Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Υπομονή κάνω και εγώ και η ψυχολογία στα πατώματα,δεν έχω καθόλου καλό προαίσθημα για αύριο..εσύ πότε θα κάνεις τεστ?

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Να διαφωνήσω λίγο εδώ σχετικά με τα δημόσια νοσοκομεία. Εγώ πήγα στο Ιπποκράτειο Αθηνών στον κύριο Μανουρά και το συνεργάτη του τον κύριο Μαρκογιαννάκη και ο ίδιος ο βοηθός του με πήρε τηλέφωνο 3 μέρες μετά να μου πει οτι θέλουν να μου κάνουν σύντομα την αφαίρεση γιατί είμαι νέα κοπέλα. Πλήρωσε τα πάντα το ΙΚΑ, με περιποιήθηκαν, με πρόσεξαν, δεν έχω κανένα μα κανένα παράπονο από τις νοσοκόμες μέχρι τον τραυματιοφορέα και τους χειρουργούς. Πάνω από όλα αυτοί οι νέοι γιατροί είναι άνθρωποι. Ο κ. Μαρκογιαννάκης με τηλεφωνεί ακόμα, 1 χρόνο μετά, να ρωτήσει πώς είμαι, πώς πάω κλπ. Μιλάμε για Άνθρωπο με άλφα κεφαλαίο. Μην αφήνετε να ενοοείται οτι στα δημόσια νοσοκομεία οι γιατροί αδιαφορούν. Ευτυχώς υπάρχουν εξαιρέσεις και αυτές ας τις διαφημίζουμε γιατί υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα του ιδιωτικού.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και περαστικά σε όλους μας!

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι υπάρχουν και εξαιρέσεις στα δημόσια αλλα παρά παρα πολύ σπάνια (κατα την γνώμη μου πάντα και απο προσωπική εμπειρία).Μην ξεχνάμε ότι ζούμε στη Ελλάδα (όπως την καταντησαμε).Στο Μεταξα ας πούμε δεν ήταν και το καλύτερο μου,που έπρεπε να ρωτήσεις κατι 50 φορές για να πάρεις μια απάντηση απο νοσοκόμες και που δεν περναγε ποτε κανεις απο το θαλαμο.Στο κάτω κάτω μην ξεχνάμε και απο ποιους πληρώνονται όλοι αυτοί.εκει που εχω δει την εξαίρεση όμως ειναι στο παίδων Αγία Σοφια που πηγαίνω τον γιο μου ανά εξαμηνο(εκεί πρόκειται για παιδιά).τελος πάντων το θέμα ειναι να μην υπάρχουν μόνο μερικές εξαιρέσεις αλλα να ειναι όλοι το ίδιο!να ειναι άνθρωποι πάνω απο όλα και μετά όλα τα αλλα...:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να διαφωνήσω λίγο εδώ σχετικά με τα δημόσια νοσοκομεία. Εγώ πήγα στο Ιπποκράτειο Αθηνών στον κύριο Μανουρά και το συνεργάτη του τον κύριο Μαρκογιαννάκη και ο ίδιος ο βοηθός του με πήρε τηλέφωνο 3 μέρες μετά να μου πει οτι θέλουν να μου κάνουν σύντομα την αφαίρεση γιατί είμαι νέα κοπέλα. Πλήρωσε τα πάντα το ΙΚΑ, με περιποιήθηκαν, με πρόσεξαν, δεν έχω κανένα μα κανένα παράπονο από τις νοσοκόμες μέχρι τον τραυματιοφορέα και τους χειρουργούς. Πάνω από όλα αυτοί οι νέοι γιατροί είναι άνθρωποι. Ο κ. Μαρκογιαννάκης με τηλεφωνεί ακόμα, 1 χρόνο μετά, να ρωτήσει πώς είμαι, πώς πάω κλπ. Μιλάμε για Άνθρωπο με άλφα κεφαλαίο. Μην αφήνετε να ενοοείται οτι στα δημόσια νοσοκομεία οι γιατροί αδιαφορούν. Ευτυχώς υπάρχουν εξαιρέσεις και αυτές ας τις διαφημίζουμε γιατί υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα του ιδιωτικού.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και περαστικά σε όλους μας!

Ευχαριστώ πολύ και τις δύο για τις πληροφορίες. Η αλήθεια είναι πως και εγώ μετά από εκατοντάδες επισκέψεις σε γιατρούς λόγω άλλου προβλήματος έχω βιώσει την ιατρική ημιμάθεια και σκληρότητα σε όλο της το μεγαλείο για αυτό και καλό είναι τις εξαιρέσεις να τις προβάλλουμε όσο είναι δυνατόν, όπως πολύ σωστά είπες.

Έψαξα στην ιστοσελίδα του Ιπποκράτειου για γιατρό με το όνομα Μαρκογιαννάκη αλλά δεν υπάρχει. Ίσως έχει φύγει από κει. Μανουράς υπάρχει στην Α ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ του Ιπποκράτειου. Θα δοκιμάσω να κλείσω ραντεβού από εβδομάδα. Αν έχει κι άλλος κάποια εξαίρεση να προτείνει σε δημόσιο νοσοκομείο της Αθήνας, καθότι δεν παίζει δεκάρα τσακιστή, ας το αναφέρει.

Στις μέρες μας οι άνθρωποι - γιατροί είναι σπάνιοι για αυτό και πρέπει να τους μνημονεύουμε παντού.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τις δύο για τις πληροφορίες. Η αλήθεια είναι πως και εγώ μετά από εκατοντάδες επισκέψεις σε γιατρούς λόγω άλλου προβλήματος έχω βιώσει την ιατρική ημιμάθεια και σκληρότητα σε όλο της το μεγαλείο για αυτό και καλό είναι τις εξαιρέσεις να τις προβάλλουμε όσο είναι δυνατόν, όπως πολύ σωστά είπες.

Έψαξα στην ιστοσελίδα του Ιπποκράτειου για γιατρό με το όνομα Μαρκογιαννάκη αλλά δεν υπάρχει. Ίσως έχει φύγει από κει. Μανουράς υπάρχει στην Α ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ του Ιπποκράτειου. Θα δοκιμάσω να κλείσω ραντεβού από εβδομάδα. Αν έχει κι άλλος κάποια εξαίρεση να προτείνει σε δημόσιο νοσοκομείο της Αθήνας, καθότι δεν παίζει δεκάρα τσακιστή, ας το αναφέρει.

Στις μέρες μας οι άνθρωποι - γιατροί είναι σπάνιοι για αυτό και πρέπει να τους μνημονεύουμε παντού.

Ο κ. Μαρκογιαννάκης είναι ο βοηθός του κ. Μανουρά. Πολύ καλός χειρουργός και άνθρωπος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όμως διάβασα ότι αν έχεις hashimoto π.χ., δεν ξέρω μήπως και γενικότερα υποθυρεοειδισμό (?) τότε πρέπει να μην χρησιμοποιείς Μπεταντίν γιατί έχει ιώδιο και θα βλάψει περισσότερο τον αδένα.

Αυτό ισχύει πριν αρχίσεις θεραπεία με T4. Άπαξ και αρχίσεις θεραπεία, μπορείς να κάνεις και μπάνιο μέσα σε Betadin χωρίς πρόβλημα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ο κ. Μαρκογιαννάκης είναι ο βοηθός του κ. Μανουρά. Πολύ καλός χειρουργός και άνθρωπος. ;)

Ναι αλλά δεν τον εμφανίζει στον κατάλογο των ιατρών στν ιστοσελίδα του Ιπποκράτειου και έλεγα μήπως έφυγε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό ισχύει πριν αρχίσεις θεραπεία με T4. Άπαξ και αρχίσεις θεραπεία, μπορείς να κάνεις και μπάνιο μέσα σε Betadin χωρίς πρόβλημα.

Eίναι σίγουρο αυτό? Γιατί σε μια συγγενή μου που βρίσκεται σε θεραπεία με χάπια, της είπε ο γιατρός της να μη χρησιμοποιεί Betadin! Βλακεία της είπε λες?

Link to comment
Share on other sites

Για χασιμότο / υποθυρεοειδισμό και θεραπεία με Τ4 ισχύει. Για άλλες παθήσεις του θυρεοειδή και άλλες θεραπείες δεν ξέρω αν ισχύει.

Καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου για να είσαι 100% σίγουρη τι ισχύει στη δική σου περίπτωση.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Άρχισα να σας παρακολουθώ μιας κι εγώ έχω θέμα με θυρεοειδή/παραθυρεοειδή. Για την ακρίβεια, ψάχνω χειρούργο γιατί επιβάλλεται αφαίρεση αδενώματος στον παραθυρεοειδή. Και μάλιστα άμεσα. :?

Συνάντησα καποιον σε δημόσιο νοσοκομείο, αλλά ούτε κλινική εξέταση δεν έκανε (ψηλάφηση) :shock:, και σημείωσε μόνο τηλ να με ειδοποιήσει για το χειρουργείο.... Φαντάζομαι παίζει κάτι... :roll:

Σε ιδιωτικό έχει κανένας σας πρόσφατη εμπειρία; Τί κόστισε; Πόση ήταν η νοσηλεία; Δεκτά και πμ αν υπάρχει θέμα. :P

Περαστικά μας!:D


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Άρχισα να σας παρακολουθώ μιας κι εγώ έχω θέμα με θυρεοειδή/παραθυρεοειδή. Για την ακρίβεια, ψάχνω χειρούργο γιατί επιβάλλεται αφαίρεση αδενώματος στον παραθυρεοειδή. Και μάλιστα άμεσα. :?

Συνάντησα καποιον σε δημόσιο νοσοκομείο, αλλά ούτε κλινική εξέταση δεν έκανε (ψηλάφηση) :shock:, και σημείωσε μόνο τηλ να με ειδοποιήσει για το χειρουργείο.... Φαντάζομαι παίζει κάτι... :roll:

Σε ιδιωτικό έχει κανένας σας πρόσφατη εμπειρία; Τί κόστισε; Πόση ήταν η νοσηλεία; Δεκτά και πμ αν υπάρχει θέμα. :P

Περαστικά μας!:D

Εγω σε ιδιωτικό πήγα (Ευγενιδειο) πριν 4 χρόνια.Με χειρουργησε ο Ρέστος και κόστισαν όλα γύρω στα 3.000.εκατσα 2 ημέρες μέσα στο νοσοκομείο και είμαι πολύ ευχαριστημένη.ο λαιμος μου δεν φαίνεται κάν χειρουργημενος.απο την άλλη ειναι ένα σημαντικό ποσό για αυτές τις εποχές αλλα οταν πρόκειται για την υγεία μας κοιτάζουμε το καλύτερο.Εμένα ας πούμε ήταν καρκίνος και το ανακαλύψαμε μετά.υπαρχουν κι άλλες κοπέλες στο forum που το έκαναν σε δημόσιο και ειναι ευχαριστημένες κι αυτές το ίδιο με εμένα.κοιτα και πιο πάνω τα μηνύματα και μπορείς να βρεις πληροφορίες. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στο χειρουργείο σου και να πανε όλα καλα!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω ξεμπερδέψει εδώ και λίγο καιρό με το θέμα "θυρεοειδής", αλλά μπαίνω και διαβάζω το forum ακόμα, αφού από εδώ έμαθα πολλά πράγματα και φυσικά ενδιαφέρομαι να βοηθήσω κι εγώ όσο μπορώ!

Αναφορικά με τα δημόσια νοσοκομεία και τη χειρουργική επέμβαση, ήθελα να ξαναπώ ότι εγώ χειρουργήθηκα στον Ευαγγελισμό στις 30 Ιουλίου το καλοκαίρι που μας πέρασε. Επειδή κι εγώ δεν είχα την οικονομική ευχέρεια να πάω σε κάποιο ιδιωτικό, οι επιλογές ήταν μετρημένες. Έψαξα, ρώτησα, με τα πολλά μου συνέστησαν τον κύριο Κλημόπουλο στον Ευαγγελισμό. Πρέπει να τονίσω ότι περίμενα πολύ, η αναμονή μου ήταν περίπου 2 μήνες, αλλά τέλος καλό, όλα καλά! Ο γιατρός ήταν άψογος στη δουλειά του, δεν μου ζήτησε ούτε ένα ευρώ, η ομάδα του αποτελείτο από φανταστικούς ανθρώπους και γενικά το μόνο που μου έχει μείνει από τότε είναι μια γλυκειά ανάμνηση. Άντε και ένα μικρό ανεπαίσθητο σημαδάκι στο λαιμό, που όσο πάει εξαφανίζεται.

Πραγματικά ξέρω ότι η κατάσταση στα δημόσια νοσοκομεία δεν είναι ιδανική, αλλά για όποιον δεν έχει τη δυνατότητα, δε σημαίνει ότι είναι και τραγικά. Για εμένα που ήταν η πρώτη φορά που χρειάστηκε να κάνω χειρουργική επέμβαση και όσο να ναι τα συναισθήματά μου ήταν ανάμεικτα, από τη μία να πετάξω το θυρεοειδή από πάνω μου και από την άλλη ένας σχετικός φόβος, όλα πήγαν καλά. Γιατροί και νοσοκόμες άψογοι και άψογες! Εντάξει η παραμονή μου δυο μέρες σε ένα δωμάτιο που υπήρχαν διάφορες άλλες περιπτώσεις ασθενών δεν ήταν και τέλεια, αλλά πραγματικά τώρα που γυρίζω πίσω και τα θυμάμαι, δεν ήταν και τόσο δύσκολα... πιστεύω ότι εξαρτάται από την ιδιοσυγκρασία του καθένα μας και φυσικά και από την δική μας έρευνα, ώστε να πετύχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Για να απαντήσω στα μέλη που αναζητούν ένα καλό χειρούργο, τον κύριο Κλημόπουλο τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Δεν ήταν ο γιατρός που θα γίνει κολλητός μαζί σου, αλλά για εμένα είναι ένας σοβαρός επιστήμονας που κάνει τη δουλειά του όσο καλύτερα γίνεται. Η αναμονή πρέπει να πω ότι ήταν το πιο δύσκολο κομμάτι για εμένα. Ο γιατρός βέβαια μου είχε εξηγήσει με κάθε ειλικρίνεια ότι όταν έρχονται περιστατικά που είναι πολύ σοβαρά, θα προτιμήσει να χειρουργήσει εκείνα, αφού το δικό μου δεν θεωρείτο επείγον. Αν προσθέσουμε σε αυτό και την έλλειψη προσωπικού στα νοσοκομεία και πόσο μάλλον στην καρδιά του καλοκαιριού που ήθελα να χειρουργηθώ εγώ, τότε καταλαβαίνουμε ότι ο καθένας θα πάει με τη σειρά του.

Η δική μου εμπειρία λοιπόν αν εξαιρέσουμε το "περίμενε" ήταν καθόλα θετική. Δόξα το Θεό η εγχείρηση πήγε μια χαρά, με πρόσεξαν πολύ όλοι όσο διάστημα έμεινα στο νοσοκομείο, ξεφορτώθηκα το καρκινάκι και μετά, με υπομονή και επιμονή, σιγά σιγά επανήλθα και ορμονικά.

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνηση, θα χαρώ να σας απαντήσω. Ένα πράγμα να θυμάστε: θετική σκέψη, θετική ενέργεια και όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω ξεμπερδέψει εδώ και λίγο καιρό με το θέμα "θυρεοειδής", αλλά μπαίνω και διαβάζω το forum ακόμα, αφού από εδώ έμαθα πολλά πράγματα και φυσικά ενδιαφέρομαι να βοηθήσω κι εγώ όσο μπορώ!

Αναφορικά με τα δημόσια νοσοκομεία και τη χειρουργική επέμβαση, ήθελα να ξαναπώ ότι εγώ χειρουργήθηκα στον Ευαγγελισμό στις 30 Ιουλίου το καλοκαίρι που μας πέρασε. Επειδή κι εγώ δεν είχα την οικονομική ευχέρεια να πάω σε κάποιο ιδιωτικό, οι επιλογές ήταν μετρημένες. Έψαξα, ρώτησα, με τα πολλά μου συνέστησαν τον κύριο Κλημόπουλο στον Ευαγγελισμό. Πρέπει να τονίσω ότι περίμενα πολύ, η αναμονή μου ήταν περίπου 2 μήνες, αλλά τέλος καλό, όλα καλά! Ο γιατρός ήταν άψογος στη δουλειά του, δεν μου ζήτησε ούτε ένα ευρώ, η ομάδα του αποτελείτο από φανταστικούς ανθρώπους και γενικά το μόνο που μου έχει μείνει από τότε είναι μια γλυκειά ανάμνηση. Άντε και ένα μικρό ανεπαίσθητο σημαδάκι στο λαιμό, που όσο πάει εξαφανίζεται.

Πραγματικά ξέρω ότι η κατάσταση στα δημόσια νοσοκομεία δεν είναι ιδανική, αλλά για όποιον δεν έχει τη δυνατότητα, δε σημαίνει ότι είναι και τραγικά. Για εμένα που ήταν η πρώτη φορά που χρειάστηκε να κάνω χειρουργική επέμβαση και όσο να ναι τα συναισθήματά μου ήταν ανάμεικτα, από τη μία να πετάξω το θυρεοειδή από πάνω μου και από την άλλη ένας σχετικός φόβος, όλα πήγαν καλά. Γιατροί και νοσοκόμες άψογοι και άψογες! Εντάξει η παραμονή μου δυο μέρες σε ένα δωμάτιο που υπήρχαν διάφορες άλλες περιπτώσεις ασθενών δεν ήταν και τέλεια, αλλά πραγματικά τώρα που γυρίζω πίσω και τα θυμάμαι, δεν ήταν και τόσο δύσκολα... πιστεύω ότι εξαρτάται από την ιδιοσυγκρασία του καθένα μας και φυσικά και από την δική μας έρευνα, ώστε να πετύχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Για να απαντήσω στα μέλη που αναζητούν ένα καλό χειρούργο, τον κύριο Κλημόπουλο τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Δεν ήταν ο γιατρός που θα γίνει κολλητός μαζί σου, αλλά για εμένα είναι ένας σοβαρός επιστήμονας που κάνει τη δουλειά του όσο καλύτερα γίνεται. Η αναμονή πρέπει να πω ότι ήταν το πιο δύσκολο κομμάτι για εμένα. Ο γιατρός βέβαια μου είχε εξηγήσει με κάθε ειλικρίνεια ότι όταν έρχονται περιστατικά που είναι πολύ σοβαρά, θα προτιμήσει να χειρουργήσει εκείνα, αφού το δικό μου δεν θεωρείτο επείγον. Αν προσθέσουμε σε αυτό και την έλλειψη προσωπικού στα νοσοκομεία και πόσο μάλλον στην καρδιά του καλοκαιριού που ήθελα να χειρουργηθώ εγώ, τότε καταλαβαίνουμε ότι ο καθένας θα πάει με τη σειρά του.

Η δική μου εμπειρία λοιπόν αν εξαιρέσουμε το "περίμενε" ήταν καθόλα θετική. Δόξα το Θεό η εγχείρηση πήγε μια χαρά, με πρόσεξαν πολύ όλοι όσο διάστημα έμεινα στο νοσοκομείο, ξεφορτώθηκα το καρκινάκι και μετά, με υπομονή και επιμονή, σιγά σιγά επανήλθα και ορμονικά.

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνηση, θα χαρώ να σας απαντήσω. Ένα πράγμα να θυμάστε: θετική σκέψη, θετική ενέργεια και όλα θα πάνε καλά!

Καλημέρα Αλίκη και στα υπόλοιπα μέλη!

Σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!

Τα δικά μου νεότερα είναι ένας καρκίνος θηλώδους τύπου, όπως έδειξε η FNA. Προσπαθώ να το χωνέψω ακόμη, καθώς όλα έχουν γίνει τόσο γρήγορα, που δεν προλαβαίνεις να συνειδητοποιήσεις τι γίνεται.

Ο ενδοκρινολόγος μου είπε ότι το πολύ σε μια εβδομάδα πρέπει να χει γίνει ολική θυρεειδεκτομή. Όμως, εφόσον, δεν έχω οικονομική άνεση, δεν μπορούσε να μου συστήσει κάποιον.

Αυτό που μου είπε με σιγουριά είναι ότι σε μια εβδομάδα αποκλείεται να έχω μπει σε δημόσιο νοσοκομείο. Σε ένα μήνα και αν. Τα περιστατικά αυτά δεν θεωρούνται επείγοντα, καθώς δεν υπάρχουν, λέει, πτέρυγες ενδοκρινολογικής χειρουργικής αλλά σε χειρουργούν μαζί με τις υπόλοιπες περιπτώσεις. Οπότε προτεραιότητα έχουν τα τροχαία κτλ.

Τώρα, δεν ξέρω τι θα κάνω, έχω τις πληροφορίες από το φόρουμ για τους καλούς γιατρούς αλλά σίγουρα το καλύτερο είναι να πηγαίνει συστημένος κανείς.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρέπει να νοιώθουμε προκατάληψη απέναντι στον καρκίνο. Είναι μία ασθένεια και αυτή και μπορούμε και πρέπει να νοιώθουμε δυνατοί/ες απέναντί του.

Κουράγιο σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Ars

Καλησπερα

Ολα τα θηλωδη δεν ειναι τα ιδια..Κανε εναν καλο υπερηχο για να αποκλειστει η εξωθυρεοειδικη επεκταση .Μετα μπορει ενδεχομενα να μπεις σε αγωγη μεχρι να βρεις χειρουργο .

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχει παρατηρησει καμια με υπερθυροειδισμο να εχει δεκατα?εχω 37,2 εδω και 3 μερεσ.βεβαια σε 4 μερεσ περιμενω και περιοδο αλλα λεω μηπωσ να ανησυχησω?

εγώ είχα επί ένα μήνα 37, 3. Ρώτησα τον ενδοκρινολόγο και μου είπε δεν είναι από αυτό...αλλά είμαι σίγουρη ότι είναι από αυτό, γιατί και μια άλλη φίλη μου, που είχε ακριβώς τα ίδια θέματα με τα δικά μου (θυρεοειδίτιδα και όζους), είχε σχεδόν επί 6 μήνες δέκατα....εσύ το έχεις τσέκαρει ότι έχεις υπερθυρεοειδισμό;

@vasvol: πήγα σήμερα και μίλησα με χειρουργό, μου είπε άμεση αφαίρεση, τίποτα άλλο....από εβδομάδα, μπαίνω στον Ευαγγελισμό....κλαψ...

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κανει θυροειδεκτομη και πριν 30 μερεσ ανεβασαμε λιγο δοση στο χαπι αλλα εχω ταχυπαλμιεσ οποτε μου ειπε να το κατεβασω παλι γι αυτο σκεφτηκα οτι μπορει να ειναι απο αυτο τα δεκατα.η tsh ειναι 0.02.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...