Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αλήθεια σου είπε να την αφήνεις; Τι να σου πω. Εμενα μου είπε να την ξυπνάω για να μη ξεπεράσει τις τρεις ώρες που δεν έχει φάει.  Αλλά ναι ξυπνάει από μόνη της. Για να είμαι ειλικρινής τη νύχτα την έχω αφήσει και στις τρεισήμισι ώρες χωρίς να φάει.. Επισης από εχθές το βράδυ της έδωσα και 90ml, σε γεύμα όμως που δεν της έδωσα καθόλου στήθος. 

Για τη ζυγαριά δεν ξέρω @loyloy μου. Φοβάμαι πως αν την έχω σπίτι θα μου προκαλεί άγχος γιατί θα τη ζυγίζω κάθε μέρα (σίγουρα πράγματα). Λέω ότι αφού τρώει μια χαρά θα παίρνει βάρος. Αυτό σκέφτομαι και ηρεμώ. 

Εχω αντικρουόμενες απόψεις σχετικά με το ποτε βάζουμε το παιδί στο στήθος. Η μαία που μας έκανε τα μαθήματα θηλασμού και ανόδυνου τοκετού έλεγε να δίνουμε στο παιδί το στήθος οοοοπουε αυτό το ζητάει. Η μαία που έρχεται για να με βοηθήσει στο σπίτι λέει να μην το δίνω πριν τις δυόμισι ώρες για να μην το κάνει πιπίλα. Εμενα μου αρέσει πολύ να την έχω στήθος. Δεν έχω καταφέρει να αντισταθώ πολλές φορές και της το προσφέρω αβέρτα. Εσάς τι σας είπαν; 

Το μωρό σκουλαρίκι επί λέξη.αλλα κι αυτό υπερβολή.Βρε Όπως νιώθεις Εσύ καλύτερα.αν τη θες συνέχεια τότε αυτό θα κάνεις αν βοηθησει καιναυξηθει και το γάλα σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Το μωρό σκουλαρίκι επί λέξη.αλλα κι αυτό υπερβολή.Βρε Όπως νιώθεις Εσύ καλύτερα.αν τη θες συνέχεια τότε αυτό θα κάνεις αν βοηθησει καιναυξηθει και το γάλα σου.

Προς τα εκεί κλείνω λουλου μου. Δε νομίζω να έχω φορέσει πιο ωραίο σκουλαρίκι :-) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Και γω καπου τοσο της δινω! Τα ιδια τρωμε! Ο γιατρος μου ειπε σε καμια 15αρια μερες αναλογα ποσο θα παρει θα μπορεσουμε να το παμε στα 90μλ! Μου αφησε κ τη ζυγαρια του εδω να παρακολουθω το βαρος! Εσυ οταν λες σηκωνεται ξυπναει μονο του? Γιατι εγω την ξυπναω εκτος απο το βραδυ που μου ειπε ο γιατρος να την αφηνω οποτε κοιμαται γυρω στις 4-5 ωρες!

Εγω κοριτσοα πλεον της κανω 120 ml  γιατι ειδα οτι καποιες φορες πινει και τα 90 που της εφτιαχνα...Επισης κ εμενα μ εχει πει το βραδυ να μην την ξυπναω..Αλλα το σκατο ξυπναει αο μονο του!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Εγω κοριτσοα πλεον της κανω 120 ml  γιατι ειδα οτι καποιες φορες πινει και τα 90 που της εφτιαχνα...Επισης κ εμενα μ εχει πει το βραδυ να μην την ξυπναω..Αλλα το σκατο ξυπναει αο μονο του!

Η γλυκουλα! Φαγανό παιδί. Καλή ώρα να χει!

Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. εμενα μου τα εχουν πει και τα δυο! Γενικα ολοι αυτοι μπορουν να σε τρελανουν! Οπως επισης οταν λεμε ανα 2 η 3 ωρες να τρωει πως τις μετραμε? Απο το τελος του φαγητου η απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@P.L.L. εμενα μου τα εχουν πει και τα δυο! Γενικα ολοι αυτοι μπορουν να σε τρελανουν! Οπως επισης οταν λεμε ανα 2 η 3 ωρες να τρωει πως τις μετραμε? Απο το τελος του φαγητου η απο την αρχη?

Ναι, υπάρχουν διαφορετικές κατευθύνσεις μάλλον και σου λέει η καθεμία τη δίκη της. Εγώ παντως όσο ακόμα δεν έχω πολύ γαλα και μου δίνεται η ευκαιρία θα την βάζω στο στήθος. Εςυ πως είναι; Επουλώθηκαν καθόλου οι θηλές; Επισης εγώ μετράω από το τέλος του θηλασμού τον χρονο γιατί μας παίρνει πολληηη ώρα να φάμε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι, υπάρχουν διαφορετικές κατευθύνσεις μάλλον και σου λέει η καθεμία τη δίκη της. Εγώ παντως όσο ακόμα δεν έχω πολύ γαλα και μου δίνεται η ευκαιρία θα την βάζω στο στήθος. Εςυ πως είναι; Επουλώθηκαν καθόλου οι θηλές; Επισης εγώ μετράω από το τέλος του θηλασμού τον χρονο γιατί μας παίρνει πολληηη ώρα να φάμε.

Και γω τη βαζω σε καθε γευμα ! Και 5μλ να παρει καλο ειναι! Εμενα ο παιδιατρος μου ειπε απο το τελος και αυτο κανω κ γω! Καμια ωρα την τρωμε και μεις! Κανα μισαωρο την αφηνω στο στηθος και μεχρι να φαμε κ το συμπληρωμα περασε η ωρα! Οι θηλες πολυ καλυτερα...αλλα ειμαι τοπλες ολη μερα :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Και γω τη βαζω σε καθε γευμα ! Και 5μλ να παρει καλο ειναι! Εμενα ο παιδιατρος μου ειπε απο το τελος και αυτο κανω κ γω! Καμια ωρα την τρωμε και μεις! Κανα μισαωρο την αφηνω στο στηθος και μεχρι να φαμε κ το συμπληρωμα περασε η ωρα! Οι θηλες πολυ καλυτερα...αλλα ειμαι τοπλες ολη μερα :)

Κι εγώ με το στήθος έξω κυκλοφορώ ακόμα κι αν έχω κόσμο (καμία μαμα, πεθερά, κουνιάδα κτλ). 

Πολυ χαιρομαι που είσαι καλυτερα! Βάζε και την purelan λένε ότι βοηθάει. 

@Rafaelatarzan πως είσαι; Έγινε η εμβρυομεταφορα; 

@loyloy συσπασεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κι εγώ με το στήθος έξω κυκλοφορώ ακόμα κι αν έχω κόσμο (καμία μαμα, πεθερά, κουνιάδα κτλ). 

Πολυ χαιρομαι που είσαι καλυτερα! Βάζε και την purelan λένε ότι βοηθάει. 

@Rafaelatarzan πως είσαι; Έγινε η εμβρυομεταφορα; 

@loyloy συσπασεις;

Τη βαζω συνεχεια γιατι οσο και να παταω το στηθος γαλα δε βγαζει που λενε οτι ειναι το καλυτερο για τις πληγωμενες θηλες! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Τη βαζω συνεχεια γιατι οσο και να παταω το στηθος γαλα δε βγαζει που λενε οτι ειναι το καλυτερο για τις πληγωμενες θηλες! 

Ούτε μια σταγόνα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ούτε μια σταγόνα;;;

Τις 2 τελευταιες μερες ουτε σταγονα! Και δειχνει και εντελως αδειο...παρολα αυτα επιμενω και τη βαζω ενα μισαωρο σε καθε γευμα χωρις βεβαια να ξερω αν περνει κατι...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Κι εγώ με το στήθος έξω κυκλοφορώ ακόμα κι αν έχω κόσμο (καμία μαμα, πεθερά, κουνιάδα κτλ). 

Πολυ χαιρομαι που είσαι καλυτερα! Βάζε και την purelan λένε ότι βοηθάει. 

@Rafaelatarzan πως είσαι; Έγινε η εμβρυομεταφορα; 

@loyloy συσπασεις;

Μπαααααααααα ησυχία.σκατοπαιδο από τη κοιλιά 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Αντε καλε! Περιμενει το μπαμπα του το παιδι!

Σάββατο πρωί έχω πάλι γιατρό.μακαρι να με στείλει στο καπάκι μαιευτήριο.η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα σας περίπου 1 μήνα πριν κι αποφάσισα πρώτα να διαβάσω κάθε σελίδα ώστε να σας γνωρίσω κι ύστερα να κάνω την εμφάνισή μου. Είμαι 28 χρονών, πρόσφατα παντρεμένη (κοντά με την @Beboula25) κι απλά θέλω κι εγώ στη ζωή μου ένα μωρό (και 2 και 3). Ένας μήνας προσπαθειών αλλά διαβάζοντάς σας ένιωσα την ανάγκη να σας γνωρίσω όπως κι αν εξελιχθεί η δική μου διαδρομή.Έχω χαρεί, έχω συγκινηθεί, έχω αγχωθεί, έχω δακρύσει με κάθε βήμα κάθε κοπέλας εδώ.

Να ζήσουν τα νεογέννητα @P.L.L. @anemoni1989και @Diavolitsa. Στις εγκυμονούσες να ευχηθώ με το καλό αλλά και σε όλες τις υπόλοιπες αισιοδοξία κι απόλαυση της διαδρομής ώσπου να φτάσουμε στον προορισμό. 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...