Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, olpapa είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Πρέπει να πήρα και 0 0 γράφει <1 ούτε καν 2 3 κάτι από την οβιτρελ!

Καλή επιτυχία σε σένα κορίτσι μου, σήμερα δε περιμένεις?

Αύριο είμαι εγώ για χοριακη! Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, olpapa said:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Πρέπει να πήρα και 0 0 γράφει <1 ούτε καν 2 3 κάτι από την οβιτρελ!

Καλή επιτυχία σε σένα κορίτσι μου, σήμερα δε περιμένεις?

Αχ λυπαμαι κοριτσακι μου.. εγω μολις πηρα κουλουρα εφαγα μια πιτσα μονη μου, ενα προφιτεριλ κ ηπια κ 4 ποτηρια προσεκο! It helps! Η επομενη θα ειναι κ η τυχερη! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Πρέπει να πήρα και 0 0 γράφει <1 ούτε καν 2 3 κάτι από την οβιτρελ!

Καλή επιτυχία σε σένα κορίτσι μου, σήμερα δε περιμένεις?

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου...!!

Η επόμενη να είναι η τυχερή....!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Αχ λυπαμαι κοριτσακι μου.. εγω μολις πηρα κουλουρα εφαγα μια πιτσα μονη μου, ενα προφιτεριλ κ ηπια κ 4 ποτηρια προσεκο! It helps! Η επομενη θα ειναι κ η τυχερη! 

Κατά εκεί το πάω κι εγώ! Ήδη έφαγα ένα κρουασάν με μερέντα από το φούρνο, πήρα και σοκολατόπιτα για μετά όμως (το κρουασάν μετράει ως ορεκτικό μόνο...) και μεσημέρι καρμπονάρα!

Εντάξει από αύριο μαζεύομαι να δω τι θα κάνουμε...έχω μαζέψει διάφορα να ρωτήσω και το γιατρό...θα επανέλθω κ εδώ αργότερα να μου πείτε απόψεις!

Σε ευχαριστώ πολύ και σένα στην επόμενη να πάνε όλα καλά! Σεπτέμβρη θα προχωρήσετε ε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι την παρασκευη για χοριακηβαλαμε 2 εμβρυα 3 ημερων εκανα την 7 κ την 9 ημερα τεστ γτ δεν κρατιομουν κ βγηκαν αρνητικα εχω απογοητευτει περιμενω πως κ πως την παρασκευη,νοωθω οτι θα τρελαθω.

Just now, Anniee είπε:

Αύριο είμαι εγώ για χοριακη! Σ ευχαριστώ πολύ κορί

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , Visit a vis είπε:

Πολύ εύστοχη περιγραφή! Μηχανικά χαπακώνομαι και ο κόλπος έχει γίνει στόμα....

Εκτός ελέγχου η όλη κατάσταση. Εννοώ δεν είναι στα χέρια μας πια. Όταν είδα το εμβρυάκι να εκτοξεύεται στον υπέρηχο, είπα : "ολίγον  τι έγκυος"!! Και λένε ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο...

Ερώτηση: η προγεστερόνη κάνει ευαίσθητο το στήθος; Δεν με αφήνει να κοιμηθώ μπρούμυτα άνετα πια. Κατά τάλλα τα φάρμακα δεν με ενοχλούν. Ίσως επειδή δεν απορροφούνται; 

Αυτό με τα λιποθυμικά επεισόδια είναι πρωτότυπο πολύ!! Υπομονή!!!

Καλημέρα κορίτσι μου!!Και εμένα μου έχει κάνει ευαισθησία στο στήθος.εκτος του ότι έχει πρηστεί,έχουν αγριεψει οι θηλές και δεν μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα γτ ξυπνάω από τον πόνο.

Το ουτροζεσταν όταν το έπαιρνα από το στόμα μου έκανε τρομερή υπόταση και με το ζόρι κρατιομουν να μην λιποθυμησω.Απο την εμβρυομεταφορα και μετά το παίρνω κολπικά και το μόνο που μου έχει μείνει είναι η υπνηλία, κοιμάμαι όπου βρω σαν το τούβλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου έχω αγχωθεί  παρα πολύ φοβάμαι μήπως και αυτήν την φορά δω αρνητικό αποτέλεσμα  .

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι μα όσο πλησιάζει η μέρα της χοριακης αγχώνομαι Παρασκευή έχω την χοριακη .
 

Είμαι 29 με κανένα πρόβλημα σε καμία εξέταση που έκανα , το μόνο θέμα που είχαμε ήταν με το σπερμα , θεωρούσα ότι με την πρώτη εξωσωματική θα πιάσει σίγουρα,  ήμουν τόσο βέβαιη και χαρούμενη ,πίστευα ότι θα μας έρθουν τα μπεμπακια μιας που όλα ήταν καλά .

ο εμβρυολογος την πρώτη φορά μας είπε τα καλύτερα για τις βλαστοκυστες που είχαμε αλλά το αποτέλεσμα τότε ήταν χοριακη 0 .

Η αγωγή που ακολούθησα τότε ήταν cyclacur 1x3 και  vasclor 1 κάθε πρωί .

Στην δεύτερη αυτή προσπάθεια που διανυω  μ έχει δώσει ο γιατρός cyclacur 1x3 , vasclor 1 κάθε πρωί ένεση prolutex ,φολικο οξύ vivalcid 15mg ένα κάθε μεσημέρι και salospire 1 κάθε βράδυ .

Είχα ξεκινήσει με 10 βλαστοκυστες αρίστης  ποιότητας και κάθε φορά μεταφέρουμε 2. Έχω υπόλοιπο άλλες 6 βλαστοκυστες .

Σκεφτομαι μήπως να κάνω αύριο μια χοριακη ; Η να πάρω κανένα τεστ εγκυμοσύνης σήμερα Θα δείξει κάτι ;  Δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την Παρασκευή ! να τολμήσω να ελπίσω ότι θα έχω μπεμπακια η θα απογοητευτώ πάλι με το αποτέλεσμα ; Προσπαθώ να το βλέπω πολύ μηχανικά πλέον ! Φοβάμαι το αποτέλεσμα !

Επιπλέον το στάδιο της βλαστοκυστης όταν έγινε η εμβρυομεταφορα ήταν ήδη 5 ημερών 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpourmoura είπε:

Εγω ειμαι την παρασκευη για χοριακηβαλαμε 2 εμβρυα 3 ημερων εκανα την 7 κ την 9 ημερα τεστ γτ δεν κρατιομουν κ βγηκαν αρνητικα εχω απογοητευτει περιμενω πως κ πως την παρασκευη,νοωθω οτι θα τρελαθω.

Μην δίνεις σημασία στα τεστ τόσα γίνονται εγώ να φανταστείς και με τις φυσικές συλλήψεις άντε να έκανα  μια δυο φορές, η χοριακη δίνει το σίγουρο αποτέλεσμα ! Με 3ων ημερών θεωρώ την 9η μερα νωρίς για τεστ

Εύχομαι να μας έχεις ευχάριστα!

Just now, Smile91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου έχω αγχωθεί  παρα πολύ φοβάμαι μήπως και αυτήν την φορά δω αρνητικό αποτέλεσμα  .

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι μα όσο πλησιάζει η μέρα της χοριακης αγχώνομαι Παρασκευή έχω την χοριακη .
 

Είμαι 29 με κανένα πρόβλημα σε καμία εξέταση που έκανα , το μόνο θέμα που είχαμε ήταν με το σπερμα , θεωρούσα ότι με την πρώτη εξωσωματική θα πιάσει σίγουρα,  ήμουν τόσο βέβαιη και χαρούμενη ,πίστευα ότι θα μας έρθουν τα μπεμπακια μιας που όλα ήταν καλά .

ο εμβρυολογος την πρώτη φορά μας είπε τα καλύτερα για τις βλαστοκυστες που είχαμε αλλά το αποτέλεσμα τότε ήταν χοριακη 0 .

Η αγωγή που ακολούθησα τότε ήταν cyclacur 1x3 και  vasclor 1 κάθε πρωί .

Στην δεύτερη αυτή προσπάθεια που διανυω  μ έχει δώσει ο γιατρός cyclacur 1x3 , vasclor 1 κάθε πρωί ένεση prolutex ,φολικο οξύ vivalcid 15mg ένα κάθε μεσημέρι και salospire 1 κάθε βράδυ .

Είχα ξεκινήσει με 10 βλαστοκυστες αρίστης  ποιότητας και κάθε φορά μεταφέρουμε 2. Έχω υπόλοιπο άλλες 6 βλαστοκυστες .

Σκεφτομαι μήπως να κάνω αύριο μια χοριακη ; Η να πάρω κανένα τεστ εγκυμοσύνης σήμερα Θα δείξει κάτι ;  Δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την Παρασκευή ! να τολμήσω να ελπίσω ότι θα έχω μπεμπακια η θα απογοητευτώ πάλι με το αποτέλεσμα ; Προσπαθώ να το βλέπω πολύ μηχανικά πλέον ! Φοβάμαι το αποτέλεσμα !

 

Κορίτσι μου λίγο έμεινε είναι δύσκολη η αναμονή το ξέρω και το ζω ! Εύχομαι αυτή την φορά να πάνε όλα καλά...

Το τεστ λογικά θα δείξει αλλά επειδή τόσα γίνονται και μπορεί να μην δείξει την πραγματικότητα και να στεναχωρηθείς άδικα, καλύτερα χοριακη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpourmoura είπε:

Εγω ειμαι την παρασκευη για χοριακηβαλαμε 2 εμβρυα 3 ημερων εκανα την 7 κ την 9 ημερα τεστ γτ δεν κρατιομουν κ βγηκαν αρνητικα εχω απογοητευτει περιμενω πως κ πως την παρασκευη,νοωθω οτι θα τρελαθω.

πολύ νωρίς είναι γιαυτό βγήκαν αρνητικα.

Just now, Smile91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου έχω αγχωθεί  παρα πολύ φοβάμαι μήπως και αυτήν την φορά δω αρνητικό αποτέλεσμα  .

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι μα όσο πλησιάζει η μέρα της χοριακης αγχώνομαι Παρασκευή έχω την χοριακη .
 

Είμαι 29 με κανένα πρόβλημα σε καμία εξέταση που έκανα , το μόνο θέμα που είχαμε ήταν με το σπερμα , θεωρούσα ότι με την πρώτη εξωσωματική θα πιάσει σίγουρα,  ήμουν τόσο βέβαιη και χαρούμενη ,πίστευα ότι θα μας έρθουν τα μπεμπακια μιας που όλα ήταν καλά .

ο εμβρυολογος την πρώτη φορά μας είπε τα καλύτερα για τις βλαστοκυστες που είχαμε αλλά το αποτέλεσμα τότε ήταν χοριακη 0 .

Η αγωγή που ακολούθησα τότε ήταν cyclacur 1x3 και  vasclor 1 κάθε πρωί .

Στην δεύτερη αυτή προσπάθεια που διανυω  μ έχει δώσει ο γιατρός cyclacur 1x3 , vasclor 1 κάθε πρωί ένεση prolutex ,φολικο οξύ vivalcid 15mg ένα κάθε μεσημέρι και salospire 1 κάθε βράδυ .

Είχα ξεκινήσει με 10 βλαστοκυστες αρίστης  ποιότητας και κάθε φορά μεταφέρουμε 2. Έχω υπόλοιπο άλλες 6 βλαστοκυστες .

Σκεφτομαι μήπως να κάνω αύριο μια χοριακη ; Η να πάρω κανένα τεστ εγκυμοσύνης σήμερα Θα δείξει κάτι ;  Δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την Παρασκευή ! να τολμήσω να ελπίσω ότι θα έχω μπεμπακια η θα απογοητευτώ πάλι με το αποτέλεσμα ; Προσπαθώ να το βλέπω πολύ μηχανικά πλέον ! Φοβάμαι το αποτέλεσμα !

 

κάνε αύριο ένα τεστάκι.αλλά μόνο κλίαρ μπλου έρλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpourmoura είπε:

Εγω ειμαι την παρασκευη για χοριακηβαλαμε 2 εμβρυα 3 ημερων εκανα την 7 κ την 9 ημερα τεστ γτ δεν κρατιομουν κ βγηκαν αρνητικα εχω απογοητευτει περιμενω πως κ πως την παρασκευη,νοωθω οτι θα τρελαθω.

Με τριών ημερών εμβρυα Εγώ είχα κάνει τεστ στη 10η μέρα ωστόσο όταν πήγα για χοριακή τη 12η ήταν θετική για αυτό μην απογοητεύεσαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mpourmoura είπε:

Εγω ειμαι την παρασκευη για χοριακηβαλαμε 2 εμβρυα 3 ημερων εκανα την 7 κ την 9 ημερα τεστ γτ δεν κρατιομουν κ βγηκαν αρνητικα εχω απογοητευτει περιμενω πως κ πως την παρασκευη,νοωθω οτι θα τρελαθω.

Πολύ νωρίς.. θα σ πω ότι στο γιο μου έκανα τεστ προηγ της χοριακης βγήκε αρνητικό και την επομενη τέλεια χοριακη.με έμβρυα 3 ημερών. 

Περίμενε λίγο please!!!

Just now, Mighty είπε:

πολύ νωρίς είναι γιαυτό βγήκαν αρνητικα.

κάνε αύριο ένα τεστάκι.αλλά μόνο κλίαρ μπλου έρλι.

Εσένα εγώ θα σε φάω ζωντανή...5 τεστ???γτ παιδί μουυθθθ?????

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Πολύ νωρίς.. θα σ πω ότι στο γιο μου έκανα τεστ προηγ της χοριακης βγήκε αρνητικό και την επομενη τέλεια χοριακη.με έμβρυα 3 ημερών. 

Περίμενε λίγο please!!!

Εσένα εγώ θα σε φάω ζωντανή...5 τεστ???γτ παιδί μουυθθθ?????

χαχαχα έχω εθιστεί! επίσης δεν την παλεύω!!!!!!τι θα κάνουμε????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

χαχαχα έχω εθιστεί! επίσης δεν την παλεύω!!!!!!τι θα κάνουμε????

Το βλέπω και δεν είμαι και κοντά σου να σε συνεφερω...υπομονη  καλη μου..αυτοθ οι πρωτοι μηνες ειναι βασανιστηριοοο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa said:

Κατά εκεί το πάω κι εγώ! Ήδη έφαγα ένα κρουασάν με μερέντα από το φούρνο, πήρα και σοκολατόπιτα για μετά όμως (το κρουασάν μετράει ως ορεκτικό μόνο...) και μεσημέρι καρμπονάρα!

Εντάξει από αύριο μαζεύομαι να δω τι θα κάνουμε...έχω μαζέψει διάφορα να ρωτήσω και το γιατρό...θα επανέλθω κ εδώ αργότερα να μου πείτε απόψεις!

Σε ευχαριστώ πολύ και σένα στην επόμενη να πάνε όλα καλά! Σεπτέμβρη θα προχωρήσετε ε?

Οτι κ να πουμε, το αρνητικο πονάει πολυ! ας ελπίσουμε η επομενη να ειναι η τυχερή! μη σου πω να το πετύχεις μονη σου στις διακοπές!

κανεις τοσο καιρο αποχή απο τη ζαχαρη που θα πάθει σοκ ο οργανισμός σου με ολα αυτα σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa said:

Κατά εκεί το πάω κι εγώ! Ήδη έφαγα ένα κρουασάν με μερέντα από το φούρνο, πήρα και σοκολατόπιτα για μετά όμως (το κρουασάν μετράει ως ορεκτικό μόνο...) και μεσημέρι καρμπονάρα!

Εντάξει από αύριο μαζεύομαι να δω τι θα κάνουμε...έχω μαζέψει διάφορα να ρωτήσω και το γιατρό...θα επανέλθω κ εδώ αργότερα να μου πείτε απόψεις!

Σε ευχαριστώ πολύ και σένα στην επόμενη να πάνε όλα καλά! Σεπτέμβρη θα προχωρήσετε ε?

Ναι να δεις τι θα σου πει! Εμεις Σεπτεμβριο ναι.. Ο αντραε μου εβαλε παγο για το καλοκαιρι..φαε τωρα που μπορεις γιατι οταν θα ειμαστε εγκυουλες ολες οι υπολοιπες με το καλο θα ξεροσταλιαζουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...