Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

      Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου! Το βάρος είναι κατά προσέγγιση... αλλαμοπως και να εχει αν χρειαστεί να μείνει στη μονάδα θα είναι για πολύ λίγο!

      Η μπουμπου από τα δίδυμα που γεννήθηκε 2 κιλά ακριβώς έμεινε μόνο μια εβδομάδα στην απλή παρακολούθηση!

      Εύχομαι βέβαια να κρατήσεις λίγο ακόμη γιατί όπως και να έχει ο χρόνος στη μήτρα ειναι αναντικαταστατος!!!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Mammy3 μόλις έκανα κι εγώ το δικό μου. Λοιπόν κατ'αρχήν εγώ έκανα το δικό μου στο www.tickerfactory.com, όπου επιλέγεις το τικεράκι, δίνεις την ΠΗΤ και σου δίνει έναν κωδικό. Κάνεις Cut τον κωδικό και πας στο προφίλ σου στον πίνακα ελέγχου, edit your signature και κάνεις paste στο πεδίο που λέει "αυτή είναι η υπογραφή σας". Κάνε μια προεσκόπιση και μετά καταχώρηση.

Σ'ευχαριστω Tzamin, τα καταφερα!:P


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κουκλες!!!!

Βρε κοριτσια η ξαδερφη μου εκανε δυο αγορακια και το ενα πανω απο 4300 και το αλλο 4700 τωρα τα παιδια ειναι μια χαρα δεν ειναι καθολου παχουλα.Μην αγχωνομαστε με σωστη διατροφη σπο την παιδικη ηλικια ολα πηγαινουν καλα μετα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! Άντε προ-Παρασκευή σήμερα. Έρχεται το ΣΚ να κάτσουμε και λίγο σπίτια μας, να κάνω και καμιά δουλειά γιατί στις 18.00 που γυρίζω σπίτι από το γραφείο, αισθάνομαι πτώμα και δεν μπορώ να κάνω πολλά.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φαντάζομαι το προηγούμενο σχόλιό μου να φαίνεται αστείο στα κορίτσια που έχουν ήδη 1 ή 2 παιδιά σύν 1 στην κοιλίτσα. Εσείς μάλλον δεν έχετε την πολυτέλεια να μην κάνετε πολλά μετά τις 18.00. Ηρωίδες είσαστε!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!!

Εγω Βασω ειμαι απο τις τυχερες δεν δουλευω οποτε κανω τα πρωινα τις δουλειες μου και τα απογευματα ασχολουμαι με το κοριτσακι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες,

εγώ δουλεύω στο δημόσιο κ επειδή στον Άγγελο πήγαινα στη δουλειά μέχρι τον 8ο μήνα κ στο τέλος πήρα το παράσημο της ανοιχτής παλάμης... είπα σε αυτη την εγκυμοσύνη να πάρω το αίμα μου πίσω κ φυσικά να χαρώ το παιδάκι μου. ¨Εχω πάρει αναρρωτική από την αρχή της εγκυμοσύνης κ κάθομαι σπίτι. Ευτυχώς έχω την μαμα μου δίπλα που με βοηθάει κ ο άντρας μου όμως δουλεύει βάρδιες κ έχω και από αυτόν πολύ βοήθεια οπότε δεν παραπονιέμαι νιώθω τυχερή!

Το μόνο κακό είναι ότι όσο είμαι σπίτι τρώωωωωω!!!!!


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κανονισα με την εταιρεία μου να δουλέψω μέχρι να μπω στον 9ο και να πάρω τις παραπάνω μέρες άδεια μετά τον τοκετό ώστε να μείνω περισσότερο με το μωρό. Οι παπούδες και γιαγιάδες μένουν εκτός Αθηνών και δεν έχω βοήθεια από εκεί. Ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες και έχει και πολλά ταξίδια οπότε και εκείνος είναι δύσκολο να βοηθήσει. Κάνει ο καημένος ότι μπορεί αλλά δύσκολα. Αυτή τη στιγμή είναι Ολλανδία, έρχεται αύριο και Δευτέρα φεύγει για Ισπανία μέχρι την επόμενη Παρασκευή.

Όπως καταλαβαίνετε μόνη τραβάω κουπί...


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε? μερες εχω να σας μιλησω αλλα σας διαβαζω καθημερινα λοιπον για τα κιλα εγω στην μαριστελλα εβαλα πανω απο 25 τα εχασα ολα (μεινανε καποια που ειχα βαλει πριν αλλα ενταξει ) τωρα σ αυτον εβαλα προς το παρον 3 και αυτα επειδει ετρεχα ολη μερα τωρα σε οτι αφορα τον θηλασμο το μεγεθος δεν παιζει κανενα ρολο ειναι φτιαχμενος ετσι ο οργανισμος μας ωστε να μπορουμε να θηλασουμε για να τραφουν τα παιδια οσο για το σουτιεν χωρις να λεω οτι ειναι σωστο αυτο που κανω εγω και στισ 2 φοραω με μπανελα δεν ειχα προβλημα απλα δν μπορω να βαλω του θηλασμου τα εβαλα στην αρχη και τωρα οταν το νιωθω πρησμενο τα βαζω αλλα καλο ειναι να μην το κανετε εχει δικιο η αννα.

τωρα για τα κιλα του μωρου δεν εχει να κανει ποσα κιλα ειναι η ποσα θα γεννηθει με την μετεπειτα ζωη του εκτος και αν ειναι κατι κληρονομικο οπως ειπαν και τα αλλα κοριτσια οταν φτασουν στην φαση του μπουσουληματος και του περπατηματος σταματανε να περνουν και πολλα οποτε μην αγχωνεστε απο τωρα το θεμα ειναι να ειναι καλα και να εχουν σωστη αναπτυξη οι παλιες μανουλες το ξερουν αυτο πολυ καλα !


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχα τωρα για τις δουλειες που λετε αν ειμασταν κοντα και ερχοσασταν απο το σπιτι να δειτε πως γινεται τα πρωτα 10 λεπτα που θα αρχισει η μαριστελλα να περιφερεται μεσα το σπιτι ειναι καθαρο μονο οταν λειπουμε η κοιματε ολες τις αλλες ωρες πεφτουμε σε παιχνιδια σε φαγητα που τα παινει και τα σκορπαει ειμαστε βλεπετε στην φαση που θελει να τα κανει ολα μονη της χωρις βοηθεια οποτε καταλαβενεται !

το καλο σε εμας ειναι οτι εγω σην ουσια δεν δουλευω μολις γεννησα σταματησα και τωρα ερχομαι στο μαγαζι μας οποτε ερχομαι και φευγω οποτε θελω απλα για να αλλαζω τον αερα μου πριν γεννησω εχω και βοηθεια απο την μαμα μου οποτε σ αυτο ειμαι πολυ τυχερη !


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

tzamin ειναι πραγματικα δυσκολο να μην εχεις κανενα και ιδιως να μην εχεις τον αντρα σου που μετα την γεννηση του μωρου θα χρειαστεις μια βοηθεια και μονο το να μπορεσεις να κοιμηθεις λιγο ειναι μεγαλο πραγμα εκεινες τισ πρωτες μερες !


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

tzamin ειναι πραγματικα δυσκολο να μην εχεις κανενα και ιδιως να μην εχεις τον αντρα σου που μετα την γεννηση του μωρου θα χρειαστεις μια βοηθεια και μονο το να μπορεσεις να κοιμηθεις λιγο ειναι μεγαλο πραγμα εκεινες τισ πρωτες μερες !

Το φαντάζομαι!!! Προσπαθεί να κάνει όσα περισσότερα μπορεί από ταξίδια τώρα ώστε να μπορέσει να είναι μαζί μου όλο τον Απρίλιο (μην τύχει τίποτα νωρίτερα) και 1-2 μήνες μετά. Γενικά σκεφτόμαστε θετικά και πιστεύουμε ότι όλα θα έρθουν καλά.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Αυριο εχω ραντεβού στο νοσμοκομείο για την καμπύλη. Απο οτι εμαθα δεν δίνουν γλυκοζη εδω αλλα lucozade, αυτο που πινουν οι αθλητες. Εχει κανει καμια την καμπυλη με αυτο??Ανησυχω ιδιατερα για τα αποτελεσματα γιατι εχουμε ιστορικο διαβητη στην οικογενεια. Ελπιζω παντως να μην υπαρχει καποιο θεμα.. Θα δω αυριο..

Link to comment
Share on other sites

Τί κάνετε κοριτσάκια μου????

Εχω καιρό να γράψω, αλλά σας διαβάζω καθημερινά..

Την τρίτη ήμουν στο γιατρό, ο μικρός είναι 1350 γρ. :rolleyes::rolleyes: Θα παω το σάββατο και για την μικρή καμπύλη και βλέπουμε. Επίσης, μετά από μια μικρή έρευνα αγοράς στις τιμές :tongue::tongue: αποφάσισα να μη γεννήσω στο μητέρα...ο γιαρός μου είπε ότι πάει όπου θέλω :):) Πάντως το πιο οικονομικό και με διαφορά είναι το ΡΕΑ, αν έχω τις σωστές τιμές βέβαια!!!:confused::confused:

Για πείτε κι' εσείς καμμία γνώμη :):)


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...