Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Οκ,κατάλαβα.. Έχουμε κ εμεις κολικούς  τοτε.Τετοιες κραυγες έχει όταν κοιμάται ο καημενουλης μου.

Εμένα ο μπεμπης μάλλον έχει έλλειψη από το ένζυμο g6pd κ αν  θα έχει αλλεργθα σε κουκια κ στη ναφθαλινη κ σε κάποια φάρμακα.γνωρίζει  καμία κοπέλα για αυτό?

Κορίτσι μου μόλις χθες έμαθα ότι κ η δικη μου μάλλον έχει έλλειψη σε αυτό το ένζυμο.. Μπήκα λίγο στ ίντερνετ και διάβασα κ τα σαιτ με άγχωσαν... Εμας μας ζήτησαν κ έξτρα δείγμα για κάποιες εξετάσεις και αυτό με άγχωσες ακόμα πιο πολύ.. Την Τετάρτη θα μας δει η παιδιατρος και θα την ρωτήσω λεπτομέρειες για το ένζυμο αυτό.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα! Εμεις εχουμε μυξακια... σημερα εχουμε παιδίατρο... λετε να κρύωσε;;;; 

καλημερα μαντη μου! ωχ αλήθεια; δοκίμασες πλύσεις με ορό να καθαρίσει η μυτούλα;

εμενα ρουθουνιζει κ όλο νομίζω ότι έχει βουλωμενγ μύτη.. προχτές κάναμε διάφορες αιματολογικές κ περιμένω ακόμη αποτέλεσμα. @Marimarv @ada32 τι είναι αυτο το ένζυμο; η παιδίατρος θα μας δει σε 10 μέρες.  θα τη ρωτήσω τότε!

κορίτσια, μου είπε κ ο γυναικολόγος να κάνω το αντιγριπικο..σήμερα θα το κάνει ο άντρας μου..εγώ ακόμη αμφιταλαντεύομαι


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

@bella32καλημέρα κορίτσι μου.. Δεν ξέρω κ εγώ λεπτομέρειες ακομα.. Πήραν αίμα από την μικρή όσο ήμασταν στ νοσοκομείο και τα στείλανε Αθήνα.. Χθες πήρα τς απαντήσεις που έλεγε ότι έχει έλλειψη στ ένζυμο λίγο που διάβασα στο ίντερνετ έλεγε ότι έχει αλλεργία στ κουκιά ναφθαλίνη και σε φάρμακα τα οποία δεν ξέρω ποια είναι αυτά αύριο θα ρωτήσω την παιδίατρο. Εμένα μου είχαν πει πως αν δεν υπάρχει πρόβλημα με τς εξετάσεις δεν θα με ειδοποιήσουν για κάτι.. Οπότε για να μην σας έχει έρθει κάποιο γράμμα εσείς είστε εντάξει.. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

μήτρα λοιπον δεν κάνει συσπάσεις αν δεν θηλάζουμε; Εγώ έχω που και που κάτι κίτρινα υγρά μόνο αλλά κανέναν πόνο πια εδώ και καιρό...

Όταν δεν θηλάζεις σου δίνουν ένα χάπι το mitrotan που συσπα τη μήτρα... Αυτό αν θυμάμαι καλά από τον μεγάλο το παίρνεις για 10-15 μέρες.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Marimarvακριβως και εμενα . απο το ινστιτουτο υγειας μου ηρθε κ εμενα αλλα μαλλον αυτες οι εξετασεις γινονται απο τα δημοσια νοσοκομεια. εγω να σου την αληθεια στενοχωρηθηκα γτ γραφει εκει για αιμολυτικη αναιμια  κ μαλλον ειναι κατι σοβαρο. εντωμεταξυ λεει οσοι εχουν την ελλειψη εμφαωιζουν ικτερο , εμενα δεν εμφανισε. αμαν μωρε κ αυτο μας ελειπε , τον τρυπουσαν μια βδομαδα με την αντιβιωση στην μενν , τωρα πρεπει οταν γινει 6 μηνων να παμε να κανουμε εξετασεις αιματος ξανα για να δουμε αν εχει ελλεψη. να με ενημερωσεις τι θα σου πει η γιατρος σου.

κοριτσια εμενα αρχισε κ με ποναει η κοιλια απο χθες , εχω κραμπες.. λετε να μου ερθει περιοδος? γτ τωρα εχω κιτρινα υγρα μονο. εντωμεταξυ σημερα ο μπεμπης μου εγινε 1 μηνος ! πως περασε ο καιρος ! κ εγω 69 κιλα ! επιτελους ξεκολλησα απο το 70! χαχαχα  . στοχος ειναι να παω 57 , αλλα ας φτασω 60πρωτα!

θεμα μπουκωμενη μυτουλα, του βαζουμε ορο στην μυτουλα κ το αφηνουμε να παει μεσα? εχει μπυκωμενη μυτη αρκετα? αλλα φοβαμαι να του βαλω ορο .επισης εμενα βρε κοριτσια δεν χορταινει με τιποτα το βραδυ  . πινει απο μενα μιση ωρα, του δινω 120 μλ , τα πινει κ μετα απο ενα μισαωρο ξανα στηθος.. ειναι φυσιολογικο? καποια κοπελα ανεφερε για αποκλειστικο θηλασμο . βρε κοριτσια μην ειστε τοσο φανατικες! προτιματε να πειναει το μωρο κ να γκρινιαζει απο το να του δωσετε ενα συμπληρωμα? εγω που  ρωτησα την παιδιατρο μου ειπε οτι αν βλεπω το μωρο οτι πειναει να του δωσω ενα γευμα αλλα οχι παραπανω κ αυτο εχει σηνυθησει οτι το βραδυ θα πιει κ φορμουλα κ ηρεμει.

εντωμεταξυ νευριασα σημερα παρα πολυ . πηρα στον οαεδ ναρωτησω για τις συμπληρ. παροχες  κ ηταν τοσο αγενης η υπαλληλος. μου ειπε οτι εχω μονο μια βδομαδα που εκανα την αιτηση κ θελω κ απαντηση ??? σε 40 - 50 μερες θα εξεταστει η αιτηση ..  ε ειναι δυνατον??? κ της λεω τοτε θα βγω στο 6μηνο του οαεδ . κ μου λεει : ε τι να κανουμε.. αλλα θα παω απο κοντα να δω τι γινεται.. πηρε απο σας καμια απαντηση απο αυτο?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

@bella32καλημέρα κορίτσι μου.. Δεν ξέρω κ εγώ λεπτομέρειες ακομα.. Πήραν αίμα από την μικρή όσο ήμασταν στ νοσοκομείο και τα στείλανε Αθήνα.. Χθες πήρα τς απαντήσεις που έλεγε ότι έχει έλλειψη στ ένζυμο λίγο που διάβασα στο ίντερνετ έλεγε ότι έχει αλλεργία στ κουκιά ναφθαλίνη και σε φάρμακα τα οποία δεν ξέρω ποια είναι αυτά αύριο θα ρωτήσω την παιδίατρο. Εμένα μου είχαν πει πως αν δεν υπάρχει πρόβλημα με τς εξετάσεις δεν θα με ειδοποιήσουν για κάτι.. Οπότε για να μην σας έχει έρθει κάποιο γράμμα εσείς είστε εντάξει.. 

Μην αγχώνεσαι κοριτσακι μου και εμένα στον μεγάλο μου είχαν στείλει για πιθανή έλλειψη ενζύμου. Κάναμε εξετασεις στον 6 μήνα αν θυμάμαι καλά και δεν είχε τελικά... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ada32 είπε:

@Marimarvακριβως και εμενα . απο το ινστιτουτο υγειας μου ηρθε κ εμενα αλλα μαλλον αυτες οι εξετασεις γινονται απο τα δημοσια νοσοκομεια. εγω να σου την αληθεια στενοχωρηθηκα γτ γραφει εκει για αιμολυτικη αναιμια  κ μαλλον ειναι κατι σοβαρο. εντωμεταξυ λεει οσοι εχουν την ελλειψη εμφαωιζουν ικτερο , εμενα δεν εμφανισε. αμαν μωρε κ αυτο μας ελειπε , τον τρυπουσαν μια βδομαδα με την αντιβιωση στην μενν , τωρα πρεπει οταν γινει 6 μηνων να παμε να κανουμε εξετασεις αιματος ξανα για να δουμε αν εχει ελλεψη. να με ενημερωσεις τι θα σου πει η γιατρος σου.

κοριτσια εμενα αρχισε κ με ποναει η κοιλια απο χθες , εχω κραμπες.. λετε να μου ερθει περιοδος? γτ τωρα εχω κιτρινα υγρα μονο. εντωμεταξυ σημερα ο μπεμπης μου εγινε 1 μηνος ! πως περασε ο καιρος ! κ εγω 69 κιλα ! επιτελους ξεκολλησα απο το 70! χαχαχα  . στοχος ειναι να παω 57 , αλλα ας φτασω 60πρωτα!

θεμα μπουκωμενη μυτουλα, του βαζουμε ορο στην μυτουλα κ το αφηνουμε να παει μεσα? εχει μπυκωμενη μυτη αρκετα? αλλα φοβαμαι να του βαλω ορο .επισης εμενα βρε κοριτσια δεν χορταινει με τιποτα το βραδυ  . πινει απο μενα μιση ωρα, του δινω 120 μλ , τα πινει κ μετα απο ενα μισαωρο ξανα στηθος.. ειναι φυσιολογικο? καποια κοπελα ανεφερε για αποκλειστικο θηλασμο . βρε κοριτσια μην ειστε τοσο φανατικες! προτιματε να πειναει το μωρο κ να γκρινιαζει απο το να του δωσετε ενα συμπληρωμα? εγω που  ρωτησα την παιδιατρο μου ειπε οτι αν βλεπω το μωρο οτι πειναει να του δωσω ενα γευμα αλλα οχι παραπανω κ αυτο εχει σηνυθησει οτι το βραδυ θα πιει κ φορμουλα κ ηρεμει.

εντωμεταξυ νευριασα σημερα παρα πολυ . πηρα στον οαεδ ναρωτησω για τις συμπληρ. παροχες  κ ηταν τοσο αγενης η υπαλληλος. μου ειπε οτι εχω μονο μια βδομαδα που εκανα την αιτηση κ θελω κ απαντηση ??? σε 40 - 50 μερες θα εξεταστει η αιτηση ..  ε ειναι δυνατον??? κ της λεω τοτε θα βγω στο 6μηνο του οαεδ . κ μου λεει : ε τι να κανουμε.. αλλα θα παω απο κοντα να δω τι γινεται.. πηρε απο σας καμια απαντηση απο αυτο?

Εγώ είπα για αποκλειστικό θηλασμό,επειδη ρώτησε μια κοπέλα, και δεν ξέρω πως κατέληξες μόνη σου στο φανατισμό! Το μωρό μου όταν πεινάει, τρώει κ ηρεμεί, αν το έχεις απορία!

Η κάθε μία κάνει την επιλογή της κ αυτό είναι σεβαστό! Εσύ θεωρείς ότι πρέπει να δώσεις φόρμουλα κ εγώ θεωρώ ότι πρέπει να το θηλάζω. Ευτυχώς έχω τη στήριξη της παιδιάτρου και του άντρα μου.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ είπα για αποκλειστικό θηλασμό,επειδη ρώτησε μια κοπέλα, και δεν ξέρω πως κατέληξες μόνη σου στο φανατισμό! Το μωρό μου όταν πεινάει, τρώει κ ηρεμεί, αν το έχεις απορία!

Η κάθε μία κάνει την επιλογή της κ αυτό είναι σεβαστό! Εσύ θεωρείς ότι πρέπει να δώσεις φόρμουλα κ εγώ θεωρώ ότι πρέπει να το θηλάζω. Ευτυχώς έχω τη στήριξη της παιδιάτρου και του άντρα μου.

αχ κ εγω θηλαζω κ δεν χρειαζομαι την υποστηριξη κανενος! ( αν κ εγραψα οτι η παιδιατρος μου ειπε να το θηλασω οσο μπορω ΑΛΛΑ αν πειναει να του δωσω 1 φορα συμπληρωμα) 

βρε δεν σε κατηγορησα κ δεν αναφερομουν σε σενα αλλα στην κοπελα που ρωτησε!!! δνε το λεω με κακια τον ορο " φανατισμο " . απλα εχω διαβασει διαφορα γτ κ εγω δν ηθελα να δωσω φορμουλα στην αρχη , κ ο αντρας μου ηταν πολυ αντιθετος ..ελα μου πχ στην δικια μας περιπτωση που ερχεται το βραδυ κ λες κ στερευει το στηθος μου κ το μωρο ηρεμει μονο αν πιει ξενο κ πινει κ αρκετα. για αυτο κ ειπα στην κοπελα οτι αν πειναει κ γκρινιαζει πολυ , καλυτερα να του δωσει συμπληρωμα για να ηρεμησει.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

αχ κ εγω θηλαζω κ δεν χρειαζομαι την υποστηριξη κανενος! ( αν κ εγραψα οτι η παιδιατρος μου ειπε να το θηλασω οσο μπορω ΑΛΛΑ αν πειναει να του δωσω 1 φορα συμπληρωμα) 

βρε δεν σε κατηγορησα κ δεν αναφερομουν σε σενα αλλα στην κοπελα που ρωτησε!!! δνε το λεω με κακια τον ορο " φανατισμο " . απλα εχω διαβασει διαφορα γτ κ εγω δν ηθελα να δωσω φορμουλα στην αρχη , κ ο αντρας μου ηταν πολυ αντιθετος ..ελα μου πχ στην δικια μας περιπτωση που ερχεται το βραδυ κ λες κ στερευει το στηθος μου κ το μωρο ηρεμει μονο αν πιει ξενο κ πινει κ αρκετα. για αυτο κ ειπα στην κοπελα οτι αν πειναει κ γκρινιαζει πολυ , καλυτερα να του δωσει συμπληρωμα για να ηρεμησει.

Λάθος μου τότε που το πήρα στραβά, αλλά δε μου αρέσουν καθόλου τέτοιοι χαρακτηρισμοί!

Είναι δύσκολο πολυ το θέμα της διατροφής και μας προβληματίζει όλες. Με τη σωστή καθοδήγηση του παιδιάτρου γίνονται όλα!

Εσείς πώς βρήκατε παιδίατρο? Έχετε καταληξει σε αυτόν που πάτε ή θα πάτε κι αλλού? Εγώ είμαι ευχαριστημένη από τη παιδίατρο, μου τη σύστησαν, αλλά σκέφτομαι να δω κ άλλη μια που έχω ακούσει επισης καλά λόγια.

Επίσης, τι εξετάσεις είναι αυτές που κάνατε στο μωράκι? Τις κάνει το νοσοκομείο με τη γέννηση? 

 

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσακι μου και εμένα στον μεγάλο μου είχαν στείλει για πιθανή έλλειψη ενζύμου. Κάναμε εξετασεις στον 6 μήνα αν θυμάμαι καλά και δεν είχε τελικά... 

@Marimarv έχεις δίκιο,  τώρα θυμήθηκα ότι μας είχαν πάρει κ μας αίμα κ αν ήταν κατι θα μας έστελναν στο σπίτι φάκελο.  είχε βγει εντελώς από τη μνήμη μου.  εντάξει,  θα κάνετε επαναληπτικές και θα σου πει παραπάνω λεπτομέρειες η  παιδίατρος . να ξέρεις ποια φάρμακα είναι αυτά,  γτ για τα κουκιά, εντάξει,  ποιος τα τρώει ! όταν έχεις νεώτερα ενημέρωσε! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Λάθος μου τότε που το πήρα στραβά, αλλά δε μου αρέσουν καθόλου τέτοιοι χαρακτηρισμοί!

Είναι δύσκολο πολυ το θέμα της διατροφής και μας προβληματίζει όλες. Με τη σωστή καθοδήγηση του παιδιάτρου γίνονται όλα!

Εσείς πώς βρήκατε παιδίατρο? Έχετε καταληξει σε αυτόν που πάτε ή θα πάτε κι αλλού? Εγώ είμαι ευχαριστημένη από τη παιδίατρο, μου τη σύστησαν, αλλά σκέφτομαι να δω κ άλλη μια που έχω ακούσει επισης καλά λόγια.

Επίσης, τι εξετάσεις είναι αυτές που κάνατε στο μωράκι? Τις κάνει το νοσοκομείο με τη γέννηση? 

 

 

ναι δεν το ειπα για να κρινω καμια.. λοιπον εγω βρηκα μια κοντα στο σπιτι που ειναι κ μεσω εοππυ  κ πηγαμε οταν το  μωρο ηταν 28 μερων. μου φανηκε καλη , το εξετασε κ με ρωτησε αν το θηλαζω  κ μου εδωσε συμβουλες να επιμενω οσομπορω κ οτι μπορει να κουραστω αλλα ειναι οτι καλυτερο για το μωρο. κ μου ειπε να παμε παλι οταν σαραντησει να το ξανα δει. ( βαρος κτλ) . θα δω πως θα παει αλλα εμεινα ικανοιημενη με 1 φορα που πηγαμε. 

εγω γεννησα στο νοσοκομειο κ φαινεται εκει κανουν εξετασεις διαφορες για ασθενειες κ ελλειψεις στα νεογνα. το χαρτι που μας εστειλαν ειναι απο το ινστιτουτο υγειας του παιδιου κ γραφει οτι εχει ελεγχθει για ολες τις ασθενειες κ οτι πιθανον να εχει ελλειψη του ενζυμου g6pd. 

δεν ξερω αν παιζει ρολο που το δικο μου μωρο ηταν κ στην μενν για καποιες μερες..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσακι μου και εμένα στον μεγάλο μου είχαν στείλει για πιθανή έλλειψη ενζύμου. Κάναμε εξετασεις στον 6 μήνα αν θυμάμαι καλά και δεν είχε τελικά... 

Πιο πολύ με άγχωσε η αναιμία που έλεγε στ ίντερνετ από το λίγο που διάβασα.. 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου βγήκαν οι αιματολογικές και η τιμή της άμεσης χολερυθρινης είναι τσιμπημενη..ωστόσο το μωρό μου δεν έχει πυρετό,  δεν έχει λευκά κακακια ούτε σκούρα τσισα και δεν έχει θυρεοειδή ( αυτά με ρώτησε η παιδίατρος). μου είπε σε 7 μέρες να κάνω επαναληπτική κ αν αλλάξει το οτιδήποτε στο μεσοδιάστημα  να την πάρω τηλ. δεν επείγει λέει νοσήλεια αλλά θέλει παρακολούθηση.  εγώ μόλις άκουσα τη λέξη νοσηλεία που κοπηκαν τα γόνατα.  κάτι έχει με τη χολή του κ δεν ξέρω και πρέπει να περιμένω τόσες μέρες να κάνω επαναληπτική..μου είπε ακόμη πιο συχνό θηλασμό γτ βοηθάει στην αντιμετώπιση.. με έχει πάρει από κάτω..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

@Marimarvακριβως και εμενα . απο το ινστιτουτο υγειας μου ηρθε κ εμενα αλλα μαλλον αυτες οι εξετασεις γινονται απο τα δημοσια νοσοκομεια. εγω να σου την αληθεια στενοχωρηθηκα γτ γραφει εκει για αιμολυτικη αναιμια  κ μαλλον ειναι κατι σοβαρο. εντωμεταξυ λεει οσοι εχουν την ελλειψη εμφαωιζουν ικτερο , εμενα δεν εμφανισε. αμαν μωρε κ αυτο μας ελειπε , τον τρυπουσαν μια βδομαδα με την αντιβιωση στην μενν , τωρα πρεπει οταν γινει 6 μηνων να παμε να κανουμε εξετασεις αιματος ξανα για να δουμε αν εχει ελλεψη. να με ενημερωσεις τι θα σου πει η γιατρος σου.

κοριτσια εμενα αρχισε κ με ποναει η κοιλια απο χθες , εχω κραμπες.. λετε να μου ερθει περιοδος? γτ τωρα εχω κιτρινα υγρα μονο. εντωμεταξυ σημερα ο μπεμπης μου εγινε 1 μηνος ! πως περασε ο καιρος ! κ εγω 69 κιλα ! επιτελους ξεκολλησα απο το 70! χαχαχα  . στοχος ειναι να παω 57 , αλλα ας φτασω 60πρωτα!

θεμα μπουκωμενη μυτουλα, του βαζουμε ορο στην μυτουλα κ το αφηνουμε να παει μεσα? εχει μπυκωμενη μυτη αρκετα? αλλα φοβαμαι να του βαλω ορο .επισης εμενα βρε κοριτσια δεν χορταινει με τιποτα το βραδυ  . πινει απο μενα μιση ωρα, του δινω 120 μλ , τα πινει κ μετα απο ενα μισαωρο ξανα στηθος.. ειναι φυσιολογικο? καποια κοπελα ανεφερε για αποκλειστικο θηλασμο . βρε κοριτσια μην ειστε τοσο φανατικες! προτιματε να πειναει το μωρο κ να γκρινιαζει απο το να του δωσετε ενα συμπληρωμα? εγω που  ρωτησα την παιδιατρο μου ειπε οτι αν βλεπω το μωρο οτι πειναει να του δωσω ενα γευμα αλλα οχι παραπανω κ αυτο εχει σηνυθησει οτι το βραδυ θα πιει κ φορμουλα κ ηρεμει.

εντωμεταξυ νευριασα σημερα παρα πολυ . πηρα στον οαεδ ναρωτησω για τις συμπληρ. παροχες  κ ηταν τοσο αγενης η υπαλληλος. μου ειπε οτι εχω μονο μια βδομαδα που εκανα την αιτηση κ θελω κ απαντηση ??? σε 40 - 50 μερες θα εξεταστει η αιτηση ..  ε ειναι δυνατον??? κ της λεω τοτε θα βγω στο 6μηνο του οαεδ . κ μου λεει : ε τι να κανουμε.. αλλα θα παω απο κοντα να δω τι γινεται.. πηρε απο σας καμια απαντηση απο αυτο?

Κοπέλα μου μην φοβάσε με τη μυτούλα θα το γυρίσεις στο πλάι σε ευθεία θέση βάλτο στο κρεβάτι και θα του ριξει από το ένα Ρούθουνι και να βγει ο όρος από το άλλο για να ξεβουλωσει και μετά το γυρνάς από την άλλη και πάλι το Ιδιο. Όσο περισσότερο όρο τους  κάνεις τόσο καλύτερα είναι γιατί δεν μπουκώνουν και δεν αρωσταινουν. Τρώει τρώει και θέλει πάλι τα ίδια κάνει και η δικιά μου και είναι 6 μηνών. Μην νομίζεις ότι τρώνε όλη την ώρα στο στήθος παίζουν χαζεύουν πιπίλανε γιαυτό θέλει συνέχεια έτσι και η δικιά μου είναι στο παιδί αλλά τρώνε σε 5 λεπτά. Εγώ όταν ήταν 1 μηνών τρώγαμε 40 λεπτα από το κάθε στήθος φαντάσου. Εμένα μόλις την είδε όταν θηλάζει  η κοπέλα στο μαιευτήριο που ήταν υπεύθυνη θηλασμόυ μου λέει θα σε πευευσει στο φαγητό και λέω τι λέει δεν πάει καλά και έλα που είναι Αλήθεια μέχρι τώρα λίγο λίγο τρώμε. Βάρος περνετε; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...