Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλησπερα εγκυουλες μου...

Εκανα ποδαρικο στα μπεμπακια Νοεμβριου(τον μηνα εννοω)!8:30 το πρωι ημουν στο ιατριο του κ καναμε καρδιοτογραφο 9:15 ημασταν στο αμαξι κ τρεχαμε για Ρεα κ 10 παρα γεννησα την κουκλα μου!Εκανα καισαρικη ολικη ναρκωση η μπεμπα γεννηθηκε 2450 κ μπηκε προληπτικα θερμοκοιτιδα!Μιλησε ο αντρας μου με τον παιδιατρο κ ειπε μαλλον το απογευμα θα την βγαλουν!

Κοριτσια μου με το καλο ολες να δεχτειτε τα μπεμπακια σας!

Να σου ζήσει η μπέμπα σου!! Εύχομαι να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, elise είπε:

με το που κλεινω 40 εβδ αρχιζουνε να με παρακολουθουνε μερα παρά μέρα για να εντοπισουνε το λογο που δεν ξεκιναει ο τοκετος, εαν υπαρχει προβλημα οκ τοτε θα κανουνε προκληση αλλα εαν βλεπουν οτι ολα ειναι φυσιολογικα τοτε περιμενουνε 10 με 12 μερες το πολυ πριν προβουνε σε καποια ενεργεια, δλδ 41+5 ειναι το ανωτερο ! μετα βγαινει οπως και δήποτε... ομολογω οτι χαλάστηκα καπως.... εκει δλδ που ελεγα οτι 15/11 θα ειναι το τελος οπως και να χει... τωρα το οριο νοιωθω οτι ανεβηκε, πφφφ και μη νοιωθωντας τιποτα μεχρι στιγμής κανενα σημαδι τοκετου,.. φοβαμαι λιγο... κουραστηκα ομολογω,... 38 +2 αυριο... 

μιλάμε δλδ για απολυτη αναπηρία εγκεφαλου... ελεος .... εγώ προσωπικά ρόμπα ξε-ρόμπα θα ανοιγόμουν λιγο διακριτικά σε καμια νοσοκομα ετσι ωστε μετα το 15-20λεπτο να την ξαποστέλνανε διακριτικά γιατί "ετσι ειναι το σωστό, ασφαλές και οι κανονες του νοσοκομειου"... δεν μ αρεσει να δινω δικαιωματα γενικα στον ξένο κοσμο αλλα σε τετοια φάση παντα διακριτικά και ομορφα θα ζητουσα λιγο "βοήθεια". μην αφήνεις την τρελή να σου χαλάσει τις καλυτερες στιγμές σου !

@elise γιατί νιώθεις ότι ανέβηκε το όριο? είσαι ακόμα 38 βδομάδες άρα έχεις λίγο ακόμα. Μην απογοητεύεσαι! Οι πόνοι μπορεί να έρθουν από τη μία μέρα στην άλλη χωρίς προειδοποίηση. Εγώ θυμάμαι στις προηγούμενες γέννες μου ήμουν καλά μέχρι μια συγκεκριμένη ώρα το απόγευμα και μετά ξεκινούσαν οι συσπάσεις και τα πετρώματα ανά κάποιο χρονικό διάστημα... ε μετά την άλλη μέρα το πρωί συνεχιζόντουσαν με λίγο πόνο παραπάνω και πήγα στο νοσοκομείο και γέννησα!

Καλημέρα!!!! Πριν λίγο ήρθα από τον τελευταίο καρδιοτοκογράφο. Στην αρχή το μωρό ήταν ζωηρό, μετά κοιμήθηκε και με δώσανε να φάω μια καραμελίτσα να ξυπνήσει... ε ναι μετά ξύπνησε και ξεκίνησε τις κλωτσιές! Έκανε μόνο μια δυνατούτσικη σύσπαση έφτασε μέχρι 53 αλλά τίποτα ιδιαίτερο μετά. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα παραπάνω συσπάσεις... :( Τώρα δε ξέρω... η ΠΗΤ μου είναι τη Παρασκευή 9/11. Αν δεν έχει δώσει σημείο ως τότε τι να κάνω? να πάρω το γιατρό που με παρακολουθούσε να τον ενημερώσω? γιατί δε θα γεννήσω με αυτόν. Σε όποιο νοσοκομείο εφημερεύει θα πάω!

Link to comment
Share on other sites

@Nektaritsaki κορίτσι μου!!! τι όμορφα νέα!!! να σου ζήσει το θαυματακι σου!! γερο και καλοτυχο! με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας! πως νιώθεις; είσαι καλά; 

πρίν από 57 λεπτά , athina_rain είπε:

@elise γιατί νιώθεις ότι ανέβηκε το όριο? είσαι ακόμα 38 βδομάδες άρα έχεις λίγο ακόμα. Μην απογοητεύεσαι! Οι πόνοι μπορεί να έρθουν από τη μία μέρα στην άλλη χωρίς προειδοποίηση. Εγώ θυμάμαι στις προηγούμενες γέννες μου ήμουν καλά μέχρι μια συγκεκριμένη ώρα το απόγευμα και μετά ξεκινούσαν οι συσπάσεις και τα πετρώματα ανά κάποιο χρονικό διάστημα... ε μετά την άλλη μέρα το πρωί συνεχιζόντουσαν με λίγο πόνο παραπάνω και πήγα στο νοσοκομείο και γέννησα!

Καλημέρα!!!! Πριν λίγο ήρθα από τον τελευταίο καρδιοτοκογράφο. Στην αρχή το μωρό ήταν ζωηρό, μετά κοιμήθηκε και με δώσανε να φάω μια καραμελίτσα να ξυπνήσει... ε ναι μετά ξύπνησε και ξεκίνησε τις κλωτσιές! Έκανε μόνο μια δυνατούτσικη σύσπαση έφτασε μέχρι 53 αλλά τίποτα ιδιαίτερο μετά. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα παραπάνω συσπάσεις... :( Τώρα δε ξέρω... η ΠΗΤ μου είναι τη Παρασκευή 9/11. Αν δεν έχει δώσει σημείο ως τότε τι να κάνω? να πάρω το γιατρό που με παρακολουθούσε να τον ενημερώσω? γιατί δε θα γεννήσω με αυτόν. Σε όποιο νοσοκομείο εφημερεύει θα πάω!

Καλημέρα κορίτσι μου! με το καλό!! εγώ θα σου πρότεινα να τον πάρεις ένα τηλ. τι σημασία έχει που θα γεννήσεις σε όποιο εφημερεύει; βέβαια, έχεις συσπασουλές και αυτό είναι θετικό! έχεις άλλη μια βδομαδα μπροστά σου! σου είπε κα6ε ποτε πρέπει να βλέπει πλέον το μωρό μιας και φτάσατε τελική ευθεία;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπήκε ο μήνας και είχαμε ήδη το πρώτο μωράκι; Τέλεια!! Με το καλό και η σειρά μας!!

@Nektaritsaki να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!! Ευτυχισμένη και καλότυχη να είναι!! Πόσο γρήγορος τοκετός! Να πας για εξέταση και σε μια ώρα να έχεις γεννήσει, φοβερό! Γιατί με ολική νάρκωση; Νόμιζα μόνο με επισκληρίδιο.  'Οσο για τα πεθερικά, πέτυχες το λαχείο! Αν ήσαστε σε τηλεοπτική σειρά, θα γελούσαμε και θα κλαίγαμε ταυτόχρονα με την παράνοια, νομίζω.  Εσύ όμως να είσαι καλά και κοίτα το κορίτσι σου, μην ακούς τίποτα! Καλή ανάρρωση να έχεις και καλούς θηλασμούς!

@athina_rain τώρα που έχεις φτάσει να γεννήσεις, ούτε μην το σκέφτεσαι. Σημασία έχει που κοιτούσε τις βασικές εξετάσεις, οπότε μη σκας. Και στο νοσοκομείο μια χαρά δουλειά κάνουν οι γιατροί, απλά υπό άλλες συνθήκες, πιο στρεσογόνες, με πολύωρη αναμονή στα ραντεβού για εμάς, τα ξέρεις. Σημασία έχει η ουσία, ότι είναι πιο έμπειροι. Τι εννοείς ποιους θα πετύχεις; Ξέρω από άλλες περιπτώσεις πως αν σε παρακολουθεί συγκεκριμένος γιατρός, μπορείς να τον πάρεις τηλ την ημέρα που θα σπάσουν τα νερά σου για να έρθει να σε αναλάβει εκείνος και όχι ο εφημερεύων. Τουλάχιστον αυτό ισχύει εδώ όπου έχουμε ένα νοσοκομείο και απλά διαλέγουμε γιατρό.


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

@Nektaritsaki κορίτσι μου!!! τι όμορφα νέα!!! να σου ζήσει το θαυματακι σου!! γερο και καλοτυχο! με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας! πως νιώθεις; είσαι καλά; 

Καλημέρα κορίτσι μου! με το καλό!! εγώ θα σου πρότεινα να τον πάρεις ένα τηλ. τι σημασία έχει που θα γεννήσεις σε όποιο εφημερεύει; βέβαια, έχεις συσπασουλές και αυτό είναι θετικό! έχεις άλλη μια βδομαδα μπροστά σου! σου είπε κα6ε ποτε πρέπει να βλέπει πλέον το μωρό μιας και φτάσατε τελική ευθεία;

Οχι δε με είπε τίποτα. Όταν πήγα στη πρώτη επίσκεψη με το που μπήκα στο μήνα μου με είδε όλα οκ κτλ και μετά μου είπε να πηγαινω ανα βδομαδα για καρδιοτοκογραφημα στη κλινικη του. Οκ πήγα τρεις φορές (σήμερα ήταν και η τελευταία) και τα έκανα. Τώρα φτάνω στο τέλος, ειμαι ακριβώς 39 βδομάδες και 1 ημέρα  κ δε ξέρω τι γίνεται απο δω και περα........ απλά περιμένω μέχρι τη ΠΗΤ να με πιάσουν οι πόνοι? κ αν δε με πιάσουν? να τον πάρω τηλ. αλλα να τον πω τι? αφού δε θα γεννήσω με αυτόν. Ή να πάω κατευθείαν νοσοκομείο? αλλά και πάλι να πάω χωρίς πόνους? θα με πουν τι ήρθες να σε κάνουμε αφού δεν έχεις πόνους? Βρε τι μπέρδεμα!!!!πφφφφ!!! 

πρίν από 26 λεπτά , VictorVictoria είπε:

Καλημέρα! Μπήκε ο μήνας και είχαμε ήδη το πρώτο μωράκι; Τέλεια!! Με το καλό και η σειρά μας!!

@Nektaritsaki να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!! Ευτυχισμένη και καλότυχη να είναι!! Πόσο γρήγορος τοκετός! Να πας για εξέταση και σε μια ώρα να έχεις γεννήσει, φοβερό! Γιατί με ολική νάρκωση; Νόμιζα μόνο με επισκληρίδιο.  'Οσο για τα πεθερικά, πέτυχες το λαχείο! Αν ήσαστε σε τηλεοπτική σειρά, θα γελούσαμε και θα κλαίγαμε ταυτόχρονα με την παράνοια, νομίζω.  Εσύ όμως να είσαι καλά και κοίτα το κορίτσι σου, μην ακούς τίποτα! Καλή ανάρρωση να έχεις και καλούς θηλασμούς!

@athina_rain τώρα που έχεις φτάσει να γεννήσεις, ούτε μην το σκέφτεσαι. Σημασία έχει που κοιτούσε τις βασικές εξετάσεις, οπότε μη σκας. Και στο νοσοκομείο μια χαρά δουλειά κάνουν οι γιατροί, απλά υπό άλλες συνθήκες, πιο στρεσογόνες, με πολύωρη αναμονή στα ραντεβού για εμάς, τα ξέρεις. Σημασία έχει η ουσία, ότι είναι πιο έμπειροι. Τι εννοείς ποιους θα πετύχεις; Ξέρω από άλλες περιπτώσεις πως αν σε παρακολουθεί συγκεκριμένος γιατρός, μπορείς να τον πάρεις τηλ την ημέρα που θα σπάσουν τα νερά σου για να έρθει να σε αναλάβει εκείνος και όχι ο εφημερεύων. Τουλάχιστον αυτό ισχύει εδώ όπου έχουμε ένα νοσοκομείο και απλά διαλέγουμε γιατρό.

@VictorVictoria δεν ξέρω κανέναν γιατρό στο νοσοκομείο. Όποιο εφημερεύει εκείνη τη μέρα θα πάω και με όποιον γιατρό εφημερεύει. Δεν έχω πρόβλημα, εντάξει. Το πρόβλημα είναι ότι κοντεύω να φτάσω στη ΠΗΤ μου και αν φτάσω τι να κάνω? να πάω απευθείας νοσοκομείο χωρίς πόνους?? θα με διώξουν! θα πουν τι ήρθες εδω χωρις πόνους? τι να σε κάνουμε εμεις... Άρα θα περιμένω όσο πάει... Σύμφωνα με τις προηγούμενες γέννες μου θα έπρεπε τώρα να είχα ήδη γεννήσει! Αυτή τη φορά καθυστέρησε.. η μικρή βολεύτηκε για τα καλά... δε δίνει σήμα για να βγει ακόμα.! χαχα!

Κορίτσια τελικά πήρα το γιατρό μου τηλέφωνο και με είπε εφόσον έχω άλλη μια βδομάδα περιμένω και αν φτάσω στη ΠΗΤ και δεν έχω ακόμα τίποτα να πάω την ίδια μέρα ή την επόμενη σε όποιο νοσοκομείο εφημερεύει και να τους πω ότι πέρασε η ΠΗΤ μου και τι να κάνω από δω και πέρα. Οπότε η δουλειά του γιατρού μου τελείωσε εδώ και απο δω και πέρα αναλαμβάνει το νοσοκομείο! ...για να δούμε!!! Αχ ελπίζω ως τη Παρασκευή να έρθουν συσπάσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα σε ολες τις φουσκίτσες -και μη πλεον- :D αρχισαμε να λιγοστευουμε σιγά σιγά χιχι

κοριτσια λιγο νωριτερα εκει που επινα καφέ με διαπερασε σαν ηλεκτρικο ρευμα κοιλιά- μέση- εντερο πίσω χαμηλά στον πωπο σχεδον εκει που ενεργούμαστε,  αφου πεταχτηκα αποτομα και τεντωθηκα προς τα πισω ! ητανε εντονο και δεν εμοιαζε με κατι απο αυτα που εχω διαβασει.... κοιμοτανε και ο μπεμπης και με το πεταγμα τον ξυπνησα και αυτον, :? το επαθε ποτέ καμία, σημαινει κατι ? να φρικάρω ή οχι.. ? ητανε επιπονο και καθολου ευχάριστο ομολογώ !

2 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

@elise γιατί νιώθεις ότι ανέβηκε το όριο? είσαι ακόμα 38 βδομάδες άρα έχεις λίγο ακόμα. Μην απογοητεύεσαι! Οι πόνοι μπορεί να έρθουν από τη μία μέρα στην άλλη χωρίς προειδοποίηση. Εγώ θυμάμαι στις προηγούμενες γέννες μου ήμουν καλά μέχρι μια συγκεκριμένη ώρα το απόγευμα και μετά ξεκινούσαν οι συσπάσεις και τα πετρώματα ανά κάποιο χρονικό διάστημα... ε μετά την άλλη μέρα το πρωί συνεχιζόντουσαν με λίγο πόνο παραπάνω και πήγα στο νοσοκομείο και γέννησα!

Καλημέρα!!!! Πριν λίγο ήρθα από τον τελευταίο καρδιοτοκογράφο. Στην αρχή το μωρό ήταν ζωηρό, μετά κοιμήθηκε και με δώσανε να φάω μια καραμελίτσα να ξυπνήσει... ε ναι μετά ξύπνησε και ξεκίνησε τις κλωτσιές! Έκανε μόνο μια δυνατούτσικη σύσπαση έφτασε μέχρι 53 αλλά τίποτα ιδιαίτερο μετά. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα παραπάνω συσπάσεις... :( Τώρα δε ξέρω... η ΠΗΤ μου είναι τη Παρασκευή 9/11. Αν δεν έχει δώσει σημείο ως τότε τι να κάνω? να πάρω το γιατρό που με παρακολουθούσε να τον ενημερώσω? γιατί δε θα γεννήσω με αυτόν. Σε όποιο νοσοκομείο εφημερεύει θα πάω!

ειναι αληθεια οτι εχω ακομα περιθώρια, 38 +2 σημερα,.. απλά δε νοιωθω ΤΙΠΟΤΑ, ξερω γω... ειμαι και πρωτάρα άσχετη... ειναι λες και δε θα συμβει ποτέ... ισως ειναι οτι επειδή κουραστηκα καπως, τα βλεπω ετσι... σαν γριά 90 χρονων νοιωθω, να σηκωθώ να κατσω να παω απο το ενα μερος στο αλλο πόση ωρα παιρνει... εγω... εγω που πεταγόμουν σαν ελατήριο αριστερα δεξια, πφφφφ αντε να δουμε

εγώ θα τον έπαιρνα το γιατρό που σε παρακολουθουσε να τον ρωτήσω .. πανω απ ολα το συμφέρον σου και την ευκολία σου. το οτι δε θα σε ξενεγεννήσει οκ μισή ντροπή δική σου μισή ντροπή δική του να μην χρέωνε τοσα πολλα να τον προτιμούσε ο κοσμος.. κοιτα να κανεις τη δουλειά σου εσυ, οτι θελει ας σκεφτει απο κει και περα. να τον παρεις τηλεφωνο απο δευτέρα... γνώμη μου..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elise είπε:

καλημέρα σε ολες τις φουσκίτσες -και μη πλεον- :D αρχισαμε να λιγοστευουμε σιγά σιγά χιχι

κοριτσια λιγο νωριτερα εκει που επινα καφέ με διαπερασε σαν ηλεκτρικο ρευμα κοιλιά- μέση- εντερο πίσω χαμηλά στον πωπο σχεδον εκει που ενεργούμαστε,  αφου πεταχτηκα αποτομα και τεντωθηκα προς τα πισω ! ητανε εντονο και δεν εμοιαζε με κατι απο αυτα που εχω διαβασει.... κοιμοτανε και ο μπεμπης και με το πεταγμα τον ξυπνησα και αυτον, :? το επαθε ποτέ καμία, σημαινει κατι ? να φρικάρω ή οχι.. ? ητανε επιπονο και καθολου ευχάριστο ομολογώ !

Αυτό που λες το έχω νιώσει αλλά και εκτός εγκυμοσύνης.. ξαφνικός πόνος που χτυπάει στο πρωκτό! Δεν έχει να κάνει με σύσπαση νομίζω καμία σχέση! Απλά μήπως κρύωσες? σαν κρύωμα λίγο ακούγεται κι εγώ το έχω πάθει αρκετές φορές ειδικά όταν είχα περίοδο αλλά δε μπορούσα να το εξηγήσω γιατί συμβαίνει, αυτό που ξέρω είναι ότι δεν είναι τίποτα σπουδαίο και δεν έχει να κάνει με το μωρό.

πρίν από 10 λεπτά , elise είπε:

καλημέρα σε ολες τις φουσκίτσες -και μη πλεον- :D αρχισαμε να λιγοστευουμε σιγά σιγά χιχι

κοριτσια λιγο νωριτερα εκει που επινα καφέ με διαπερασε σαν ηλεκτρικο ρευμα κοιλιά- μέση- εντερο πίσω χαμηλά στον πωπο σχεδον εκει που ενεργούμαστε,  αφου πεταχτηκα αποτομα και τεντωθηκα προς τα πισω ! ητανε εντονο και δεν εμοιαζε με κατι απο αυτα που εχω διαβασει.... κοιμοτανε και ο μπεμπης και με το πεταγμα τον ξυπνησα και αυτον, :? το επαθε ποτέ καμία, σημαινει κατι ? να φρικάρω ή οχι.. ? ητανε επιπονο και καθολου ευχάριστο ομολογώ !

ειναι αληθεια οτι εχω ακομα περιθώρια, 38 +2 σημερα,.. απλά δε νοιωθω ΤΙΠΟΤΑ, ξερω γω... ειμαι και πρωτάρα άσχετη... ειναι λες και δε θα συμβει ποτέ... ισως ειναι οτι επειδή κουραστηκα καπως, τα βλεπω ετσι... σαν γριά 90 χρονων νοιωθω, να σηκωθώ να κατσω να παω απο το ενα μερος στο αλλο πόση ωρα παιρνει... εγω... εγω που πεταγόμουν σαν ελατήριο αριστερα δεξια, πφφφφ αντε να δουμε

εγώ θα τον έπαιρνα το γιατρό που σε παρακολουθουσε να τον ρωτήσω .. πανω απ ολα το συμφέρον σου και την ευκολία σου. το οτι δε θα σε ξενεγεννήσει οκ μισή ντροπή δική σου μισή ντροπή δική του να μην χρέωνε τοσα πολλα να τον προτιμούσε ο κοσμος.. κοιτα να κανεις τη δουλειά σου εσυ, οτι θελει ας σκεφτει απο κει και περα. να τον παρεις τηλεφωνο απο δευτέρα... γνώμη μου..

Ναι τελικά τον πήρα τηλ. πριν λίγο και με είπε εφόσον έχω άλλη μια βδομάδα περιμένω και αν φτάσω στη ΠΗΤ και δεν έχω ακόμα τίποτα να πάω την ίδια μέρα ή την επόμενη σε όποιο νοσοκομείο εφημερεύει και να τους πω ότι πέρασε η ΠΗΤ μου και τι να κάνω από δω και πέρα. Οπότε η δουλειά του γιατρού μου τελείωσε εδώ και απο δω και πέρα αναλαμβάνει το νοσοκομείο! ...για να δούμε!!! Αχ ελπίζω ως τη Παρασκευή να έρθουν συσπάσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@athina_rain νόμιζα πως παντού υπάρχει το ίδιο σύστημα, ότι έχεις κανονικά τον ιδιώτη και μετά τον 7ο διαλέγεις γιατρό στο δημόσιο και σε παρακολουθούν παράλληλα μέχρι να το πεις στον πρώτο και ξενερώσει και σταματήσεις. Οκ γράψε λάθος. Αφού, πάντως, σε παρακολουθούσε τόσους μήνες, μη διστάζεις να τον παίρνεις τηλ. Τόσες επισκέψεις του πλήρωσες, έλεος. Καλή η οδηγία του αλλά εγώ θα πρότεινα να πας οποιαδήποτε στιγμή στο οποιοδήποτε εφημερεύον νοσοκομείο και να τους πεις την ανησυχία σου για να σε καθοδηγήσουν και βλέπεις.


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , VictorVictoria είπε:

@athina_rain νόμιζα πως παντού υπάρχει το ίδιο σύστημα, ότι έχεις κανονικά τον ιδιώτη και μετά τον 7ο διαλέγεις γιατρό στο δημόσιο και σε παρακολουθούν παράλληλα μέχρι να το πεις στον πρώτο και ξενερώσει και σταματήσεις. Οκ γράψε λάθος. Αφού, πάντως, σε παρακολουθούσε τόσους μήνες, μη διστάζεις να τον παίρνεις τηλ. Τόσες επισκέψεις του πλήρωσες, έλεος. Καλή η οδηγία του αλλά εγώ θα πρότεινα να πας οποιαδήποτε στιγμή στο οποιοδήποτε εφημερεύον νοσοκομείο και να τους πεις την ανησυχία σου για να σε καθοδηγήσουν και βλέπεις.

Ναι.. θα δω πως θα παει αυτη η εβδομάδα και θα πράξω αναλόγως! Πάντως τόση ώρα στο καρδιοτοκογράφο δε κατέγραψε σύσπαση μόλις ήρθα εδώ έκανα μερικές! Ε βρε τι πάθαμε!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elise είπε:

καλημέρα σε ολες τις φουσκίτσες -και μη πλεον- :D αρχισαμε να λιγοστευουμε σιγά σιγά χιχι

κοριτσια λιγο νωριτερα εκει που επινα καφέ με διαπερασε σαν ηλεκτρικο ρευμα κοιλιά- μέση- εντερο πίσω χαμηλά στον πωπο σχεδον εκει που ενεργούμαστε,  αφου πεταχτηκα αποτομα και τεντωθηκα προς τα πισω ! ητανε εντονο και δεν εμοιαζε με κατι απο αυτα που εχω διαβασει.... κοιμοτανε και ο μπεμπης και με το πεταγμα τον ξυπνησα και αυτον, :? το επαθε ποτέ καμία, σημαινει κατι ? να φρικάρω ή οχι.. ? ητανε επιπονο και καθολου ευχάριστο ομολογώ !

ειναι αληθεια οτι εχω ακομα περιθώρια, 38 +2 σημερα,.. απλά δε νοιωθω ΤΙΠΟΤΑ, ξερω γω... ειμαι και πρωτάρα άσχετη... ειναι λες και δε θα συμβει ποτέ... ισως ειναι οτι επειδή κουραστηκα καπως, τα βλεπω ετσι... σαν γριά 90 χρονων νοιωθω, να σηκωθώ να κατσω να παω απο το ενα μερος στο αλλο πόση ωρα παιρνει... εγω... εγω που πεταγόμουν σαν ελατήριο αριστερα δεξια, πφφφφ αντε να δουμε

εγώ θα τον έπαιρνα το γιατρό που σε παρακολουθουσε να τον ρωτήσω .. πανω απ ολα το συμφέρον σου και την ευκολία σου. το οτι δε θα σε ξενεγεννήσει οκ μισή ντροπή δική σου μισή ντροπή δική του να μην χρέωνε τοσα πολλα να τον προτιμούσε ο κοσμος.. κοιτα να κανεις τη δουλειά σου εσυ, οτι θελει ας σκεφτει απο κει και περα. να τον παρεις τηλεφωνο απο δευτέρα... γνώμη μου..ο

 

 

2 ώρες πρίν, elise είπε:

καλημέρα σε ολες τις φουσκίτσες -και μη πλεον- :D αρχισαμε να λιγοστευουμε σιγά σιγά χιχι

κοριτσια λιγο νωριτερα εκει που επινα καφέ με διαπερασε σαν ηλεκτρικο ρευμα κοιλιά- μέση- εντερο πίσω χαμηλά στον πωπο σχεδον εκει που ενεργούμαστε,  αφου πεταχτηκα αποτομα και τεντωθηκα προς τα πισω ! ητανε εντονο και δεν εμοιαζε με κατι απο αυτα που εχω διαβασει.... κοιμοτανε και ο μπεμπης και με το πεταγμα τον ξυπνησα και αυτον, :? το επαθε ποτέ καμία, σημαινει κατι ? να φρικάρω ή οχι.. ? ητανε επιπονο και καθολου ευχάριστο ομολογώ !

ειναι αληθεια οτι εχω ακομα περιθώρια, 38 +2 σημερα,.. απλά δε νοιωθω ΤΙΠΟΤΑ, ξερω γω... ειμαι και πρωτάρα άσχετη... ειναι λες και δε θα συμβει ποτέ... ισως ειναι οτι επειδή κουραστηκα καπως, τα βλεπω ετσι... σαν γριά 90 χρονων νοιωθω, να σηκωθώ να κατσω να παω απο το ενα μερος στο αλλο πόση ωρα παιρνει... εγω... εγω που πεταγόμουν σαν ελατήριο αριστερα δεξια, πφφφφ αντε να δουμε

εγώ θα τον έπαιρνα το γιατρό που σε παρακολουθουσε να τον ρωτήσω .. πανω απ ολα το συμφέρον σου και την ευκολία σου. το οτι δε θα σε ξενεγεννήσει οκ μισή ντροπή δική σου μισή ντροπή δική του να μην χρέωνε τοσα πολλα να τον προτιμούσε ο κοσμος.. κοιτα να κανεις τη δουλειά σου εσυ, οτι θελει ας σκεφτει απο κει και περα. να τον παρεις τηλεφωνο απο δευτέρα... γνώμη μου..

 

2 ώρες πρίν, elise είπε:

καλημέρα σε ολες τις φουσκίτσες -και μη πλεον- :D αρχισαμε να λιγοστευουμε σιγά σιγά χιχι

κοριτσια λιγο νωριτερα εκει που επινα καφέ με διαπερασε σαν ηλεκτρικο ρευμα κοιλιά- μέση- εντερο πίσω χαμηλά στον πωπο σχεδον εκει που ενεργούμαστε,  αφου πεταχτηκα αποτομα και τεντωθηκα προς τα πισω ! ητανε εντονο και δεν εμοιαζε με κατι απο αυτα που εχω διαβασει.... κοιμοτανε και ο μπεμπης και με το πεταγμα τον ξυπνησα και αυτον, :? το επαθε ποτέ καμία, σημαινει κατι ? να φρικάρω ή οχι.. ? ητανε επιπονο και καθολου ευχάριστο ομολογώ !

ειναι αληθεια οτι εχω ακομα περιθώρια, 38 +2 σημερα,.. απλά δε νοιωθω ΤΙΠΟΤΑ, ξερω γω... ειμαι και πρωτάρα άσχετη... ειναι λες και δε θα συμβει ποτέ... ισως ειναι οτι επειδή κουραστηκα καπως, τα βλεπω ετσι... σαν γριά 90 χρονων νοιωθω, να σηκωθώ να κατσω να παω απο το ενα μερος στο αλλο πόση ωρα παιρνει... εγω... εγω που πεταγόμουν σαν ελατήριο αριστερα δεξια, πφφφφ αντε να δουμε

εγώ θα τον έπαιρνα το γιατρό που σε παρακολουθουσε να τον ρωτήσω .. πανω απ ολα το συμφέρον σου και την ευκολία σου. το οτι δε θα σε ξενεγεννήσει οκ μισή ντροπή δική σου μισή ντροπή δική του να μην χρέωνε τοσα πολλα να τον προτιμούσε ο κοσμος.. κοιτα να κανεις τη δουλειά σου εσυ, οτι θελει ας σκεφτει απο κει και περα. να τον παρεις τηλεφωνο απο δευτέρα... γνώμη μου..

Πάρε καλύτερα και Ρωτα το γιατρό σου αν σου ξανά έρθει ο πόνος σε ποια εβδομάδα είσαι; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Nektaritsakiνα σας ζήσει!  Να είναι γερό και τυχερό το μπεμπάκι σας!     Τώρα να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες.... Χθες πήγα στο γιατρο για καρδιοτοκογράφημα και doppler. Όλα καλά ήταν. Δεν ρώτησα λεπτομέρειες. πλέον θα πηγαίνω καθε εβδομάδα και φυσικά θα πρέπει να αντιλαμβάνομαι πάνω από 10 κινήσεις τη μέρα( εγώ αισθάνομαι 10 κινήσεις το λεπτό!!!!)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , asteraki82 είπε:

@Nektaritsakiνα σας ζήσει!  Να είναι γερό και τυχερό το μπεμπάκι σας!     Τώρα να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες.... Χθες πήγα στο γιατρο για καρδιοτοκογράφημα και doppler. Όλα καλά ήταν. Δεν ρώτησα λεπτομέρειες. πλέον θα πηγαίνω καθε εβδομάδα και φυσικά θα πρέπει να αντιλαμβάνομαι πάνω από 10 κινήσεις τη μέρα( εγώ αισθάνομαι 10 κινήσεις το λεπτό!!!!)

@asteraki82χαχα!! εχει φαινεται ακομα χωρο για να κινεται!!!!! οποτε απολαυσε το γιατι σε λιγο θα βγει!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι εκεί μέσα. Μακάρι να βγάλω όλο το μήνα και περισσότερο γιατί μετά ... θα τρέχουμε και δεν θα προλαβαίνουμε! Την επόμενη εβδομάδα θα κάνουμε μια έρευνα αγοράς στα μαιευτήρια για να αποφασίσουμε πού θα γεννήσω μιας και ο γιατρός μου συνεργάζεται με όλες τις ιδιωτικές κλινικές της Θεσσαλονίκης. Επίσης, θα πάω στο Παπανικολάου να πάρω το κιτ για τη Δωρεά Βλαστοκυττάρων, για να μην τρέχουμε την τελευταία στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Αυτό που λες το έχω νιώσει αλλά και εκτός εγκυμοσύνης.. ξαφνικός πόνος που χτυπάει στο πρωκτό! Δεν έχει να κάνει με σύσπαση νομίζω καμία σχέση! Απλά μήπως κρύωσες? σαν κρύωμα λίγο ακούγεται κι εγώ το έχω πάθει αρκετές φορές ειδικά όταν είχα περίοδο αλλά δε μπορούσα να το εξηγήσω γιατί συμβαίνει, αυτό που ξέρω είναι ότι δεν είναι τίποτα σπουδαίο και δεν έχει να κάνει με το μωρό.

Ναι τελικά τον πήρα τηλ. πριν λίγο και με είπε εφόσον έχω άλλη μια βδομάδα περιμένω και αν φτάσω στη ΠΗΤ και δεν έχω ακόμα τίποτα να πάω την ίδια μέρα ή την επόμενη σε όποιο νοσοκομείο εφημερεύει και να τους πω ότι πέρασε η ΠΗΤ μου και τι να κάνω από δω και πέρα. Οπότε η δουλειά του γιατρού μου τελείωσε εδώ και απο δω και πέρα αναλαμβάνει το νοσοκομείο! ...για να δούμε!!! Αχ ελπίζω ως τη Παρασκευή να έρθουν συσπάσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω θα σ προτεινα να πας στο νοσοκομειο και να μιλησεις με γιατρο εκει να σ πει αυτος ποως θα κινηθεις απο δω και περα..Μην το αφηνεις να παει απλα στην ΠΗΤ χωρις καποιο υπερηχο...Λογικα εκτος απο τα καρδιοτοκογραφηματα θα πρεπει να σε παραλολουθει παραλληλα και καποιος γιατρος υπερηχογραφικα..Οποτε πηγαινε στο νοσοκομειο που θα γεννησεις να σε αναλαβουν απο δω και μπρος!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από το μεσημέρι και μετά σήμερα είχα πετρώματα με λίγα πονάκια κάθε μια ώρα σχεδόν! Τώρα τρεις φορές με έπιασε ανά 15-20 λεπτά με πιο έντονους πόνους!! Η μέση με έσφαζε!!!! Πιθανόν να γεννήσω αύριο μεθαύριο! Έτσι το νιώθω!!!!!!! Έχω φρικάρει αλλά τι να κάνω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...