Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Μεγαλώνουν τα μπεμπάκια βλέπω!!!mammy 3 μην ανησυχείς, με σωστή διατροφή όλα θα πάνε καλά!!! Είναι λίγο σπαστικό βέβαια αλλά τί έμεινε τώρα? Σε λίγο καιρό θα έχεις αγκαλίτσα το μωράκι σου και θα τα έχεις ξεχάσει όλα αυτα. Με λίγη προσοχή όλα σούπερ θα πάνε...

della εμένα doppler μου είπε την 32η βδομάδα θα το κάνουμε οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό...και τί πειράζει που θα βγει μεγάλο? Γιατί σε ανησύχησε?

Irene καλώς ήρθες κι εδώ!!!!!Δεν ήξερα ότι σε ταλαιπωρούν τόσο οι εμετοί! Κουράγιο κοπέλα μου, εύχομαι ολόψυχα να σταματήσουν και να ηρεμήσεις...


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Della δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις αφου ειναι μεσα στα φυσιολογικα ορια, γιατι ομως σε ανησυχησε ο γιατρος σου?εμενα ο δικος μου μου ειπε οτι απο τη στιγμη που ειναι μεσα στα ορια ολα καλα.


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από κιλάκια κορίτσια πώς τα πάμε? Εγώ κλείνω αύριο την 27η εβδομάδα και έχω πάρει 7,5 κιλά. Προσέχω αρκετά από την αρχή της εγκυμοσύνης μου, κάνω καλή διατροφή και αποφεύγω γλυκά & ψωμιά. Έχω αρχίσει όμως και πεινάω συνεχώς και έχω μια συνεχή επιθυμία για σοκολάτα. Δυσκολεύομαι να κρατηθώ και με έχει κουράσει και η διατροφή. Πώς το αντιμετωπίζετε όλο αυτό?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Della & mammy3 συμφωνώ ότι εφ' όσον είσαστε μέσα στις καμπύλες δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.Και η δικιά μου μπέμπα στην Β επιπέδου ήταν στα ανώτερα όρια βάρους και μάλιστα ο γιατρός που μου έκανε την εξέταση με ρώτησε για το ζάχαρό μου το οποίο ήταν αρκετά χαμηλό και η διατροφή μου πάρα πολύ καλή. Τώρα, ένα μήνα περίπου μετά την Β' επιπέδου είναι σε μέγεθος πιο κοντά στο μέσο όρο. Καμπύλη θα κάνω σε 3 εβδομάδες περίπου. Γενικά όμως δεν νομίζω ότι πρέπει να αγχώνεστε για τίποτα. Περισσότερο κακό είναι το άγχος από το να το πάρεις ψυχραιμα και να προσέξεις την διατροφή σου. Όλα θα πάνε καλά ;)


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Βασω εγω στην αρχη καταφερα να χασω 4 κιλα με διατροφη και τωρα αυτον τον μηνα πηρα μονο μισο κιλο οποτε ειμαι -3,5 αλλα δεν μπορω και εγω αλλο την διατροφη πειναω πολυ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια !!!!

Κι εγω αυριο θα κάνω την καμπύλη....άντε να δούμε

Απ οτι βλέπω , τα αγόρια σας τρώμε για την ώρα ε? χαχααχχαχαχαχ


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Ουάου.Μπράβο Άννα, άρα εσύ μάλλον θα πας στο μαιευτήριο περίπου στα κιλά σου, και θα φύγεις πιο αδύνατη. Μια χαρά σε βρίσκω. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι έγινε? Εγώ από την αρχή έβαλα στόχο 10-12 κιλά αλλά έχω μπροστά μου τους 3 πιο δύσκολους μήνες (έτσι μου λένε τουλάχιστον) οπότε με βλέπω τουλάχιστον στα 14-15. Ο γιατρός μου, μου σύστησε minimum 10 & maximum 14.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι +3 και μου εχει πει μεχρι 11....αν τα καταφέρω και παρω λιγότερα καλά θα είναι


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Βασω οχι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν εγινε ετσι πηρα 9 κιλα αλλα τα 8 τα εχασα με την γεννα!!!Οποτε μην αγχωνεστε θα φυγουν να σου πω στην πρωτη πηρα μεχρι τον 6ο μηνα γιατι οι τελευταιοι επεσαν καλοκαιρι και με τους καυσωνες που εκεινη την χρονια ηταν πολυ καυτο καλοκαιρι δεν ετρωγα σχεδον τιποτα παρα μονο το βραδυ που δροσηζε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Εγώ είμαι στα +7!!! Καλά πώς καταφέρετε να πάρετε τόσο λίγα, 3 Κίττυ? Ή και να χάσετε κιόλας Άννα??????? :shock::shock::shock::shock:

Εγώ χωρίς να τρώω τα παίρνω ρε κορίτσια, και είναι όλα στην κοιλιά...αφού ο γιατρός όταν με είδε νόμιζε πως είχα πάρει 3 κιλά μόνο...πάντως ανησυχώ λίγο για το πού θα φτάσω και πραγματικά δεν καταλαβαίνω πώς τα παίρνω, τρώω όσο έτρωγα κι έχω κόψει τελείως τα γλυκά...

Έχω και κάτι άλλο που με προβληματίζει...25η βδομάδα τώρα και το στήθος μου δεν έχει αλλάξει καθόλου!!!!Είναι που είναι μικρό...έχω αρχίσει να αγχώνομαι πάρα πολύ για το αν θα μπορέσω να θηλάσω. Θα αλλάξει πιο μετά? Δεν θα έπρεπε να έχει αρχίσει να προετοιμαζεται ήδη για τον θηλασμό? Ανησυχώ πολύ κορίτσια μου, ξέρετε τίποτα σχετικό?


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως την Τζουλη εγω τα ειχα παραπανησια και τα εχασα και εχω πολλα ακομα να χασω......τεσπα το μεγεθος του στηθους δεν εχει να κανει αν θα μπορεσεις να θηλασεις 8ο με 9ο μηνα θα δεις διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την Β επιπέδου στις 21 εβδομάδες και 5 μέρες και η μπέμπα ήταν 496 γρ. Στρουμπουλή στρουμπουλή και την περασμένη Παρασκευή που ήμουνα 26 εβδομάδες & 1 μέρα ήταν 964 γρ.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως την Τζουλη εγω τα ειχα παραπανησια και τα εχασα και εχω πολλα ακομα να χασω......τεσπα το μεγεθος του στηθους δεν εχει να κανει αν θα μπορεσεις να θηλασεις 8ο με 9ο μηνα θα δεις διαφορες

8ο με 9ο αλλάζει κυρίως? Μακάρι Αννούλα μου γιατί με έχει πιάσει άγχος, θέλω πάρα πολύ να την θηλάσω...


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως την Τζουλη εγω τα ειχα παραπανησια και τα εχασα και εχω πολλα ακομα να χασω......τεσπα το μεγεθος του στηθους δεν εχει να κανει αν θα μπορεσεις να θηλασεις 8ο με 9ο μηνα θα δεις διαφορες

κι εγω παραπανω κιλά , αλλα δεν ξερω να σου πω ως εχω παρει τοσα λιγα...τρωω κανονικά και τα παντα.......

το στηθος μου κι εμενα δεν νιωθω να εχει μεγαλωσει - ειναι μπολικο ετσι κι αλλιως- ,απλά ποναει λιγο τις τελευταίες μερες


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...