Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Lila ki said:

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

       

      18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      4 minutes ago, Lila ki said:

       

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      Για αυτό σου έβγαιναν τόσο άχνα τα τεστ …όλα καλα θα πάνε … πίστεψε το…. 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ρε κορίτσια μιας και λέτε για τους λευκούς ήχους, ούτε σε εμενα έπιασαν. Την έχω με τα μάτια ανοιχτά από εχθές το βράδυ, με εξαίρεση ένα τρίωρο και κάτι μισαωρα. Την έχω στο στήθος και χαλαρώνει αλλά τα μάτια δεν κλείνουν. Τι να της κάνω να κοιμηθεί... 

Αχαχχαχαχαχα θα το συνηθισεις!!! Το ματι θα είναι πάντα γαρίδα όταν θα θες να κοιμηθείς!!! Αν την αφήσεις κατω κλαίει?? Εγω την αφηνω να χαζεύει και την πεφτω για υπνο!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@anemoni1989 δεν την πιανει τπτ! Τωρα εχει 2 ωρες που εχει σπαραξει στο κλαμα! Δεν την πιανει τπτ! Μονο στηθος! Εμενα αμα δεν κοιμαται κλαιει! Ξυπνια και ηρεμη δεν παιζει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@anemoni1989 δεν την πιανει τπτ! Τωρα εχει 2 ωρες που εχει σπαραξει στο κλαμα! Δεν την πιανει τπτ! Μονο στηθος! Εμενα αμα δεν κοιμαται κλαιει! Ξυπνια και ηρεμη δεν παιζει!

Πόσο είναι?? Παίζει να είναι κολικοι?? Προσπαθησε γενικα να εισαι ηρεμη, γτ αν σε νιωθει ατην τσιτα δεν παίζει να ηρεμησει... Επισης, αν θυμάμαι καλα θηλαζεις... Εισαι σιγουρη πως δεν πειναει??? Η δικια μου σπαραζε ετσι σ αρχες οταν δεν ειχα αρκετο γαλα και για αυτο ειχα ξεκινησει συμπληρωμα.. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχαχχαχαχαχα θα το συνηθισεις!!! Το ματι θα είναι πάντα γαρίδα όταν θα θες να κοιμηθείς!!! Αν την αφήσεις κατω κλαίει?? Εγω την αφηνω να χαζεύει και την πεφτω για υπνο!!! 

Ναι αν την αφήσω στην κούνια κλαίει. Κι όχι μόνο. Αν την κοιμισω στο στήθος και τη βάλω αμέσως στην κούνια επισης ξυπνάει και κλαίει. Πρέπει να την έχω κοιμισμένη πάνω κανένα 25λεπτο για να μην το πάρει είδηση. 

πρίν από 30 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@anemoni1989 δεν την πιανει τπτ! Τωρα εχει 2 ωρες που εχει σπαραξει στο κλαμα! Δεν την πιανει τπτ! Μονο στηθος! Εμενα αμα δεν κοιμαται κλαιει! Ξυπνια και ηρεμη δεν παιζει!

Κι εμενα μόνο το στήθος την ηρεμεί. Αλλά δεν κοιμάται. Βέβαια τα κατάφερα και την κοίμισα αλλο ένα τρίωρο. Είπαμε, εμείς θα ξενυχτησουμε μαζί σήμερα..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι αν την αφήσω στην κούνια κλαίει. Κι όχι μόνο. Αν την κοιμισω στο στήθος και τη βάλω αμέσως στην κούνια επισης ξυπνάει και κλαίει. Πρέπει να την έχω κοιμισμένη πάνω κανένα 25λεπτο για να μην το πάρει είδηση. 

Κι εμενα μόνο το στήθος την ηρεμεί. Αλλά δεν κοιμάται. Βέβαια τα κατάφερα και την κοίμισα αλλο ένα τρίωρο. Είπαμε, εμείς θα ξενυχτησουμε μαζί σήμερα..!

Εγω κοριτσια αν δεν κοιμάται εκτος απο πανω μου, ξαπλωνω με το παιδι στην αγκαλιά μ ημικαθιστη παντα και κοιμαμαι σαν το δρακουλα.. Βαζω και μαξιλάρια γυρω γυρω... Δε γινεται και συνέχεια αυπνια... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω βρε κοριτσια διαβαζω για τα μωρα σας και μου φαινεται σαν χθες που γραφτηκα στο forum και λεγαμε για τα θετικα τεστακια!

Ελπιζω να πανε ολα καλα και για μενα!

18/12 εχω β επιπεδου!!!!

Αντε να δουμε!

Σας φιλω γλυκα ολες και υπομονη με τις αϋπνίες 

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Εγω κοριτσια αν δεν κοιμάται εκτος απο πανω μου, ξαπλωνω με το παιδι στην αγκαλιά μ ημικαθιστη παντα και κοιμαμαι σαν το δρακουλα.. Βαζω και μαξιλάρια γυρω γυρω... Δε γινεται και συνέχεια αυπνια... 

Προσπαθώ να καταλάβω πως το κανεις αυτό... Σε βρίσκω πολύ ψύχραιμη και εφευρετικη. Εγώ φοβάμαι ρε παιδί μην πέσω πάνω της όπως με πάρει ο ύπνος.. Άσε που με πιάνει υπερένταση κι εμενα και όταν τελικά καταφέρω να την κοιμισω πέφτω για ύπνο και δεν κλείνουν τα δικά μου τα μάτια!

Εντάξει, όλο γκρινιάζω. Αλλα στην πραγματικότητα είμαι ευτυχισμένη κι όσο ξέρω ότι είναι φυσιολογικά αυτά που συμβαίνουν στο παιδί μου κάνω υπομονή και λέω θα περάσει. Είναι κάποιες ώρες μόνο που λυγίζω και απελπίζομαι, πατάω και κανένα κλάμα, οπως σήμερα το απόγευμα και μετά απο λιγες ώρες συνέρχομαι. 

πρίν από 36 λεπτά , fairy-mary είπε:

Πωπω βρε κοριτσια διαβαζω για τα μωρα σας και μου φαινεται σαν χθες που γραφτηκα στο forum και λεγαμε για τα θετικα τεστακια!

Ελπιζω να πανε ολα καλα και για μενα!

18/12 εχω β επιπεδου!!!!

Αντε να δουμε!

Σας φιλω γλυκα ολες και υπομονη με τις αϋπνίες 

Καλή επιτυχία στη β επιπέδου! Είναι φοβερό πως περνάει ο χρόνος τελικά. Θυμάμαι ποσο απελπισμένη ήσουν που δεν έμενες έγκυος και σε λίγο καιρό πρώτα ο Θεός θα μας λες ποσο απελπισμένη είσαι κι εσυ που δεν κοιμάται! Χαχαχα Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου! Να μας ενημερώσεις! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Προσπαθώ να καταλάβω πως το κανεις αυτό... Σε βρίσκω πολύ ψύχραιμη και εφευρετικη. Εγώ φοβάμαι ρε παιδί μην πέσω πάνω της όπως με πάρει ο ύπνος.. Άσε που με πιάνει υπερένταση κι εμενα και όταν τελικά καταφέρω να την κοιμισω πέφτω για ύπνο και δεν κλείνουν τα δικά μου τα μάτια!

Εντάξει, όλο γκρινιάζω. Αλλα στην πραγματικότητα είμαι ευτυχισμένη κι όσο ξέρω ότι είναι φυσιολογικά αυτά που συμβαίνουν στο παιδί μου κάνω υπομονή και λέω θα περάσει. Είναι κάποιες ώρες μόνο που λυγίζω και απελπίζομαι, πατάω και κανένα κλάμα, οπως σήμερα το απόγευμα και μετά απο λιγες ώρες συνέρχομαι. 

Καλή επιτυχία στη β επιπέδου! Είναι φοβερό πως περνάει ο χρόνος τελικά. Θυμάμαι ποσο απελπισμένη ήσουν που δεν έμενες έγκυος και σε λίγο καιρό πρώτα ο Θεός θα μας λες ποσο απελπισμένη είσαι κι εσυ που δεν κοιμάται! Χαχαχα Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου! Να μας ενημερώσεις! 

Χαχαχαχα ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Προσπαθώ να καταλάβω πως το κανεις αυτό... Σε βρίσκω πολύ ψύχραιμη και εφευρετικη. Εγώ φοβάμαι ρε παιδί μην πέσω πάνω της όπως με πάρει ο ύπνος.. Άσε που με πιάνει υπερένταση κι εμενα και όταν τελικά καταφέρω να την κοιμισω πέφτω για ύπνο και δεν κλείνουν τα δικά μου τα μάτια!

Εντάξει, όλο γκρινιάζω. Αλλα στην πραγματικότητα είμαι ευτυχισμένη κι όσο ξέρω ότι είναι φυσιολογικά αυτά που συμβαίνουν στο παιδί μου κάνω υπομονή και λέω θα περάσει. Είναι κάποιες ώρες μόνο που λυγίζω και απελπίζομαι, πατάω και κανένα κλάμα, οπως σήμερα το απόγευμα και μετά απο λιγες ώρες συνέρχομαι. 

Καλή επιτυχία στη β επιπέδου! Είναι φοβερό πως περνάει ο χρόνος τελικά. Θυμάμαι ποσο απελπισμένη ήσουν που δεν έμενες έγκυος και σε λίγο καιρό πρώτα ο Θεός θα μας λες ποσο απελπισμένη είσαι κι εσυ που δεν κοιμάται! Χαχαχα Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου! Να μας ενημερώσεις! 

Και εγω φοβομουν, μέχρι που μετα απο σχεδον 40 μέρες αυπνιας απελπιστηκα... Χαρακτηριστικό παράδειγμα η σημερινή νυχτα... Ποναω ολόκληρη γτ παλι κοιμηθηκαμε σ καναπε... Και εγω τη λατρεύω αλλα αμα δεις τη μουρη μου μαλλον θα τρομαξεις... Εχω τοσα νευρα... Με τον αντρα μου, που δεν ξυπναει όταν κλαίει το παιδι και κοιμαται σαν να μην πω, με εμενα που δεν εχω υπομονη.. Χθες εφτασα σ σημείο να ζητήσω από τον αντρα μου αν θελει να κάνουμε τραμπα το 9μηνο..να παω εγω για δουλειά δηλαδή και να κάθεται αυτος... Εννοείται αρνηθηκε.. Χαζος ειναι? Ξεφεύγει και λίγο... Η αλήθεια είναι ότι αν ειχα λιγη βοήθεια από τους δικούς μου για να μου κρατανε το παιδι, θα γυρναγα δίχως 2η σκεψη στην δουλειά... Η εστω ρε παιδακι μου αν υπήρχαν οντως σωστοι βρεφονηπιακοι... Με αυτό το σενάριο, ακομα και στη δουλειά να μη γυρναγα, θα μπορούσα να κανω κάποια πράγματα για εμενα... Θα την αφηνα εκει καποιες ωρες και θα ημουν και παλι πιο ελεύθερη.. Πλεον εξαρτωμαι πληρως απο καποιον αλλο... Και δεν εννοώ μονο το μωρο... Εννοώ αυτον που θα ειναι σε θεση να μου κρατήσει το μωρο... Πφφφφ νιωθω τοση απελπισια... 

Οπως βλεπεις @P.L.L. και εγω δεν ειμαι σε καλύτερη μοιρα... Απλα προσπαθώ να βλέπω καποια πραγματα πιο χαλαρά σε σχέση με την μπεμπα, γιατί αλλιώς θα καταρρευσω... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Και εγω φοβομουν, μέχρι που μετα απο σχεδον 40 μέρες αυπνιας απελπιστηκα... Χαρακτηριστικό παράδειγμα η σημερινή νυχτα... Ποναω ολόκληρη γτ παλι κοιμηθηκαμε σ καναπε... Και εγω τη λατρεύω αλλα αμα δεις τη μουρη μου μαλλον θα τρομαξεις... Εχω τοσα νευρα... Με τον αντρα μου, που δεν ξυπναει όταν κλαίει το παιδι και κοιμαται σαν να μην πω, με εμενα που δεν εχω υπομονη.. Χθες εφτασα σ σημείο να ζητήσω από τον αντρα μου αν θελει να κάνουμε τραμπα το 9μηνο..να παω εγω για δουλειά δηλαδή και να κάθεται αυτος... Εννοείται αρνηθηκε.. Χαζος ειναι? Ξεφεύγει και λίγο... Η αλήθεια είναι ότι αν ειχα λιγη βοήθεια από τους δικούς μου για να μου κρατανε το παιδι, θα γυρναγα δίχως 2η σκεψη στην δουλειά... Η εστω ρε παιδακι μου αν υπήρχαν οντως σωστοι βρεφονηπιακοι... Με αυτό το σενάριο, ακομα και στη δουλειά να μη γυρναγα, θα μπορούσα να κανω κάποια πράγματα για εμενα... Θα την αφηνα εκει καποιες ωρες και θα ημουν και παλι πιο ελεύθερη.. Πλεον εξαρτωμαι πληρως απο καποιον αλλο... Και δεν εννοώ μονο το μωρο... Εννοώ αυτον που θα ειναι σε θεση να μου κρατήσει το μωρο... Πφφφφ νιωθω τοση απελπισια... 

Οπως βλεπεις @P.L.L. και εγω δεν ειμαι σε καλύτερη μοιρα... Απλα προσπαθώ να βλέπω καποια πραγματα πιο χαλαρά σε σχέση με την μπεμπα, γιατί αλλιώς θα καταρρευσω... 

Με έχετε τρομάξει για το τι με περιμενει.πολύ ξενύχτι ε?βρε ανεμωνη μου δεν μπορεί να σε βοηθήσει λίγο η μαμά σου να σε ξεκουράσει ?έστω στις δουλειές του σπιτιού?.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Με έχετε τρομάξει για το τι με περιμενει.πολύ ξενύχτι ε?βρε ανεμωνη μου δεν μπορεί να σε βοηθήσει λίγο η μαμά σου να σε ξεκουράσει ?έστω στις δουλειές του σπιτιού?.

Η μαμα μου δουλεύει Λουλου μου... Γυρναει καθε μερα σ 6 το απόγευμα... Τι να πρωτοκανει??? Δεν θελω εγω ν ατην πίεσω, γτ αν της πω θυσια θα γινει... Αλλα τη λυπάμαι... Ο μπαμπας μου ειναι συνταξιουχος και θα μπορούσε, αλλα δε θελει... Αστα... Μου ειχε πει να θελω να κρατάει το παιδι, αλλα οταν θα θρλει να σηκωνεται και να φεύγει για να ξεσκαει.. Λες και ειμαι καμια λεφτου να εχω stand by νταντα για μια στο τοσο...  Τουλάχιστον είμαι ευγνώμων που μας βοηθανε με τη σκυλα και την πανε καμια βολτα οταν δεν μπορεί ο αντρας μου γτ εγω ακομα φοβαμαι μην με τραβηξει και παθω τίποτα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Και εγω φοβομουν, μέχρι που μετα απο σχεδον 40 μέρες αυπνιας απελπιστηκα... Χαρακτηριστικό παράδειγμα η σημερινή νυχτα... Ποναω ολόκληρη γτ παλι κοιμηθηκαμε σ καναπε... Και εγω τη λατρεύω αλλα αμα δεις τη μουρη μου μαλλον θα τρομαξεις... Εχω τοσα νευρα... Με τον αντρα μου, που δεν ξυπναει όταν κλαίει το παιδι και κοιμαται σαν να μην πω, με εμενα που δεν εχω υπομονη.. Χθες εφτασα σ σημείο να ζητήσω από τον αντρα μου αν θελει να κάνουμε τραμπα το 9μηνο..να παω εγω για δουλειά δηλαδή και να κάθεται αυτος... Εννοείται αρνηθηκε.. Χαζος ειναι? Ξεφεύγει και λίγο... Η αλήθεια είναι ότι αν ειχα λιγη βοήθεια από τους δικούς μου για να μου κρατανε το παιδι, θα γυρναγα δίχως 2η σκεψη στην δουλειά... Η εστω ρε παιδακι μου αν υπήρχαν οντως σωστοι βρεφονηπιακοι... Με αυτό το σενάριο, ακομα και στη δουλειά να μη γυρναγα, θα μπορούσα να κανω κάποια πράγματα για εμενα... Θα την αφηνα εκει καποιες ωρες και θα ημουν και παλι πιο ελεύθερη.. Πλεον εξαρτωμαι πληρως απο καποιον αλλο... Και δεν εννοώ μονο το μωρο... Εννοώ αυτον που θα ειναι σε θεση να μου κρατήσει το μωρο... Πφφφφ νιωθω τοση απελπισια... 

Οπως βλεπεις @P.L.L. και εγω δεν ειμαι σε καλύτερη μοιρα... Απλα προσπαθώ να βλέπω καποια πραγματα πιο χαλαρά σε σχέση με την μπεμπα, γιατί αλλιώς θα καταρρευσω... 

Πφφφ...μια απο τα ιδια...εμενα κλαιει απο χτες στις 7 το απογευμα! Εχω κοιμηθει μονο 1.5 ωρα! Με βλεπω στον καθρεφτη και με λυπαμαι! Και η βλακεια ειναι οτι πριν μια ωρα κοιμηθηκε και τωρα ειναι να φαει! Την ξυπνας η οχι? Εκει ειναι που με πιανει απελπισια! Εχουμε χαλασει εντελως το προγραμμα του φαγητου, ουτε ξερω πλεον ποτε ειναι να φαει αφου απο χτες τη βαζω στο στηθος συνεχεια για να ηρεμει! Και υποτιθεται οτι επειδη θελω να κοψω το θηλασμο πρεπει να αρχισω να κοβω γευματα! Και αυτο σκατα το εκανα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε @anemoni1989 δεν είχα καταλάβει πως είσαι κι εσυ στα ίδια. Νόμιζα πως έχεις βρει τα κουμπιά της. Αν κάνετε βαρδιες με τον αντρα σου και δίνει κι αυτος γαλα που βγαζεις με το θηλαστρο; Κι εμενα δεν ξυπνάει ακόμα κι αν κλαίει στο αυτί του αλλά τον ξυπνάω εγώ και του λέω «πήγαινε!» Στην τελική να ξέρεις ότι έχεις ένα δίωρο το απόγευμα για να πας μια βόλτα ή ένα γυμναστήριο να ξεδωσεις  

Εγώ κορίτσια τι να πω... σταυρώστε με αλλά της έδωσα μια καλή δόση ξένο το βράδυ και δεν την θηλασα και κοιμήθηκε ένα γεμάτο τετράωρο. Όταν τη θηλάζω επειδή δεν έχω πολύ γαλα, μας παίρνει μια ώρα και στα δυο στήθη μέχρι να πω ότι κάτι έφαγε. Μετά της δίνω αλλά 60ml ξένο. Δηλαδή μενει μιάμιση ώρα ξύπνια μέχρι να την ξαναβαλω να κοιμηθεί και έτσι την πιάνει υπερένταση. Εχθές ο άντρας μου είπε να δοκιμάσουμε να δώσουμε 120ml ξένο κι όχι στήθος και κοιμήθηκε ήρεμη. Εγώ έβγαλα το γαλα με θηλαστρο και κοιμήθηκα κι εγώ. Επιτέλους! Κι επειδή ήταν πετυχημένη η συνταγή το ξαναδοκιμάσαμε στο επόμενο γεύμα, επισης με επιτυχία. Πεινούσε το παιδάκι μου. 

Το ξέρω ποσο σημαντικός είναι ο θηλασμός και θέλω πολύ να πίνει και δικό μου γαλα για όσο περισσότερο γίνεται. Αλλά και η ηρεμία της και η ηρεμία των γονιών της είναι επισης πολύ σημαντική. Δε μου άρεσε να την έχω να κλαίει ή να είναι με το μάτι τούρλα όλο το βράδυ χωρίς να ξέρω τι της συμβαίνει ούτε μου άρεσε να βάζω τα κλάματα λες και τα έχω βάλει μαζί της. Μπορεί βέβαια απλώς να κοιμήθηκε καλά γιατί δεν είχε κοιμηθεί την προηγούμενη μέρα. Θα δείξει πως θα πάει σήμερα. Το στήθος είναι πάντα stand by. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Πφφφ...μια απο τα ιδια...εμενα κλαιει απο χτες στις 7 το απογευμα! Εχω κοιμηθει μονο 1.5 ωρα! Με βλεπω στον καθρεφτη και με λυπαμαι! Και η βλακεια ειναι οτι πριν μια ωρα κοιμηθηκε και τωρα ειναι να φαει! Την ξυπνας η οχι? Εκει ειναι που με πιανει απελπισια! Εχουμε χαλασει εντελως το προγραμμα του φαγητου, ουτε ξερω πλεον ποτε ειναι να φαει αφου απο χτες τη βαζω στο στηθος συνεχεια για να ηρεμει! Και υποτιθεται οτι επειδη θελω να κοψω το θηλασμο πρεπει να αρχισω να κοβω γευματα! Και αυτο σκατα το εκανα!

Μην την ξυπνήσεις, άστην να κοιμηθεί! Και μετά δώσε της κι εσυ μια ωραία δόση ξένο, αφού έτσι κι αλλιώς της δίνεις και θα κόψεις σιγά σιγά τον θηλασμό. Καν το έτσι να μπορέσετε να κοιμηθείτε ένα δίωρο τρίωρο. 

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Μήπως τα μωράκια σας είναι σε κάποιο άλμα ανάπτυξης και γι αυτό έχουν αυτή την ένταση? 

Λες; Για εμενα και την Βασιλική αμφιβάλω αλλά της ανεμώνης ίσως είναι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...