Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια σας διαβάζω συχνά.μου αρέσει πολύ το θέμα σας οι ιδέες σας. 

Εδώ και 14 Χρόνια σταμάτησα να γιορτάζω τα Χριστούγεννα και με επιανε κατάθλιψη.φέτος που μπήκε στην ζωή μου το μικρό μου λουκουμακι όλα άλλαξαν.

Η μαμά μου Ήταν ερωτευμένη με αυτή τηγιορτή.Για αρχή εβαφε το σπίτι μετά στόλιζε όλο το εξωτερικό μέρος του σπιτιού με φωτάκια γιρλάντες και φιογκακια.στο εσωτερικό του σπιτιού παντού υπήρχε πρασινάδα με λαμπάκια και φωτάκια μέχρι και οι κουρτίνες.Από τότε που την έχασα σιχάθηκα τα Χριστούγεννα τα μίσησα να σας πω την αλήθεια. Τώρα όμως θα ξανά μπω στο κλίμα στο δικό Μου σπιτι

Καλώς σας βρηκα

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 3

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sitting-in-the-corner.jpg.cf.jpg

Λυπαμαι Ζαχαρωτο για την απωλεια σου.Ευχομαι απο καρδιας καλες γιορτες και να χαιρεστε το παιδακι σας.

Αν της αρεσαν τοσο πολυ, θα χαρει οταν δει πως θ' αρχισεις να τα γιορταζεις ξανα.

Τα φιλια μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια! Σήμερα με το κορίτσι μου περάσαμε πολύ όμορφα. Απ το πρωί, συνοδεία χριστουγεννιάτικων τραγουδιών, κάναμε πολλές κατασκευές! 

Για αρχή, κάναμε δεντράκια από γλωσσοπίεστρα 

jqt2lk.jpg

Θα τα βάλουν στα δεντράκια, στα δωμάτιά τους!

Έπειτα, με το ζυμαράκι της λαμπρούκας (το οποίο φτιάξαμε πρώτο πρώτο για να κρυώσει), έφτιαξα ένα σπιτάκι όπως σας είχα πει. Πέρυσι είχα αγοράσει κουπ πατ σπιτάκι ΚΑΙ για αυτό τον λόγο αλλά σήμερα έφαγα τον κόσμο να τον βρω και είναι άφαντο. Ποιος ξέρει που το έχωσα; Τέλος πάντων, μόλις στεγνώσουν θα τα ενώσω με θερμοκόλλα και όλες μαζί θα δούμε το αποτέλεσμα. Με τα υπολείμματα ζυμαριού η μικρή έπαιξε αρκετά και εν τέλει έφτιαξε λίγα στολιδάκια για τα δεντράκια τους. 

sdlb1g.jpg

Σας χρωστάω τις μπάλες από σπάγγο και γκλιτερ. Ιδού

24ctsas.jpg

Τέλος (για σήμερα), το επιδαπέδιο βάζο που θα φιλοξενήσει τα κλαδιά μου, μερικώς καλυμμένο από φυσική γάζα. Θα ολοκληρώσω το "ντύσιμο" εντός των ημερών!

14dga9v.jpg

Καλό σας βράδυ! 

  • Μου αρέσει 3

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2017 at 11:41 ΠΜ, Ειρήνη είπε:

... αγαπώ ελαφάκια!

Μία φίλη, πριν λίγες μέρες, μου έδειξε ακριβώς σαν της φωτογραφίας, 2 ελαφάκια, τα οποία αγορασε από το jumbo. Τα έβαψε, μονη της, χρυσά και τώρα την "περιμένουν" για τον χριστουγεννιάτικο στολισμό της!

Ονειρο!

... εννοείται το θυμάμαι Ραβτάκι μου και όταν βλέπω ανάλογες φωτογραφίες, σκεφτομαι εσένα!

Υπέροχες οι φωτογραφίες!

Το θυμάμαι, πως ήσουν άπιστο ξωτικό!!!! χιχιχιχι!
Καλώς ήρθες αγαπημένο μου!!!!

Και τώρα έγινες πιστό ξωτικό, όπως είμαστε και εμείς και δεν βλέπεις την ώ

Καλησπέρα! Πάαααααρα πολύ ωραία όσα βάζετε! Όλο λέω θα ξεκινήσω αλλά ακόμα παλεύω με τα χειμωνιάτικα και τον κακό χαμό στο σπίτι! Ούτε χαλιά στρώσαμε! Ελπίζω ως το επόμενο Σαββατοκύριακο να έχω τακτοποιήσει κ να στολίσουμε και το κυριότερο να ξεκινήσω τις χειροτεχνίες με τα παιδάκια μου! Θέλω κ άλλες φορές να σχολιάσω αλλά κάθε φορά που πατάω να απαντήσω βγαίνει η παραπάνω παράθεση που δεν ξέρω πως να σβήσω εκνευρίζομαι κ δεν απαντώ, σήμερα όμως είπα να την παραβλέψω! 

Ραβ πολύ όμορφα τα δεντράκια με γλωσσοπίεστρα! Φαντάζομαι τα κόβεις κ μετά τα βάφεις κ τα κολλάς με απλή κόλα τύπου ουχου, λόγκο κτλ;; κ με τι τα βάψατε κ έγιναν έτσι όμορφα; μαρκαδόρους; 

 

  • Μου αρέσει 1

vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι έτοιμα βαμμένα! Ξέχασα να πω πως ότι φτιάξαμε ήταν από υλικά που ήδη είχαμε στο σπίτι! Μόνο ο λευκός σπάγγος και η λευκή κόλλα χειροτεχνίας αγοράστηκαν τον προηγούμενο μήνα γι αυτό τον σκοπό. Αυριο θα σας δείξω και τι άλλο κάναμε σήμερα!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ravT είπε:

Είναι έτοιμα βαμμένα! Ξέχασα να πω πως ότι φτιάξαμε ήταν από υλικά που ήδη είχαμε στο σπίτι! Μόνο ο λευκός σπάγγος και η λευκή κόλλα χειροτεχνίας αγοράστηκαν τον προηγούμενο μήνα γι αυτό τον σκοπό. Αυριο θα σας δείξω και τι άλλο κάναμε σήμερα!

Τι εννοείς έτοιμα βαμμένα; πουλάνε χρωματιστά γλωσσοπίεστρα;; λευκή κόλλα χειροτεχνίας εννοείς ατλακόλ;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξωτικα

Ραβτ μπραβο σας!πιο ομορφα τα κανατε κ απο τις εικονες που βλεπω στο ιντερνετ!

Εμεις εχουμε στρωσει εδω κ ενα μηνα λογω μπουσουληματος

Ειμαι σε διλλημα,μηπως στολισω μεχρι τις 19που θα κανουμε τα γενεθλια αλλα δ ξερω αν προλαβαινω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Ξεκινήσαμεεεεεεεεεεε.........:-D:-D

Χθες αρχίσαμε να στολίζουμε τα δωμάτια των παιδιών και σημερα λιγο το σαλόνι, θα το παμε σιγά σιγά να το απολαύσουμε και να συμμετεχουν και τα παιδιά σε ολο το στόλισμα του σπιτιού. Τα προετοιμάζω για μελλοντικά ξωτικά κι αυτα χοχοχοχο.

το δεντράκι της κόρης μου

20171105_121747_zpsysfhroge.jpg

το τραπεζάκι του σαλονιού (ακομα στο ξεκινημα..απλα ηθελα να δειτε τα ταρανδάκια μου :-P)

20171105_122014_zpsrkd5f9bn.jpg

Συνεχίζω το στόλισμα κι επιστρέφω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν υπάρχει μπλοκ στις φωτο αλλα εμενα ειναι παλι δημοσιευση σε αποκρυψη..:?

Ραβτ υπέροχες οι εικόνες που εχεις βάλει πραγματικα μας μαγέυουν και μας ταξιδεύουν. Όσο για τις χειροτεχνίες σας παρα πολυ όμορφες, τα δεντράκι καταπληκτικά, ανυπομονω ομως να δω το σπιτάκι ολοκληρωμένο, θαναι τέλειο. Μπράβο σου!!

Εχω παρει πολλές ιδέες και θα αρχίσουμε με την συνταγη για τα στολιδάκια που εχεις βάλει και στη συνέχεια θα προσπαθήσουμε για μπισκοτόσπιτα φέτος (τον αλλο μηνα βεβαια). Εχετε δοκιμασμένη συνταγή βρε κορίτσια?

vaskokal κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα. Παρα πολλα στο μυαλο μου, να κανω αυτο, να φτιαξω το αλλο, και τελικα αγχωνόμουν, κι εμενα με τα υλικά αχρησιμοποιητα κι εγω εκνευρισμενη που δεν ειχα καταφέρει ουτε το ενα τριτο απο αυτα που σκέφτηκα. Τα τελευταία χρόνια φτιάχνω κι εγω λίστα (που λενε και τα κορίτσια) και οργανωνομαι σιγα σιγα. Διαλεγω τι θα φτιαξω πχ σημερα, παιρνω τα υλικα και το φτιαχνω, ενα ενα, σιγα σιγα, και οσα προλάβω. Αυτο εκανα εγω και ειμαι πιο ηρεμη και απολαμβανουμε τα Χριστούγεννα ακομα πιο πολυ. Ηδη εχω μια τζαμποσακουλα γεματη μικροπραγματα για κατασκευές με τα παιδιά. Κι αν δεν τα κανουμε ολα φετος, τα αφηνω για του χρονου :-P

Ειρήνη πολυ ομορφο το δωράκι σου, πανέμορφο το κουτί που διάλεξες. Θα χαρεί πολυ ο παραλήπτης.

Επισης η εικόνα με τα ελαφάκια μαγική. Εχετε βρει πουθενα ελαφάκια που κάθονται? Ψαχνω αλλα δεν...

 

Καλή Κυριακή να εχουμε!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη χριστουγεννιατικη παρέα.

εγώ τα τελευταία 7 χρονια, όσο κ το πρώτο μου παιδί, στολίσω το δέντρο το οποιο ειναι κωνοειδές, με κοκκινα-άσπρα λουτρινα παιδικά στολίδια. Φέτος τριγυρίζει στο μυαλό μου να το αλλάξω. Δεν ξέρω βέβαια πως θα αντιδράσουν τα παιδια κ το κυριότερο δεν θελω να ξοδέψω σε στολίδια. Προτιμώ να ξοδέψω σε δώρα. Τι λέτε;

Τα δυο τελευταία χρόνια τα δώρα στους κοντινούς συγγενείς έπαψαν να ναι προσωπικά κ ακριβά κ έγιναν πιο γιορτινά κ πιο ουδέτερα. Δηλαδή λικέρ γλυκό κουταλιού μαρμελάδα μπισκότα με συνοδεία κάρτας κ γουριού.

μόνο στα παιδια - ανηψια παίρνω παιχνίδια.

Θα ήθελα να ακούσω κ τα δικά σας για να πάρω ιδέες γιατί στερεψα.

κ κάτι άλλο. Στη νονα-νονο που φέρνει δωράκι για το παιδί πάντα ετοίμαζα κάτι όπως αναφερα παραπάνω κ πάντα έδινα κάποιο μικρό δωράκι κ για τα παιδιά της. Φέτος δεν ξέρω τι κ αν θα καταφέρω να πάρω κάτι.

επίσης αν αγοραζετε απο ηλεκτρονικά σαιτ παιχνιδια-δώρα θα θελα να μου γραψετε μερικά. Σε πμ μάλλον ε;

αχ believe μπράβο που καταφέρνεις κ οργανώνεσαι νωρίς. Εγώ δυσκολεύομαι. Ravt πολύ όμορφες κατασκευές. Περιμένω τις συμβουλές σου σε θέματα αγορών και κατασκευων.

ακούω καλά, λέτε να στολίσετε απο βδομάδα;;;!!!

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2017 at 6:02 ΜΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σας διαβάζω συχνά.μου αρέσει πολύ το θέμα σας οι ιδέες σας. 

Εδώ και 14 Χρόνια σταμάτησα να γιορτάζω τα Χριστούγεννα και με επιανε κατάθλιψη.φέτος που μπήκε στην ζωή μου το μικρό μου λουκουμακι όλα άλλαξαν.

Η μαμά μου Ήταν ερωτευμένη με αυτή τηγιορτή.Για αρχή εβαφε το σπίτι μετά στόλιζε όλο το εξωτερικό μέρος του σπιτιού με φωτάκια γιρλάντες και φιογκακια.στο εσωτερικό του σπιτιού παντού υπήρχε πρασινάδα με λαμπάκια και φωτάκια μέχρι και οι κουρτίνες.Από τότε που την έχασα σιχάθηκα τα Χριστούγεννα τα μίσησα να σας πω την αλήθεια. Τώρα όμως θα ξανά μπω στο κλίμα στο δικό Μου σπιτι

Καλώς σας βρηκα

Κορίτσι μου, καλώς ήρθες στο θέμα μας.

Λυπάμαι πολύ για τον χαμό της μητέρας σου.Χαίρομαι ομως πολύ, που έχεις τόσο όμορφες αναμνήσεις από εκείνη. Από τα λίγα που μας έγραψες, ένιωσα ότι ήταν ένας άνθρωπος που χαιρόταν τη ζωή.

Σε νιώθω. Έχασα την μητέρα μου στα 7 μου και έχω ελάχιστες αναμνήσεις από εκείνη. Και την έχασα στις 12 Δεκεμβρίου.. λίγο πριν τα Χριστούγεννα...

Αν μου επιτρέπεις, μην αφήνεις τα σκληρά γεγονότα της ζωής, να σκληραίνουν την καρδιά σου. Το λουκουμάκι σου, είναι εδώ τώρα, στην αγκαλιά σου και ζεσταίνει ολόκληρη τη ζωή σου.

Καλώς σε βρήκαμε!

  • Ευχαριστώ 1

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Δεν παραλείπω να μπω όσο μπορώ πιο συχνά, για να βλέπω τις υπέροχες ιδέες και κατασκευές. Μάλιστα αποθηκεύω τις φωτογραφίες που μου αρέσουν, ώστε να τις επιμεληθώ καταλλήλως αργότερα!

ravt προσπάθησα να κάνω τις μπάλες με το σκοινί και τα μπαλόνια, αλλά δυσκολεύτηκα αρκετά. Εκτός από το ότι μου κόλλαγε ο σπάγκος στο μπαλόνι και στην προσπάθεια μου να τον ξεκολλήσω (όταν φυσικά είχε στεγνώσει η κόλλα), χάλαγε το σχήμα της μπάλας, όταν προσπαθώ να βάλω τον σπάγκο γύρω από το μπαλόνι, δεν κάθεται καλά γύρω του. Θα βάλω φωτογραφίες, μόλις μπορέσω. Για πες πώς τα κατάφερες εσύ; Φαίνονται πολύ όμορφες οι δικές σου!

Κατά τα άλλα, σκέφτομαι τα δωράκια που θα κάνω και έχω καταλήξει σχεδόν σε όλους να φτιάξω όμορφα καλαθάκια ή ίσως κουβαδάκια, που θα περιέχουν βαζάκια με μαρμελάδα, που θα αρχίσω να φτιάχνω σύντομα, βαζάκια με ελιές που θα φτιάξω την άλλη εβδομάδα, άλλα με καυτερές πιπεριές τουρσί, που αρέσουν σε κάποιους, μαζί με κεριά ή μπισκότα σε άλλους. Έχετε καμία άλλη ιδέα να βάλω μέσα; Μόνο στα ανίψια θα πάρω προσωπικά δώρα, καθώς είναι 18 και 20 χρονών, οπότε δεν νομίζω να εκτιμήσουν κάτι από την προηγούμενη ιδέα μου.

Πω πω έχω τόσες ιδέες, που στο τέλος δεν θα κάνω τίποτα.... και περνάνε τόσο γρήγορα οι μέρες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...