Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Τελικα δεν βρηκα πουθενα αυτο το ΑΦΜ του ΙΚΑ ... θα την στειλω ετσι την δηλωση ... Οταν ειχα κανει παλι την δικη μου το 12 δεν χρειαζοταν κατι τετοιο ... Ελπιζω να ισχυει το ιδιο ... Βεβαια ολα τωρα ειναι τοσο ηλεκτρονικα ... Οποτε θα δουμε :)

Κατα τα αλλα τι κανετε; Εγω υπομονη με ολα :) Με την μπεμπα που δεν κινειται οταν πρεπει και ειμαι με την ψυχη στο στομα! Με τις αγνωστες που χαιδευουν την κοιλια μου στο σουπερ μαρκετ ... Με το taxis που δεν δουλευει ... Με τους πελατες που βιαζονται να κανουν τις δηλωσεις! Και με αυτους που δινουν τα μισα δικαιολογητικα και μου λενε αλλα νταλον .. και μεχρι να βρω την ακρη και να καταλαβω ... δεν πιστευω στο τελος οτι πραγματικα μου συνεβη αυτο! Αστα να πανε! χαχα! 

Ευτυχως υπαρχει και η τρας τιβι και γελαμε λιγο ... 

Βλεπω και τις σειρες μου που και που ... Και περνα ο καιρος ...

Τα νεα σας! Μετα την Farmakotriftena ποια εχει σειρα με ραντεβου; ... ή λετε να γεννησει καποια χωρις να το περιμενουμε; Σε μενα και τον καλο μου κατι σα να μας λεει η σημερινη μερα, 17/5, ... σαν κατι να εχουμε! χαχα! Θα δειξει :) Στην 36η εβδομαδα πια....ακομη κι αν μετρησεις απο την τελευταια ΤΕΡ,13/9/17 ... Και προσεξτε ... εχω κανονισει για καφε με φιλη στο σπιτι της οπου θα παρω και τον μικρο μαζι να παιξει με τα μικρα της και να μου δωσει κατι ρουχακια για την μπεμπα ... και ο καλος μου εχει να παρει τον μπαμπα μου απο το αεροδρομειο που ηταν 2 βδομαδες τωρα στον αδερφο μου στα Χανια ... Εχω και να μαγειρεψω και να παρω τον μικρο απο το σχολειο ... Γεματη μερα ... Σε λιγο θα αδειασω και το πλυντηριο ρουχων και θα κανω λιγη λαντζα .... Και πριν απο ολα αυτα να δω τι θα προλαβω να κανω απο δουλεια ... χαχα! Ευτυχως περνα γρηγορα η ωρα ... και ειμαι πια της αποψης ο,τι προλαβω .... 

Καλη συνεχεια :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσουδες.

Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε.

Τι χαρτια θελει το ΙΚΑ για το επιδομα?

19 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλησπερα κοριτσια ευχομαι σε ολες με ενα πονο συγνωμη που μπαινω. Σφηνα στις συζητηση σας. ..  Εγω βεβαια πρωτα ο θεος γενναω τον σεπτεμβρη. Θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειναι το πρωτο μου παιδακι και εσεις σιγουρα λογω του μηνα σας θα το εχετε ψαξει κ θα γνωριζετε περισσοτερο. Θελω να αγορασω καροτσι 3 σε 1 με ενδιαφερει να ειναι ελαφρυ κ καλο θελω την συμβουλη σας.

Ναντια μου εγω πηρα της cam το taski...ειναι 3 σε ενα και υπερβολικα ελαφρυ...

Μενω 2ο οροφο χωρις ανσασερ...ηθελα κατι πολυ ελαφρυ.

Τωρα πως θα βγει...δεν εχω ιδεα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο κ σε ενα αλλο το εχω δει και μαρεσει το εχει παρει κ ενα φιλικο ζευγαρι κ μας ειπε οτι μεχρις στιγμης το εχει βολευτει...  Αλλα επειδη ναρεσει κ εμενα το ιδιο χρωμαπου πηραν δν θελω να παρω το ιδιο


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , ναντια δε είπε:

Και εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο κ σε ενα αλλο το εχω δει και μαρεσει το εχει παρει κ ενα φιλικο ζευγαρι κ μας ειπε οτι μεχρις στιγμης το εχει βολευτει...  Αλλα επειδη ναρεσει κ εμενα το ιδιο χρωμαπου πηραν δν θελω να παρω το ιδιο

Αναμεσα σε ποια εισαι?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 ασφαλιστικό βιβλιαριο ή βεβαίωση εργοδότη επικυρωμενη από το ΙΚΑ του, βιβλιαριο υγείας, τραπεζικό λογαριασμό, βεβαίωση γυναικολόγου με την ΠΗΤ, υπεύθυνη δήλωση εργοδότη με την ημερομηνία διακοπής της εργασίας ή βεβαίωση απόλυσης από την τελευταία εργασία σου. 

Κορίτσια πήγα και εγώ επιτέλους στον γιατρό σήμερα, όλα καλά δόξα τω Θεό... Αμνιακα μια χαρά, πλακουντας αγεραστος, βάρος γύρω στα 2280γρ... Μου είπε θα πάρω όλο τον μήνα μάλλον από ότι φαίνεται και αν δεν προκύψει κάτι έκτακτο πάμε για φ.τ., μου έγραψε και τις τελευταίες εξετάσεις (γενική αίματος και ούρων, ουρία, καλλιέργεια στρεπτοκοκου αερόβια, καλλιέργεια στρεπτοκοκου αναεροβια, κρεατινινη, ast/sgot και alt/sgpt. Μου είπε σίγουρα το περπάτημα κακό δεν κάνει αλλά στον τοκετό δεν παίζει πουθενά ρόλο, μπάνιο στην θάλασσα κάνω ελεύθερα όπως και λέιζερ στο μπικίνι... Ξανά ραντεβού σε δύο εβδομάδες και θέλουμε συσπασεις πλέον, που όση ώρα ήμουν στον υπερηχο δεν έκανα ούτε μια μου είπε :|

  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Αναμεσα σε ποια εισαι?

Δ σε πρόλαβα

Ελπίζω το καρότσι να σας βγει καλό

Εγώ πήρα cam το combi νομίζω 3σε1.αν ψώνιζα τώρα θα έπαιρνα απλό καρότσι.κανενα από τα παιδιά μου δ κοιμήθηκε στο Πορτ μπεμπέ,κ το καρέκλα κι αυτοκινήτου ειδικά για την κόρη μου που ήταν μεγάλο μωρό κ κλωτσούσε ήταν άβολο κ το αλλάξαμε στο 6μηνο

Όσο για το βασικό καρότσι Τουλ το δικό μου δ το θεωρώ ελαφρύ κ ευέλικτο για βόλτες στην πόλη,αν κ μένω επαρχία.προτιμω το καλοκαιρινο-μπαστουνι κ το τρίκυκλο μετά τον χρόνο

Επίσης με την χρήση σαν να έκαναν κάπως οι "αναρτήσεις"του.βρισκει εύκολα κ ζοριζεται σε σχέση με καινούριο

Υποτίθεται το βρήκα σε προσφορά από 600 στη μισή τιμή,κ ήταν κ δώρο,κ πάλι δ νομίζω ότι τα αξιζε

 

Πάντως έχει αρκετά μεγάλο Πορτ μπεμπε

Από κει κ πέρα,προσωπικες απόψεις είναι.αλλους μπορεί να τους βολεψε

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με το καλο και στα δικα σας!!!Γεννησα χθες στις 11 το βραδυ!!!!Πηγα για ενα nst και το μωρο δεν κουνιοταν καθολου, αν και ο γιατρος μου τρανταζε την κοιλια για μιση ωρα. Μου λεει εκτακτως καισαρικη με ολικη αναισθησια καθως πριν 2 ωρες ειχα φαει 2 κομματια μουσακα και μια ωρα πριν ειχα κανει την αντιπηκτικη!! Απορησα με την ψυχραιμια μου. Για το ποτε βρεθηκα στο χειρουργειο δεν το καταλαβα.... Δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα και για τους δυο μας!!!Βεβαια εχω ψοφησει στον πονο καθως δεν ειχα αναλγησια οταν ξυπνησα και λογω ενος προβληματος στο αιμα μονο παρακεταμολη μπορω να παρω.Χαλαλι!Εκανα την αρχη εγω τελικα!!!Φιλια και παλι με το καλο σε ολες!!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , fani_ είπε:

Κοριτσια με το καλο και στα δικα σας!!!Γεννησα χθες στις 11 το βραδυ!!!!Πηγα για ενα nst και το μωρο δεν κουνιοταν καθολου, αν και ο γιατρος μου τρανταζε την κοιλια για μιση ωρα. Μου λεει εκτακτως καισαρικη με ολικη αναισθησια καθως πριν 2 ωρες ειχα φαει 2 κομματια μουσακα και μια ωρα πριν ειχα κανει την αντιπηκτικη!! Απορησα με την ψυχραιμια μου. Για το ποτε βρεθηκα στο χειρουργειο δεν το καταλαβα.... Δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα και για τους δυο μας!!!Βεβαια εχω ψοφησει στον πονο καθως δεν ειχα αναλγησια οταν ξυπνησα και λογω ενος προβληματος στο αιμα μονο παρακεταμολη μπορω να παρω.Χαλαλι!Εκανα την αρχη εγω τελικα!!!Φιλια και παλι με το καλο σε ολες!!

Να σας ζήσει Φανή!!! Μπράβο που όλα πήγαν καλά! Μας έκανες την έκπληξη!  Με το καλό στο σπίτι σας! 

  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , fani_ είπε:

Κοριτσια με το καλο και στα δικα σας!!!Γεννησα χθες στις 11 το βραδυ!!!!Πηγα για ενα nst και το μωρο δεν κουνιοταν καθολου, αν και ο γιατρος μου τρανταζε την κοιλια για μιση ωρα. Μου λεει εκτακτως καισαρικη με ολικη αναισθησια καθως πριν 2 ωρες ειχα φαει 2 κομματια μουσακα και μια ωρα πριν ειχα κανει την αντιπηκτικη!! Απορησα με την ψυχραιμια μου. Για το ποτε βρεθηκα στο χειρουργειο δεν το καταλαβα.... Δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα και για τους δυο μας!!!Βεβαια εχω ψοφησει στον πονο καθως δεν ειχα αναλγησια οταν ξυπνησα και λογω ενος προβληματος στο αιμα μονο παρακεταμολη μπορω να παρω.Χαλαλι!Εκανα την αρχη εγω τελικα!!!Φιλια και παλι με το καλο σε ολες!!

Μπράβο μπραβο να σου ζήσει!  Όλα καλά!  Πολύ χαίρομαι για σένα!  Πάντα γερο και τυχερό! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fani_ είπε:

Κοριτσια με το καλο και στα δικα σας!!!Γεννησα χθες στις 11 το βραδυ!!!!Πηγα για ενα nst και το μωρο δεν κουνιοταν καθολου, αν και ο γιατρος μου τρανταζε την κοιλια για μιση ωρα. Μου λεει εκτακτως καισαρικη με ολικη αναισθησια καθως πριν 2 ωρες ειχα φαει 2 κομματια μουσακα και μια ωρα πριν ειχα κανει την αντιπηκτικη!! Απορησα με την ψυχραιμια μου. Για το ποτε βρεθηκα στο χειρουργειο δεν το καταλαβα.... Δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα και για τους δυο μας!!!Βεβαια εχω ψοφησει στον πονο καθως δεν ειχα αναλγησια οταν ξυπνησα και λογω ενος προβληματος στο αιμα μονο παρακεταμολη μπορω να παρω.Χαλαλι!Εκανα την αρχη εγω τελικα!!!Φιλια και παλι με το καλο σε ολες!!

Καλα απο αλλην περιμεναμε αλλη γεννησε .αχαχχαχαχαχαχχα....να σ ζησει ..να το χερεσε ...και καλοτυχο...γτ δν κουνιοταν τι φαση ??  ... ε αφου ειναι καλα και στην αγκαλια σ χαλαλι ολα τα υπολιπα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Καλα απο αλλην περιμεναμε αλλη γεννησε .αχαχχαχαχαχαχχα....να σ ζησει ..να το χερεσε ...και καλοτυχο...γτ δν κουνιοταν τι φαση ??  ... ε αφου ειναι καλα και στην αγκαλια σ χαλαλι ολα τα υπολιπα ...

Σας ευχαριστω πολυ ολες!!! Κοιταξτε, ενω το καρδιοτοκογραφημα ηταν αψογο στον υπερηχο δεν εκανε καμια κινηση.. Και φοβηθηκε ο γιατρος μηπως εχει καποια αλλα προβληματα...που δεν μου ελεγε εκεινη τη στιγμη και ουτε σημερα που τον ρωτησα μου ειπε. Αφηστε κοριτσια μεχρι τελευταια στιγμη αγωνια. Τελικα δεν κουνιοταν γιατι ειχε σφηνωσει ο ποπος τοσο πολυ στη λεκανη που δεν μπορουσε να κανει τιποτα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fani_ είπε:

Κοριτσια με το καλο και στα δικα σας!!!Γεννησα χθες στις 11 το βραδυ!!!!Πηγα για ενα nst και το μωρο δεν κουνιοταν καθολου, αν και ο γιατρος μου τρανταζε την κοιλια για μιση ωρα. Μου λεει εκτακτως καισαρικη με ολικη αναισθησια καθως πριν 2 ωρες ειχα φαει 2 κομματια μουσακα και μια ωρα πριν ειχα κανει την αντιπηκτικη!! Απορησα με την ψυχραιμια μου. Για το ποτε βρεθηκα στο χειρουργειο δεν το καταλαβα.... Δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα και για τους δυο μας!!!Βεβαια εχω ψοφησει στον πονο καθως δεν ειχα αναλγησια οταν ξυπνησα και λογω ενος προβληματος στο αιμα μονο παρακεταμολη μπορω να παρω.Χαλαλι!Εκανα την αρχη εγω τελικα!!!Φιλια και παλι με το καλο σε ολες!!

Αχ κοριτσακι να σου ζησει.

Να το καμαρωνεις παντα..

Συγκινηθηκα ρε φιλε. 

Ειπαμε ειμαι κλαψιαρα!!!

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

Δ σε πρόλαβα

Ελπίζω το καρότσι να σας βγει καλό

Εγώ πήρα cam το combi νομίζω 3σε1.αν ψώνιζα τώρα θα έπαιρνα απλό καρότσι.κανενα από τα παιδιά μου δ κοιμήθηκε στο Πορτ μπεμπέ,κ το καρέκλα κι αυτοκινήτου ειδικά για την κόρη μου που ήταν μεγάλο μωρό κ κλωτσούσε ήταν άβολο κ το αλλάξαμε στο 6μηνο

Όσο για το βασικό καρότσι Τουλ το δικό μου δ το θεωρώ ελαφρύ κ ευέλικτο για βόλτες στην πόλη,αν κ μένω επαρχία.προτιμω το καλοκαιρινο-μπαστουνι κ το τρίκυκλο μετά τον χρόνο

Επίσης με την χρήση σαν να έκαναν κάπως οι "αναρτήσεις"του.βρισκει εύκολα κ ζοριζεται σε σχέση με καινούριο

Υποτίθεται το βρήκα σε προσφορά από 600 στη μισή τιμή,κ ήταν κ δώρο,κ πάλι δ νομίζω ότι τα αξιζε

 

Πάντως έχει αρκετά μεγάλο Πορτ μπεμπε

Από κει κ πέρα,προσωπικες απόψεις είναι.αλλους μπορεί να τους βολεψε

 

 

Ωχ...και αληθεια αναμεσα σε πολλα μου φανηκε παρα πολυ ελαφρυ.

Κριμα τι να πω?

Ελπιζω να με βολεψει εστω κανα 6μηνο...μην πανε τσαμπα τα χρηματα...

Και μενα αυτο για το αμαξι μου φανηκε μικρο αλλα φανταστηκα οτι εκ των πραγματων στα 3 σε 1 αλλαζουμε γρηγορα καθισματακι...δεν ξερω!

 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...