Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, hope1 είπε:

Καλημέρα κοριτσια, χθες αργά ήρθε με μαιλ η χοριακη μου τελικά είναι 246,3 και δεν μπορώ να το πιστέψω ! Δεν έχω καθόλου συμπτώματα ούτε και το στήθος μπορώ να πω οτι είναι πρισμενο.. επίσης ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα σικλακουρ και εγώ νιώθω ήδη ανασφάλεια που τα σταματάω έτσι γίνεται συνήθως ;!!! 

Κοριτσια μου που είχατε αρνητικές μην το βάζετε κάτω είμαι σίγουρη θα έρθει δύναμη και θα συνεχίσουμε εμείς κοντά 6 χρόνια προσπαθούμε κ ποτέ μου δεν είχα θετική χοριακη.. 

Εγώ δεν μετράω..συνήθως έχω χαμηλή θερμοκρασία όποτε θα με τρελαίνει κ αυτό 

Μπράβο σου κοριτσάκι μου...καλους διπλασιασμός να έχεις...!!!

Just now, natassaki2006 είπε:

Μπράβο σου κοριτσάκι μου...καλους διπλασιασμός να έχεις...!!!

Πότε είπαμε έκανες εμβρυομεταφορα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, hope1 είπε:

Καλημέρα κοριτσια, χθες αργά ήρθε με μαιλ η χοριακη μου τελικά είναι 246,3 και δεν μπορώ να το πιστέψω ! Δεν έχω καθόλου συμπτώματα ούτε και το στήθος μπορώ να πω οτι είναι πρισμενο.. επίσης ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα σικλακουρ και εγώ νιώθω ήδη ανασφάλεια που τα σταματάω έτσι γίνεται συνήθως ;!!! 

Κοριτσια μου που είχατε αρνητικές μην το βάζετε κάτω είμαι σίγουρη θα έρθει δύναμη και θα συνεχίσουμε εμείς κοντά 6 χρόνια προσπαθούμε κ ποτέ μου δεν είχα θετική χοριακη.. 

Εγώ δεν μετράω..συνήθως έχω χαμηλή θερμοκρασία όποτε θα με τρελαίνει κ αυτό 

Μπράβο κοπέλα μου, τέλεια και η δική σου χοριακη!!!! Καλούς διπλασιασμους και με το καλό να έχεις μια ήρεμη και τελειωμένη εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, hope1 είπε:

σας ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσια μου κ εσείς ότι ποθειτε !! Να γεμίσουμε μπεμπεδακια :wub::wub:

Μπράβο όλα με το καλό να σου πάνε !! Μακαρι να ακούσω και εγώ την Παρασκευή καλή χοριακη :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida2019 είπε:

Και ήταν ψηλή?

ναι 37,2 37,3 μετά έπεφτε πάλι στο 36 μετά 37. τα πρωινά χαμηλά το απόγευμα αύξηση. τώρα έχει ομαλοποιηθεί. είμαι ζεστή αλλά δεν έχω δέκατα εκεί στο 36

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty said:

ναι 37,2 37,3 μετά έπεφτε πάλι στο 36 μετά 37. τα πρωινά χαμηλά το απόγευμα αύξηση. τώρα έχει ομαλοποιηθεί. είμαι ζεστή αλλά δεν έχω δέκατα εκεί στο 36

Σε αποτυχημένες εξωσωματικές τύγχαινε το ίδιο.?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα.

Μπαίνω πρώτη φορά να γράψω. Είμαι 43χρ και τη Δευτέρα 22-06-2020 έκανα την 4η εμβρυομεταφορά μου με 4 βλαστοκύστεις στο Γένεσις με τον Παν.

Υπάρχει άλλη κοπέλα που να έκανε εμβρυομεταφορά στο ίδιο κέντρο σε κοντινή ημερομηνία; Μου είπαν να πάω σε 15 μέρες για χοριακή αλλά σκέφτομαι να πάω αύριο που θα είναι η 10η μέρα. Συμπτώματα...κανένα! Λίγα πονάκια στην κοιλιά σαν ελαφρείς πόνοι περιόδου και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!

Θα ήθελα να συγχαρώ όλες τις κοπέλες που έχουν επιτύχει εγκυμοσύνη και να ευχηθώ καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν αποτελέσματα. 

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elpida2019 είπε:

Σε αποτυχημένες εξωσωματικές τύγχαινε το ίδιο.?

έκανα ακόμα μια ετ όπου πήρα μικρή χοριακή και δεν προχώρησε. εκεί δεν παρατήρησα να είμαι ζεστή αλλά δεν μετρούσα κιόλας. 0 δεν έχει τύχει να πάρω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, hope1 είπε:

Καλημέρα κοριτσια, χθες αργά ήρθε με μαιλ η χοριακη μου τελικά είναι 246,3 και δεν μπορώ να το πιστέψω ! Δεν έχω καθόλου συμπτώματα ούτε και το στήθος μπορώ να πω οτι είναι πρισμενο.. επίσης ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα σικλακουρ και εγώ νιώθω ήδη ανασφάλεια που τα σταματάω έτσι γίνεται συνήθως ;!!! 

Κοριτσια μου που είχατε αρνητικές μην το βάζετε κάτω είμαι σίγουρη θα έρθει δύναμη και θα συνεχίσουμε εμείς κοντά 6 χρόνια προσπαθούμε κ ποτέ μου δεν είχα θετική χοριακη.. 

Εγώ δεν μετράω..συνήθως έχω χαμηλή θερμοκρασία όποτε θα με τρελαίνει κ αυτό 

Μπράβο κοπέλα μου .Καλους διπλασιασμούς με χαμόγελο δύναμη και αισιοδοξία .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, να αναφέρω ότι έχω καθημερινά δέκατα, από 36.8~37.4, αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης καθώς τις προηγούμενες φορές δεν έκανα μετρήσεις.

Στις προηγούμενες εμβρυομεταφορές είχα βάλει:

α) 1 έμβρυο 3 ημερών

β) 1 μορίδιο

γ) 1 βλαστοκύστη 5ΑΑ που όταν ξεπάγωσε έγινε 6ΑΑ

 

Αυτή τη φορά έβαλα 4 βλαστοκύστεις με τα εξής χαρακτηριστικά (5ΑΑ, 5ΑΒ, 5ΑΒ, 5ΑΒ)

Είναι η πρώτη φορά που κάνω στο Γένεσις και νομίζω πως υποσυνείδητα έχω μεγάλες προσδοκίες γι αυτό και φοβάμαι...

 

Θέλω να ρωτήσω, βάσει εμπειριών σας, αν στη δέκατη μέρα είναι ικανή η χοριακή να καταγράψει πιθανή εγκυμοσύνη. Τις προηγούμενες φορές ακολουθούσα κατά γράμμα τις εντολές των γιατρών και δεν είχα πάει νωρίτερα. Απλώς τώρα, εκτός από την ανυπομονησία που με διακατέχει, θέλω να πάω νωρίτερα για να σταματήσω τα κ@λοχάπια σε περίπτωση που είναι αρνητικό. Τα σιχάθηκα! Συν του ότι μου προκαλούν λιποθυμικά επεισόδια!

Γνώμες; Συμβουλές;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Επίσης, να αναφέρω ότι έχω καθημερινά δέκατα, από 36.8~37.4, αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης καθώς τις προηγούμενες φορές δεν έκανα μετρήσεις.

Στις προηγούμενες εμβρυομεταφορές είχα βάλει:

α) 1 έμβρυο 3 ημερών

β) 1 μορίδιο

γ) 1 βλαστοκύστη 5ΑΑ που όταν ξεπάγωσε έγινε 6ΑΑ

 

Αυτή τη φορά έβαλα 4 βλαστοκύστεις με τα εξής χαρακτηριστικά (5ΑΑ, 5ΑΒ, 5ΑΒ, 5ΑΒ)

Είναι η πρώτη φορά που κάνω στο Γένεσις και νομίζω πως υποσυνείδητα έχω μεγάλες προσδοκίες γι αυτό και φοβάμαι...

 

Θέλω να ρωτήσω, βάσει εμπειριών σας, αν στη δέκατη μέρα είναι ικανή η χοριακή να καταγράψει πιθανή εγκυμοσύνη. Τις προηγούμενες φορές ακολουθούσα κατά γράμμα τις εντολές των γιατρών και δεν είχα πάει νωρίτερα. Απλώς τώρα, εκτός από την ανυπομονησία που με διακατέχει, θέλω να πάω νωρίτερα για να σταματήσω τα κ@λοχάπια σε περίπτωση που είναι αρνητικό. Τα σιχάθηκα! Συν του ότι μου προκαλούν λιποθυμικά επεισόδια!

Γνώμες; Συμβουλές;

 

Εγώ κορίτσι μου θα σου πω ότι 11η μέρα σήμερα κ η χοριακη μου ήταν πολύ καλή.

Βλαστοκυστες 2..αν θες περίμενε μια μέρα ακόμα...γτ θα δείξει απλά θα είναι χαμηλή...Για αυτό στο λέω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Επίσης, να αναφέρω ότι έχω καθημερινά δέκατα, από 36.8~37.4, αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης καθώς τις προηγούμενες φορές δεν έκανα μετρήσεις.

Στις προηγούμενες εμβρυομεταφορές είχα βάλει:

α) 1 έμβρυο 3 ημερών

β) 1 μορίδιο

γ) 1 βλαστοκύστη 5ΑΑ που όταν ξεπάγωσε έγινε 6ΑΑ

 

Αυτή τη φορά έβαλα 4 βλαστοκύστεις με τα εξής χαρακτηριστικά (5ΑΑ, 5ΑΒ, 5ΑΒ, 5ΑΒ)

Είναι η πρώτη φορά που κάνω στο Γένεσις και νομίζω πως υποσυνείδητα έχω μεγάλες προσδοκίες γι αυτό και φοβάμαι...

 

Θέλω να ρωτήσω, βάσει εμπειριών σας, αν στη δέκατη μέρα είναι ικανή η χοριακή να καταγράψει πιθανή εγκυμοσύνη. Τις προηγούμενες φορές ακολουθούσα κατά γράμμα τις εντολές των γιατρών και δεν είχα πάει νωρίτερα. Απλώς τώρα, εκτός από την ανυπομονησία που με διακατέχει, θέλω να πάω νωρίτερα για να σταματήσω τα κ@λοχάπια σε περίπτωση που είναι αρνητικό. Τα σιχάθηκα! Συν του ότι μου προκαλούν λιποθυμικά επεισόδια!

Γνώμες; Συμβουλές;

 

Και εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις, ξέρω δύσκολο πολύ! Να ακολουθήσεις δηλ πάλι τις οδηγίες του γιατρού, λίγο έμεινε 

Εύχομαι μια μεγάλη χοριακη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...