Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Να σου πω την αλήθεια εγω ρωτησα τη μαια του γιατρου και μου υπαγορευσε μια λιστα, αλλα οτι της κατεβηκε στο μυαλο μαλλον γιατι βλεπω οτι η λιστα που εδωσε η @Alex. Arapεχει περισσοτερα πραγματα. Μάλλον κι εγω με αυτη θα πορευτω για να ειμαι σίγουρη!

Κορίτσια εμένα μου την έδωσε ο γυναικολογος τι λίστα. Τα χαρτιά μην ξεχάσετε είναι απαραιτητα. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια τι κανετε?? Εμενα με εχει πιασει ενας φρικτος πονος στη μεση που κατεβαινει μεχρι το αριστερο ποδι...Αυριο εχω και καρδιοτοκογραφημα...Για να δουμε τι θα δουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Κορίτσια εμένα μου την έδωσε ο γυναικολογος τι λίστα. Τα χαρτιά μην ξεχάσετε είναι απαραιτητα. 

Να πω κατι και πλιζ μη με πειτε χαζη... το πιστοποιητικο οικογενειακής καταστασης απο που το παίρνουμε...; Δεν θυμάμαι να ανοιξα οικογενειακή μεριδα με τον αντρα μου ποτε. Ειμαι αθλια σε αυτά.. Μονο ληξιαρχικη πραξη γαμου εχω!

 

πρίν από 52 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια τι κανετε?? Εμενα με εχει πιασει ενας φρικτος πονος στη μεση που κατεβαινει μεχρι το αριστερο ποδι...Αυριο εχω και καρδιοτοκογραφημα...Για να δουμε τι θα δουμε!!!!

Πηρες τον γιατρο να του το πεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , P.L.L. είπε:

Να πω κατι και πλιζ μη με πειτε χαζη... το πιστοποιητικο οικογενειακής καταστασης απο που το παίρνουμε...; Δεν θυμάμαι να ανοιξα οικογενειακή μεριδα με τον αντρα μου ποτε. Ειμαι αθλια σε αυτά.. Μονο ληξιαρχικη πραξη γαμου εχω!

 

Πηρες τον γιατρο να του το πεις;

καλησπέρα κορίτσι μου!! εγώ τα πήρα όλα από το ΚΕΠ. το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης μου το έδωσαν αμεσα ενώ αυτό του γάμου άργησε λίγες μέρες γτ το ζήτησαν από το δημαρχείο που δηλώσαμε το γαμο.  έχε υπόψη σου ότι τα χαρτιά έχουν 3μηνη ισχύ. δλδ αν παντρεύτηκες πέρισυ πχ , θα χρειαστεί να ζητήσεις από ΚΕΠ και ληξιαρχική πράξη γάμου! Επίσης,  εγώ γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο και μου ζήτησαν να τα βγάλω όλα φωτοτυπίες 2 φορές! δεν ξέρω γτ! απλά στο λέω, μήπως να τα βγάλεις κσυ να είσαι καλυμμένη γτ εμείς ψάχναμε βιβλιοπολείο τελευταία στιγμή χαχα


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου!! εγώ τα πήρα όλα από το ΚΕΠ. το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης μου το έδωσαν αμεσα ενώ αυτό του γάμου άργησε λίγες μέρες γτ το ζήτησαν από το δημαρχείο που δηλώσαμε το γαμο.  έχε υπόψη σου ότι τα χαρτιά έχουν 3μηνη ισχύ. δλδ αν παντρεύτηκες πέρισυ πχ , θα χρειαστεί να ζητήσεις από ΚΕΠ και ληξιαρχική πράξη γάμου! Επίσης,  εγώ γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο και μου ζήτησαν να τα βγάλω όλα φωτοτυπίες 2 φορές! δεν ξέρω γτ! απλά στο λέω, μήπως να τα βγάλεις κσυ να είσαι καλυμμένη γτ εμείς ψάχναμε βιβλιοπολείο τελευταία στιγμή χαχα

Σοβαρα ουτε η ληξιαρχικη πραξη γαμου μου ισχυει;;; Ουτε για τις δυο φωτοτυπιες ηξερα και γενναω στο Αλεξάνδρα.  Ρε κοριτσια χιλια ευχαριστω! Αν δεν ειχα εσας θα πηγαινα στα χαμενα! Εσυ πως πας με το μωρο; Το πηρες το κολάι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , P.L.L. είπε:

Να πω κατι και πλιζ μη με πειτε χαζη... το πιστοποιητικο οικογενειακής καταστασης απο που το παίρνουμε...; Δεν θυμάμαι να ανοιξα οικογενειακή μεριδα με τον αντρα μου ποτε. Ειμαι αθλια σε αυτά.. Μονο ληξιαρχικη πραξη γαμου εχω!

καλέ γιατί να σε πούμε χαζή ? μη σκεφτεσαι ετσι ! γι αυτο ειμαστε σ αυτο το φορουμ να γραφουμε οτι μας απασχολει να μοιραζομαστε προβληματισμους, απορίες και οτι χρειαζεται η καθεμια ! καμία ερωτηση δεν ειναι χαζή ! εγώ τι να πω που πριν λιγο καιρό διάβαζα για κοχύλια και σελτεδάκια και νομιζα οτι μπηκα σε κινεζικο φορουμ :lol: απο 1-2 πραματακια να ξερει η καθεμία μας, μοιραζοντας τα μες το φόρουμ ενημερωνομαστε ολες.

το κεπ παντως ακουγεται ελπιδοφορο γι αυτο το χαρτί ναι, διαφορετικά να τολμήσω να πω απο το δημαρχειο ?!.. εκει θα το χουνε σιγουρα..

1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια τι κανετε?? Εμενα με εχει πιασει ενας φρικτος πονος στη μεση που κατεβαινει μεχρι το αριστερο ποδι...Αυριο εχω και καρδιοτοκογραφημα...Για να δουμε τι θα δουμε!!!!

αν δεις οτι ειναι εντονο και συνεχομενο παρε κατευθειαν το γιατρο, μην περιμενεις ! αυριο 9,30 εχω και γω καρδιοτακογράφο... νομιζω οτι θα δειξει ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ συσπασεις... δεν εχω κανενα σημαδι τοκετου,... πφφφφ σε 8 μερες ειμαι στην πητ, τι θα κανω... κουράστηκα λιγο...

8 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Μανούλα Δεκεμβρίου εδώ, καταρχήν με το καλό σε όσες περιμένουν από στιγμή σε στιγμή τα μωράκια τους, και φυσικα τις καλύτερες ευχές για τα μωράκια που έχουν ήδη γεννηθεί!!!! Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση, μιας που πάτε για καρδιοτοκογραφημα εσείς,  μετά το τέλος του καρδιοτοκογραφηματος σας εξετάζουν και από κάτω έτσι????? Στο πρώτο μου παιδάκι θυμάμαι αυτό γινόταν, απλά επειδή τώρα πάω σίγουρα για καισαρική λόγω διδύμων, ήθελα να ξέρω αν εξετάζουν τη διαστολή ακόμη και σε αυτή τη περίπτωση, της προγραμματισμένης καισαρικής δηλαδή!!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!! 

θεωρώ οτι σε αποφασισμενη προγραμματισμενη καισαρικη δεν υπαρχει κανενας λογος για ελεγχο διαστολης... βεβαια ειμαι άσχετη εντελως στο θεμα συνεπως αυτο που ειπα ισως ειναι και βλακεια... αλλα με την λογική δε βρισκω λόγο να γινει ελεγχος... επισης υπαρχει περιπτωση να υπαρχει διαστολή χωρις κανενα συμπτωμα ή πονο που να προμηνυει τον τοκετό ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , elise είπε:

καλέ γιατί να σε πούμε χαζή ? μη σκεφτεσαι ετσι ! γι αυτο ειμαστε σ αυτο το φορουμ να γραφουμε οτι μας απασχολει να μοιραζομαστε προβληματισμους, απορίες και οτι χρειαζεται η καθεμια ! καμία ερωτηση δεν ειναι χαζή ! εγώ τι να πω που πριν λιγο καιρό διάβαζα για κοχύλια και σελτεδάκια και νομιζα οτι μπηκα σε κινεζικο φορουμ :lol: απο 1-2 πραματακια να ξερει η καθεμία μας, μοιραζοντας τα μες το φόρουμ ενημερωνομαστε ολες.

το κεπ παντως ακουγεται ελπιδοφορο γι αυτο το χαρτί ναι, διαφορετικά να τολμήσω να πω απο το δημαρχειο ?!.. εκει θα το χουνε σιγουρα..

αν δεις οτι ειναι εντονο και συνεχομενο παρε κατευθειαν το γιατρο, μην περιμενεις ! αυριο 9,30 εχω και γω καρδιοτακογράφο... νομιζω οτι θα δειξει ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ συσπασεις... δεν εχω κανενα σημαδι τοκετου,... πφφφφ σε 8 μερες ειμαι στην πητ, τι θα κανω... κουράστηκα λιγο...

θεωρώ οτι σε αποφασισμενη προγραμματισμενη καισαρικη δεν υπαρχει κανενας λογος για ελεγχο διαστολης... βεβαια ειμαι άσχετη εντελως στο θεμα συνεπως αυτο που ειπα ισως ειναι και βλακεια... αλλα με την λογική δε βρισκω λόγο να γινει ελεγχος... επισης υπαρχει περιπτωση να υπαρχει διαστολή χωρις κανενα συμπτωμα ή πονο που να προμηνυει τον τοκετό ?

Για το αν υπάρχει λόγος να γινει έλεγχος δεν ξέρω, γι αυτό και σας ρώτησα!!!!!!! Όμως ναι υπάρχει περίπτωση διαστολής χωρίς άλλο σύμπτωμα... Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα επί μία εβδομάδα διαστολη, μικρή μεν, αλλά είχα, και ούτε συσπάσεις ούτε τίποτα.... Την επόμενη εβδομάδα άρχισαν δειλά δειλά οι συσπάσεις, ώσπου έσπασαν τα νερά, είχα και λίγο αίμα οπότε ξεκίνησε ο τοκετός.... Εγώ φυσικά πάλι δεν είχα συσπάσεις οπότε μου βάλανε ωκυτοκυνη και ήρθαν μια. Και καλή!!!! Απλά σκέφτηκα ότι, άσχετα με την καισαρική η τον φυσιολογικό τοκετο, τα σημάδια που προμηνυουν τοκετο είναι τα ίδια και πολύ συγκεκριμένα, γι αυτό αναρωτιόμουν..... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Να πω κατι και πλιζ μη με πειτε χαζη... το πιστοποιητικο οικογενειακής καταστασης απο που το παίρνουμε...; Δεν θυμάμαι να ανοιξα οικογενειακή μεριδα με τον αντρα μου ποτε. Ειμαι αθλια σε αυτά.. Μονο ληξιαρχικη πραξη γαμου εχω!

 

Πηρες τον γιατρο να του το πεις;

Απο τα ΚΕΠ τα παίρνουμε όλα. Οικογενειακήςκαταστασης για κάθε ενδεχόμενο εγώ θα πάρω ένα από τον δικό μου Δήμο και ένα από του άντρα μου γιατί κι εμείς δεν έχουμε κοινή μεριδα. Αν και φαντάζομαι το παιδί θα περάστει στην μερίδα του άντρα.


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια @eliseκαι @Natasoula85για τις απαντησεις. Αυριο παω στο ΚΕΠ.

Ναι μωρε, δεν υπάρχουν χαζες ερωτησεις, αλληλοβοηθιομαστε εδω μεσα! Εγω παντως εχω βοηθηθει παρα πολυ!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Να πω κατι και πλιζ μη με πειτε χαζη... το πιστοποιητικο οικογενειακής καταστασης απο που το παίρνουμε...; Δεν θυμάμαι να ανοιξα οικογενειακή μεριδα με τον αντρα μου ποτε. Ειμαι αθλια σε αυτά.. Μονο ληξιαρχικη πραξη γαμου εχω!

 

Πηρες τον γιατρο να του το πεις;

Βασικα οχι δεν τον πηρα...Λες να επρεπε?? Θεωρησα οτι πιαστηκα...ωχχχ μηπως επρεπε να το πω??

Οσο για το πιστοποιητικο οικ καταστασης το παιρνεις απο το δημοτολογιο...Πρεπει να πας να ρωτησεις...Στο βγαζουν αμεσα!

2 ώρες πρίν, elise είπε:

καλέ γιατί να σε πούμε χαζή ? μη σκεφτεσαι ετσι ! γι αυτο ειμαστε σ αυτο το φορουμ να γραφουμε οτι μας απασχολει να μοιραζομαστε προβληματισμους, απορίες και οτι χρειαζεται η καθεμια ! καμία ερωτηση δεν ειναι χαζή ! εγώ τι να πω που πριν λιγο καιρό διάβαζα για κοχύλια και σελτεδάκια και νομιζα οτι μπηκα σε κινεζικο φορουμ :lol: απο 1-2 πραματακια να ξερει η καθεμία μας, μοιραζοντας τα μες το φόρουμ ενημερωνομαστε ολες.

το κεπ παντως ακουγεται ελπιδοφορο γι αυτο το χαρτί ναι, διαφορετικά να τολμήσω να πω απο το δημαρχειο ?!.. εκει θα το χουνε σιγουρα..

αν δεις οτι ειναι εντονο και συνεχομενο παρε κατευθειαν το γιατρο, μην περιμενεις ! αυριο 9,30 εχω και γω καρδιοτακογράφο... νομιζω οτι θα δειξει ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ συσπασεις... δεν εχω κανενα σημαδι τοκετου,... πφφφφ σε 8 μερες ειμαι στην πητ, τι θα κανω... κουράστηκα λιγο...

θεωρώ οτι σε αποφασισμενη προγραμματισμενη καισαρικη δεν υπαρχει κανενας λογος για ελεγχο διαστολης... βεβαια ειμαι άσχετη εντελως στο θεμα συνεπως αυτο που ειπα ισως ειναι και βλακεια... αλλα με την λογική δε βρισκω λόγο να γινει ελεγχος... επισης υπαρχει περιπτωση να υπαρχει διαστολή χωρις κανενα συμπτωμα ή πονο που να προμηνυει τον τοκετό ?

Αχ αγχωθηκα λιγο διαβαζοντας τι με συμβουλεψατε...Εγω θεωρησα οτι ειναι πιασιμο και δεν τον πηρα...Αλλα ποναω παρα πολυ και μαλιστα μου φανηκε αρκετα παραξενο!!! Ομως ο πονος ειναι απο την μια πλευρα της μεσης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Αχ αγχωθηκα λιγο διαβαζοντας τι με συμβουλεψατε...Εγω θεωρησα οτι ειναι πιασιμο και δεν τον πηρα...Αλλα ποναω παρα πολυ και μαλιστα μου φανηκε αρκετα παραξενο!!! Ομως ο πονος ειναι απο την μια πλευρα της μεσης!

συνεχίζεις να πονάς ή πέρασε ? 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Να πω κατι και πλιζ μη με πειτε χαζη... το πιστοποιητικο οικογενειακής καταστασης απο που το παίρνουμε...; Δεν θυμάμαι να ανοιξα οικογενειακή μεριδα με τον αντρα μου ποτε. Ειμαι αθλια σε αυτά.. Μονο ληξιαρχικη πραξη γαμου εχω!

 

Πηρες τον γιατρο να του το πεις;

Απο τα κεπ που είπε η 

 

8 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Να πω κατι και πλιζ μη με πειτε χαζη... το πιστοποιητικο οικογενειακής καταστασης απο που το παίρνουμε...; Δεν θυμάμαι να ανοιξα οικογενειακή μεριδα με τον αντρα μου ποτε. Ειμαι αθλια σε αυτά.. Μονο ληξιαρχικη πραξη γαμου εχω!

 

Πηρες τον γιατρο να του το πεις;

Ότι σου είπαν τα κορίτσια η κεπ η δημαρχείο εγώ τα πήρα από το δημαρχείο αλλά είναι επαρχία και στα δίνουνε αμέσως. Για την ημερομηνία ξέχασα να σου πω έχει δίκιο η Κελυ θέλει 3 μήνες να μην είναι παλιά. Και φωτοτυπίες θέλει εγώ τι έβγαλα στα γραφεία του Αλεξάνδρα που να με έστελναν έξω με την πυτζαμα!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες τις φουσκίτσες -και μη- :) 

βρε κορίτσια, σας ρωτάνε και εσάς τελευταία "πότε καλέ θα γεννήσεις εσύ?" ή "ακόμα δε γεννησες?" και διάφορα τετοια ομορφα και κομψά ? "φοβάμαι" να επικοινωνήσω με ανθρωπο πλεον, βλεπουνε κλήση ή μήνυμά μου και ολοι λένε "α και γω νομιζα οτι θα μας έλεγες οτι γέννησες/γεννάς.." δεδομένου οτι εχω κουραστει και γω πλέον και δεν βλεπω και καμια ενδειξη τοκετού 8 μερες μακριά απο την πητ, δεν το βρισκω πλεον χαριτωμενο... 

επισης ειμαι στα μισά του καφέ και νοιωθω αναγούλα και τάση για εμετο... πφφφφ

σε μία ωρα εχουμε ραντεβου για καρδιοτακογραφο, .. θα σας ερθω με νεα λιγο αργοτερα...


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Σοβαρα ουτε η ληξιαρχικη πραξη γαμου μου ισχυει;;; Ουτε για τις δυο φωτοτυπιες ηξερα και γενναω στο Αλεξάνδρα.  Ρε κοριτσια χιλια ευχαριστω! Αν δεν ειχα εσας θα πηγαινα στα χαμενα! Εσυ πως πας με το μωρο; Το πηρες το κολάι;

εγώ γέννησα στο αρεταιειο! άντε μια χαρά, στη τελική ευθεία είσαι! καλά τα πάμε με το νινί! έχω ο άγχος του θηλασμου κ αν πίνει κ πόσο πίνει κτλ! περιμένω να έρθει η Παρασκευή για την επίσκεψη στη παιδίατρο να δω αν πήραμε κάνα γραμμάριο 2 βδομάδες μετά, γτ χάσαμε όταν βγήκαμε από νοσοκομείο!! αλλά τι σου λέω τώρα! εσυ πρέπει να συγκεντρωθείς στον τοκετό!! και στη  πρώτη σας αγκαλιά μόλις γεννηθεί! δε θα το ξεχάσεις ποτέ. μαγικό..!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , bella32 είπε:

εγώ γέννησα στο αρεταιειο! άντε μια χαρά, στη τελική ευθεία είσαι! καλά τα πάμε με το νινί! έχω ο άγχος του θηλασμου κ αν πίνει κ πόσο πίνει κτλ! περιμένω να έρθει η Παρασκευή για την επίσκεψη στη παιδίατρο να δω αν πήραμε κάνα γραμμάριο 2 βδομάδες μετά, γτ χάσαμε όταν βγήκαμε από νοσοκομείο!! αλλά τι σου λέω τώρα! εσυ πρέπει να συγκεντρωθείς στον τοκετό!! και στη  πρώτη σας αγκαλιά μόλις γεννηθεί! δε θα το ξεχάσεις ποτέ. μαγικό..!!!

Ωωωω... οτι και να μου λες ωραίο και γλυκό μου ακουγεται! Να σου ζησει και να μην αγχώνεσαι καθολου. Με υην ευχη του Θεου ολα να πανε καλα! 

3 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Απο τα κεπ που είπε η 

 

Ότι σου είπαν τα κορίτσια η κεπ η δημαρχείο εγώ τα πήρα από το δημαρχείο αλλά είναι επαρχία και στα δίνουνε αμέσως. Για την ημερομηνία ξέχασα να σου πω έχει δίκιο η Κελυ θέλει 3 μήνες να μην είναι παλιά. Και φωτοτυπίες θέλει εγώ τι έβγαλα στα γραφεία του Αλεξάνδρα που να με έστελναν έξω με την πυτζαμα!! 

Ναι, μιλησα ηδη με τις κουνιαδες μου που ειναι στο χωριο μας και θα τρέξουν εκεινες.. ευτυχως! Εμεις στο χωριο παντρευτηκαμε κι εκει μεγαλωσαμε. Τα τελευταια χρόνια εχουμε μετακομίσει στην περιοχη που ζουμε τωρα, οποτε δεν ηξερα που έπρεπε να παω. 

10 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Βασικα οχι δεν τον πηρα...Λες να επρεπε?? Θεωρησα οτι πιαστηκα...ωχχχ μηπως επρεπε να το πω??

Οσο για το πιστοποιητικο οικ καταστασης το παιρνεις απο το δημοτολογιο...Πρεπει να πας να ρωτησεις...Στο βγαζουν αμεσα!

Αχ αγχωθηκα λιγο διαβαζοντας τι με συμβουλεψατε...Εγω θεωρησα οτι ειναι πιασιμο και δεν τον πηρα...Αλλα ποναω παρα πολυ και μαλιστα μου φανηκε αρκετα παραξενο!!! Ομως ο πονος ειναι απο την μια πλευρα της μεσης!

Μην αγχώνεσαι καθολου! Εγω σε ρώτησα αν τον καλεσες γιατι ελεγες οτι πονας πολυ. Αν νομιζεις οτι ειναι πιασιμο δεν τρεχει και τιποτα. Αλλα αφου ειναι και θειος σου ρε παιδι κι εχεις αλλη ανεση γιατι δεν τον καλεις να του το πεις; Εγω θα τον επαιρνα καθε μερα τηλεφωνο!

1 ώρα πρίν, elise είπε:

καλημερα σε ολες τις φουσκίτσες -και μη- :) 

βρε κορίτσια, σας ρωτάνε και εσάς τελευταία "πότε καλέ θα γεννήσεις εσύ?" ή "ακόμα δε γεννησες?" και διάφορα τετοια ομορφα και κομψά ? "φοβάμαι" να επικοινωνήσω με ανθρωπο πλεον, βλεπουνε κλήση ή μήνυμά μου και ολοι λένε "α και γω νομιζα οτι θα μας έλεγες οτι γέννησες/γεννάς.." δεδομένου οτι εχω κουραστει και γω πλέον και δεν βλεπω και καμια ενδειξη τοκετού 8 μερες μακριά απο την πητ, δεν το βρισκω πλεον χαριτωμενο... 

επισης ειμαι στα μισά του καφέ και νοιωθω αναγούλα και τάση για εμετο... πφφφφ

σε μία ωρα εχουμε ραντεβου για καρδιοτακογραφο, .. θα σας ερθω με νεα λιγο αργοτερα...

Κι εμενα με εχουν τρελάνει στα τηλεφωνα, ειδικα οι συγγενεις. Και φαντάσου εσυ γεννας πιο συντομα απ οτι εγω. Κι οταν με ρωτανε με υφος "οοολα καλααα;" τρελαινομαι γιατι ειναι σα να περιμενουν κατι κακο να συμβει. Ευτυχως ο αντρας μου ειναι πολυ ψυχραιμος και μου εχει εμπιστοσυνη. Αφου τρεις μερες τωρα εχει φυγει παλι σε ταξίδι  με τη δουλεια και μενω μόνη μου αλλα ξερει οτι θα τα καταφερω να τα φερω βολτα σε περιπτωση γεννας  (εννοείται πως εχουμε πλανο εκτακτης γεννας). Ετσι θελω να μου συμπεριφερονται εγω. Αν με νταντευουν νιωθω ασχημα. 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...