Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια εμείς κάνουμε εξετάσεις από τον πρώτο μήνα γτ είχαμε ανεβασμένη χολερυθρινη άμεση, που επηρεάζει χολη ( αν θυμάμαι καλά) κ το έλεγχουμε τακτικά. εξού κ ο υπέρηχος.. ωχ  θα έχουν πυρετό παρενέργεια στο δεύτερο εμβόλιο;

 

Πυρετό, οπως και γκρινια ή υπνηλια μπορεί να εχει ως παρενεργεια οποιο εμβολιο κανει!!! Οποτεδηποτε!!! Απλα συνηθως αν δεν κανουν σ 1ο,δεν κανουν ουτε στο 2ο!!!

1 hour ago, Marimarv είπε:

Εμάς δεν μας είπε ότι υπάρχει κτ απλά θέλει να κάνουμε κ νεύρων.. Σε σκεφτόμουν σήμερα.. Πως πας με τν θηλασμό?? 

Ποτε ετσι ποτε αλλιως... Γενικα σταθερα... Καποια γεύματα καλυπτεται μονο με μητρικο, σε καποια αλλα τρωει και ξενο... Αλλες φορες λιγότερο, αλλες φορες περισσότερο... Θα δειξει! Παντως και ετσι, εγω ικανοποιημενη ειμαι... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

11 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημερα!!! 

Κοιτα, εντελώς καλα και κουλ δεν με λες και αυτό γιατί μου εχει στοιχισει πολυ το οτι μ κόπηκε το γαλα και πως ακομα, παρότι παλευω με χαπια κλπ δεν εχω καταφέρει να τη θηλασω αποκλειστικά... Ειμαι πολυ καλυτερα ομως... Αποφάσισα να επισκεφτω και εναν ψυχολογο μεσα στη βδομάδα και ευελπιστώ σιγα σιγα να ειμαι ακομα και καλύτερα... 

Εμεις παντως κοριτσια ειχαμε επαφη... Δεν πονεσα... Μια δυσφορια μονο την πρώτη πρωτη φορα, οπως την πρωτη φορα που εκανα σεξ ενιωσα... Αλλα μετα κουλ! Και εγω φοβομουν πολυ αλλά τελικά αδικα, όπως φάνηκε!!! Δεν ξέρω.. Ισως να παίζει ρόλο και πως ηταν η πρώτη μας φορά γτ εγω ουτε τοτε ειχα πονέσει... 

το ιδανικό είναι να θηλάζουμε αποκλειστικά κ μάλιστα για πολύ καιρό, αλλά οκ, τι να κάνουμε. δεν γίνεται να είμαστε σε όλα τέλειες. Καλώς κακώς κόπηκε το γάλα, δεν πειράζει. Μην επιλέξεις να σε ρίξει ψυχολογικά όλο αυτό. η μπέμπα σου έχει ανάγκη το γάλα σου αλλά περισσότερο έχει ανάγκη μια χαρούμενη μαμά για να είναι κι εκείνη χαρούμενη.είναι πολύ βασική η ψυχολογία μας αυτό το διάστημα κ δεν πρέπει να αφήνουμε κανέναν κ τίποτα να την επηρεάζει αρνητικά και το λέω εγώ που κάθε μέρα προσπαθώ να μην δίνω σημασία σε καταστάσεις που με στενάχωρουν κ ξέρω πως δεν είναι εύκολο. της δίνεις μερικά γεύματα από το δικό σου δηλαδή? γιατί είπες πως δεν την θηλάζεις αποκλειστικά.

Όσο για την επαφή, σε ζηλεύω. κι εγώ θα ήθελα γιατί οι επαφές φέρνουν πιο κοντά το ζευγάρι κι εμείς έχουμε απομακρυνθεί αρκετά. Τώρα που γράφω είμαστε μαλωμενοι... νιώθω πως παλιότερα όταν μαλώναμε και τα βρίσκαμε ήμασταν πιο κοντά. ενώ τώρα τι να πω...σα να μην υπάρχει τρόπος πια να έρθουμε πολύ κοντά. ώρες ώρες νιώθω πως δεν με θέλει ερωτικά ο άντρας μου. φταίει η ψυχολογία μου κ το ότι έχουμε πολλούς μήνες να κάνουμε σεξ μάλλον...

11 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα!πινει 6 το πρωί κ μετά από 12 Κάθε 1.5 Μέχρι τις 11 το βράδυ .θηλάζεις Εσύ; ξερεις τι προβλημα αντιμετωπίζω,  μου βγαζει γάλα στο μαζααζ κ όχι στην αντληση. Εσύ βγαζεις ποσότητα;

Καλημέρα. Αυτό ακριβώς που λες συμβαίνει. Βγάζω περιπου 120 μλ Στην άντληση αν δεν έχει πιει το μωρό πχ τη νύχτα στις 2.3 Αλλά θέλει αρκετή ώρα .Κανένα 40λεπτό. Βέβαια πήρα κ το φθηνό θήλαστρο γτ ήξερα ότι κ ακριβό να πάρω ,Δεν θα βγαλω πολυ. Κ όντως το μωρό πίνει κ μετά το θήλαστρο ενώ εγώ δεν βγαζω. Προφανώς είναι άλλη λειτουργία!!! 

Απλα έχω θέμα,γτ βγάζω από την φάση της διέγερσης κ όχι από την φάση της άντλησης κ έτσι  σταγόνα σταγόνα μέχρι να γίνουν 100 μλ από τα 2 στήθη φυσικά, αργει πολύ.

Ο δικός μου το βράδυ εκνευρίζεται πολύ αν δεν έχει ποσότητα να τρέχει το στήθος,κ κάποια βράδια του δίνω ξένο 150 μλ Μετά το μπάνιο γτ αλλιώς κλαίει κ δεν πιάνει το στήθος. Χθες ηπιε 180 Από το δικό μου με μπιμπερό κ ήθελε κ άλλο κ ήπιε από το στήθος ξανά. Οι ώρες που μπορώ να Αντκω εγώ είναι 2-3 Την νύχτα κ 9-10 το πρωί Που δεν θήλαζεξ το μωρό κ ενώ βλέπω γεμάτο το στήθος,δεν βγάζει ποσότητα . Πόσο βγαζεις Εσύ; κάνεις κατι ιδιαιτερο;

Μια χαρά τα πας,εφόσον θηλάζεις ,δεν σου κόπηκε το γάλα. Κ ο ψυχολόγος θα σε βοηθήσει αρκετά. Με το θήλαστρο βγαζεις;

δηλαδή στην φάση της άντλησης δεν βγάζεις ούτε σταγόνα? Εγώ αν έχω ώρες να θηλάσω κ το νιώθω γεμάτο βγάζω μέσα σε 2-3 λεπτά 50ml συνήθως κ μετά τίποτα όση ώρα κ να το αφήσω. μόνο ελάχιστες σταγόνες.Τώρα αν δοκιμάσω να βγάλω ενώ θηλάσα πριν λίγη ώρα, θα βγάλω με το ζόρι 30ml και αυτό αν το αφήσω ώρα. με το μωρό είναι αλλιώς, ενώ με το θήλαστρο δεν νιώθω ιδιαίτερη πίεση στην φάση της άντλησης.αν ήταν πιο δυνατό θα έβγαλα περισσότερο πιστεύω.

10 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Εχω το ιδιο θηλαστρο..μονο το πρωι βγαζω βεβαια που νιωθω γεματο το στηθος και δεν εχει φαει ο μπεμπης για πολλες ωρες ή οταν γυριζω απο τη δουλεια..γυρω στα 130μλ βγαζω απο το ενα στήθος στα δεκα λεπτα το πολυ..απο το αλλο που νιωθω οτι δεν εχω πολυ βγαζω 50μλ εκτος κι αν εχει πολλες ωρες να φαει απο αυτο ο μπεμπης που θα βγαλω γυρω στα 130μλ στα 5λεπτα..πριν το βαλω κανω μασαζ για να εχει βγει λιγο γαλατακι.στη φαση της διεγερσης το αφηνω λιγο..κανα λεπτο..με το που πεσουν οι πρωτες σταγονες το γυριζω σε αντληση..επισης πιεζω και στήθος.

α εσύ βγάζεις πολύ! Εγώ δευτερόλεπτο το αφήνω στην φάση της διέγερσης.το βάζω στην φάση της άντλησης κ μάλιστα ανεβάζω συνέχεια την ένταση για να έχω πιο γρήγορο αποτέλεσμα.Αφού βγάλω το λίγο που βγάζω νιώθω το στήθος πολύ-πολύ μαλακό. αδειάζει δηλαδή εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ασία είπε:

το ιδανικό είναι να θηλάζουμε αποκλειστικά κ μάλιστα για πολύ καιρό, αλλά οκ, τι να κάνουμε. δεν γίνεται να είμαστε σε όλα τέλειες. Καλώς κακώς κόπηκε το γάλα, δεν πειράζει. Μην επιλέξεις να σε ρίξει ψυχολογικά όλο αυτό. η μπέμπα σου έχει ανάγκη το γάλα σου αλλά περισσότερο έχει ανάγκη μια χαρούμενη μαμά για να είναι κι εκείνη χαρούμενη.είναι πολύ βασική η ψυχολογία μας αυτό το διάστημα κ δεν πρέπει να αφήνουμε κανέναν κ τίποτα να την επηρεάζει αρνητικά και το λέω εγώ που κάθε μέρα προσπαθώ να μην δίνω σημασία σε καταστάσεις που με στενάχωρουν κ ξέρω πως δεν είναι εύκολο. της δίνεις μερικά γεύματα από το δικό σου δηλαδή? γιατί είπες πως δεν την θηλάζεις αποκλειστικά.

Όσο για την επαφή, σε ζηλεύω. κι εγώ θα ήθελα γιατί οι επαφές φέρνουν πιο κοντά το ζευγάρι κι εμείς έχουμε απομακρυνθεί αρκετά. Τώρα που γράφω είμαστε μαλωμενοι... νιώθω πως παλιότερα όταν μαλώναμε και τα βρίσκαμε ήμασταν πιο κοντά. ενώ τώρα τι να πω...σα να μην υπάρχει τρόπος πια να έρθουμε πολύ κοντά. ώρες ώρες νιώθω πως δεν με θέλει ερωτικά ο άντρας μου. φταίει η ψυχολογία μου κ το ότι έχουμε πολλούς μήνες να κάνουμε σεξ μάλλον...

Όπως  ακριβώς το έγραψες Ασια μου.  τα μωρά μας θέλουν μια χαρούμενη μαμά.  σημασία έχει που το μωράκι σου ανεμονη τρώει γαλατακι!

όσο για τις επαφές..κμεις τπτ ακόμη.  νιώθω τόσο κουρασμένη,  καθόλου ερωτική, καμία διάθεση..αλλά πιστεύω θα επανέλθουμε με το χρόνο. δε νομίζω ότι δε σε βλέπει ερωτικά.. κ αυτοι περνάνε τη φαση τους.. κ ο δικός μου δεν κάνει καμία κίνηση. νομίζω περιμένουν από μας. θα τις βρούμε τις ισορροπίες μας..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ισχύει αυτό που λες..ότι με το θηλαστρο δεν φαίνεται σωστά η παραγωγή.

Εγώ έχω βγάλει δύο φορές και θα το χρησιμοποιώ περιστασιακά αν χρειαστεί γάλα κ εγώ είμαι σε δουλειά. Δεν ξέρω όμως αν είναι καλή η ποσότητα που βγάζω για ένα γεύμα επειδή το μωρό μέχρι τώρα έχει θηλάσει μόνο ,οπότε δε γνωρίζω πόσο περίπου τρωει. Πόσα ml περίπου είναι ένα γεύμα? Και πως το δίνουν στο μωράκι σου?

Κι εγώ ακριβώς έτσι κάνω... Κατά τη διάρκεια δε πιέζω όμως, κάνω ελαφρύ μασάζ. Κι εγώ για αποσυμφόρηση το έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα κ έχω δύο γεύματα στη κατάψυξη..

Κάνω αντληση μόνο από το ένα στήθος τη φορά.

Μόνο θηλάζω, δε του έχω δώσει ούτε αντλημενο ακόμη. 

Στη φάση της διέγερσης κ μένα βγάζει λίγες σταγονιτσες ίσως επειδή είναι γεμάτο το στήθος εκείνη τη στιγμή. Διέγερση κάνω 2 λεπτά στη 2η ένταση.

Αντληση έχω κάνει 15' κ της δύο φορές κ έχω βγάλει τη μια 100ml κ την αλλη 120ml. Το βάζω στην ένταση 5 κ μετά μειωνω

Δε ξέρω αν τα κάνω σωστα, απ ότι έχω διαβάσει προσπαθώ να μάθω να το λειτουργώ για το σκοπό που το χρειαζομαι

αυτό που βγάζεις είναι αρκετό για ένα γεύμα. Επειδή θηλάζουμε δεν ξέρουμε πόσο τρώνε κάθε φορά. έχω κοιτάξει όμως στο κουτί ενός ξένου γάλατος κ είδα πως στην ηλικία που είναι τα μωρά μας τρώνε περίπου 120-150 κάθε 4 ώρες. όμως αυτό δεν είναι απόλυτο κ δεν ισχύει η ίδια ποσότητα για το μητρικό γάλα επειδή έχει διαφορετική σύσταση όπως μου είπε ο γιατρός. εμένα η δικιά μου έχει τύχει να πιει 140 μέσα σε δύο ώρες που έλειπα, έχει τύχει όμως άλλη μέρα που έλειπα 5 ώρες να πιει 125.κάθε φορά που λείπω φροντίζω να την θηλάζω πριν φύγω κ αμέσως με το που έρθω σπίτι πάλι θηλασμός. την ταΐζουν με το μπιμπερό, το γάλα που έχω αντλήσει την προηγούμενη μέρα κ έχω αφήσει στο ψυγείο (σε αποστειρωμένο μπουκάλι).

πρίν από 4 λεπτά , bella32 είπε:

Όπως  ακριβώς το έγραψες Ασια μου.  τα μωρά μας θέλουν μια χαρούμενη μαμά.  σημασία έχει που το μωράκι σου ανεμονη τρώει γαλατακι!

όσο για τις επαφές..κμεις τπτ ακόμη.  νιώθω τόσο κουρασμένη,  καθόλου ερωτική, καμία διάθεση..αλλά πιστεύω θα επανέλθουμε με το χρόνο. δε νομίζω ότι δε σε βλέπει ερωτικά.. κ αυτοι περνάνε τη φαση τους.. κ ο δικός μου δεν κάνει καμία κίνηση. νομίζω περιμένουν από μας. θα τις βρούμε τις ισορροπίες μας..

Εμείς έχουμε να κάνουμε σεξ 11 μήνες!!!! Δεν μου αρέσει καθόλου έτσι όπως έχουμε γίνει. Όταν έχω τις μαύρες μου, όπως τώρα, στεναχωριέμαι που έχουμε καταντήσει έτσι κ πιστεύω πως δεν θα είμαστε ποτέ όπως παλιά.11 μήνες είναι μεγάλο διάστημα να μας γίνει συνήθεια να κοιμόμαστε σαν αδέρφια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , bella32 είπε:

Όπως  ακριβώς το έγραψες Ασια μου.  τα μωρά μας θέλουν μια χαρούμενη μαμά.  σημασία έχει που το μωράκι σου ανεμονη τρώει γαλατακι!

όσο για τις επαφές..κμεις τπτ ακόμη.  νιώθω τόσο κουρασμένη,  καθόλου ερωτική, καμία διάθεση..αλλά πιστεύω θα επανέλθουμε με το χρόνο. δε νομίζω ότι δε σε βλέπει ερωτικά.. κ αυτοι περνάνε τη φαση τους.. κ ο δικός μου δεν κάνει καμία κίνηση. νομίζω περιμένουν από μας. θα τις βρούμε τις ισορροπίες μας..

Εμεις με τις επαφες πανω κατω τα ιδια ελαχιστα πραγματα σχεδον καθολου δν υπαρχει συχρονισμος.... Ηταν κ αρρωστος αυτες τις μερες ο αντρας μ κ τον ειχαμε εσωκλειστο στο δωματιο μην κολλησει τον μικρο.... Ρε κοριτσια δν προλαβαινω ποτε να ερρθουμε κ εμεις κοντα εμενα ο μικρος μ δν κοιμαται κ πολυ τον αντρα μ τον βαζουν βραδινα κ μετα καπακι πρωινα οποτε κ εγω ολη μερα μονη μ με τον μικρο ειμαι κουρασμενη κ ο αντρας μ κομματια απο την δουλεια κυκλοφορω κ σαν την τρελη με ενα γκλαμερακι στα μαλλια ποτε θα μ πεσουν δν ξερω γυ μαδαωωωωω πολυυυυυυ που ορεξη για φικι φικι αν δν νιωσω κ εγω λιγο γυναικα δν μπορω να λειτουργησω.. για εμας ειναι τελειως διαφορετικο... Κ τωρα που σταματησα τον θηλασμο κ αφιαθετησα επανηρθαν κ στα φυσιολογικα τους οι ορμονες γτ πριν δν ειχαν καμια ορεξη.ασε το αλλο ....ρε κοριτσια εγω δν μπορω να ερθω σε επαφη κ στο ιδιο χωρο να βρισκετε το παιδι αν ειναι να γινει (σπανια δλδ)παμε σε αλλο δωματιο  κ παλι εχω το νουμου στον μικρο.... Ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα γτ αλλιως μας βλεπω απλως συγκατοικους ...

πρίν από 19 λεπτά , Ασία είπε:

αυτό που βγάζεις είναι αρκετό για ένα γεύμα. Επειδή θηλάζουμε δεν ξέρουμε πόσο τρώνε κάθε φορά. έχω κοιτάξει όμως στο κουτί ενός ξένου γάλατος κ είδα πως στην ηλικία που είναι τα μωρά μας τρώνε περίπου 120-150 κάθε 4 ώρες. όμως αυτό δεν είναι απόλυτο κ δεν ισχύει η ίδια ποσότητα για το μητρικό γάλα επειδή έχει διαφορετική σύσταση όπως μου είπε ο γιατρός. εμένα η δικιά μου έχει τύχει να πιει 140 μέσα σε δύο ώρες που έλειπα, έχει τύχει όμως άλλη μέρα που έλειπα 5 ώρες να πιει 125.κάθε φορά που λείπω φροντίζω να την θηλάζω πριν φύγω κ αμέσως με το που έρθω σπίτι πάλι θηλασμός. την ταΐζουν με το μπιμπερό, το γάλα που έχω αντλήσει την προηγούμενη μέρα κ έχω αφήσει στο ψυγείο (σε αποστειρωμένο μπουκάλι).

Εμείς έχουμε να κάνουμε σεξ 11 μήνες!!!! Δεν μου αρέσει καθόλου έτσι όπως έχουμε γίνει. Όταν έχω τις μαύρες μου, όπως τώρα, στεναχωριέμαι που έχουμε καταντήσει έτσι κ πιστεύω πως δεν θα είμαστε ποτέ όπως παλιά.11 μήνες είναι μεγάλο διάστημα να μας γίνει συνήθεια να κοιμόμαστε σαν αδέρφια...

Εμεις λογο αποκολησης και εμεις 11 μηνες με 3 επαφες... Αστα σε καταλαβαινω αλλα θα φτιαξουν τα πραγματα... Θελω να πιστευω τωρα σε λιγο που θα αρχισουν τροφες κ τα μικρα για οσες θηλαζουν θα εχουν περισσοτερο χρονο για τον ευατο μαε. Να νιωσουνε λιγο ομορφα κ να βρουμε την ορεξη μας κ παλι.


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς κορίτσια από επαφές ελάχιστες φορές στην αρχη είχα πονέσει αλλά λίγο πλέον δεν έχω θέμα αλλά ίσως είναι το ότι γέννησα με καισαρική εγώ οπότε από κάτω είμαι κομπλέ δεν άλλαξε κάτι.. Αλλά ρε κορίτσια είμαι όλη μέρα μόνη μου με την μικρή όταν θα την κρατήσει ο άντρας μου θα είναι για να κάνω καμιά δουλειά ένα μπάνιο και ποσο να την κρατήσει κάθε 2 ώρες θηλάζει οπότε δεν μένει χρόνος για ξεκούραση και όλη μέρα η μικρή δεν κοιμάται πάρα κτ 20λεπτα και αυτό μόνο πάνω μου αν την αφήσω σα να χτυπάει αισθητήρας και ξυπνάει αμέσως.. Οπότε ο μόνος χρόνος που υπάρχει είναι στς 9 που πέφτει για ύπνο και εκείνη την ώρα έρχεται ο άντρας μου σπίτι από την δουλειά.. Μόλις η μικρή όμως πέσει για ύπνο εγώ είμαι off από όλη μερα και σε κατάσταση να φάω να κάνω ένα γρήγορο μπάνιο και να ξεραθω στον υπνο... Ο άντρας μου εμένα θέλει να έχουμε επαφές αλλά δεν μπορει να καταλάβει πως ναι μεν  είμαι όλη μέρα στ σπίτι αλλά είμαι πιο κουρασμένη τωτα πάρα όταν δούλευα και νομίζει πως απλά δεν τον θέλω κ διαφορά τέτοια και μου λέει συνέχεια πως έχουμε γίνει έτσι.. 

Link to comment
Share on other sites

Ολες τα ιδια περναμε!12 μηνες 3επαφες κι εμεις..καμια ορεξη για σεξ λογω κουρασης μπορει και ορμονών!κι εγω δεν μπορω στο ιδιο δωματιο με το παιδι..επισης θελει επαφες ο άντρας  μου αλλα δεν.εχω κουραγιο..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Εμεις με τις επαφες πανω κατω τα ιδια ελαχιστα πραγματα σχεδον καθολου δν υπαρχει συχρονισμος.... Ηταν κ αρρωστος αυτες τις μερες ο αντρας μ κ τον ειχαμε εσωκλειστο στο δωματιο μην κολλησει τον μικρο.... Ρε κοριτσια δν προλαβαινω ποτε να ερρθουμε κ εμεις κοντα εμενα ο μικρος μ δν κοιμαται κ πολυ τον αντρα μ τον βαζουν βραδινα κ μετα καπακι πρωινα οποτε κ εγω ολη μερα μονη μ με τον μικρο ειμαι κουρασμενη κ ο αντρας μ κομματια απο την δουλεια κυκλοφορω κ σαν την τρελη με ενα γκλαμερακι στα μαλλια ποτε θα μ πεσουν δν ξερω γυ μαδαωωωωω πολυυυυυυ που ορεξη για φικι φικι αν δν νιωσω κ εγω λιγο γυναικα δν μπορω να λειτουργησω.. για εμας ειναι τελειως διαφορετικο... Κ τωρα που σταματησα τον θηλασμο κ αφιαθετησα επανηρθαν κ στα φυσιολογικα τους οι ορμονες γτ πριν δν ειχαν καμια ορεξη.ασε το αλλο ....ρε κοριτσια εγω δν μπορω να ερθω σε επαφη κ στο ιδιο χωρο να βρισκετε το παιδι αν ειναι να γινει (σπανια δλδ)παμε σε αλλο δωματιο  κ παλι εχω το νουμου στον μικρο.... Ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα γτ αλλιως μας βλεπω απλως συγκατοικους ...

Εμεις λογο αποκολησης και εμεις 11 μηνες με 3 επαφες... Αστα σε καταλαβαινω αλλα θα φτιαξουν τα πραγματα... Θελω να πιστευω τωρα σε λιγο που θα αρχισουν τροφες κ τα μικρα για οσες θηλαζουν θα εχουν περισσοτερο χρονο για τον ευατο μαε. Να νιωσουνε λιγο ομορφα κ να βρουμε την ορεξη μας κ παλι.

@Ασία @ναντια δε θα φτιάξουν τα πράγματα.. στην πρώτη εγκυμοσύνη, είχα αποκόλλησεις οπότε το σεξ απαγορευμένο. αποβολή στον 6ο μήνα.. εγώ με κατάθλιψη και κρίσεις πανικού, άλλους 6 μήνες να μη θέλω να με αγγίζει.. όταν ο χρόνος γιατρέψε τις πληγές βρήκαμε τις ισορροπίες μας. τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη.. πάλι χωρίς επαφές απο τη στιγμή που μάθαμε τα ευχάριστα λόγω βεβαρημένου ιστορικού..σε λίγο κλείνουμε χρόνο.. κγω με ένα κλαμερ στο κεφάλι, φόρμες με ένα βυζι να κρέμεται συνέχεια..πωε να νιώσω ερωτική;; κ είμαι τόσο κουρασμένη, όλη μέρα μόνη με τον μικρό, και ο δικός μου να έρχεται 9 το βράδυ και ίσα που θα προλάβω ν φάω ν κάνω μπάνιο κ να κοιμηθώ κγω, όπως τα λες @Marimarv. αλλά επιμένω, επειδή το χω ξαναπεράσει..είναι φάση  κορίτσια.  λίγη υπομονή!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα το κάνετε??? Εμείς σήμερα κάναμε το δεύτερο εμβόλιο και είχαμε πολύ κλάμα από την εξέταση κιόλας ξεκίνησε να κλαίει πααααρα πολύ... 5.360 είμαστε σε κιλά και 58 πόντους όλα καλά τα βρήκε.. Τ τα με το που γυρίσαμε σπίτι αμέσως κοιμήθηκε ούτε να φάει καλά καλά δεν πρόλαβε από το τόσο κλάμα που έριξε.. Όσες κάνατε το δεύτερο εμβόλιο πως ήταν μετά τα μωράκια σας είχαν γκρίνια κατά την διάρκεια της μέρας τα ενοχλήσει καθόλου??? Εγώ κορίτσια με θήλαστρο έχω ένα τς avent και η δεν έχει καλή απόδοση αυτό η εγώ δεν εχω τόσο γάλα.. Από το ένα στήθος δεν έβγαλα καθόλου αυτό που πάντα το νιώθω και πιο ελαφρύ και από το άλλο 20μλ με πολύ ζόρι.. 

Μια χαρα η μπεμπουλα Σου.Εμεις είχαμε την επόμενη μέρα πολύ γκρίνια ενώ στο εμβόλιο δεν έκλαψε πολύ. Όσο για το θήλαστρο ,θέλει δοκιμές τελικά.

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

το ιδανικό είναι να θηλάζουμε αποκλειστικά κ μάλιστα για πολύ καιρό, αλλά οκ, τι να κάνουμε. δεν γίνεται να είμαστε σε όλα τέλειες. Καλώς κακώς κόπηκε το γάλα, δεν πειράζει. Μην επιλέξεις να σε ρίξει ψυχολογικά όλο αυτό. η μπέμπα σου έχει ανάγκη το γάλα σου αλλά περισσότερο έχει ανάγκη μια χαρούμενη μαμά για να είναι κι εκείνη χαρούμενη.είναι πολύ βασική η ψυχολογία μας αυτό το διάστημα κ δεν πρέπει να αφήνουμε κανέναν κ τίποτα να την επηρεάζει αρνητικά και το λέω εγώ που κάθε μέρα προσπαθώ να μην δίνω σημασία σε καταστάσεις που με στενάχωρουν κ ξέρω πως δεν είναι εύκολο. της δίνεις μερικά γεύματα από το δικό σου δηλαδή? γιατί είπες πως δεν την θηλάζεις αποκλειστικά.

Όσο για την επαφή, σε ζηλεύω. κι εγώ θα ήθελα γιατί οι επαφές φέρνουν πιο κοντά το ζευγάρι κι εμείς έχουμε απομακρυνθεί αρκετά. Τώρα που γράφω είμαστε μαλωμενοι... νιώθω πως παλιότερα όταν μαλώναμε και τα βρίσκαμε ήμασταν πιο κοντά. ενώ τώρα τι να πω...σα να μην υπάρχει τρόπος πια να έρθουμε πολύ κοντά. ώρες ώρες νιώθω πως δεν με θέλει ερωτικά ο άντρας μου. φταίει η ψυχολογία μου κ το ότι έχουμε πολλούς μήνες να κάνουμε σεξ μάλλον...

δηλαδή στην φάση της άντλησης δεν βγάζεις ούτε σταγόνα? Εγώ αν έχω ώρες να θηλάσω κ το νιώθω γεμάτο βγάζω μέσα σε 2-3 λεπτά 50ml συνήθως κ μετά τίποτα όση ώρα κ να το αφήσω. μόνο ελάχιστες σταγόνες.Τώρα αν δοκιμάσω να βγάλω ενώ θηλάσα πριν λίγη ώρα, θα βγάλω με το ζόρι 30ml και αυτό αν το αφήσω ώρα. με το μωρό είναι αλλιώς, ενώ με το θήλαστρο δεν νιώθω ιδιαίτερη πίεση στην φάση της άντλησης.αν ήταν πιο δυνατό θα έβγαλα περισσότερο πιστεύω.

α εσύ βγάζεις πολύ! Εγώ δευτερόλεπτο το αφήνω στην φάση της διέγερσης.το βάζω στην φάση της άντλησης κ μάλιστα ανεβάζω συνέχεια την ένταση για να έχω πιο γρήγορο αποτέλεσμα.Αφού βγάλω το λίγο που βγάζω νιώθω το στήθος πολύ-πολύ μαλακό. αδειάζει δηλαδή εντελώς.

Ναι στην διέγερση βγαζω εγώ ,Στην άντληση ελάχιστες σταγόνες.μη φανταστείς ,Θέλω μισάωρο για να βγαλω 100μλ σιγά σιγά.θα κάνω δοκιμές κ θα Σου πω..

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

το ιδανικό είναι να θηλάζουμε αποκλειστικά κ μάλιστα για πολύ καιρό, αλλά οκ, τι να κάνουμε. δεν γίνεται να είμαστε σε όλα τέλειες. Καλώς κακώς κόπηκε το γάλα, δεν πειράζει. Μην επιλέξεις να σε ρίξει ψυχολογικά όλο αυτό. η μπέμπα σου έχει ανάγκη το γάλα σου αλλά περισσότερο έχει ανάγκη μια χαρούμενη μαμά για να είναι κι εκείνη χαρούμενη.είναι πολύ βασική η ψυχολογία μας αυτό το διάστημα κ δεν πρέπει να αφήνουμε κανέναν κ τίποτα να την επηρεάζει αρνητικά και το λέω εγώ που κάθε μέρα προσπαθώ να μην δίνω σημασία σε καταστάσεις που με στενάχωρουν κ ξέρω πως δεν είναι εύκολο. της δίνεις μερικά γεύματα από το δικό σου δηλαδή? γιατί είπες πως δεν την θηλάζεις αποκλειστικά.

Όσο για την επαφή, σε ζηλεύω. κι εγώ θα ήθελα γιατί οι επαφές φέρνουν πιο κοντά το ζευγάρι κι εμείς έχουμε απομακρυνθεί αρκετά. Τώρα που γράφω είμαστε μαλωμενοι... νιώθω πως παλιότερα όταν μαλώναμε και τα βρίσκαμε ήμασταν πιο κοντά. ενώ τώρα τι να πω...σα να μην υπάρχει τρόπος πια να έρθουμε πολύ κοντά. ώρες ώρες νιώθω πως δεν με θέλει ερωτικά ο άντρας μου. φταίει η ψυχολογία μου κ το ότι έχουμε πολλούς μήνες να κάνουμε σεξ μάλλον...

δηλαδή στην φάση της άντλησης δεν βγάζεις ούτε σταγόνα? Εγώ αν έχω ώρες να θηλάσω κ το νιώθω γεμάτο βγάζω μέσα σε 2-3 λεπτά 50ml συνήθως κ μετά τίποτα όση ώρα κ να το αφήσω. μόνο ελάχιστες σταγόνες.Τώρα αν δοκιμάσω να βγάλω ενώ θηλάσα πριν λίγη ώρα, θα βγάλω με το ζόρι 30ml και αυτό αν το αφήσω ώρα. με το μωρό είναι αλλιώς, ενώ με το θήλαστρο δεν νιώθω ιδιαίτερη πίεση στην φάση της άντλησης.αν ήταν πιο δυνατό θα έβγαλα περισσότερο πιστεύω.

α εσύ βγάζεις πολύ! Εγώ δευτερόλεπτο το αφήνω στην φάση της διέγερσης.το βάζω στην φάση της άντλησης κ μάλιστα ανεβάζω συνέχεια την ένταση για να έχω πιο γρήγορο αποτέλεσμα.Αφού βγάλω το λίγο που βγάζω νιώθω το στήθος πολύ-πολύ μαλακό. αδειάζει δηλαδή εντελώς.

Ναι στην διέγερση βγαζω εγώ ,Στην άντληση ελάχιστες σταγόνες.μη φανταστείς ,Θέλω μισάωρο για να βγαλω 100μλ σιγά σιγά.θα κάνω δοκιμές κ θα Σου πω

πρίν από 58 λεπτά , bella32 είπε:

@Ασία @ναντια δε θα φτιάξουν τα πράγματα.. στην πρώτη εγκυμοσύνη, είχα αποκόλλησεις οπότε το σεξ απαγορευμένο. αποβολή στον 6ο μήνα.. εγώ με κατάθλιψη και κρίσεις πανικού, άλλους 6 μήνες να μη θέλω να με αγγίζει.. όταν ο χρόνος γιατρέψε τις πληγές βρήκαμε τις ισορροπίες μας. τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη.. πάλι χωρίς επαφές απο τη στιγμή που μάθαμε τα ευχάριστα λόγω βεβαρημένου ιστορικού..σε λίγο κλείνουμε χρόνο.. κγω με ένα κλαμερ στο κεφάλι, φόρμες με ένα βυζι να κρέμεται συνέχεια..πωε να νιώσω ερωτική;; κ είμαι τόσο κουρασμένη, όλη μέρα μόνη με τον μικρό, και ο δικός μου να έρχεται 9 το βράδυ και ίσα που θα προλάβω ν φάω ν κάνω μπάνιο κ να κοιμηθώ κγω, όπως τα λες @Marimarv. αλλά επιμένω, επειδή το χω ξαναπεράσει..είναι φάση  κορίτσια.  λίγη υπομονή!

Ακριβώς τα ίδια κ εγώ ... Σαν να με περιγράφεις .Κατι καναμε οταν 40 σα Αλλά μετά τιποτα..

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημερα κιριτσια οσες εχετε αγορακι κατεβΖετε το πετσακι στο πουλακι τ; Η σας εχουν πει ν μην το πειραζετε; Κ αν κΤεβενει φαινετε πολυ το αΝοιγμα

Καλημερα. Ο μπεμπης μου ειναι 10,5 μηνων.Μεχρι στιγμης το κατεβαζει η γιατρος σε καθε επισκεψη και λεει οτι ειναι ενταξει.Μας ειπε οτι μετα το χρονο θα μας δειξει για να ασχοληθουμε εμεις πια

12 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Και εμείς κορίτσια από επαφές ελάχιστες φορές στην αρχη είχα πονέσει αλλά λίγο πλέον δεν έχω θέμα αλλά ίσως είναι το ότι γέννησα με καισαρική εγώ οπότε από κάτω είμαι κομπλέ δεν άλλαξε κάτι.. Αλλά ρε κορίτσια είμαι όλη μέρα μόνη μου με την μικρή όταν θα την κρατήσει ο άντρας μου θα είναι για να κάνω καμιά δουλειά ένα μπάνιο και ποσο να την κρατήσει κάθε 2 ώρες θηλάζει οπότε δεν μένει χρόνος για ξεκούραση και όλη μέρα η μικρή δεν κοιμάται πάρα κτ 20λεπτα και αυτό μόνο πάνω μου αν την αφήσω σα να χτυπάει αισθητήρας και ξυπνάει αμέσως.. Οπότε ο μόνος χρόνος που υπάρχει είναι στς 9 που πέφτει για ύπνο και εκείνη την ώρα έρχεται ο άντρας μου σπίτι από την δουλειά.. Μόλις η μικρή όμως πέσει για ύπνο εγώ είμαι off από όλη μερα και σε κατάσταση να φάω να κάνω ένα γρήγορο μπάνιο και να ξεραθω στον υπνο... Ο άντρας μου εμένα θέλει να έχουμε επαφές αλλά δεν μπορει να καταλάβει πως ναι μεν  είμαι όλη μέρα στ σπίτι αλλά είμαι πιο κουρασμένη τωτα πάρα όταν δούλευα και νομίζει πως απλά δεν τον θέλω κ διαφορά τέτοια και μου λέει συνέχεια πως έχουμε γίνει έτσι.. 

Καλημερα. Εμεις ειχαμε επαφες μεχρι την αυχενικη που μας το απαγορεψε λογω χαμηλου πλακουντα και ξεκινησαμε 2 μηνες μετα τη γεννα με προτροπη του γυναικολογου μου και φιλου για να επανελθει πιο γρηγορα η περιοχη λογω πολλων ραμματων.Συνολο δηλ. χωρις επαφες 9 μηνες.Εχω να πω σε σενα και στα αλλα κοριτσια οτι καμια ορεξη δεν ειχα,θηλαζα αποκλειστικα,ημουν αυπνη και κουρασμενη και ηταν και πολυ επωδυνο στην αρχη.Ο αντρας μου ηθελε αλλα το αφησε πανω μου για το ποτε .Εκανα με καμια διαθεση με το μωρο στο διπλανο δωματιο και το μυαλο μου εκει.Ομως σιγα σιγα η ορεξη επανηλθε και ετσι βρηκαμε παλι τους ρυθμους μας.Ειδικα για οσες οι αντρες τους θελουν μην σκεφτεστε το σωμα σας που αλλαξε,ειλικρινα δεν τους νοιαζει.Σας θελουν και ειναι κατι που θα σας φερει παλι κοντα.Αν περιμενετε να αποθηλασετε η να ξεκουραστητε πρωτα αυτο μπορει να αργησει πολυ..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ασία είπε:

το ιδανικό είναι να θηλάζουμε αποκλειστικά κ μάλιστα για πολύ καιρό, αλλά οκ, τι να κάνουμε. δεν γίνεται να είμαστε σε όλα τέλειες. Καλώς κακώς κόπηκε το γάλα, δεν πειράζει. Μην επιλέξεις να σε ρίξει ψυχολογικά όλο αυτό. η μπέμπα σου έχει ανάγκη το γάλα σου αλλά περισσότερο έχει ανάγκη μια χαρούμενη μαμά για να είναι κι εκείνη χαρούμενη.είναι πολύ βασική η ψυχολογία μας αυτό το διάστημα κ δεν πρέπει να αφήνουμε κανέναν κ τίποτα να την επηρεάζει αρνητικά και το λέω εγώ που κάθε μέρα προσπαθώ να μην δίνω σημασία σε καταστάσεις που με στενάχωρουν κ ξέρω πως δεν είναι εύκολο. της δίνεις μερικά γεύματα από το δικό σου δηλαδή? γιατί είπες πως δεν την θηλάζεις αποκλειστικά.

Όσο για την επαφή, σε ζηλεύω. κι εγώ θα ήθελα γιατί οι επαφές φέρνουν πιο κοντά το ζευγάρι κι εμείς έχουμε απομακρυνθεί αρκετά. Τώρα που γράφω είμαστε μαλωμενοι... νιώθω πως παλιότερα όταν μαλώναμε και τα βρίσκαμε ήμασταν πιο κοντά. ενώ τώρα τι να πω...σα να μην υπάρχει τρόπος πια να έρθουμε πολύ κοντά. ώρες ώρες νιώθω πως δεν με θέλει ερωτικά ο άντρας μου. φταίει η ψυχολογία μου κ το ότι έχουμε πολλούς μήνες να κάνουμε σεξ μάλλον...

δηλαδή στην φάση της άντλησης δεν βγάζεις ούτε σταγόνα? Εγώ αν έχω ώρες να θηλάσω κ το νιώθω γεμάτο βγάζω μέσα σε 2-3 λεπτά 50ml συνήθως κ μετά τίποτα όση ώρα κ να το αφήσω. μόνο ελάχιστες σταγόνες.Τώρα αν δοκιμάσω να βγάλω ενώ θηλάσα πριν λίγη ώρα, θα βγάλω με το ζόρι 30ml και αυτό αν το αφήσω ώρα. με το μωρό είναι αλλιώς, ενώ με το θήλαστρο δεν νιώθω ιδιαίτερη πίεση στην φάση της άντλησης.αν ήταν πιο δυνατό θα έβγαλα περισσότερο πιστεύω.

α εσύ βγάζεις πολύ! Εγώ δευτερόλεπτο το αφήνω στην φάση της διέγερσης.το βάζω στην φάση της άντλησης κ μάλιστα ανεβάζω συνέχεια την ένταση για να έχω πιο γρήγορο αποτέλεσμα.Αφού βγάλω το λίγο που βγάζω νιώθω το στήθος πολύ-πολύ μαλακό. αδειάζει δηλαδή εντελώς.

Τη θηλαζω πρωτα και αν δε χορταινει δινω και συμπληρωμα... 

Επαφες γτ δεν εχετε?? Φοβασαι??? Δεν σ χει δωσει το οκ ο γιατρος τοσο καιρο μετα??? 

Εμεις κορίτσια μη φανταστειτε επαφη οπως πριν... Στα γρήγορα και (ντρέπομαι που το λεω) εχει τυχει και σ κρεβ/ρα με το μωρό στην κουνια να κοιμαται εννοείται... Τι να κάνουμε!??? Στην τελικη δεν καταλαβαίνει τωρα τίποτα... Αν και μπουμπουλωμενη με την κουβερτα και να θέλει να δει δε βλεπει!!! Εμεις μετα τις επαφες εφτιαξε καπως η σχέση μας παλι... Σαν να ηρθαμε πιο κοντα... Στην τελικη το σεξ ειναι μεγαλη εκτονωση και για τους 2...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Εμεις με τις επαφες πανω κατω τα ιδια ελαχιστα πραγματα σχεδον καθολου δν υπαρχει συχρονισμος.... Ηταν κ αρρωστος αυτες τις μερες ο αντρας μ κ τον ειχαμε εσωκλειστο στο δωματιο μην κολλησει τον μικρο.... Ρε κοριτσια δν προλαβαινω ποτε να ερρθουμε κ εμεις κοντα εμενα ο μικρος μ δν κοιμαται κ πολυ τον αντρα μ τον βαζουν βραδινα κ μετα καπακι πρωινα οποτε κ εγω ολη μερα μονη μ με τον μικρο ειμαι κουρασμενη κ ο αντρας μ κομματια απο την δουλεια κυκλοφορω κ σαν την τρελη με ενα γκλαμερακι στα μαλλια ποτε θα μ πεσουν δν ξερω γυ μαδαωωωωω πολυυυυυυ που ορεξη για φικι φικι αν δν νιωσω κ εγω λιγο γυναικα δν μπορω να λειτουργησω.. για εμας ειναι τελειως διαφορετικο... Κ τωρα που σταματησα τον θηλασμο κ αφιαθετησα επανηρθαν κ στα φυσιολογικα τους οι ορμονες γτ πριν δν ειχαν καμια ορεξη.ασε το αλλο ....ρε κοριτσια εγω δν μπορω να ερθω σε επαφη κ στο ιδιο χωρο να βρισκετε το παιδι αν ειναι να γινει (σπανια δλδ)παμε σε αλλο δωματιο  κ παλι εχω το νουμου στον μικρο.... Ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα γτ αλλιως μας βλεπω απλως συγκατοικους ...

Εμεις λογο αποκολησης και εμεις 11 μηνες με 3 επαφες... Αστα σε καταλαβαινω αλλα θα φτιαξουν τα πραγματα... Θελω να πιστευω τωρα σε λιγο που θα αρχισουν τροφες κ τα μικρα για οσες θηλαζουν θα εχουν περισσοτερο χρονο για τον ευατο μαε. Να νιωσουνε λιγο ομορφα κ να βρουμε την ορεξη μας κ παλι.

μακάρι να δούμε σύντομα διάφορα.

 

6 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα. Ο μπεμπης μου ειναι 10,5 μηνων.Μεχρι στιγμης το κατεβαζει η γιατρος σε καθε επισκεψη και λεει οτι ειναι ενταξει.Μας ειπε οτι μετα το χρονο θα μας δειξει για να ασχοληθουμε εμεις πια

Καλημερα. Εμεις ειχαμε επαφες μεχρι την αυχενικη που μας το απαγορεψε λογω χαμηλου πλακουντα και ξεκινησαμε 2 μηνες μετα τη γεννα με προτροπη του γυναικολογου μου και φιλου για να επανελθει πιο γρηγορα η περιοχη λογω πολλων ραμματων.Συνολο δηλ. χωρις επαφες 9 μηνες.Εχω να πω σε σενα και στα αλλα κοριτσια οτι καμια ορεξη δεν ειχα,θηλαζα αποκλειστικα,ημουν αυπνη και κουρασμενη και ηταν και πολυ επωδυνο στην αρχη.Ο αντρας μου ηθελε αλλα το αφησε πανω μου για το ποτε .Εκανα με καμια διαθεση με το μωρο στο διπλανο δωματιο και το μυαλο μου εκει.Ομως σιγα σιγα η ορεξη επανηλθε και ετσι βρηκαμε παλι τους ρυθμους μας.Ειδικα για οσες οι αντρες τους θελουν μην σκεφτεστε το σωμα σας που αλλαξε,ειλικρινα δεν τους νοιαζει.Σας θελουν και ειναι κατι που θα σας φερει παλι κοντα.Αν περιμενετε να αποθηλασετε η να ξεκουραστητε πρωτα αυτο μπορει να αργησει πολυ..

ισχύει πως καλό είναι να έχουμε επαφές σχετικά σύντομα μετά τη γέννα για να επανέλθει πιο γρήγορα η περιοχή λόγω πολλών ράμματων όπως είπες???

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Τη θηλαζω πρωτα και αν δε χορταινει δινω και συμπληρωμα... 

Επαφες γτ δεν εχετε?? Φοβασαι??? Δεν σ χει δωσει το οκ ο γιατρος τοσο καιρο μετα??? 

Εμεις κορίτσια μη φανταστειτε επαφη οπως πριν... Στα γρήγορα και (ντρέπομαι που το λεω) εχει τυχει και σ κρεβ/ρα με το μωρό στην κουνια να κοιμαται εννοείται... Τι να κάνουμε!??? Στην τελικη δεν καταλαβαίνει τωρα τίποτα... Αν και μπουμπουλωμενη με την κουβερτα και να θέλει να δει δε βλεπει!!! Εμεις μετα τις επαφες εφτιαξε καπως η σχέση μας παλι... Σαν να ηρθαμε πιο κοντα... Στην τελικη το σεξ ειναι μεγαλη εκτονωση και για τους 2...

Ο γιατρός μου έδωσε το οκ από τις 40 μέρες αλλά μου είπε πως είχα τότε ακόμη αρκετά εσωτερικά ράμματα που θα έκαναν κανένα δίμηνο να φύγουν κ αυτό με τρόμαξε. φοβάμαι πολύ. ακόμη πονάω από κάτω όταν πιέζεται η περιοχή κ δεν ξέρω πόσο θα πονέσω στην επαφή. μόνο εγώ νιώθω πως είμαι εντελώς κλειστή?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

μακάρι να δούμε σύντομα διάφορα.

 

ισχύει πως καλό είναι να έχουμε επαφές σχετικά σύντομα μετά τη γέννα για να επανέλθει πιο γρήγορα η περιοχή λόγω πολλών ράμματων όπως είπες???

Ο γιατρός μου έδωσε το οκ από τις 40 μέρες αλλά μου είπε πως είχα τότε ακόμη αρκετά εσωτερικά ράμματα που θα έκαναν κανένα δίμηνο να φύγουν κ αυτό με τρόμαξε. φοβάμαι πολύ. ακόμη πονάω από κάτω όταν πιέζεται η περιοχή κ δεν ξέρω πόσο θα πονέσω στην επαφή. μόνο εγώ νιώθω πως είμαι εντελώς κλειστή?

Και εγω ετσι ενιωθα, αλλα την ωρα της επαφης δεν ειχα καποιο ιδιαίτερο θεμα... Εννοείται ακομα δεν ειναι οπως πριν, αλλα επωδυνο δεν ειναι σε καμια περίπτωση!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

μακάρι να δούμε σύντομα διάφορα.

 

ισχύει πως καλό είναι να έχουμε επαφές σχετικά σύντομα μετά τη γέννα για να επανέλθει πιο γρήγορα η περιοχή λόγω πολλών ράμματων όπως είπες???

Ο γιατρός μου έδωσε το οκ από τις 40 μέρες αλλά μου είπε πως είχα τότε ακόμη αρκετά εσωτερικά ράμματα που θα έκαναν κανένα δίμηνο να φύγουν κ αυτό με τρόμαξε. φοβάμαι πολύ. ακόμη πονάω από κάτω όταν πιέζεται η περιοχή κ δεν ξέρω πόσο θα πονέσω στην επαφή. μόνο εγώ νιώθω πως είμαι εντελώς κλειστή?

Εγω παντως τις πρωτες 2-3 φορες πονεσα αρκετα στην αρχη αλλα κατα τη διαρκεια ψιλοπερνουσε.Δεν ηταν τοσο οτι ενιωθα στενη αλλα πολυ στεγνη σαν να μην υπηρχε υγρασια εκει.Πριν την πρωτη φορα ο γυναικολογος αφου με ειδε μου ειπε οτι θα πονεσω και μαλιστα προτεινε λιπαντικο και μας ειπε να μην το καθυστερησουμε γιατι θα παρει περισοτερο χρονο μετα.Ηταν 60 μερες μετα τη γεννα.Αλλα ακουσα αλλα κοριτσια δεν ειχαν τοσο θεμα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...