπεσε μέχρι και 36,3. Επειδή μετρώ κάθε μήνα τη θερμοκρασία μου έχω παρατηρήσει ότι πάντα πέφτει τη μέρα που έρχεται περίοδος ή την προηγούμενη της. Οπότε λοιπόν τέλειωσαν όλα :( Ακόμη και να μην έρθει σήμερα ή αύριο θα είναι λόγω των φαρμάκων που παίρνω...... :( :(  :(:( Δεν έιναι ότι ήμουν αισιόδοξη αυτό να λέγεται αλλά όσο να είναι η ελπίδα πάντα υπάρχει.Πάει έσβησε και αυτη......

Καλημερα!!μη λες τετοια κατσε να δούμε.ποτε δε μετρησα θερμοκρασια τα θεωρουσα περιττα,δε το καταλαβαινα κ ποτέ.με + χοριακη ειχα θερμοκρασια 35.6 και 36,1 κρυωνα πολυ για αυτο ειχα μετρησει για 2 μερεςκ ξαφνικά ισιωσα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι πολύ στεναχωρημένη. Αύριο είναι η μέρα της χοριακής για μένα. Ενώ τόσες μέρες η θερμοκρασία μου ηταν ανεβασμένη (36,9-37,4) σήμερα έπεσε μέχρι και 36,3. Επειδή μετρώ κάθε μήνα τη θερμοκρασία μου έχω παρατηρήσει ότι πάντα πέφτει τη μέρα που έρχεται περίοδος ή την προηγούμενη της. Οπότε λοιπόν τέλειωσαν όλα :( Ακόμη και να μην έρθει σήμερα ή αύριο θα είναι λόγω των φαρμάκων που παίρνω...... :( :(  :(:( Δεν έιναι ότι ήμουν αισιόδοξη αυτό να λέγεται αλλά όσο να είναι η ελπίδα πάντα υπάρχει.Πάει έσβησε και αυτη......

κεγώ έτρωγα κάτι τέτοιες φρίκες οτι μου έπεσε ο πυρετός κ πάει το έμβρυο αλλά τελικά όλα καλά πήγανε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sabie said:

Καλό αυτό. Ξέρεις πόσο τρέμω στην ιδέα μόλις/αν προκύψει κάτι θετικό μη μου πουν καμιά ξάπλα επ αορίστω λόγω ηλικίας;

Συνέχισε την καλή δουλειά και θα φτάσει ο καιρός που θα μονολογείς "τώρα αυτό τι το κάνω;"χαχαχα

Καλή ιδέα αυτή για τον βελονισμό, θα πρέπει να ενημερωθώ αν επιτρέπεται φυσικά...

Αν ήξερες πόσο σε καταλαβαίνω... Εγώ πια αισθάνομαι σαν ρομπότ. Πήγα το έκανα τύπου διεκπεραιωτικά και δεν τολμώ να χαρώ και να ελπίσω... Σέρνομαι απ' τα χάπια και αισθάνομαι ότι συμμετέχει κάποιος άλλος σε όλο αυτό κι εγώ απλώς παρακολουθώ.... 

Λοιπόν, ο χρόνος που σου παίρνει είναι τόσος όσο κάνεις για να τελειώσεις 20 εγχύσεις και αυτό εξαρτάται από το πόσο συχνά θα πηγαίνεις. Εγώ, για παράδειγμα, πήγαινα 3-4 φορές την εβδομάδα. Μεσολάβησε και η περίοδος που για 5 μέρες δεν πήγα καθόλου, βάλε και τα Σ/Κ μέσα... Δεν θυμάμαι πόσο πήγε σύνολο. Πάντως περισσότερο από ένα μήνα και λιγότερο από δύο μήνες. Τώρα το σχήμα που μου είχε δώσει δεν το θυμάμαι, αλλά σήμερα που θα πάω στον γυναικολόγο θα τον ρωτήσω και θα επανέλθω με απαντήσεις...

Πότε περιμένεις να μάθεις; Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις!!!!

 

Καλημέρα σε όλες!!!

Καλημέρα! Καλα αποτελέσματα, με μια μεγάλη χοριακη !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Καλό αυτό. Ξέρεις πόσο τρέμω στην ιδέα μόλις/αν προκύψει κάτι θετικό μη μου πουν καμιά ξάπλα επ αορίστω λόγω ηλικίας;

Συνέχισε την καλή δουλειά και θα φτάσει ο καιρός που θα μονολογείς "τώρα αυτό τι το κάνω;"χαχαχα

Καλή ιδέα αυτή για τον βελονισμό, θα πρέπει να ενημερωθώ αν επιτρέπεται φυσικά...

Αν ήξερες πόσο σε καταλαβαίνω... Εγώ πια αισθάνομαι σαν ρομπότ. Πήγα το έκανα τύπου διεκπεραιωτικά και δεν τολμώ να χαρώ και να ελπίσω... Σέρνομαι απ' τα χάπια και αισθάνομαι ότι συμμετέχει κάποιος άλλος σε όλο αυτό κι εγώ απλώς παρακολουθώ.... 

Λοιπόν, ο χρόνος που σου παίρνει είναι τόσος όσο κάνεις για να τελειώσεις 20 εγχύσεις και αυτό εξαρτάται από το πόσο συχνά θα πηγαίνεις. Εγώ, για παράδειγμα, πήγαινα 3-4 φορές την εβδομάδα. Μεσολάβησε και η περίοδος που για 5 μέρες δεν πήγα καθόλου, βάλε και τα Σ/Κ μέσα... Δεν θυμάμαι πόσο πήγε σύνολο. Πάντως περισσότερο από ένα μήνα και λιγότερο από δύο μήνες. Τώρα το σχήμα που μου είχε δώσει δεν το θυμάμαι, αλλά σήμερα που θα πάω στον γυναικολόγο θα τον ρωτήσω και θα επανέλθω με απαντήσεις...

Πότε περιμένεις να μάθεις; Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις!!!!

 

Καλημέρα σε όλες!!!

Αύριο θα με πάρουν τηλέφωνο για την εξέλιξη των εμβρύων....θα δούμε πόσα θα έχουμε και αν τα αφήσουμε βλαστοκύστες για Σάββατο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Αύριο θα με πάρουν τηλέφωνο για την εξέλιξη των εμβρύων....θα δούμε πόσα θα έχουμε και αν τα αφήσουμε βλαστοκύστες για Σάββατο

με το καλό κορίτσι μου τα καλύτερα νέα εύχομαι για αύριο!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. Μόλις έμαθα και τα αποτελέσματα της χοριακής, αρνητικό επίσημα... Σταματάω και τα φάρμακα που είμαι σα παραγεμισμένη γαλοπούλα...είπα και στον άντρα μου να σηκώσει το ζαχαροπλαστείο όπως έρχεται...οπότε μάλλον θα ξεφουσκώσω από τη προγεστερόνη αλλά θα σκάσω από αυτά...

  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα σε όλες. Μόλις έμαθα και τα αποτελέσματα της χοριακής, αρνητικό επίσημα... Σταματάω και τα φάρμακα που είμαι σα παραγεμισμένη γαλοπούλα...είπα και στον άντρα μου να σηκώσει το ζαχαροπλαστείο όπως έρχεται...οπότε μάλλον θα ξεφουσκώσω από τη προγεστερόνη αλλά θα σκάσω από αυτά...

Κορίτσι μου καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις, λυπάμαι πολύ! Μη το βάζεις κάτω όμως θα τα καταφέρετε την επόμενη φορά!!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα σε όλες. Μόλις έμαθα και τα αποτελέσματα της χοριακής, αρνητικό επίσημα... Σταματάω και τα φάρμακα που είμαι σα παραγεμισμένη γαλοπούλα...είπα και στον άντρα μου να σηκώσει το ζαχαροπλαστείο όπως έρχεται...οπότε μάλλον θα ξεφουσκώσω από τη προγεστερόνη αλλά θα σκάσω από αυτά...

Εχω στεναχωρηθει τοσο πολυ ειλικρινά..οτι και να πω ειναι λιγο..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα σε όλες. Μόλις έμαθα και τα αποτελέσματα της χοριακής, αρνητικό επίσημα... Σταματάω και τα φάρμακα που είμαι σα παραγεμισμένη γαλοπούλα...είπα και στον άντρα μου να σηκώσει το ζαχαροπλαστείο όπως έρχεται...οπότε μάλλον θα ξεφουσκώσω από τη προγεστερόνη αλλά θα σκάσω από αυτά...

Κορίτσι μου ξέρω ότι πονάει, θα πάρεις τον χρόνο σου και πάλι θα προσπαθήσεις!

Σήμερα να φας και να κάνεις ότι σ ευχαριστεί 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anniee said:

Κορίτσι μου ξέρω ότι πονάει, θα πάρεις τον χρόνο σου και πάλι θα προσπαθήσεις!

Σήμερα να φας και να κάνεις ότι σ ευχαριστεί 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Πρέπει να πήρα και 0 0 γράφει <1 ούτε καν 2 3 κάτι από την οβιτρελ!

Καλή επιτυχία σε σένα κορίτσι μου, σήμερα δε περιμένεις?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα σε όλες. Μόλις έμαθα και τα αποτελέσματα της χοριακής, αρνητικό επίσημα... Σταματάω και τα φάρμακα που είμαι σα παραγεμισμένη γαλοπούλα...είπα και στον άντρα μου να σηκώσει το ζαχαροπλαστείο όπως έρχεται...οπότε μάλλον θα ξεφουσκώσω από τη προγεστερόνη αλλά θα σκάσω από αυτά...

Λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσι μου . Πραγματικά η ζωή είναι τόσο άδικη..ότι και να σου γράψουμε εμείς εδώ δεν θα απαλύνει τον πόνο σου..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα σε όλες. Μόλις έμαθα και τα αποτελέσματα της χοριακής, αρνητικό επίσημα... Σταματάω και τα φάρμακα που είμαι σα παραγεμισμένη γαλοπούλα...είπα και στον άντρα μου να σηκώσει το ζαχαροπλαστείο όπως έρχεται...οπότε μάλλον θα ξεφουσκώσω από τη προγεστερόνη αλλά θα σκάσω από αυτά...

Όχι ρε γαμώτο.. 

  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...