Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Τι κανετε??? Πως ειναι τα μπεμπακια??? Χαθηκα λιγακι συγνωμη, αλλα με το που σχολαω και γυρναω σπιτι το μονο που θελω ειναι να κανω ενα μπανακι, να φαω και νανακια!!! Σας σκεφτομουν εδω και πολυ καιρο και σημερα που ειμαι πιο χαλαρη αρπαξα την ευκαιρια και μπηκα να δω τι κανετε :D

Διαβασα ολες τις εξελιξεις και χαιρομαι πολυ που ειστε καλα!!! Και εμεις ειμαστε μια χαρουλα δοξα Τον Θεουλη, απο νεα τιποτα ιδιαιτερο, ειμαστε ζωηροι ειδικα το βραδυ και στις 31/01 που θα παμε στην γιατρο θα σας πω ακομα περισσοτερα.

Ηλιοδωρα με το ωραιο ονομα εχουμε την ιδια ΠΗΤ!!! Φανταζεσαι να ειμαστε στο ιδιο δωματιο??? Πλακα θα ειχε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χριστινακι μου πραγματικα θα ηταν απιστευτο να συνεβαινε! Με το καλο ο μπεμπης σου! Εμενα το κοριτσακι μου σχετικα ησυχουλι ειναι... ακομη! Μικρα χτυπηματα μου κανει! Οταν κοιμαμαι δεν με εχει ξυπνησει το μικρουλι μου! Ραντεβου εχουμε στο γιατρο στις 2.2.11. Εμεις πηγαινουμε καθε εβδομαδα για μαθηματα "ανωδυνου" τοκετου στην Ευτοκια! Ειναι πολυ ομορφη εμπειρια. Πολλα φιλια σε ολες και ενα ομορφο Σαββατοκυριακο!


lnFSp2.pngas1cJOFVM0V1220MjI0NDM2ZHwwMDA2NzQ0ZHxFaW1haSBtaWEgbXBlbXBvdWxh.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Χαιρομαι που ολες ειστε πολυ καλα!!

Εγω πηγα τις εξετασεις μου σημερα στον γιατρο ολες πολυ καλες αλλα ο αιματοκριτης χαλια εχει πεσει στο 29 αλλα αυτο που μας ενδοιαφερει ειναι η αιμοσφαιρινη που επεσε στο 9 και αν πεσει στο 7,5 θα μπω στο νοσοκομειο για αιμα......Αχ ρε ατιμο στιγμα τι μου κανεις....προς το παρον μου αυξησε το σιδηρο και ισως κανω και καμια ενεση να δουμε αν θα ανεβασουμε την αιμοσφαιρινη.Αυτα αλλα εγω ειμαι μεσα στην καλη χαρα τα εχω ξαναπερασει εξαλου...

Η μπεμπα ειναι μια χαρα ζωηρουλα και με ξυπναει τα βραδυα αν δεν την βολευει η πλευρα που κοιμαμαι....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Ειμαι κι εγω μανουλιτσα ''προσεχως ''.Εχω ΠΗΤ 11/4.Χαιρομαι πολυ που σας βρηκα!!

Καλησπερα μελλοντικη μανουλα!!!

Καλως ηρθες!!! Δεν μας ειπες ειναι αγορακι η κοριτσακι το μωρουλι? Ειναι το πρωτο σου? Που με το καλο θα γεννησεις?

Με το καλο να υποδεχτεις το μπεμπακι σου:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστινακι μου πραγματικα θα ηταν απιστευτο να συνεβαινε! Με το καλο ο μπεμπης σου! Εμενα το κοριτσακι μου σχετικα ησυχουλι ειναι... ακομη! Μικρα χτυπηματα μου κανει! Οταν κοιμαμαι δεν με εχει ξυπνησει το μικρουλι μου! Ραντεβου εχουμε στο γιατρο στις 2.2.11. Εμεις πηγαινουμε καθε εβδομαδα για μαθηματα "ανωδυνου" τοκετου στην Ευτοκια! Ειναι πολυ ομορφη εμπειρια. Πολλα φιλια σε ολες και ενα ομορφο Σαββατοκυριακο!

Να σαι καλα κοριτσακι μου!!! Και εσυ με το καλο να υποδεχτεις την μπουμπουκα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Χαιρομαι που ολες ειστε πολυ καλα!!

Εγω πηγα τις εξετασεις μου σημερα στον γιατρο ολες πολυ καλες αλλα ο αιματοκριτης χαλια εχει πεσει στο 29 αλλα αυτο που μας ενδοιαφερει ειναι η αιμοσφαιρινη που επεσε στο 9 και αν πεσει στο 7,5 θα μπω στο νοσοκομειο για αιμα......Αχ ρε ατιμο στιγμα τι μου κανεις....προς το παρον μου αυξησε το σιδηρο και ισως κανω και καμια ενεση να δουμε αν θα ανεβασουμε την αιμοσφαιρινη.Αυτα αλλα εγω ειμαι μεσα στην καλη χαρα τα εχω ξαναπερασει εξαλου...

Η μπεμπα ειναι μια χαρα ζωηρουλα και με ξυπναει τα βραδυα αν δεν την βολευει η πλευρα που κοιμαμαι....!!!!

Αννουλα μου μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε!! Θα ανεβει και ο αιματοκριτης και η αιμοσφαιρινη ειμαι σιγουρη;););). Ωστε ετσι η μικρουλα ε??? χαχαχχα!!! Σαν να σου λεει μαμα δεν μπορω να κοιμηθω ετσι οπως εχεις ξαπλωσει αλλαξε γρηγορα πλευρο!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια. Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα, μου κρατάτε πολλή καλή συντροφιά και με δεδομένο οτι έχω πρόωρες συσπάσεις και ο γιατρός μου συνέστησε απόλυτη ξεκούραση η παρέα σας είναι το γιατρικό μου. Μέχρι τώρα οτι απορία είχα την έλυνα στο άλλο φόρουμ αλλά εδώ νιώθω σαν στο σπίτι μου.

Εκτός απο εσάς και την τηλεόραση έχω παρέα μου τον μπεμπούλη μου, τον θησαυρούλη μου. Το που θα γεννήσω δεν το έχω αποφασίσει ακόμη. Ο γιατρός μου ξεγεννάει σε Αρεταίειο, Λητώ και Ρέα. Θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα να μου πείτε τη γνώμη σας.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθατε della, tzamin και mammy 3 και με το καλό τα μωράκια σας!!!!

Αχ μαζευόμαστε πολλές τελικά!!!!Τί καλά :D

Αννούλα ζόρικη η μικρούλα σου!!!Μου φαίνεται πως ήδη σε κάνει ότι θέλει, χιχιχι!Σου έχει πάρει τον αέρα καλέ!

Χριστινάκι και Ηλιοδώρα είστε πολύ τυχερές που θα γεννάτε μαζί, θα κάνετε τέλεια παρεούλα!!

Ηλιοδώρα για πες μου για την Ευτοκία γιατί σκεφτόμουν κι εγώ να περάσω από εκεί μόλις έρθω Ελλάδα τον Μάρτη...Ό,τι έχεις να πεις μου είναι πραγματικά χρήσιμο!! Θα ζητήσεις από κάποια μαία από εκεί να είναι μαζί σου στον τοκετό? Επίσης, τα μαθήματα ανώδυνου σε βοηθάνε?Μαθαίνεις τίποτα ή μπα?

Εμείς όλα καλά, μεγαλώνουμε και δυναμώνουμε! Τρώω ώρες ώρες κάτι δυνατές κλωτσιές άλλο πράγμα...και πού να μπω και στο τρίτο τρίμηνο :shock::shock::shock: Θα γίνει πανικός! Προς το παρόν ευτυχώς κοιμάμαι μια χαρά, το χρειάζομαι γιατί με το διάβασμα πρέπει να έχω καθαρό και ξεκούραστο μυαλό. Συναντήθηκα χθες με τον supervisor και με φόρτωσε για τα καλά! Δίκιο έχει, πρέπει να στρωθώ πριν καταφτάσει το ψυχουλάκι μου και φέρει τα πάνω κάτω...αχ!!!!!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια,

Καλωσήλθατε οι νέες φιλενάδες, έχουμε γίνει πια τόσες πολλές έχω χάσει τη μπάλα...

Αννα σου έυχομαι να ανεβει ο αιμοτοκρίτης με τα χάπια κ να μην χρειαστεί να μπεις σε άλλες ιστορίες ;)

Εγώ κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάει στις συναντήσεις της Prenatal , ήταν μια μαία από το Ελενα που έλεγε κάποια πράγματα, αυτα που αφορούσαν την περιποίηση του μωρού μου είχαν φανεί τα πιο χρήσιμα.

Για μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ γενικά συζητήσεις γύρω από τον τοκετό νομίζω ότι στην ευτοκία θα άκούσει κανείς πιο ολοκληρωμένα πράγματα.

Εγώ πάντως σας συνιστώ να διαβάσετε κάποια βιβλία του Μισέλ Οντάν ή του Λεμπουαγιέ, είναι καταπληκτοί κ οι δύο. Θα κατανοησετε εκείνο το θαύμα που συντελείται στο κορμί σας την ώρα του τοκετού κ ίσως σας βοηθήσει να επικοινωνήσετε καλύτερα εκείνη την ώρα με το πλασματάκι που θα άγωνίζεται κ εκείνο να γεννηθεί. Γιατί είνια σημαντικό να σκέφτεστε για να παίρνεται δύναμη ότι δεν γεννάμε μόνο εμείς αλλά ταυτόχρονα γεννιέται κ εκείνο το μωρό κ η μάχη που δίνει είναι πολύ σκληρή!!!


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια! Κι απο μενα ενα θερμο Καλωσορισμα στις νεες φιλες και με το καλο τα μωρουλια τους!! Αννα μου ευχομαι κι εγω ολα να πανε καλα με αιματοκριτη και αιμοσφαιρινη. Παντως η μπουμπου σου δεν φαινεται να πτοειται! Μια χαρα σε κλωτσαει και δινει δυναμικο παρον! Μπραβο! Ανια μου συμφωνω απολυτα με οσα εγραψες. Τωρα διαβαζω κι εγω Λεμπουαγιε, δινει υπεροχα μηνυματα σε ολες τις μελλουσες μανουλες! Julie μου γεια σου! Τα μαθηματα στην Ευτοκια ειναι συνολικα 12-13, ενα την εβδομαδα και καθε συναντηση κραταει 3 ωρες. Εγω ειμαι στην αρχη στο 3ο μαθημα θα παω τωρα. Καθε φορα κανουμε και ασκησεις. Μιλησαμε για διατροφη στην εγκυμοσυνη και εχουν σειρα τα σταδια του τοκετου. Εκεινο που εχει την σπουδαιοτερη σημασια κατα την διαρκεια του τοκετου ειναι η αναπνοη! Κατι που θα μαθουμε να εφαρμοζουμε οσο μπορουμε καλυτερα στην πορεια των συναντησεων. Χρειαζεται να ειμαστε ηρεμες, χαλαρες, να μην φοβομαστε τιποτε και κυριως να πιστευουμε στον εαυτο μας και στην δυναμη που εχουμε!! Το μωρακι, οπως ειπε και η Ανια ειναι αυτο που θα πρεπει να μας οδηγει και να το βοηθαμε οσο μπορουμε στην προσπαθεια που κανει να ερθει στον κοσμο! Πολλα φιλια σε ολες και καλο απογευμα!!


lnFSp2.pngas1cJOFVM0V1220MjI0NDM2ZHwwMDA2NzQ0ZHxFaW1haSBtaWEgbXBlbXBvdWxh.gif
Link to comment
Share on other sites

1.KLiMT πητ 6/4 κοριτσι γενναει στο Ρεα

2.. ania πητ 6/4 αγοτι γενναει στο Αλεξανδρα

3.della πητ 11/4 αγορι

4.Pola πητ 16/4 αγορι γενναει στο Μητερα

5.Κιττυ πητ 18/4 αγορι γενναει στο Αλεξανδρα

6.mammy3 πητ 20/4 κοριτσι

7.ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ πητ 21/4 κοριτσι γενναει στο Ρεα

8.Tzamin πητ 29/4 κοριτσι γενναει στο Ρεα

9.arma πητ 5/5 αγορι γενναει στο Ρεα

10.Katval πητ 7/5 αγορι γενναει στην Ροδο

11.Αννα25 πητ 8/5 κοριτσι γενναει στο Γαια

12.julie8 πητ 8/5 κοριτσι γενναει στο Μητερα

13.Cristinaki πητ 18/5 αγορι γενναει στο Λητω

14.Hλιοδωρα πητ 18/5 κοριτσι γενναει στο Λητω

Να καλωσορισω και εγω τις νεες τις παρεας!!!Με το καλο κοριτσακια μου να ερθουν τα μπουμπουκακια σας!!!

Μου αρεσει με το που μπαινει καποια με αγορι τσουπ να σου και απο πισω το κοριτσακι μην χαλασουμε την ισοροπια...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με εχει ρουφηξει κοριτσακια μου η μικρη αλλα δεν πειραζει οπως ειπα ειμαι συνηθισμενη και στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα χρειαστει αιμα...Αλλα δεν το βαζουμε κατω σημερα ειχε ωραια μερα και πηγαμε στις κουνιες πηγαμε για φαγητο και γενικα σουρτουκεψαμε!!!Προσπαθω να περναω οσο πιο πολυ χρονο μπορω με την μικρη γιατι οταν θα ερθει η αλλη στην αρχη θα ειναι λιγο δυσκολα...Γενναμε ομως την καλυτερη εποχη με το που θα σαραντησουμε κοριτσια θα εχει φτοιαξει ο καιρος και θα παιρνουμε τα μωρακια μας με τα καροτσια και θα ειμαστε ολο βολτες!!!!

Τζουλη εχεις πολυ στροιμογμα τωρα ετσι?Υπομονη κανε μεχρι τον μαρτη μετα θα ερθεις και το μονο που θα σε νοιαζει θα ειναι να βγει η μπεμπουλα γερη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...