Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

@loyloy είδα στ όνειρο μου πως γέννησες!! Πως είσαι;

@Κελυ 32 τι κάνετε; Πως πάει η μικρή; Να σου κάνω μια ερώτηση αν δε σε πειράζει; Ποσο γαλα πίνει κάθε μέρα; Ποσα γεύματα κάνετε και ποσο πίνει σε κάθε γεύμα; Εμενα στο 24ωρο σηκώνεται κάθε 2,5 με 3 ώρες και μια της δίνω ξένο 60ml μια στήθος. Αλλά από το στήθος δεν ξέρω τι παίρνει. Συνήθως συμπληρώνω και ξένο μετά από λίγο γιατί ξανακλαιει. Καλά σε κάθε γεύμα μας παίρνει μια ώρα για να τελειώσουμε το φαΐ μας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 5 λεπτά , P.L.L. είπε:

@loyloy είδα στ όνειρο μου πως γέννησες!! Πως είσαι;

@Κελυ 32 τι κάνετε; Πως πάει η μικρή; Να σου κάνω μια ερώτηση αν δε σε πειράζει; Ποσο γαλα πίνει κάθε μέρα; Ποσα γεύματα κάνετε και ποσο πίνει σε κάθε γεύμα; Εμενα στο 24ωρο σηκώνεται κάθε 2,5 με 3 ώρες και μια της δίνω ξένο 60ml μια στήθος. Αλλά από το στήθος δεν ξέρω τι παίρνει. Συνήθως συμπληρώνω και ξένο μετά από λίγο γιατί ξανακλαιει. Καλά σε κάθε γεύμα μας παίρνει μια ώρα για να τελειώσουμε το φαΐ μας. 

Χαχαχαχα καλό.σιγα μη γεννήσω ακόμα.Ο μικρός Έχει βολευτεί για τα καλά.εκει βλενη με λίγο καφέ αιματακι.απο συσπάσεις ησυχία.σε 10 μέρες έχω ΠΗΤ. Νομίζω θέλει να είναι τυπικός.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Χαχαχαχα καλό.σιγα μη γεννήσω ακόμα.Ο μικρός Έχει βολευτεί για τα καλά.εκει βλενη με λίγο καφέ αιματακι.απο συσπάσεις ησυχία.σε 10 μέρες έχω ΠΗΤ. Νομίζω θέλει να είναι τυπικός.

Μήπως η καφέ βλέννη είναι από τον τράχηλο που ανοίγει σιγά σιγά; Περπατάς; Δεν μπορείς να κανεις και σεξ ρε παιδί μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μήπως η καφέ βλέννη είναι από τον τράχηλο που ανοίγει σιγά σιγά; Περπατάς; Δεν μπορείς να κανεις και σεξ ρε παιδί μου!

Και εδώ να τον είχα σιγά μη κάναμε σεξ.απο το θετικό τεστ τέλος.σου λέει είναι το παιδί μου μέσα σου δεν μπορώ.Απο το τράχηλο είναι αλλά γίνεται σιγά σιγά.συσπασεις ή ενα πονακι βρε παιδί μου κάτι μπααααααααα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , loyloy είπε:

Και εδώ να τον είχα σιγά μη κάναμε σεξ.απο το θετικό τεστ τέλος.σου λέει είναι το παιδί μου μέσα σου δεν μπορώ.Απο το τράχηλο είναι αλλά γίνεται σιγά σιγά.συσπασεις ή ενα πονακι βρε παιδί μου κάτι μπααααααααα.

Ααα θα σε μαλωσω κοριτσακι.Τι ειπαμε;Οχι ακομη.Να προλαβει κι ο μπαμπας και να ναι τελειως καλα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Ααα θα σε μαλωσω κοριτσακι.Τι ειπαμε;Οχι ακομη.Να προλαβει κι ο μπαμπας και να ναι τελειως καλα

2 μέρες μείνανε.θα κρατηθεί.τι θα κάνει.παντως με έπιασε ένας οξύς στιγμιαίος πόνος.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

@loyloy είδα στ όνειρο μου πως γέννησες!! Πως είσαι;

@Κελυ 32 τι κάνετε; Πως πάει η μικρή; Να σου κάνω μια ερώτηση αν δε σε πειράζει; Ποσο γαλα πίνει κάθε μέρα; Ποσα γεύματα κάνετε και ποσο πίνει σε κάθε γεύμα; Εμενα στο 24ωρο σηκώνεται κάθε 2,5 με 3 ώρες και μια της δίνω ξένο 60ml μια στήθος. Αλλά από το στήθος δεν ξέρω τι παίρνει. Συνήθως συμπληρώνω και ξένο μετά από λίγο γιατί ξανακλαιει. Καλά σε κάθε γεύμα μας παίρνει μια ώρα για να τελειώσουμε το φαΐ μας. 

Γεια σου κοριτσι μου!!! Καλα ειμαστε αν και εχουν ξεκινησει οι κολικοι και το βραδυ συνηθως ζοριζεται..Αλλα ξεκινησαμε και προβιοτικα οποτε θα δπυμε διαφορα πιστευω..Λοιπον εμενα αρχικα επινε 50 με 60 ml καθε 3 ωρες αλλα εδω και κάμποσες μερες της φτιαχνω 90 ml και τα πινει σχεδον ολα..Οποτε γενικα δεν ειναι standard..Τωρα λοιπον φτιαχνω 90 ml και πινει περιπου 70  με 80 καθε 3 με 4 ωρες!

Link to comment
Share on other sites

@loyloy αυτός ο οξύς πόνος πως πάει; Εμενα όταν μου είχαν βάλει το πρώτο χάπι στις 4πμ ξεκίνησα συσπασεις και πονάκια υποφερτά ως τις 10 που μου έβαλαν το επόμενο χάπι. Και τότε ρε παιδί μου λες και μου ρίξανε το αντίδοτο. Ούτε συσπασεις ούτε πόνοι ούτε τίποτα! Μια ώρα με είχαν στον καρδιοτοκογραφο και ήταν το απόλυτο μηδέν! Και την ώρα που πατάει η νοσοκόμα το off για να πάρει το μηχάνημα νιώθω ένα οξύτατο πόνο χαμηλά και βλέπω αίμα. Πάω τουαλέτα και πάλι αίμα και έντονες συσπασεις κάθε λίγα λεπτά. Μετά άρχισαν να τρέχουν και νερά και με μετέφεραν στην αίθουσα οδυνων. Μέσα σε μια ώρα μετά είχα γεννήσει. Το μωρό δεν κρατιοταν! Οποτε μη σε απασχολεί που δεν έχεις συσπασεις ακόμα. Ο οξύς πόνος είναι μάλλον που μας ενδιαφέρει. Το είπες στον γιατρό σου;

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!! Καλα ειμαστε αν και εχουν ξεκινησει οι κολικοι και το βραδυ συνηθως ζοριζεται..Αλλα ξεκινησαμε και προβιοτικα οποτε θα δπυμε διαφορα πιστευω..Λοιπον εμενα αρχικα επινε 50 με 60 ml καθε 3 ωρες αλλα εδω και κάμποσες μερες της φτιαχνω 90 ml και τα πινει σχεδον ολα..Οποτε γενικα δεν ειναι standard..Τωρα λοιπον φτιαχνω 90 ml και πινει περιπου 70  με 80 καθε 3 με 4 ωρες!

Κι εγώ κάπου στα ίδια είμαι (με λιγότερο ξένο αλλά και θηλασμο) μόνο που δεν ξέρω τι παίρνει από το δικό μου... Αφού όμως κατουράει και τα κάνει αβέρτα λέω να μην ανησυχώ. Έχεις ζυγαριά; Ποτε θα ξαναπάτε στον παιδίατρο; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

@loyloy αυτός ο οξύς πόνος πως πάει; Εμενα όταν μου είχαν βάλει το πρώτο χάπι στις 4πμ ξεκίνησα συσπασεις και πονάκια υποφερτά ως τις 10 που μου έβαλαν το επόμενο χάπι. Και τότε ρε παιδί μου λες και μου ρίξανε το αντίδοτο. Ούτε συσπασεις ούτε πόνοι ούτε τίποτα! Μια ώρα με είχαν στον καρδιοτοκογραφο και ήταν το απόλυτο μηδέν! Και την ώρα που πατάει η νοσοκόμα το off για να πάρει το μηχάνημα νιώθω ένα οξύτατο πόνο χαμηλά και βλέπω αίμα. Πάω τουαλέτα και πάλι αίμα και έντονες συσπασεις κάθε λίγα λεπτά. Μετά άρχισαν να τρέχουν και νερά και με μετέφεραν στην αίθουσα οδυνων. Μέσα σε μια ώρα μετά είχα γεννήσει. Το μωρό δεν κρατιοταν! Οποτε μη σε απασχολεί που δεν έχεις συσπασεις ακόμα. Ο οξύς πόνος είναι μάλλον που μας ενδιαφέρει. Το είπες στον γιατρό σου;

Κι εγώ κάπου στα ίδια είμαι (με λιγότερο ξένο αλλά και θηλασμο) μόνο που δεν ξέρω τι παίρνει από το δικό μου... Αφού όμως κατουράει και τα κάνει αβέρτα λέω να μην ανησυχώ. Έχεις ζυγαριά; Ποτε θα ξαναπάτε στον παιδίατρο; 

Ήταν για δευτερόλεπτα.δεν είχε διάρκεια κα θόλου.Υγρα πάντως τπτ.Ησυχια.εγω το χω πει θα γεννήσω στις 12.αυτο πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , loyloy είπε:

Ήταν για δευτερόλεπτα.δεν είχε διάρκεια κα θόλου.Υγρα πάντως τπτ.Ησυχια.εγω το χω πει θα γεννήσω στις 12.αυτο πιστεύω.

Περιμένει τον μπαμπά του το αγόρι σου!

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

@loyloy αυτός ο οξύς πόνος πως πάει; Εμενα όταν μου είχαν βάλει το πρώτο χάπι στις 4πμ ξεκίνησα συσπασεις και πονάκια υποφερτά ως τις 10 που μου έβαλαν το επόμενο χάπι. Και τότε ρε παιδί μου λες και μου ρίξανε το αντίδοτο. Ούτε συσπασεις ούτε πόνοι ούτε τίποτα! Μια ώρα με είχαν στον καρδιοτοκογραφο και ήταν το απόλυτο μηδέν! Και την ώρα που πατάει η νοσοκόμα το off για να πάρει το μηχάνημα νιώθω ένα οξύτατο πόνο χαμηλά και βλέπω αίμα. Πάω τουαλέτα και πάλι αίμα και έντονες συσπασεις κάθε λίγα λεπτά. Μετά άρχισαν να τρέχουν και νερά και με μετέφεραν στην αίθουσα οδυνων. Μέσα σε μια ώρα μετά είχα γεννήσει. Το μωρό δεν κρατιοταν! Οποτε μη σε απασχολεί που δεν έχεις συσπασεις ακόμα. Ο οξύς πόνος είναι μάλλον που μας ενδιαφέρει. Το είπες στον γιατρό σου;

Κι εγώ κάπου στα ίδια είμαι (με λιγότερο ξένο αλλά και θηλασμο) μόνο που δεν ξέρω τι παίρνει από το δικό μου... Αφού όμως κατουράει και τα κάνει αβέρτα λέω να μην ανησυχώ. Έχεις ζυγαριά; Ποτε θα ξαναπάτε στον παιδίατρο; 

Ναι να μην ανησυχεις!!! Εμας μας ειδε το σαββατο η παιδιατρος και ειχε φτασει 100 γραμμαρια πανω απο το βαρος που γεννηθηκε..Δηλαδη ενω γεννηθηκε 2.790 κςι την πηραμε απο το μαιευτηριο 2.570 τωρα πηγε 2.890..Η παιδιατρος θα μας ξαναδει στος 15 Δεκεμβρη περιπου. Εσας?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Ναι να μην ανησυχεις!!! Εμας μας ειδε το σαββατο η παιδιατρος και ειχε φτασει 100 γραμμαρια πανω απο το βαρος που γεννηθηκε..Δηλαδη ενω γεννηθηκε 2.790 κςι την πηραμε απο το μαιευτηριο 2.570 τωρα πηγε 2.890..Η παιδιατρος θα μας ξαναδει στος 15 Δεκεμβρη περιπου. Εσας?

Εμενα την είδε μια μέρα αφού γυρίσαμε από το μαιευτήριο και θα την ξαναδεί στον μήνα μου είπε. Πιστεύω πως παίρνει βάρος αλλά θα μου το φυλάει για έκπληξη τελικά το πόσο παίρνει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εμενα την είδε μια μέρα αφού γυρίσαμε από το μαιευτήριο και θα την ξαναδεί στον μήνα μου είπε. Πιστεύω πως παίρνει βάρος αλλά θα μου το φυλάει για έκπληξη τελικά το πόσο παίρνει. 

Γτ δε παίρνεις μια ζυγαριά για μωράκια στο σπίτι να είσαι πιο ήρεμη.θα την ζυγίζεις όποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Εμενα την είδε μια μέρα αφού γυρίσαμε από το μαιευτήριο και θα την ξαναδεί στον μήνα μου είπε. Πιστεύω πως παίρνει βάρος αλλά θα μου το φυλάει για έκπληξη τελικά το πόσο παίρνει. 

Και γω καπου τοσο της δινω! Τα ιδια τρωμε! Ο γιατρος μου ειπε σε καμια 15αρια μερες αναλογα ποσο θα παρει θα μπορεσουμε να το παμε στα 90μλ! Μου αφησε κ τη ζυγαρια του εδω να παρακολουθω το βαρος! Εσυ οταν λες σηκωνεται ξυπναει μονο του? Γιατι εγω την ξυπναω εκτος απο το βραδυ που μου ειπε ο γιατρος να την αφηνω οποτε κοιμαται γυρω στις 4-5 ωρες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Και γω καπου τοσο της δινω! Τα ιδια τρωμε! Ο γιατρος μου ειπε σε καμια 15αρια μερες αναλογα ποσο θα παρει θα μπορεσουμε να το παμε στα 90μλ! Μου αφησε κ τη ζυγαρια του εδω να παρακολουθω το βαρος! Εσυ οταν λες σηκωνεται ξυπναει μονο του? Γιατι εγω την ξυπναω εκτος απο το βραδυ που μου ειπε ο γιατρος να την αφηνω οποτε κοιμαται γυρω στις 4-5 ωρες!

Αλήθεια σου είπε να την αφήνεις; Τι να σου πω. Εμενα μου είπε να την ξυπνάω για να μη ξεπεράσει τις τρεις ώρες που δεν έχει φάει.  Αλλά ναι ξυπνάει από μόνη της. Για να είμαι ειλικρινής τη νύχτα την έχω αφήσει και στις τρεισήμισι ώρες χωρίς να φάει.. Επισης από εχθές το βράδυ της έδωσα και 90ml, σε γεύμα όμως που δεν της έδωσα καθόλου στήθος. 

Για τη ζυγαριά δεν ξέρω @loyloy μου. Φοβάμαι πως αν την έχω σπίτι θα μου προκαλεί άγχος γιατί θα τη ζυγίζω κάθε μέρα (σίγουρα πράγματα). Λέω ότι αφού τρώει μια χαρά θα παίρνει βάρος. Αυτό σκέφτομαι και ηρεμώ. 

Εχω αντικρουόμενες απόψεις σχετικά με το ποτε βάζουμε το παιδί στο στήθος. Η μαία που μας έκανε τα μαθήματα θηλασμού και ανόδυνου τοκετού έλεγε να δίνουμε στο παιδί το στήθος οοοοπουε αυτό το ζητάει. Η μαία που έρχεται για να με βοηθήσει στο σπίτι λέει να μην το δίνω πριν τις δυόμισι ώρες για να μην το κάνει πιπίλα. Εμενα μου αρέσει πολύ να την έχω στήθος. Δεν έχω καταφέρει να αντισταθώ πολλές φορές και της το προσφέρω αβέρτα. Εσάς τι σας είπαν; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...