Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

Κορίτσια πάντως αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι όλες μας μόλις τα μωρά μας κοιμηθούν λίγο παραπάνω  πεταγομαστε γιατί φοβόμαστε ότι κάτι έχουν πάθει. Δε νομίζω να υπάρχει γονιος που να μην το έχει κάνει :-D. Πάντως άτιμη περίοδος η λοχεια, η χειρότερη της μητροτητας. Κλάψτε όσο μπορείτε, το απαιτεί η περίσταση. Την πρώτη φορά έκλαιγα μια ώρα γιατί είχε τελειώσει το χαρτί της τουαλέτας. Ακόμα το θυμάται ο άντρας μου. 

@maria1988 άσε το μωρό να φάει όσο θέλει, αυτό ξέρει πόσο έχει ανάγκη. Δίαιτα στο βρέφος δεν μπορούμε να κάνουμε! Αν το πίνει όλο την επόμενη φορά μια μεζούρα γάλα περισσότερο, ώστε να αφήνει πάντα λίγο στο μπουκάλι και να μη ρουφάει αέρα. Τα κακα είναι φυσιολογικά για μωράκι που πίνει φόρμουλα. 

 

 

  • Χαχα 2

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχαχα ωραίο αυτό με το χαρτί @dobby.

Εγώ άρχισα να κλαίω επειδή μου είχε πει "ρε μωρo μου" με είχε πειράξει τόσο πολύ αυτό το "ρε" δεν ήξερε από που του είχε έρθει. Κι άλλη μια φορά επειδή ο σκύλος μας έφαγε το σφουγγάρι για τα πιάτα... Τουλάχιστον τώρα με εσάς βλέπω δεν είμαι η μόνη!!!

 

@maria1988 Να σου ζήσει!!! Εμένα όταν φάει ξενο θα φάει 90-120 ml αλλά έχει φορά που μου είχε φάει κ 150. Ο παιδίατρος μου είπε όσο αδειάζει το μπουκάλι την επόμενη μια μεζούρα πάνω. Οπότε άσε το παιδί να φάει!!!

Link to comment
Share on other sites

@dobby @Maria36 Δεν υπάρχετε με κάνατε και γέλασα τόσο πολύ βραδιάτικα χαχαχα ειδικά αυτό με το χαρτί Χαχαχα!Εγώ πάντως ρε κορίτσια από την μερα που σας μίλησα δεν έχω κλάψει είναι λες και με ηρεμήσατε σας ευχαριστώ!

@maria1988Γεια σου Μαρία,μαζί γεννησαμε!!!Εγώ θηλάζω αποκλειστικά άρα άποψη επί του θέματος δεν έχω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Stella.T είπε:

@dobby @Maria36 Δεν υπάρχετε με κάνατε και γέλασα τόσο πολύ βραδιάτικα χαχαχα ειδικά αυτό με το χαρτί Χαχαχα!Εγώ πάντως ρε κορίτσια από την μερα που σας μίλησα δεν έχω κλάψει είναι λες και με ηρεμήσατε σας ευχαριστώ!

@maria1988Γεια σου Μαρία,μαζί γεννησαμε!!!Εγώ θηλάζω αποκλειστικά άρα άποψη επί του θέματος δεν έχω

Δε χρειάζεται να λες ευχαριστώ, εγώ τώρα είμαι καλά έχω μία βδομάδα περίπου με πιάνουν πότε πότε τα νεύρα μ χωρίς λόγο αλλά ως εκεί,έχω αρχίσει κ το ελέγχω μη φοβάσαι θα περάσει γρηγορα. 

Ρε κορίτσια ωραία δε θα ήταν να ήμασταν όλες κοντά να γνωριζομασταν, δε ξέρω γ εσάς αλλά εγώ τόσο καιρό που μιλάμε κ μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας σας νιώθω φίλες!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, maria1988 είπε:

Κορίτσια γεια σας! Γέννησα κι εγω το μικρό μου στις 20 του μαρτη και σας παρακολουθώ αλλα δεν σας έγραψα μέχρι τώρα. Δεν θηλάζω μόνο ξένο δίνω γιατι δεν είχα γαλα παρα μόνο λίγο στην αρχή. Ο μικρός παίρνει βάρος μια χαρα αλλα μου φαίνεται ότι τρώει πολυ. Δεν τον ξυπνάω καθόλου απο την αρχή και γενικά ξυπνάει στο 4ωρο η μπορεί και 5ωρο μόνος του. Κάποιες φορές τη μερα αν κοιμηθεί την ώρα που τρώει και δεν φάει πολυ μπορεί να ξυπνήσει στο 3ωρο αλλα το βράδυ κάνει 4ωρα η 5ωρα. Το γεύμα του όμως ειναι γύρω στα 120 με 160 ml. Πολυ δεν ειναι για 20 μερών παιδί; Επίσης δεν μου κάνει κακά παρα μόνο μια φορά τη μερα. Ειναι φυσιολογικό αυτο; Έχει πολλά αέρια παντως και πονάκια σφίγγεται και μόλις ..... αεριστει του περναει. 

ειναι αρκετο αλλα δεν υπάρχει καποιο προβλημα...κ εγω ειχα ρωτησει γτ μ φαινοταν οτι τρωει πολυ κ μ ειπαν αυτο που σου ειπε πιο πανω κ η dobby δεν κανουμε διαιτα στο μωρο!εμενα τρωει μεχρι 150 βεβαια ειμαστε λιγο μεγαλυτερα σε ηλικια,βεβαια γεννηθηκαμε 38ηβδομαδα,δεν ξερω αν παίζει ρολο αυτο!εχω παρατηρησει κ εγω οτι πλεον κανει 1-2 φορες την ημερα κακακια αλλα γεμιζει ολη την πανα..απο οτι μ ειπαν εδω κ διαβασα καπου στο ιντερνετ μεγαλωνει κ μειωνονται οι κενώσεις..

@Maria36 ωραια θα ηταν να μεναμε κοντα γτ ειναι τελείως διαφορετικο να είσαι με καποια κοπελα που περναει ακριβως το ίδιο!

 

αφηστε κοριτσια πρεπει να έχουμε αλμα αναπτυξης κ ειδικα σμρ ειχαμε δυσκολη μερα...χθες της καναμε κ κλυσμα γτ σφιγγοταν ολη μερα κ δεν μπορουσε να κανει τπτ κ μας ειπε η παιδιατρος (αφου ειχε περασει ενα 24ωρο)να της κανουμε κλυσμα καθως δεν υπαρχει λογος να παιδευεται..μετα απο 4 λεπτα ειχαμε αποτελεσματα κ ηρεμησε!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elenakii22 Μήπως φταίει το γάλα και δεν μπορούσε να τα κάνει;Τι σας είπε η παιδίατρος; 

@Maria36 Ο άντρας μου όταν με βλέπει με το κινητό και κοιτάει ότι είμαι στο φόρουμ μου λέει με τις φίλες σου μιλάς; Χαχαχα Θα ήταν τέλειο προτείνω κάποια στιγμη να συναντηθούμε όλες με τα μωρά μας ΝΑ ΠΆΜΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΌ(να ψάξει και ο γιος μου ποια από τις κόρες σας θα πάρει χαχαχα).Επίσης εγώ σας νιώθω κοντά μου γιατί μοιράζομαι τα συναισθήματα μου τα άγχη μου και εσείς με καταλαβαίνετε,στις φίλες μου τα λέω αλλά είμαι η μόνη που έχει παιδί και δεν μπορούν να με καταλάβουν πλήρως!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

@elenakii22 Μήπως φταίει το γάλα και δεν μπορούσε να τα κάνει;Τι σας είπε η παιδίατρος; 

@Maria36 Ο άντρας μου όταν με βλέπει με το κινητό και κοιτάει ότι είμαι στο φόρουμ μου λέει με τις φίλες σου μιλάς; Χαχαχα Θα ήταν τέλειο προτείνω κάποια στιγμη να συναντηθούμε όλες με τα μωρά μας ΝΑ ΠΆΜΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΌ(να ψάξει και ο γιος μου ποια από τις κόρες σας θα πάρει χαχαχα).Επίσης εγώ σας νιώθω κοντά μου γιατί μοιράζομαι τα συναισθήματα μου τα άγχη μου και εσείς με καταλαβαίνετε,στις φίλες μου τα λέω αλλά είμαι η μόνη που έχει παιδί και δεν μπορούν να με καταλάβουν πλήρως!

Κ εγώ η μόνη που έχει παιδί από τις φίλες μου είμαι κ από αδέρφια ξαδερφια... Χαχαχα θα έχει αρκετές επιλογές ο γιος σου!!! 

@elenakii22 Τα ίδια κ μένα εχτές αλλά τ γλιτώσαμε τ κλυσμα τ έκανε όλα μαζεμένα αργά τ βράδυ να μη σας περιγράψω μέχρι που είχαν φτάσει έπαθα σοκ.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

@elenakii22 Μήπως φταίει το γάλα και δεν μπορούσε να τα κάνει;Τι σας είπε η παιδίατρος; 

@Maria36 Ο άντρας μου όταν με βλέπει με το κινητό και κοιτάει ότι είμαι στο φόρουμ μου λέει με τις φίλες σου μιλάς; Χαχαχα Θα ήταν τέλειο προτείνω κάποια στιγμη να συναντηθούμε όλες με τα μωρά μας ΝΑ ΠΆΜΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΌ(να ψάξει και ο γιος μου ποια από τις κόρες σας θα πάρει χαχαχα).Επίσης εγώ σας νιώθω κοντά μου γιατί μοιράζομαι τα συναισθήματα μου τα άγχη μου και εσείς με καταλαβαίνετε,στις φίλες μου τα λέω αλλά είμαι η μόνη που έχει παιδί και δεν μπορούν να με καταλάβουν πλήρως!

επειδη γενικα δεν εχει θεμα θεωρω οτι ειναι τυχαιο γεγονος!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Maria36 είπε:

Γεια σας κορίτσια, μόλις γυρίσαμε από τον παιδίατρο μια χαρά η μικρή, 54.2 πόντους και 4900 κιλα, μιαχαρα υγιέστατη μας είπε. Τον άλλο μήνα βάζουμε το πρώτο εμβόλιο.

Μπράβο μπράβο!!Τέλεια είναι η μπέμπα!Εμείς ακόμα ταλαιπωρουμαστε με το συγκαμα κοντεύω να τρελαθώ!Τώρα τον έχω γυμνό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Stella.T είπε:

Μπράβο μπράβο!!Τέλεια είναι η μπέμπα!Εμείς ακόμα ταλαιπωρουμαστε με το συγκαμα κοντεύω να τρελαθώ!Τώρα τον έχω γυμνό.

Δοκίμασες κεραλοιφη???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Stella.T είπε:

Όχι!Θα δοκιμάσω όμως,έχει κάνει μεγάλη πληγή μακαρι να κάνει κάτι!

Είναι λίγο ακριβουτσικες αλλά κάνουν δουλειά, της θειας μου η κόρη είχε θέμα με το συγκαμα κ με την κεραλοιφη σώθηκε, κρίμα που δεν είμαστε κοντά θα σ έδινα εγώ φτιάχνει ο πατέρας μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Maria36 είπε:

Είναι λίγο ακριβουτσικες αλλά κάνουν δουλειά, της θειας μου η κόρη είχε θέμα με το συγκαμα κ με την κεραλοιφη σώθηκε, κρίμα που δεν είμαστε κοντά θα σ έδινα εγώ φτιάχνει ο πατέρας μου.

Σε ευχαριστώ και μόνο που το λες!Θα πάρουμε και σπαθολαδο αύριο και κεραλοιφη και άντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Stella.T είπε:

Σε ευχαριστώ και μόνο που το λες!Θα πάρουμε και σπαθολαδο αύριο και κεραλοιφη και άντε να δούμε!

Βρε αλήθεια για μένα δεν είναι τίποτα έτσι κ αλλιώς ο πατέρας μου έτσι τις δίνει, αν θες σ στέλνω να έχεις, έχει φτιάξει τώρα με σπαθολαδο μέσα εγώ αυτό βάζω στη δικιά μου μετά από αλλαγή Πάνας αλλά εμένα γενικά δεν έχει συγκαει ούτε μια φορά ότι κ να της βάλω. 

 

Κ όποια άλλη κοπέλα θέλει εννοείται!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...