Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Annie4 είπε:

Γειά σου @Beboula25! Τον τελευταίο χρόνο πάλεψα πολύ να νικήσω τον αγχώδη εαυτό μου και αισθάνομαι πως ως ένα σημείο τα εχω καταφερει. Έχεις δίκιο σε όλα γι'αυτό και δεν αγχώνομαι. Έχω ήδη βάλει στο νου μου πως για έναν χρόνο δεν πρέπει να το πολυαναλύσω. Αλλά η παρέα σας μου είναι πολύτιμη :-) σε ευχαριστώ πολύ! Εσύ πως εισαι;

Μπράβο σου που το παλεύεις. Θα έρθει το παιδάκι πιο σύντομα από οτι νομιζεις και στο εύχομαι.. Καλα είμαι κορίτσι μου σε ευχαριστώ. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Γεια σου κοριτσακι μου.Τι κανεις οταν το μωρο εχει αυπνιες;Τιποτα και υπομονη.Μου το χε κανει κι εμενα παλιοτερα να ξυπναει 2 η 3 το πρωι και να ξανακοιμαται μετα απο 2-3 ωρες χωρις να φαινεται οτι το ενοχλει κατι.Εχω δει παλιες σειρες στο star  με το μπεμπη αγκαλια να κοιταει το ταβανι μες στη νυχτα.Πολλες φορες

Δεν το είχα σκεφτεί να το ρίξω στην τηλεόραση. Είμαι τόσο άσχετη βρε παιδιά.. Δεν έχω ιδέα από βρέφη. Δεν ξέρω τι είναι το φυσιολογικό κι αναμενόμενο και τι όχι. Όταν κοιμάται του καλού καιρού ρωτάω τον άντρα μου αν είναι φυσιολογικό να κοιμάται τόσο. Όταν δεν κοιμάται αναρωτιέμαι μήπως της συμβαίνει κάτι. Όταν κλαίει γοερά ενώ είναι ταϊσμένη και καθαρή τρώω φρίκη. Η καημένη δεν ξέρει τι να κανει για να ικανοποιήσει τη μαμα της...! 

3 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ @P.L.L. μου. Απλά αν τυχόν είμαι τωρα έγκυος το θεωρώ άδικο για τους νέους εργοδότες μου...

Έχεις πολύ δίκιο και αν και αγχώδης νομίζω πως πράγματι το'χω πάρει χαλαρά. Σίγουρα με βοήθησατε κι όλες εσείς με τις δικές σας εμπειρίες.

Ευχαριστώ πάρα πολύ που με συμβουλεύετε. :-)

Βρε, γιατί δεν θα είναι σωστό; Να τους πεις ότι είσαι σε αυτή τη φάση της ζωής σου να το ξέρουν. Δεν ξέρεις ομως πότε θα προκύψει. Γιατί να χάνεις ευκαιρίες εργασίας; Άσε που με πιάνουν τα σοσιαλιστικά μου και θεωρώ πως είναι δικαίωμα της γυναίκας να μείνει έγκυος χωρίς να πρέπει να δώσει εξηγήσεις από πριν. Κάνε βέβαια όπως νιώθεις εσυ και φυσικά είναι σεβαστό. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Τον μπαμπά ή τον μπέμπη; Χαχαχα Με το καλό λουλου μου!!

@Annie4 ποτε μη λες όχι σε δουλειά! Καλή αρχή και με το καλό να μας ανακοινώσεις κι εγκυμοσύνη τις επόμενες μέρες!

Χαχαχαχαχα και τους 2.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Δεν το είχα σκεφτεί να το ρίξω στην τηλεόραση. Είμαι τόσο άσχετη βρε παιδιά.. Δεν έχω ιδέα από βρέφη. Δεν ξέρω τι είναι το φυσιολογικό κι αναμενόμενο και τι όχι. Όταν κοιμάται του καλού καιρού ρωτάω τον άντρα μου αν είναι φυσιολογικό να κοιμάται τόσο. Όταν δεν κοιμάται αναρωτιέμαι μήπως της συμβαίνει κάτι. Όταν κλαίει γοερά ενώ είναι ταϊσμένη και καθαρή τρώω φρίκη. Η καημένη δεν ξέρει τι να κανει για να ικανοποιήσει τη μαμα της...! 

Βρε, γιατί δεν θα είναι σωστό; Να τους πεις ότι είσαι σε αυτή τη φάση της ζωής σου να το ξέρουν. Δεν ξέρεις ομως πότε θα προκύψει. Γιατί να χάνεις ευκαιρίες εργασίας; Άσε που με πιάνουν τα σοσιαλιστικά μου και θεωρώ πως είναι δικαίωμα της γυναίκας να μείνει έγκυος χωρίς να πρέπει να δώσει εξηγήσεις από πριν. Κάνε βέβαια όπως νιώθεις εσυ και φυσικά είναι σεβαστό. 

Τα λες πολύ σωστά κι εγώ μαζί σου είμαι. Η εργοδότρια όμως φαίνεται καλός άνθρωπος και με ρωτησε αν σκοπευω το επόμενο 2μηνο να κανω παιδί κι είπα όχι με το σκεπτικό φυσικά οτι αν με έπαιρνε θα διεκοπτα την προσπάθεια για λίγους μήνες ώστε να προσαρμοστώ στη δουλειά. Ε και θέλω να είμαι σωστή σε περίπτωση που η τύχη μου χτυπήσει την πόρτα αυτόν τον μήνα. Μόνο γι'αυτό. Αν κάπου διαφωνείς πες το μου, θα ανακουφιστώ, αλήθεια!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Δεν το είχα σκεφτεί να το ρίξω στην τηλεόραση. Είμαι τόσο άσχετη βρε παιδιά.. Δεν έχω ιδέα από βρέφη. Δεν ξέρω τι είναι το φυσιολογικό κι αναμενόμενο και τι όχι. Όταν κοιμάται του καλού καιρού ρωτάω τον άντρα μου αν είναι φυσιολογικό να κοιμάται τόσο. Όταν δεν κοιμάται αναρωτιέμαι μήπως της συμβαίνει κάτι. Όταν κλαίει γοερά ενώ είναι ταϊσμένη και καθαρή τρώω φρίκη. Η καημένη δεν ξέρει τι να κανει για να ικανοποιήσει τη μαμα της...! 

Βρε, γιατί δεν θα είναι σωστό; Να τους πεις ότι είσαι σε αυτή τη φάση της ζωής σου να το ξέρουν. Δεν ξέρεις ομως πότε θα προκύψει. Γιατί να χάνεις ευκαιρίες εργασίας; Άσε που με πιάνουν τα σοσιαλιστικά μου και θεωρώ πως είναι δικαίωμα της γυναίκας να μείνει έγκυος χωρίς να πρέπει να δώσει εξηγήσεις από πριν. Κάνε βέβαια όπως νιώθεις εσυ και φυσικά είναι σεβαστό. 

Φυσιολογικο ειναι κοριτσακι. Εισαι νεα μανουλα ακομη θα τα μαθεις και θα μαθεις και πως λειτουργει το μωρο σου.Να ρωτας οτι θελεις.Ολες ετσι ημασταν και ειμαστε .9 μηνες μετα κι ακομη καποιες φορες δεν ξερω τι να κανω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Annie4 είπε:

Τα λες πολύ σωστά κι εγώ μαζί σου είμαι. Η εργοδότρια όμως φαίνεται καλός άνθρωπος και με ρωτησε αν σκοπευω το επόμενο 2μηνο να κανω παιδί κι είπα όχι με το σκεπτικό φυσικά οτι αν με έπαιρνε θα διεκοπτα την προσπάθεια για λίγους μήνες ώστε να προσαρμοστώ στη δουλειά. Ε και θέλω να είμαι σωστή σε περίπτωση που η τύχη μου χτυπήσει την πόρτα αυτόν τον μήνα. Μόνο γι'αυτό. Αν κάπου διαφωνείς πες το μου, θα ανακουφιστώ, αλήθεια!

Κοιτα, αν είχατε μιλήσει έτσι ανοιχτά με τη γυναίκα και της είπες ότι τους επόμενους δυο μήνες δεν θα προσπαθήσεις τότε μην το κανεις. Η μην πας στη δουλειά. Αλλά δυο μήνες είναι μωρε. Θα περάσουν γρήγορα. Εκτός αν δεν καίγεσαι κιόλας να βρεις δουλειά. 

 

πρίν από 34 λεπτά , Comet είπε:

Φυσιολογικο ειναι κοριτσακι. Εισαι νεα μανουλα ακομη θα τα μαθεις και θα μαθεις και πως λειτουργει το μωρο σου.Να ρωτας οτι θελεις.Ολες ετσι ημασταν και ειμαστε .9 μηνες μετα κι ακομη καποιες φορες δεν ξερω τι να κανω

Ευχαριστώ πολύ. Με παρηγορεί που λίγο πολύ όλες πελαγωσαν στην αρχή αλλά μετά βρήκαν μια άκρη. Θα σας ρωτάω λοιπόν για ότι με ανησυχεί χωρίς ντροπή! Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κοιτα, αν είχατε μιλήσει έτσι ανοιχτά με τη γυναίκα και της είπες ότι τους επόμενους δυο μήνες δεν θα προσπαθήσεις τότε μην το κανεις. Η μην πας στη δουλειά. Αλλά δυο μήνες είναι μωρε. Θα περάσουν γρήγορα. Εκτός αν δεν καίγεσαι κιόλας να βρεις δουλειά. 

 

Ευχαριστώ πολύ. Με παρηγορεί που λίγο πολύ όλες πελαγωσαν στην αρχή αλλά μετά βρήκαν μια άκρη. Θα σας ρωτάω λοιπόν για ότι με ανησυχεί χωρίς ντροπή! Και πάλι ευχαριστώ!

Δεν ήταν ανάγκη να βρω δουλειά γιατι παίρνω επίδομα ανεργίας και κάνω και κάτι μαθήματα αλλά εγώ το ήθελα. Τώρα ρίσκαρα, είπα ναι κι αν έχει συμβεί το πολυπόθητο παραιτούμαι!

Πες μου εσύ πως είσαι στη νέα σου καθημερινότητα!!! Κοιμάστε καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Δεν το είχα σκεφτεί να το ρίξω στην τηλεόραση. Είμαι τόσο άσχετη βρε παιδιά.. Δεν έχω ιδέα από βρέφη. Δεν ξέρω τι είναι το φυσιολογικό κι αναμενόμενο και τι όχι. Όταν κοιμάται του καλού καιρού ρωτάω τον άντρα μου αν είναι φυσιολογικό να κοιμάται τόσο. Όταν δεν κοιμάται αναρωτιέμαι μήπως της συμβαίνει κάτι. Όταν κλαίει γοερά ενώ είναι ταϊσμένη και καθαρή τρώω φρίκη. Η καημένη δεν ξέρει τι να κανει για να ικανοποιήσει τη μαμα της...! 

Βρε, γιατί δεν θα είναι σωστό; Να τους πεις ότι είσαι σε αυτή τη φάση της ζωής σου να το ξέρουν. Δεν ξέρεις ομως πότε θα προκύψει. Γιατί να χάνεις ευκαιρίες εργασίας; Άσε που με πιάνουν τα σοσιαλιστικά μου και θεωρώ πως είναι δικαίωμα της γυναίκας να μείνει έγκυος χωρίς να πρέπει να δώσει εξηγήσεις από πριν. Κάνε βέβαια όπως νιώθεις εσυ και φυσικά είναι σεβαστό. 

Τα ιδια εχω αναρωτηθει κ εγω καποιες βραδυες που ξυπανει..τρωει και μενει ξυπνια χωρις λογο...Να κλεινουν τα ματια μου και αυτη εκει απτοητη...Αχ εγω κανω υπομονη...εξαντλειται βεβαια...αλλα δεν μπορουμε να κανκυμε κατι αλλο!!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Δεν ήταν ανάγκη να βρω δουλειά γιατι παίρνω επίδομα ανεργίας και κάνω και κάτι μαθήματα αλλά εγώ το ήθελα. Τώρα ρίσκαρα, είπα ναι κι αν έχει συμβεί το πολυπόθητο παραιτούμαι!

Πες μου εσύ πως είσαι στη νέα σου καθημερινότητα!!! Κοιμάστε καθόλου;

Εγώ είμαι χαρούμενη αλλά χεσμενη επάνω μου! Περνάω στιγμές που μόνο το ευχαριστιέμαι και στιγμές που αγανακτώ αλλά υπερτερούν οι πρώτες. Εχθές έλεγα στον άντρα μου ότι τελικά θέλω να μου κανει δέκα παιδιά! Μετά με άφησε άυπνη η μικρή. Αλλά συνηθίζω σιγά σιγά. Νομίζω το χειρότερο μου είναι να τη βλέπω να νιώθει άσχημα αλλά να μην ξέρω γιατί και τι να κάνω. Θα μάθω όμως. Αφού όλα μαθαίνονται. 

 

4 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Τα ιδια εχω αναρωτηθει κ εγω καποιες βραδυες που ξυπανει..τρωει και μενει ξυπνια χωρις λογο...Να κλεινουν τα ματια μου και αυτη εκει απτοητη...Αχ εγω κανω υπομονη...εξαντλειται βεβαια...αλλα δεν μπορουμε να κανκυμε κατι αλλο!!!!

Ε τελικά φυσιολογική είναι και η δίκη μου :-) Να τα φέρουμε σε επαφή ρε παιδιά τα παιδάκια μας να ξενυχτάνε παρέα όταν δεν έχουν ύπνο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εγώ είμαι χαρούμενη αλλά χεσμενη επάνω μου! Περνάω στιγμές που μόνο το ευχαριστιέμαι και στιγμές που αγανακτώ αλλά υπερτερούν οι πρώτες. Εχθές έλεγα στον άντρα μου ότι τελικά θέλω να μου κανει δέκα παιδιά! Μετά με άφησε άυπνη η μικρή. Αλλά συνηθίζω σιγά σιγά. Νομίζω το χειρότερο μου είναι να τη βλέπω να νιώθει άσχημα αλλά να μην ξέρω γιατί και τι να κάνω. Θα μάθω όμως. Αφού όλα μαθαίνονται. 

 

Ε τελικά φυσιολογική είναι και η δίκη μου :-) Να τα φέρουμε σε επαφή ρε παιδιά τα παιδάκια μας να ξενυχτάνε παρέα όταν δεν έχουν ύπνο!

Να φτιάξουμε φόρουμ ειδικό για τα παιδάκια από τις μαμαδες εδώ.να συζητάνε για τα βυζια μας για το πώς θέλουν το γάλα τους.αχχαχαχα Καλημέρα κορίτσια!!!!!!Έχω έρθει γιατρό.περιμενω να με δει.αντε να δούμε τι θα ακούσουμε σήμερα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/12/2018 at 1:39 ΠΜ, Annie4 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα σας περίπου 1 μήνα πριν κι αποφάσισα πρώτα να διαβάσω κάθε σελίδα ώστε να σας γνωρίσω κι ύστερα να κάνω την εμφάνισή μου. Είμαι 28 χρονών, πρόσφατα παντρεμένη (κοντά με την @Beboula25) κι απλά θέλω κι εγώ στη ζωή μου ένα μωρό (και 2 και 3). Ένας μήνας προσπαθειών αλλά διαβάζοντάς σας ένιωσα την ανάγκη να σας γνωρίσω όπως κι αν εξελιχθεί η δική μου διαδρομή.Έχω χαρεί, έχω συγκινηθεί, έχω αγχωθεί, έχω δακρύσει με κάθε βήμα κάθε κοπέλας εδώ.

Να ζήσουν τα νεογέννητα @P.L.L. @anemoni1989και @Diavolitsa. Στις εγκυμονούσες να ευχηθώ με το καλό αλλά και σε όλες τις υπόλοιπες αισιοδοξία κι απόλαυση της διαδρομής ώσπου να φτάσουμε στον προορισμό. 

Ευχαριστώ πολύ!!! Σου εύχομαι σύντομα να γίνει το όνειρο σ πραγματικότητα 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , loyloy είπε:

Να φτιάξουμε φόρουμ ειδικό για τα παιδάκια από τις μαμαδες εδώ.να συζητάνε για τα βυζια μας για το πώς θέλουν το γάλα τους.αχχαχαχα Καλημέρα κορίτσια!!!!!!Έχω έρθει γιατρό.περιμενω να με δει.αντε να δούμε τι θα ακούσουμε σήμερα.

Καλημέρα λουλου! Να έχετε πολύ καλά νέα σήμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Εγώ είμαι χαρούμενη αλλά χεσμενη επάνω μου! Περνάω στιγμές που μόνο το ευχαριστιέμαι και στιγμές που αγανακτώ αλλά υπερτερούν οι πρώτες. Εχθές έλεγα στον άντρα μου ότι τελικά θέλω να μου κανει δέκα παιδιά! Μετά με άφησε άυπνη η μικρή. Αλλά συνηθίζω σιγά σιγά. Νομίζω το χειρότερο μου είναι να τη βλέπω να νιώθει άσχημα αλλά να μην ξέρω γιατί και τι να κάνω. Θα μάθω όμως. Αφού όλα μαθαίνονται. 

 

Ε τελικά φυσιολογική είναι και η δίκη μου :-) Να τα φέρουμε σε επαφή ρε παιδιά τα παιδάκια μας να ξενυχτάνε παρέα όταν δεν έχουν ύπνο!

Έτσι είναι πάντα στην αρχή. Ειδικά εκείνη η ανασφάλεια του να μην ξέρεις τί θελει...αλλά σε λίγο καιρό χωρίς αμφιβολία θα τα θες τα δέκα παιδιά κι αν όχι δέκα, άλλα δυο-τρία :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλημέρα λουλου! Να έχετε πολύ καλά νέα σήμερα!!!

Έχει ξεκινήσει διαστολή. Μου πε πας σπίτι και περιμένουμε να σπάσουν τα νερα.αν μέχρι Τρίτη δεν σπάσουν θα πάμε με ραντεβού να τα σπάσει ο γιατρός τη Τετάρτη.εχεινπαρει θέση κιόλας.ειναι έτοιμος.και σήμερα μου πε αν θέλω να μου τα σπάσει αλλά είπαμε ας του δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Έχει ξεκινήσει διαστολή. Μου πε πας σπίτι και περιμένουμε να σπάσουν τα νερα.αν μέχρι Τρίτη δεν σπάσουν θα πάμε με ραντεβού να τα σπάσει ο γιατρός τη Τετάρτη.εχεινπαρει θέση κιόλας.ειναι έτοιμος.και σήμερα μου πε αν θέλω να μου τα σπάσει αλλά είπαμε ας του δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα.

Μπραβοοοοο! Να προετοιμάσω την κόρη μου πως έρχεται ο γαμπρός!!! Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...