Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εγώ θα είχα γίνει έξαλλη!!! Ούτε στη μάνα μου ούτε στην πεθερά μου έχουμε επιτρέψει να την πάρουν αγκαλιά. Ποσο μάλλον να την ξυπνήσουν κιολας!!! 

Ελα μωρε και συ... Ουτε αγκαλιά??? Γιαγιαδες ειναι και τα λαχταρανε και αυτες!!! Τωρα για το ξυπνημα και εγω διαφωνω... Αλλα να σου πω, εγω ειμαι κουλ με αυτα!!! Και να ξυπνήσει δεν με νοιάζει, αρκει να ειναι και αλλος εκει να αναλαβει τον καθησυχασμο!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ελα μωρε και συ... Ουτε αγκαλιά??? Γιαγιαδες ειναι και τα λαχταρανε και αυτες!!! Τωρα για το ξυπνημα και εγω διαφωνω... Αλλα να σου πω, εγω ειμαι κουλ με αυτα!!! Και να ξυπνήσει δεν με νοιάζει, αρκει να ειναι και αλλος εκει να αναλαβει τον καθησυχασμο!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Είπαμε για τις 40 μέρες μόνο οι γονείς να την παίρνουν αγκαλιά γιατί οι γιαγιάδες είναι συχνά άρρωστες και φιλοξενούνται σε σπίτια με παιδιά κτλ. Οποτε δεν υπάρχει λόγος να το ρισκάρουμε. Τα μικρόβια δεν τα φοβάμαι αλλά τις ασθένειες πολύ. Και μια και το συζητάμε, η φίλη με τα δίδυμα που έχω αναφέρει κατά καιρούς και γέννησε λίγο καιρό πριν από εμενα παρά λίγο να χάσει τον γιο της. Της ανέβασε πυρετό και μετά της έμεινε στα χέρια. Του έκανε τεχνιτή αναπνοή κι επανήλθε αλλά τους ξανά έμεινε στην εντατική και τον ξανά επανέφεραν οι γιατροί. Τελικά είχε κολλήσει στρεπτοκοκκο κι ακόμα δεν έχουν καταλάβει ποιος του τον μετάδωσε. Τέλος καλό όλα καλά τελικά για το παιδάκι αλλά από όταν μου το είπε είπα φύλαγε τα ρούχα σου!! Οι αγκαλιές μετά τα 40!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εγώ θα είχα γίνει έξαλλη!!! Ούτε στη μάνα μου ούτε στην πεθερά μου έχουμε επιτρέψει να την πάρουν αγκαλιά. Ποσο μάλλον να την ξυπνήσουν κιολας!!! 

Εγω δεν βαζω ορια και γι αυτο εχουν παρει αερα!!! Αλλς θα κοπουν πολλα! Δεν με νιαζει να την παιρνουν αγκαλια και γενικα θελω να χαιρονται με το εγγονι τους..Απλα δεν θελω να παιρνουν τετοιες πρωτοβουλιες (πχ να την ξυπνουν η να την ταιζουν χωρις λογο ετσι απλα επειδη εχουν το κατοχικο συνδρομο)...

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε κορίτσια.θεμα οι γιαγιάδες.εγψ θα μένω στους γονείς μου μέχρι να 40ισω.Τους έχω βάλει και έκαναν εμβόλιο.το Σύστημα είναι Εγώ με το μωρό η μαμα σπίτι φαγητό και αν χρειαστώ βοήθεια με το μωρό θα μου τη δώσει.τους έχω πει για αγκαλιά ή θα βαζετε συγκεκριμενα ρουχα ή Πανα αγκαλιας κ μετα το μωρο.φιλια απαγορεύεται μονο πατουσιτσα και παντα πριν πλυσιμο με σαπουνι ντετολ και τζελ αποστειρωτικο. Τα ιδια καναμε και στην ανηψια μου και ετσι θεωρουμε το φυσιολογικο.Επισκεψεις κανεις το χω ξεκαθσρισει.οποιος θελει στο νοσοκομειο και στο σαλονάκι ουτε καν στο δωματιο στο μωρο.Μπορεο να ακουγεται υπερβολικο αλλα θσ ειναι νεογεννητο και μες στη καρδια του χειμωνα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου λουλου. Βάλε όρια. Τυχερή είσαι παντως που θα έχεις βοήθεια για τις 40 μέρες. Εμενα ο άντρας μου επιστρέφει στη δουλειά αύριο και τα έχω βάψει μαύρα. Από τώρα μου λείπει... 

@Κελυ 32 το ταΐζουν κιολας;;; Χωρίς να ρωτήσουν; Τι είναι αυτά βρε. Βάλε όρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Εγω δεν βαζω ορια και γι αυτο εχουν παρει αερα!!! Αλλς θα κοπουν πολλα! Δεν με νιαζει να την παιρνουν αγκαλια και γενικα θελω να χαιρονται με το εγγονι τους..Απλα δεν θελω να παιρνουν τετοιες πρωτοβουλιες (πχ να την ξυπνουν η να την ταιζουν χωρις λογο ετσι απλα επειδη εχουν το κατοχικο συνδρομο)...

Αι καλα.. Αυτό το έχουν ολοι.. Εγω λεω ευτυχως που θηλαζω, γτ διαφορετικα κάθε φορά που θα εκλαιγε το παιδι θα μου το μπουκωνων με γαλα!!! Και ο αντρας μου μαζί!!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ελεφαντακι θα ειχα στο τέλος και όχι παιδακι!!! :shock:

  • Χαχα 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , P.L.L. είπε:

Συμφωνώ μαζί σου λουλου. Βάλε όρια. Τυχερή είσαι παντως που θα έχεις βοήθεια για τις 40 μέρες. Εμενα ο άντρας μου επιστρέφει στη δουλειά αύριο και τα έχω βάψει μαύρα. Από τώρα μου λείπει... 

@Κελυ 32 το ταΐζουν κιολας;;; Χωρίς να ρωτήσουν; Τι είναι αυτά βρε. Βάλε όρια!

Αν το ταιζουν? Για ποτε εχουν αρπαξει το μπουκαλι και του εχουν δωσει...Ευτυχως ειναι μακρυα και δεν ειναι εδω συνεχεια...Αλλα βρε κοριτσια ενω με νευριαζουν κλπ..στενοχωριεμαι αν δεν ερθουν να δουν το παιδι..Θελω το παιδι μου να βλεπει την γιαγια και τον παππου και να εχει καλες σχεσεις!!!

Επισης νευριαζω με την πεθερα μου που δεν ερχεται να βοηθησει επι της ουσιας και τα τραβαει ολα η μαμα μου...Κατα τα αλλα θελει να τξς βγαλουμε το ονομα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε κορίτσια εγω τη βρισκω που θέλουν οι παππουδογιαγιαδες να ασχολουνται με την μικρή... Δεν με νοιάζει η αποκλειστικοτητα... Οκ, εννοείται μου τη δινουν στα νευρα και κατα καιρους ςχω αυζητησει ολα τα κουλα που μου λςνε, αλλα ειλικρινά αισθανομαι ευτυχισμενη οταν ασχολείται καποιος αλλος μαζι της και εγω κανω τις δουλειές μου και βγαινω για τα ψωνια μ... Να θυμισω πως εβγαινα εξω απο την 1η στιγμή που βγηκαμε απο το μαιευτηριο!! Το καλύτερο μου δε ηταν τωρα που ειχαμς παει στα πεθερικα μου, που ναι μεν μ εβγαλαν την ψυχή, αλλα κραταγαν τη μικρή σχεδόν καθε βράδυ και βγαιναμε για καφε με τον αντρα μου, ασχετα που η πεθερα μ την μπουκωνε με το γαλα που αφηνα σ ψυγείο..!!! Μακάρι να μπορούσα να το κανω αυτό και εδω στην Αθηνα σε καθημερινή βαση!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πάντως βρε κορίτσια εγω τη βρισκω που θέλουν οι παππουδογιαγιαδες να ασχολουνται με την μικρή... Δεν με νοιάζει η αποκλειστικοτητα... Οκ, εννοείται μου τη δινουν στα νευρα και κατα καιρους ςχω αυζητησει ολα τα κουλα που μου λςνε, αλλα ειλικρινά αισθανομαι ευτυχισμενη οταν ασχολείται καποιος αλλος μαζι της και εγω κανω τις δουλειές μου και βγαινω για τα ψωνια μ... Να θυμισω πως εβγαινα εξω απο την 1η στιγμή που βγηκαμε απο το μαιευτηριο!! Το καλύτερο μου δε ηταν τωρα που ειχαμς παει στα πεθερικα μου, που ναι μεν μ εβγαλαν την ψυχή, αλλα κραταγαν τη μικρή σχεδόν καθε βράδυ και βγαιναμε για καφε με τον αντρα μου, ασχετα που η πεθερα μ την μπουκωνε με το γαλα που αφηνα σ ψυγείο..!!! Μακάρι να μπορούσα να το κανω αυτό και εδω στην Αθηνα σε καθημερινή βαση!!! 

Εχεις δικιο! Κ εγω αυτο θελω! Δεν εχω προβλημα να την αφηνω στην πεθερα μου..ισα ισα !!! Εινςι μεγαλη βοηθεια! Εγω ευτυχως εχω την μαμα μου απο κατω και με βοηθαει αρκετα..Ειναι πολυ σημαντικο να εχεις βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θέλω παρέα στο σπίτι και φυσικά να έρχονται να βλέπουν το παιδί, αλλά δεν θέλω να ασχολείται κανεις μαζί της παρά μόνο εγώ κι ο άντρας μου. Οταν θα 40ισει με το καλό βλέπουμε τι θα λέω τότε.. Για την ώρα θέλω αποκλειστικότητα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Συμφωνώ μαζί σου λουλου. Βάλε όρια. Τυχερή είσαι παντως που θα έχεις βοήθεια για τις 40 μέρες. Εμενα ο άντρας μου επιστρέφει στη δουλειά αύριο και τα έχω βάψει μαύρα. Από τώρα μου λείπει... 

@Κελυ 32 το ταΐζουν κιολας;;; Χωρίς να ρωτήσουν; Τι είναι αυτά βρε. Βάλε όρια!

Κέρκυρα είμαι τελείως μόνη και Αφού ο άντρας μου δουλεύει σεζόν αρα τώρα κάθεται και είναι γιορτές είπαμε να το κάνουμε έτσι.Επειδη δούλευα και στο καζίνο έχω να κάνω γιορτές με την οικογένεια μου 6 χρόνια.και είναι ευκαιρία τώρα σε συνδυασμό με το μωρό.τοσα χρόνια μόνη και φέτος ξαφνικά γονείς μωρό ο άντρας μου.Τι αλλο Θέλω. :)

Τι ώρες δουλεύει ο άντρας σου?Θα λείπει όλη Μέρα ?

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Αν το ταιζουν? Για ποτε εχουν αρπαξει το μπουκαλι και του εχουν δωσει...Ευτυχως ειναι μακρυα και δεν ειναι εδω συνεχεια...Αλλα βρε κοριτσια ενω με νευριαζουν κλπ..στενοχωριεμαι αν δεν ερθουν να δουν το παιδι..Θελω το παιδι μου να βλεπει την γιαγια και τον παππου και να εχει καλες σχεσεις!!!

Επισης νευριαζω με την πεθερα μου που δεν ερχεται να βοηθησει επι της ουσιας και τα τραβαει ολα η μαμα μου...Κατα τα αλλα θελει να τξς βγαλουμε το ονομα!!! 

Αχ αυτό με τα ονόματα.δεν μπορώ να καταλάβω γτ εχου ν τέτοιο κόλλημα. Δλδ το παιδί να είναι γερό. Αυτό έχει σημασία.Καλυτερα να δώσετε ενα άσχετο που να αρέσει σε σας

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Συμφωνώ μαζί σου λουλου. Βάλε όρια. Τυχερή είσαι παντως που θα έχεις βοήθεια για τις 40 μέρες. Εμενα ο άντρας μου επιστρέφει στη δουλειά αύριο και τα έχω βάψει μαύρα. Από τώρα μου λείπει... 

@Κελυ 32 το ταΐζουν κιολας;;; Χωρίς να ρωτήσουν; Τι είναι αυτά βρε. Βάλε όρια!

Ελα εμεις ειπαμε απο αυριο θα ειμαστε παρεα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

 

Αχ αυτό με τα ονόματα.δεν μπορώ να καταλάβω γτ εχου ν τέτοιο κόλλημα. Δλδ το παιδί να είναι γερό. Αυτό έχει σημασία.Καλυτερα να δώσετε ενα άσχετο που να αρέσει σε σας

 

Εμας με το όνομα εχει πολυ πλακα!!! Του αντρα μου λενε να βγαλω τη μανα μ, οι δικοι μου λενε πρέπει να βγάλω την πεθερα μου!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Εν τ μεταξυ εμεις ουτε καν έχουμε συζητήσει ακομα για το θεμα!!! Το μονο που ξερω ειναι οτι θα της δωαω 2ο ονομα λογω ενος ονειρου που ειχα δει σ αρχες της εγκυμοσύνης μου! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εμενα τη μάνα μου τη λένε Σταυρουλα και την πεθερά μου Φρόσω. Πείτε μου στον Θεό που πιστεύετε ποιο θα διαλεγατε...; Εγώ παντως διάλεξα το Ραφαέλα!

Εντελώς αντικειμενικά το Σταυρουλα είναι πιο ωραίο! Αλλά το Ραφαέλα ακόμη καλύτερο!!


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...