Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

ιωαννα μαζι με τη βαλιτσα μαιευτηριου παρε κ τον δημαρχο να σας παντρεψει εκει που θα σπρωχνεις θα βαζετε κ βερες!!!

μην ανχωνεσε ολα καλα κοριτσι οποτε κ να ερθει πλεον ειναι μια χαρα!!!!

Χαχαχαχχα...να σαι καλα Λινακι.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, modena είπε:

Δεν νομίζω να μπορείς να χρησιμοποιήσεις την άδεια του 18 μέσα στο 19. Εμάς τουλάχιστον χάνεται αν δεν την πάρουμε μέσα στην χρονιά που τρέχει. Doppler εγώ θα κάνω 19 Ιουνίου που θα είμαι στην 31η εβδομάδα. Κάπου εκεί λογικά το κάνουν όλοι. 

 

Θα την πάρω το 18 αλλά μόλις τελειώσουν οι μέρες που δικαιούμαι απο το ΙΚΑ. Και εμείς δεν μπορούμε να τις πάρουμε τον επόμενο χρόνο.

Το Doppler γίνεται να φανταστώ στα νοσοκομεία μας Ε?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

ιωαννα μαζι με τη βαλιτσα μαιευτηριου παρε κ τον δημαρχο να σας παντρεψει εκει που θα σπρωχνεις θα βαζετε κ βερες!!!

μην ανχωνεσε ολα καλα κοριτσι οποτε κ να ερθει πλεον ειναι μια χαρα!!!!

Λινα....ουτε μια συσπασουλα...

Γυρω στις 20 λεει η μαια...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Θα την πάρω το 18 αλλά μόλις τελειώσουν οι μέρες που δικαιούμαι απο το ΙΚΑ. Και εμείς δεν μπορούμε να τις πάρουμε τον επόμενο χρόνο.

Το Doppler γίνεται να φανταστώ στα νοσοκομεία μας Ε?

ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ...ΕΓΩ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΗΔΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ

ΕΠΙΣΗΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΑΝ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΠΑΡΑ ΤΗ ΝΙΩΘΩ....ΟΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΝΙΩΘΕΤΕ ΑΠΛΑ ΚΑΘΙΣΤΕ ΓΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΑΣ....ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΑΝ ΦΙΔΙ...ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΤΥΠΗΜΑ ΚΑΘΑΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΩΡΟ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑ...ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΝΑΤΕ????? ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΔΕ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.....ΕΝΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elenistam είπε:

ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ...ΕΓΩ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΗΔΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ

Σε ένα μήνα είναι να κάνω τον έλεγχο θα κλείσω ραντεβού την άλλη εβδομάδα. Και την αυχενικη ένα μήνα πριν έκλεισα ραντεβού. Δεν πιστεύω να μην βρώ.....:shock:


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Τωρα μιλησα με το γιατρο.

Αρχικα θα παω εκει για καρδιοτοκογραφο σε λιγακι...διοτι εδω και 2 μερες νιωθω ελαχιστα τη μικρη!!!

Επισης, αυτη τη φορα ειπε η μικροβιολογος οτι βρεθηκε κατι στα ουρα.

Θα κανω αυριο καλλιεργεια...εχουν σπασει τα νευρα μου.

Εχω και αγχος με το μωρο...

Πφ και παλι πφ.

Κοριτσάκι μου τι έγινε;;ολά Κάλα;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Σε ένα μήνα είναι να κάνω τον έλεγχο θα κλείσω ραντεβού την άλλη εβδομάδα. Και την αυχενικη ένα μήνα πριν έκλεισα ραντεβού. Δεν πιστεύω να μην βρώ.....:shock:

ΕΔΩ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ....ΕΓΩ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΚΛΕΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ...ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΑ....ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΤΟΠΛΕΡ....ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΝΤΟΠΛΕΡ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ....ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΕΚΕΙ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, iwanna24 είπε:

Ελα αγαπημενη μου....ολα καλα.

Θα ξανακανω Κυριακη καρδιοτοκογραφο...ωστοσο, ουτε μια συσπασουλααα...

Ωραία!!!!θα προλαβεις να παντρευτείς!!!

Και αυτό που είπες στην αίματος δεν ηταν κάτι τελικά ε;;;;αυτήν την Κυριακή θα ξαναπας;

1 ώρα πρίν, katia2018 είπε:

Όλα καλά θα πάνε, αφού το βάλατε,θα σε βοηθήσει!!!

Εγώ σταθερά ξάπλα, χθες δεν το ένιωθα έντονα για κάποιες ώρες,αλλά μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ, καθώς από 32η και μετά έχουμε το νου μας,αφού μέχρι τότε μπορεί να κινείται, αλλά εμείς να μην το νιώθουμε ξεκάθαρα. Τη νύχτα άρχισε το χτύπημα βρίσκεται κι ησύχασα.Απο χθες πάλι έχω κάτι πονακια περιόδου,ελπίζω να περάσουν.

Την Τρίτη θα πάω πάλι για τράχηλο,να δούμε τι γίνεται!

Καλό ΣΚ να έχουμε!

Έτσι είπε και ο γιατρός!

Αν απλά είναι πιο ήσυχο,δεν πειράζει!κάποιες Φορές και εμένα μπορεί να είναι πιο ήσυχη, πιο ήρεμες οι κινήσεις της!όχι να μην την νιώθω για ώρες όμως!ευτυχώς είναι χορευταρου!!!

Να μιλησεις με τον  γιατρό αν κάνεις συσπάσεις για να μην μικρύνουν κι άλλο τον τράχηλο!εμένα έκαναν 20 μέρες να δράσουν τα τοκολυτικά!

Εύχομαι να είναι σταθερός!!!καλό τριήμερο!αν και για εμάς δεν αλλάζει κάτι!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ωραία!!!!θα προλαβεις να παντρευτείς!!!

Και αυτό που είπες στην αίματος δεν ηταν κάτι τελικά ε;;;;αυτήν την Κυριακή θα ξαναπας;

Έτσι είπε και ο γιατρός!

Αν απλά είναι πιο ήσυχο,δεν πειράζει!κάποιες Φορές και εμένα μπορεί να είναι πιο ήσυχη, πιο ήρεμες οι κινήσεις της!όχι να μην την νιώθω για ώρες όμως!ευτυχώς είναι χορευταρου!!!

Να μιλησεις με τον  γιατρό αν κάνεις συσπάσεις για να μην μικρύνουν κι άλλο τον τράχηλο!εμένα έκαναν 20 μέρες να δράσουν τα τοκολυτικά!

Εύχομαι να είναι σταθερός!!!καλό τριήμερο!αν και για εμάς δεν αλλάζει κάτι!!!

Ασε ....και εχω κοψει ολαααα τα φαρμακααα!!!

Νομιζα πως θα ειχα μια συσπασουλα.

Τεσπα...θα παντρευτω ανετα.

Καθε λεει Κυριακη θα πηγαινω καρδιοτοκογραφο απο αυτη την εβδομαδα και επειτα...

Χαιρομαι που θα την ακουω συχνα.!

Τελικα μου ειπε οτι δεν βρεθηκε κατι στα ουρα αλλα οτι θελουν να αποκλεισουν και τα ουρα!

Αλλα λεει στο τηλ. και αυτος. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ωραία!!!!θα προλαβεις να παντρευτείς!!!

Και αυτό που είπες στην αίματος δεν ηταν κάτι τελικά ε;;;;αυτήν την Κυριακή θα ξαναπας;

Έτσι είπε και ο γιατρός!

Αν απλά είναι πιο ήσυχο,δεν πειράζει!κάποιες Φορές και εμένα μπορεί να είναι πιο ήσυχη, πιο ήρεμες οι κινήσεις της!όχι να μην την νιώθω για ώρες όμως!ευτυχώς είναι χορευταρου!!!

Να μιλησεις με τον  γιατρό αν κάνεις συσπάσεις για να μην μικρύνουν κι άλλο τον τράχηλο!εμένα έκαναν 20 μέρες να δράσουν τα τοκολυτικά!

Εύχομαι να είναι σταθερός!!!καλό τριήμερο!αν και για εμάς δεν αλλάζει κάτι!!!

Ευτυχώς δεν έχω καταλάβει συσπάσεις,ούτε φάνηκαν σε εξέταση τον τελευταίο μήνα.

Φυσικά για εμάς δεν αλλάζει τίποτα το τριήμερο, ίσα ίσα που βλέπουμε τους άλλους να βολταρουν και στενοχωριόμαστε.

Θα περάσει ο καιρός, πού θα πάει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , katia2018 είπε:

Ευτυχώς δεν έχω καταλάβει συσπάσεις,ούτε φάνηκαν σε εξέταση τον τελευταίο μήνα.

Φυσικά για εμάς δεν αλλάζει τίποτα το τριήμερο, ίσα ίσα που βλέπουμε τους άλλους να βολταρουν και στενοχωριόμαστε.

Θα περάσει ο καιρός, πού θα πάει...

Θα περάσει που θα πάει....μόλις γέννησω λεω δεν θα βάλω κώλο κάτω!θα παίρνω την μικρή και θα είμαστε συνέχεια βόλτες!!!

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ασε ....και εχω κοψει ολαααα τα φαρμακααα!!!

Νομιζα πως θα ειχα μια συσπασουλα.

Τεσπα...θα παντρευτω ανετα.

Καθε λεει Κυριακη θα πηγαινω καρδιοτοκογραφο απο αυτη την εβδομαδα και επειτα...

Χαιρομαι που θα την ακουω συχνα.!

Τελικα μου ειπε οτι δεν βρεθηκε κατι στα ουρα αλλα οτι θελουν να αποκλεισουν και τα ουρα!

Αλλα λεει στο τηλ. και αυτος. 

Ελα ντε!σημαντικό είναι οτι δεν έχεις τίποτα!!!Ναι, τώρα θα πηγαίνεις καθε βδομάδα!!!

Με το καλό και ο γάμος και ο ερχομός της μικρής!!!

Πολύ χαίρομα που όλα σου πηγαίνουν καλά πλέον!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Θα περάσει που θα πάει....μόλις γέννησω λεω δεν θα βάλω κώλο κάτω!θα παίρνω την μικρή και θα είμαστε συνέχεια βόλτες!!!

Ελα ντε!σημαντικό είναι οτι δεν έχεις τίποτα!!!Ναι, τώρα θα πηγαίνεις καθε βδομάδα!!!

Με το καλό και ο γάμος και ο ερχομός της μικρής!!!

Πολύ χαίρομα που όλα σου πηγαίνουν καλά πλέον!!!

Αντε κοριτσακι μου...και σενα η γοργονα εχει καλο βαρος.

Στην 32η θα καβατζωσει τα 2 κιλακια...και θα ηρεμησεις τελειως...αν και σε κοβω για 37η βδομαδα...δεν ξερω γιατι!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αντε κοριτσακι μου...και σενα η γοργονα εχει καλο βαρος.

Στην 32η θα καβατζωσει τα 2 κιλακια...και θα ηρεμησεις τελειως...αν και σε κοβω για 37η βδομαδα...δεν ξερω γιατι!

Ναι, ευτυχώς!!! Λες στο doppler να έχουμε γίνει 2 κιλά;;;μακάρι!για να είναι έτοιμη αν θέλει να βγει νωρίτερα!

37η;;;;μια χαρά θα είναι!την πρώτη βδομάδα του Αυγούστου!για να δούμε αν θα πέσεις μέσα!!!58 μέρες για να μπω στον μήνα μου έχω!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, ευτυχώς!!! Λες στο doppler να έχουμε γίνει 2 κιλά;;;μακάρι!για να είναι έτοιμη αν θέλει να βγει νωρίτερα!

37η;;;;μια χαρά θα είναι!την πρώτη βδομάδα του Αυγούστου!για να δούμε αν θα πέσεις μέσα!!!58 μέρες για να μπω στον μήνα μου έχω!!!

Ετσι νομιζω...θα χετε φτασει τα 2.

Ναι...λεω 37η...ειμαι σχεδον σιγουρη. Δεν ξερω γιατι...και ειμαι και σαββατογεννημενη.

Στο μηνα μας μπαινουμε μολις κλεισουμε την 36η ε?

Τιποτα δεν εμεινε. Νερο θα περασει.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...